Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Aby se snížila intenzita reflexu proti kašli, lékaři doporučují užívat mukolytickou látku Acz Long, která se skládá z přírodních složek s úsporným účinkem na místě patologie. Takové jmenování je vhodné i při astmatu průdušek, protože účinek léku snižuje počet útoků. Účinek bronchodilatancií je patrný po 2-3 dávkách, ale léčba je vyžadována až do konce. Tyto šumivé pilulky nepoškozují zdraví, ale jejich perorální příjem je předem indikován ke koordinaci se svým lékařem.

Atsts Long - návod k použití

Tento léčivý přípravek patří do farmakologické skupiny mukolytik určených k perorálnímu podání. Poskytuje protizánětlivý, bronchodilatační, expektorační, vazodilatační účinek. Zároveň je silným antioxidantem, podporuje rychlou retrakci viskózního sputa. Perorální podání přípravku Acz Long je možné doma, ale nejprve si pečlivě přečtěte návod k použití.

Složení

Léčivou látkou je acetylcystein. Je to derivát aminokyseliny cysteinu, který udržuje pod kontrolou viskozitu sputa a přispívá k jeho produktivní abstrakci, odstranění. Acetylcystein si zachovává svou aktivitu i při hnisavé bronchitidě, přičemž významně urychluje přirozený proces regenerace organismu. Přítomnost reaktivních sulfhydrylových skupin v chemickém složení poskytuje produktivní odstranění z tkání oxidačních látek (volných radikálů). Proto je jednou z nejvyhledávanějších farmakologických vlastností Acc Long antioxidant.

Formulář vydání

Acetylcystein přispívá k normalizaci funkcí bronchopulmonálního systému a podle hodnocení se mu daří dobře. Léčivý přípravek Acc Long je k dispozici ve formě šumivých tablet bílé barvy s příchutí blackberry, určených pro přípravu terapeutického roztoku. Při vaření sirupu můžete cítit vzdálený zápach síry, který nezkazí chuť k jídlu.

V případě druhé formy uvolňování jsou granule rozpuštěny ve vodě, což má za následek viditelný výtok kyslíku z povrchu (roztok začne prskat). Požadovaný mukolytický účinek je patrný po první dávce. Tento lék v sáčcích lze zakoupit v každé lékárně bez lékařského předpisu, ale je důležité jasně pochopit princip, na kterém působí.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Působení acetylcysteinu jako hlavní složky chemického vzorce je schopno rozrušit disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců. V důsledku této interakce jsou mukoproteiny ve sputu depolymerizovány a jeho viskozita klesá. Kromě toho acetylcystein stimuluje syntézu glutathionu nezbytného pro chemickou detoxikaci a antioxidační systém.

Tyto kulaté tablety v rozpuštěné formě mají vysoký stupeň biologické dostupnosti. Po užití jedné dávky přípravku Ass Long se účinné složky produktivně absorbují do orgánů gastrointestinálního traktu, mají systémový účinek v těle. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo po 1-2 hodinách. Proces metabolismu je pozorován v játrech a neaktivní metabolity jsou vylučovány ledvinami po dobu 1 hodiny.

Indikace pro použití

Lékaři předepisují tento lék i pro propuštění hnisavého sputa, tj. V zanedbaných klinických snímcích. Takovýmto způsobem je možné snížit závažnost exacerbací, prodloužit dobu remise u chronických onemocnění a významně zmírnit vaši pohodu. Přiřaďte tento druh antitusik na následující klinické snímky:

 • průchodnost průdušek;
 • bronchospasmus nevysvětlitelné etiologie;
 • hnisavá bronchitida;
 • cystickou fibrózu;
 • katarální onemocnění;
 • chronická bronchitida;
 • laryngotracheitida, tracheitida;
 • akutní nebo chronická sinusitida;
 • pneumonie, plicní absces;
 • bronchiektázii.

Kontraindikace

Perorální podání acetylcysteinu není povoleno všem pacientům, jak je popsáno v podrobném návodu k použití. Trvalý a prodloužený vazodilatační účinek tohoto mukolytického činidla není vhodný v řadě klinických snímků. Absolutní zdravotní kontraindikace jsou:

 • plicní krvácení;
 • nesnášenlivost laktózy;
 • peptický vřed, gastritida;
 • období těhotenství, laktace;
 • přecitlivělost na léčivé látky;
 • diabetes mellitus;
 • děti do 14 let.

Relativní kontraindikace těchto šumivých tablet jsou následující:

 • obstrukční bronchitida;
 • křečové žíly jícnu;
 • onemocnění nadledvinek;
 • bronchiální astma;
 • obstrukce jater nebo ledvin;
 • intolerance histaminu.

Acz Long - způsob podání a dávkování

Mukolytický účinek je pozorován na samém začátku kurzu, pokud budete postupovat podle pokynů uvedených v návodu nebo předepsaných odborníkem. Pro snížení viskozity hlenu a pro zajištění produktivního výtoku sputa je třeba individuální přípravu roztoku v misce. Za tímto účelem se ukáže, že se jedna dávka rozpustí ve vodě, dobře promíchá, vezme a nepije. Vedení zasedání nejlépe po jídle. Předepisování léku je doprovázeno následujícími doporučeními:

 1. Jedna dávka Acz Long 600 - 1 tableta na 200 ml vody.
 2. Jedna dávka ACC 100 nebo 200 - 1-2 tablety na 200 ml vody.
 3. Počet vstupů za den - ne více než 1-2.
 4. Délka intenzivní terapie je 5-7 dnů.
 5. Pokaždé, když se připraví nová dávka pro odběr tekutiny, zobrazí se vždy.

Zvláštní pokyny

Uvedený lék má odlišnou koncentraci aktivní složky v chemickém složení, proto při nákupu Accentu v lékárně musíte specifikovat dávkování. Taková léčba není předepisována dětem, je vhodnější pro adolescenty a dospělé pacienty z přísně zdravotních důvodů. Použití roztoku může zředit sputum, ale může nepříznivě ovlivnit celkový zdravotní stav pomocí povrchové samoléčby. Zvláštní pokyny jsou následující:

 1. Přípravek Azz nepřipravujte předem, zvláště ne uchovávat v chladničce déle než 2 hodiny.
 2. Přítomnost reakcí syčení vody, pacient by neměl být strach, to je vypouštění kyslíku.
 3. Připravte roztok ve skleněné nádobě, vyhněte se kontaktu s kovem a oxidačním reakcím.
 4. V případě závažných patologií bronchopulmonálního systému je důležité koordinovat příjem léků.
 5. Před použitím uvnitř zkontrolujte rozpouštění léčiva v kapalině.

Během těhotenství

Při přenášení plodu se nedoporučuje tímto způsobem léčit suchý kašel nebo přítele praxe ORL. Schopnost acetylcysteinu proniknout placentární bariérou může nepříznivě ovlivnit intrauterinní vývoj dítěte. Proto je lepší se takového jmenování vědomě zdržet. Totéž platí pro období laktace, kdy se po pití tekutiny mění složení mateřského mléka kojící ženy.

Atsts Long pro děti

Takový farmakologický předpis může nemocnému dítěti ublížit jen ze zdravotních důvodů, proto je mezi absolutními kontraindikacemi v podrobných pokynech jasně uveden věk dětí do 14 let. Hlavní kategorií pacientů podle věku, kteří mohou těžit z léčivých vlastností ACC, jsou adolescenti starší 14 let a dospělí.

Interakce s jinými léky

Charakteristická léčba může být nezávislá léčebná látka nebo je předepsána jako součást kombinované terapie. V druhém případě je třeba pamatovat na lékové interakce, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu nevědomky. Doporučení pro pacienty starší 14 let jsou následující:

 1. Užívání antibiotik jako součást komplexní léčby je povoleno, ale užívání přípravku Acc je prokázáno několik hodin po penicilinech, tetracyklinech, cefalosporinech.
 2. Pokud je účinek nitroglycerinu doplněn účinkem Acct, tato kombinace patologicky zvyšuje výsledek vazodilatace.
 3. Současné použití Atstů a jiných antitusických látek vede ke zvýšené stagnaci sputa, která není relevantní pro snížení viskozity hlenu.

Vedlejší účinky

Předtím, než začnete Acz Long užívat, musíte si přečíst návod, seznámit se s možnými vedlejšími účinky, které mohou pacienta rušit na samém začátku kurzu. V takovém případě je nutné k dočasnému zastavení další aplikace šumivých tablet kontaktovat svého lékaře, pokud neplánujete radu. Možné nežádoucí účinky mohou být následující:

 • dýchací systém: dušnost, bronchospasmus;
 • na straně zažívacího traktu: známky dyspepsie;
 • na části kůže: kopřivka, příznaky alergií.

Při systematickém nadhodnocení předepsaných dávek léků nejsou vyloučeny příznaky předávkování. V těle dospělého a dítěte se jedná o zvracení, průjem, akutní bolesti žaludku, nevolnost a pálení žáhy. Pro normalizaci aktivity žaludečních enzymů je nutné umýt žaludek uměle vyvolaným zvracením, užívat sorbenty. Další léčba je symptomatická.

Analogy

Pokud se frekvence záchvatů zvýší a působení Acc Long neposkytne správný terapeutický účinek, je nutné věnovat pozornost analogům léků. Při konečné volbě není nutné se řídit cenou léku, ale cennými doporučeními ošetřujícího lékaře. Zde jsou některé léky s podobnými farmakologickými vlastnostmi:

 • Fluimucil;
 • ACC 600 mg;
 • Acestin;
 • ESPA-NAC;
 • Acetylcystein;
 • ACP 100;
 • N-AC-ratiopharm.

Cena Ac

V internetovém obchodě bude lék mnohem levnější a podrobné instrukce jsou zde také uvedeny. Nicméně, koupit v jakékoliv lékárně také není nijak zvlášť obtížné - ceny se výrazně neliší. V každém případě, před nákupem, musíte se poradit se svým lékařem. Níže jsou uvedeny přibližné ceny v lékárnách hlavního města. Takže:

Název lékárny

Cena tablet 600 mg, číslo 10, rublů

ElixirFarm

355

EuroPharm

365

Lékárna "Srdce"

325

Samsonova farma

300

Alexandrovská lékárna

320

Kremlinská lékárna

340

Lititoria

320

Video

Recenze

Alina, 31 let

Ass Ass Long mi pomáhá vyrovnat se s vysokou horečkou, těžkým kašlem a zhoršeným dýcháním. Kupuju jen tento lék, souhlasím podle instrukcí. Aby nedošlo k omylu s volbou, doporučuji věnovat pozornost dávkování. Tam jsou Ass Long 100, 200 a 600 mg. Kdysi jsem vyhodil dávku, tak nemocný celý den.

Victoria, 36 let

Můj mladší syn léčí sezónní chlad jen pomocí Ass Long. Skutečnost, že se léčivo rychle rozpouští ve vodě a má trvalý zápach ostružin, nezpůsobuje znechucení. Syn z dětství neví, jak polykat prášky, reflex zvracení se otevírá do sirupů, a proto jsme tímto osvědčeným způsobem zachráněni.

Madina, 27 let

Vždy jsem byl léčen pouze s pomocí Atsts, ale během těhotenství lékař kategoricky zakázal užívat takové šumivé tablety, předepsané Mucoltinem. Pro mě je to „nebe a země“, protože dřívější nepříjemné příznaky zimy již ustupovaly třetí den a nyní je nesmyslné polykat zbytečné pilulky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: