Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Domácí mazlíček z celé rodiny, kotě, potěší oko při běhu po bytě a hraní s hračkami. Jak čas plyne, zvíře roste, v jeho těle dochází k drobným změnám a začíná období sexuální aktivity, během které zvíře začne označovat území.

Kdy je lepší kastrovat kočku a stojí za to

Mnoho lidí si myslí, že kastrace a sterilizační procedury se nejlépe provádějí v raných fázích vývoje genitálního systému zvířete, ale to je klam. Vyvstává otázka, v jakém věku kastrovat kočku, aby se vyhnula možným rozpakům? Neformovaný živočišný organismus může selhávat v močovém systému. Abyste se vyhnuli takovým komplikacím, musíte dodržet ideální dobu, vyjádřenou výzkumníky - rok, plus nebo mínus pár měsíců.

Majitelé rodokmenů, kteří se nechtějí zapojit do chovu, se mohou rozhodnout pro operaci. Důvodem může být:

  • nadměrná agresivita zvířete na jaře (často habešské plemeno);
  • strach ze ztráty domácího mazlíčka (ať už je to britské nebo skotské zvíře);
  • vzhled ostrého pachu moči v obývacím pokoji;
  • péče o budoucí zdraví dospělého domácího mazlíčka (většina z nich je náchylná k onemocněním genitourinárního systému, zejména skotského domácího mazlíčka a Britů).

Souhlasíte s takovým postupem nebo ne? To je osobní volba každé osoby, ale pokud chcete prodloužit život vašeho domácího mazlíčka, pak je lepší vědět předem, kdy můžete kastrovat kočku, jak se připravit na operaci, jaké následky mohou být, cena nadcházející léčby. Ti, kteří slibují, že to udělají levně, nemohou zaručit bezpečnost života mazlíčka. Optimální cena jednoletého domácího mazlíčka je 2000 rublů na předměstí Moskvy.

Když potřebujete kastrovat mladou kočku

Domácí kotě dává radost svým majitelům, dokud nezačne označovat území a usiluje o to, aby se stal individuálním dvorem, aby uspokojil své instinkty. Toto chování je způsobeno působením hormonů produkovaných v těle zralého zvířete. Aby nedošlo k poškození zvířete, neměli byste mu dovolit, aby se přiblížil ke kočce před kastrací. V tomto případě vyvstává otázka, v jakém věku jsou kočky kastrovány?

Kotě, které se narodily, mají malé velikosti (zejména bengálského plemene) a časem se zvětšují. Proto je možné vyrábět kastraci nejdříve sedm nebo osm měsíců. Odmítnutí této skutečnosti zvyšuje pravděpodobnost rizika spojeného se zánětem močové trubice a rozvoj srůstů, které blokují močový kanál. Z jakého věku může být kočka vykastrována? Lepší je rok, kdy je tělo plně utvořeno.

Až do jakého věku může být kočka vykastrována

Skutečnost, že zpoždění s operací na dlouhou dobu nestojí za to, říkají veterináři. Hormony jsou zpočátku vyvíjeny pouze ve varlatech a u dospělých i v hypofýze. Pokud odstraníte žlázu, která je zodpovědná za zrání, v pozdějších fázích vývoje, pak nebudete schopni zcela se zbavit značky teritoria a nočních pláčů, protože některé hormony budou i nadále produkovat hypofýzou. Nezapomeňte, že operace probíhá v anestezii a dospělá kočka je horší než kotě s ušima, které právě začalo fungovat varlata.

Cena kastrace koček

Pokud zjistíte, v jakém věku jsou kočky kastrovány, pak budete muset pochopit, proč se cena operace na klinikách liší? Náklady na postup závisí na mnoha faktorech:

  • potřebu průzkumu zvířat;
  • potřebuje koupat jednotlivce;
  • pomoc při doručování;
  • plemeno (skotské, britské atd.);
  • věk kočky (9 měsíců nebo 2 roky);
  • ceny léků za anestezii atd.

Další informace o tom, jak kastrovat kočky.

Video: v jakém věku můžete vykastrovat kočky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: