Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V chladném počasí, pletené dětské halenky nahradit i bundu, a navíc volný řez nedrží pohyby dítěte. Není nutné jít do obchodu pro takový produkt, protože mnoho pokynů pomůže pletené svetr pro dívku nebo chlapce na vlastní pěst. Vyberte si model pro každý vkus - pulovr, raglán, bolero, kostýmy a další.

Jak plést dětský svetr s pletací jehlice

Než začnete plést svetr s pletací jehlice, rozhodnout, zda bude oblečení elegantní nebo více příležitostné, co je hustota pletení nezbytné, zda potřebujete prvky výšivky. Tato kategorie má vynikající sortiment. Pro předměty s prolamovaným vzorem je vhodná jemná monochromatická příze, jako je růžová pro dívku nebo modrá pro chlapce. Nejlepší volbou pro děti je bavlna nebo vlna s obsahem akrylu a mohair.

Pletená bunda pro dívky

Pokyny pro pletení dětského svetr s pletacími jehlicemi pro dívku jsou uvedeny pro výrobek o výšce 49 cm a šířce 39 cm, což se odráží v kresbě vzoru. Kroky k vytvoření takového pleteného svetru pro děti jsou:

 1. Smyčka typu 71 (str.), Knit 2 řádky (str.) S gumovým páskem 1x1 pak přejděte na bílou nit.
 2. Kravatu gumu na 3 cm, pak provést 14 p. podle obrázku na fotografii, s použitím hlavního modrého vlákna, a na okrajích a samotném vzoru vytvářejícím smyčky švu.
 3. Opakujte celý 2 body s výjimkou elastické, takže hlavní nit bílá. Výška bude asi 33 cm.
 4. Odstraňte z obou stran o 1 p. Na otvoru pod rukávy.
 5. Po 8 p. Vyřízněte dalších 17 smyček, pouze ve středu plátna. Dále přes každý pletený pruh odstranit další 3. Opakujte tento 3 krát. Pak stejné, pouze s 1 smyčkou.
 6. Výška křídla je 49 cm, takže zbývajících 16 smyček zavřete.
 7. Podobně kravatu, ale bez krku.
 8. Na rukávu vytočte číslo 49 p .. pak znovu plette gumu.
 9. Knit stejný vzor jako hlavní plátno. Po 14 str. v každém následujícím přidání 1 smyčky. Dokončete, když délka rukávu dosáhne 15 cm, podobně jako druhý.
 10. Sešit díly, otočit krku smyčky na pletací jehlice a kravatu 1x1 gumička z 8 bílé a 2 modré p.

Pro chlapce

Další pletený svetr pro chlapce může být také použit jako sako na podzim, protože má kapuci. Velikost tohoto modelu je určena pro dítě ve věku 2-3 let. Pro páření bude vyžadovat následující:

 • knoflíky - 4 ks;
 • šedá příze - 400 g;
 • zbytky tenčí šedé příze.

Pletení se vyskytuje pouze u čelních smyček. Sled prací je následující:

 1. Na jehlách №4, 5 typ 102 p., Make 12 cm povrch šálu.
 2. Po 5 p. sledujte tuto posloupnost - uvázat 3 smyčky, zavřít 2 (v dalším řádku je musíte obnovit), 8 sekund, znovu zavřít 2 a dosáhnout konce. Po 12 cm opakujte.
 3. Po 22 cm pletení jej rozdělte na zadní smyčky 42 a police po 30 kusech.
 4. K průlezu pod rukávy na každém okraji zavřete 3 p. Stejně jako v policích a vzadu. Po 16 cm připojte 11 bodů těchto 2 prvků a odstraňte je pletením 1 z každé pletací jehly. Jedná se o ramenné švy. Pak bude zadní strana 36 - 22 = 14 p. A každá police - 27 - 11 = 16 p.
 5. Přeneste zbývající části na jednotlivé jehly, přidejte další 2 smyčky na ramenní švy. Výsledek bude 50 str.
 6. Knit, přidávání přes 4 řádky na obou stranách 2 centrální smyčky, 1 extra každý.
 7. Po 21 cm rozdělte plátno na části, blízko ramenních švů.
 8. Pro rukávy, zadejte 25 bodů, pletené 6 cm, pak začněte přidávat 1 na každém okraji, což dělá 12 krát v 5 p. Mělo by být 49 p. Ve výšce 32 cm zavřete vázání.
 9. Připojte díly, šicí tlačítka.

Háčkované svetry pro děti s diagramy a popisem práce

Pokud pletení svetry pro děti je více klasické, pak hák umožňuje provádět složité prolamované prvky. Výrobek nemusí být léto - může být teplejší, pro zimní chlad. Pro chlapce je snadné plést svetr, svetr nebo krásnou vestu. Bolero nebo model v podobě tuniky, jejíž délka je delší než délka běžného svetr nebo svetr, je pro dívku vhodnější.

Bunda s kapucí

Tato verze pleteného svetru pro děti je následující:

 1. Háček pod číslem 4 tvoří řetězec 106 vzduchových smyček (VP), sledujte první proužek s jednoduchými háčky (SCN).
 2. Knit zadní s policemi, jako na fotografii až 22 cm (26 rapports).
 3. Dále se pletení rozdělí na 3 části v poměru 6, 5: 13: 6, 5. Bude to záda s přední stranou. Pokračujte v jejich pletení odděleně.
 4. Přineste police do výšky 31 cm, pak zavřete 1, 5 od středu, pak 2 krát pro 1 rapport, takže to přes 2 p. Po 36 cm dokončit páření.
 5. Zezadu ve výšce 34 cm, blízko uprostřed 6 zpráv pro krk. Kravata až 36 cm.
 6. Na rukávu proveďte řetěz 40 VP, proveďte první řádek sc a pak postupujte podle vzoru (10 rapportů). Pro úkosy přidejte 0, 5 rapportu po 4 řadách a pak každých 6 - 3 krát, také 0, 5 krát. Po 22 cm pletení dokončit.
 7. Na kapotě vytočte 76 VP a znovu udělejte pruh sc. Další, plést v 19 zpráv. Po 13 cm na okrajích, odstranit 5 rapports, pokračovat v pletení 9 medium. Po 2 řádcích vzoru, po každém 2, zakryjte 0.5 stran na stranách, opakujte to 5 krát. Po dalších 12 cm dokončete páření.
 8. Kravatu před sc, takže na jeden otvor pro tlačítka. Připojte podrobnosti.

Dětská bunda s knoflíky

Tento pletený svetr pro děti je vyroben z akrylové příze. Vyžaduje pouze 100 g, protože model je určen pro novorozence. Navíc budete potřebovat tlačítka háčku číslo 3 a 3. Plette si halenku takhle:

 1. Vytočte 57 VP, vyřaďte schéma 1. Po 17 cm na okrajích výrobku zavřete 2 p. Pro průlez. Když celková výška dosáhne 27 cm, dokončete páření.
 2. Pro každou polici, aby řetěz 23 VP, pokračovat v pletení, jako v odstavci 1. Každých 6 pletených linek přidejte 1 p. Ze strany spojovacích prvků. Po 17 cm znovu odstraňte 2 p. Z bočního švu. Současně zavřete 1 smyčku přes 8 řádků z opačné strany, a také přes 2 řádky každý na 1. Ale pouze 3 krát. Dokončete vázání ve výšce 27 cm.
 3. Rukáv začíná s 35 VP a 2 centimetry gumy pod schématem 2. Jděte k počátečnímu vzoru, přidejte 4 p. A pak další 3, ale už po 4 p. Po 16 cm doplňte položku.
 4. Připojte prvky a ponechte 1 cm na rameni, straně a švech rukávů. Dno, krk a police se spojují elastickým pásem podle schématu 2, což činí 5 řádků. Šít na knoflíky.

Prolamované bolero pro dívky

Tento model bude vyžadovat 150 g příze Puffy Fine 440m / 100 g bílé barvy, číslo háku 5. Pokyny pro pletení jsou následující:

 1. Pro zadní, aby řetěz VP s délkou 0, 3 m, pletené hlavní vzor.
 2. Když plátno dosáhne výšky 0, 15 m, podle vzoru, odstraňte z každé strany 2 smyčky u průlezu. Pokračujte v pletení dalších 0, 15 m, povrch.
 3. Police se pletou symetricky. Pro každý typ zadejte řetězový VP o délce 0, 08 m, sledujte vzor vzoru, přidejte a odečtěte podle vzoru.
 4. Chcete-li vytvořit rukávy, postupujte podle ramenních švů, pak začít od průlezy pletené hlavní vzor. Kompletní v 0, 15 m.
 5. Připojte díly, přilepte okraje výrobku vedle SCN a pak každé 3 sloupce s pruhem „picot“.

Cool počasí svetr pro chlapce

Tento pletený svetr pro děti pletený v chladném počasí podle následujících pokynů:

 1. Zadní strana. Vezměte vlákno stejné barvy, v tomto případě béžové, vytočte 78 VP. Knit 52 řádků 1 vzoru.
 2. Police. Pro jeden, aby 40 VP, a pak kravatu 45 řádků, také podle 1 vzoru. Pak uvnitř každého z nich, dole první 8, pak dvojité 4 a 2 smyčky. Po 2 pletených linkách zajistěte nit.
 3. Rukávy. Každý začátek s 46 VP, pak znovu plést jedno schéma, přidáním jedné smyčky na okrajích po 4 pletených linek, a skončit s 25.
 4. Kukla Do obou polovin, jako je tento - typ v 11 VP, pletené 4 proužky, aby uvnitř navíc 2 pp., Pak kombinovat části s řetězcem 52 VP, pokračovat v pletení 1 schéma až 28 řádků po připojení. Zajistěte závit.
 5. Kapsy. Udělejte řetěz 24 VP, plette všechny stejné vzory, přidejte i řádky 1 smyčku. Kompletní v 10 jízdních pruzích. Přilepte okraje 2 řadami reliéfní gumy 1 konvexní a 1 konkávní kolony a pak sc. Použijte jiné barevné vlákno.
 6. Sešívejte díly, kravatu s reliéfní gumičkou a policemi. Vlevo vytvořte díry pro knoflíky, nahrazující tento sloupec VP. Přilepte okraje výrobku podle schématu 2.

Naučte se, jak plést novorozence pletací jehly.

Video tutoriály pro začátečníky

Pletení pro děti je velmi návykové, protože každá matka chce vytvořit něco speciálního a vidět své dítě krásné. Výrobek může být doplněn kalhoty, sukně nebo šaty, pak se dostanete celou sadu. Také ve vzorcích vás nikdo neomezuje: mohou to být zvířata, lodě nebo jen květiny. Pomůže vám při vytváření konkrétního modelu níže uvedených videí.

Naučte se, jak plést babushka náměstí háčkování - najdete diagramy a popisy v krok-za-krokem mistrovských tříd.

Svetr pletací jehlice pro děti do jednoho roku

Svetr pro dítě 2 roky

Dětské halenky pletací jehly pro dívky 3 roky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: