Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Negativní dopady ekologie, neustálého stresu a špatné výživy činí spravedlivý sex skrýváním nedostatků v kosmetice a dlouhodobě řeší problém, jak si vybrat základ pro pleť pleti. Srovnáním tónu je první asistent v make-upu. Oční linky a řasenka, vynikající rtěnka na rtech, dokonalý tvar obočí nebude schopen skrýt drobné vady nebo bolestivý odstín obličeje. Přirozeně, zdravá kůže může někdy vypadat matně, a proto také musí být maskována tonální make-up.

Jak si vybrat správný krém na obličej

Výběr správného toneru není snadný. Za důležité se považují odstín, hustota a trvanlivost. Existuje významnější faktor v závislosti na tom, zda je krém vhodný pro typ pleti: jedná se o reakci na složky krému. Zvláštní pozornost by měla být věnována těm, kteří vědí o jejich tendenci k alergiím. Než si koupíte tonalnik, musíte se seznámit s jeho složením, určit, zda obsahuje látky, které jsou agresivní pro kůži.

Chcete-li zjistit citlivost na složky, je vyzkoušet malé množství krému, ale ne na obličej. Vyberte si zadek lokte, zadní stranu dlaně nebo zápěstí. Pokud se objeví alergie, projeví se to do 3 - 4 hodin. Mohou to být zarudnutí, suchost nebo jiné podráždění. Tyto znaky odrážejí skutečnost, že kontrolovaný vzhled tonalnika, i když se vám to líbilo, nelze použít pro obličej. Nejlepší tonální zdroje jsou určeny na základě následujících charakteristik:

 1. Výrobce a jeho důvěryhodnost na trhu výrobků.
 2. Použité ingredience.
 3. Hustota kompozice.
 4. Odstín a odpovídající tón pleti.
 5. Typ balení: esteticky atraktivní nebo ekonomický.
 6. Datum vypršení platnosti.

Která textura dává přednost

Každý typ pleti zahrnuje použití určitých tonálních prostředků:

 • Základní krémový základ je tedy vhodný pro maskování významných oblastí s pigmentací - je hustý v konzistenci a díky prášku v kompozici je schopen skrýt velké oblasti problémové kůže.
 • Někdy defekty nevyžadují pevný základ, v tom případě je bodové řešení ve formě tyčinek nebo tužek vynikajícím řešením. Jejich vysoká hustota efektivně zakrývá drobné vady.

 • Další typ tonalnik - tekutý tón. Tekutá textura, pokud je použita, nestačí k zakrytí nedokonalosti obličeje. S pomocí tohoto nástroje pouze zlepšuje tón pleti, dávat otupělost, nebo zvlhčit.
 • Pro odolnější make-up jsou kompozice vybrány ve formě krémů na kompaktním základě, které jsou fixovány vrstvou prášku. Ten může být aplikován nezávisle na denní krém i na již aplikovanou bázi. Skrývá nadměrný obsah tuku, vyhýbá se stínu.
 • Různé druhy prášku jsou nástrojem s přídavkem krémových složek. Jakákoli kůže může být maskována rychlým použitím krémového prášku se speciální houbou.
 • Pro lehčí make-up nebo jen denní péči byly vyvinuty hydratační krémy denního tonizujícího typu. Světlý matný odstín a jemnost pokožky, maskující malou únavu - to vše tento efekt.

Výběr základu pro typ pleti

Nesprávně zvolená kosmetika může poškodit zdraví nebo zhoršit situaci již problematické pleti. Z tohoto důvodu potřebuje každý druh řádnou péči a make-up. To vyžaduje prostředky vhodné pro určitý typ pleti. Nemůžete použít základ, dávat lesk, s nadměrným obsahem tuku v obličeji nebo dát na suchou pokožku prášek. Takové akce neskryjí nedostatky, ale jen je zdůrazňují.

Pro suchou pokožku

Když mazové žlázy vystoupí, objeví se suchá kůže. V budoucnu to vede k řídnutí ochranné vrstvy obličeje. Proces stárnutí a tvorba vrásek se urychluje. Aby se tomu zabránilo, měla by být suchá pokožka opatřena dodatečnou vlhkostí. Ochranu pomáhá používat tukové základy. Má lehkou strukturu a velké množství nutričních složek a vitamínů, jako je A, E. Díky aplikaci s tenkou vrstvou zůstává nepostřehnutelný a dokonale vyhlazuje odlupování.

Pro mastné

Předchozí verze základu není vhodná pro mastnou pleť. Je třeba odstranit přebytečné třpytky, takže matovací prostředky jsou vhodnější. Je nutné pečlivě ošetřit mastnou pleť, jejíž póry mohou být ucpány nesprávně zvoleným tunelem. Mezi nimi jsou na prvním místě kompozice, které mají jako přísadu jakýkoliv olej. Speciální ubrousky s matným efektem jsou populární v používání: dobře odvádějí mastný lesk.

Pro kombinaci

Nejúspěšnější jsou ti, kterým příroda udělila kombinovaný typ pleti. Jeho majitelé si nebudou muset dlouhodobě vybírat vhodný tonální nástroj, protože vše záleží jen na tom, jaký efekt bych chtěl vidět. Lehké a přírodní je zajištěno běžnými tonizujícími krémy a hustší barvícími barvivy - základním krémovým základem. Ideálním řešením by bylo vybrat si krémovou hlavu.

Pro problém

Méně štěstí pro ty, kteří se diví, jaký druh nadace je lepší pro problémovou pleť. To je nejsložitější a nejcitlivější typ a nástroj musí být antialergický, to znamená, že nedráždí citlivý epitel. Zvláštním požadavkem je potlačení zablokování pórů, což může vést ke vzniku černých skvrn a nových lézí. Hustá, ale zároveň lehká struktura vám umožní zakrýt defekty bez zakrytí obličeje vrstvou filmu.

Plus pro tonalnik bude obsah přísad s antibakteriálním a protizánětlivým účinkem. Mezi nimi se heřmánek, třezalka a čajovníkový strom liší svým efektem. Je důležité, že pod očima určenými pro problémovou pokožku nelze aplikovat. Jedná se o nejcitlivější oblasti a alkohol a antibakteriální složky obsažené v produktu je mohou snadno poškodit.

Volba barvy podle barvy pleti

Odpověď na otázku, jak vybrat správný základ pro barvu pleti, předpokládá dodržení několika jednoduchých tipů:

 1. Chcete-li jít do obchodu, je lepší zvolit den, kdy je osvětlení vhodnější.
 2. Uvedení krém na zápěstí, riskujete chybu s tónem.
 3. Je nutné provést zkoušku talnik pouze na obličej. Proč Odpověď je jednoduchá - odstíny obličeje a zápěstí mohou být výrazně odlišné.

Zde je jednoduchý algoritmus akce:

 • Pokrytí malým množstvím tonálu znamená povrch kůže od středu tváře po krk, procházející podél linie čelisti.
 • Nepostřehnutelné hranice aplikované kompozice naznačují, že vám plně vyhovuje.
 • Pokud se objeví skvrny nebo je obtížné tónovat lépe, nechte je na polici.
 • Nespěchejte k závěru, počkejte 5-8 minut, aby se produkt plně projevil.

Podle doporučení odborníků by nemělo dávat přednost tmavým odstínům, protože mírně zvyšují věk. Pro dívky s odlišným tónem tváře jsou důležitá doporučení:

 1. Růžové nebo neutrální odstíny mají korektor pro lehkou kůži.
 2. V tmavém nebo tmavohnědém odstínu jsou vhodnější béžové odstíny toneru.
 3. Na jaře a na podzim je lepší dát přednost teplým barvám, v zimě - světle a v létě - temně.

Přečtěte si také podrobný přehled o tom, jak si vybrat nadaci Maybelin, její typy a tipy pro použití.

Tipy pro video: jak vybrat barvu tonálního nástroje

Nesprávně zvolené tonální zdroje mohou zhoršit zdraví pokožky obličeje a zbavit vás žádané krásy. Pouze profesionální make-up umělci mají velké zkušenosti s výběrem kosmetiky. Pro začátečníky, problém, jak si vybrat základ pro barvu jejich kůže není tak snadné, protože lidé se ztratí při pohledu na širokou škálu produktů. Pokud si také zvolíte tonální základ poprvé, nebo jen chcete posílit své znalosti v oblasti make-upu, pak sledování videa by bylo užitečné. Existuje mnoho informací o výběru, testování a přizpůsobení typu pleti.

Viz také: Lorealův základ - vše o jeho typech a paletách odstínů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: