Během těhotenství a prodlouženého kojení snižuje zátěž svalů, kůže prsu pružnost a tón a nahromaděná tuková tkáň nemá nejlepší vliv na elasticitu. V důsledku toho, po krmení, prsa poklesla, stala se měkkou, ochablou a neatraktivní. Jak provést regeneraci bez chirurgického zákroku?

Je možné prsa doma zvednout?

Chirurgický zákrok je ve výjimečných případech oprávněný. Jak utáhnout svaly prsa doma? K tomuto účelu existují lidové metody, cvičení, masáže, krémy. Integrovaný přístup umožňuje, ne-li vrátit prsa do původního tvaru, pak se výrazně dotáhnout, přiblížit se ideálu. Vzestup je možný zvýšením pružnosti pokožky, svalového tónu, korigováním držení těla, spalováním tukové tkáně, do které jsou glandulární buňky transformovány koncem krmení. Velikost velkolepého prsu se sníží, ale krásná vyvýšená forma bude cenou.

Jak účinné jsou cvičení prsou?

Čas strávený na prsou nebude zbytečný, pokud projevíte vůli a trpělivost. Výsledek šle není dosažen za tucet dní, nebo dokonce za měsíc. Ale návrat se snižuje a projevuje se nadměrným nadšením. Pro zpřísnění potřebují svaly odpočinek. Pokud praktikujete každý den, poškozená vlákna nebudou mít čas zotavit se a kompenzovat přírůstek hmotnosti snížením zásob tuků. Nejúčinnější způsob, jak kombinovat cvičení, jako jsou push-upy s programem školení na simulátorech nebo s váhami - doma, zásobují činky o hmotnosti 7-10 kg.

Než si nastavíte svaly, musíte je připravit - "zahřát" natažením. Chcete-li to provést, postavte se do dveří, položte ruce do stran na úrovni hlavy. Uchopte hejna a začněte se ohýbat dopředu. Jakmile budete cítit maximální úsek, upevněte tělo v něm na několik sekund. Poté následuje návrat do původní polohy a jednorázové opakování 5-6. Pomáháte tak svým svalům pracovat přesně na utahujících se prsou a při předběžném nabíjení také urychluje dosažení výsledků.

Jednoduchá cvičení na prsních svalech

Cvičení pro šle, je žádoucí doplnit kontrastní sprchu, která zvyšuje pružnost kůže. Jak utáhnout hrudník pomocí dvojice účinných cvičení bez břemene, s pomocí posilování a zvyšování svalové tkáně:

 1. Postavte se zády k jedné straně dveří, položte ruce na opačnou stranu, na minutu zatlačte co nejvíce síly. Spusťte tělo dolů o 45 °, cvičení opakujte. S krátkými přerušeními pokračujte v provádění 2-3 krát.
 2. Push-up z podpory: můžete použít židli, okraj pohovky, atd. - vše, co je stabilní, sestoupí s výškou asi 1 metr. Položte ruce na nalezený projektil, proveďte push-up cvičení s nohama rovně. V tomto případě se musíte dotknout povrchu podpěry prsou, aniž by se pás ohnul. 2-3 přístupy co nejvícekrát. Mezi nimi trochu odpočinek.

Silová cvičení pro prsní svaly

Po posílení jednoduchými cviky je čas přidat zátěž s činkami:

 1. Začněte rychlým tempem s rukama, jako je lyžování. Místo tyčinek - činek. Pokračujte v chodu po dobu jedné minuty. Pak pomalu narovnejte narovnané paže až na úroveň předloktí, krátce zamkněte v této poloze, pomalu ji snižte. Cvičení ve 2 sadách s malou pauzou 5 krát.
 2. Ležící na zádech, rozložte ruce na stranu hrudníku s břemeny, pak pomalu zvednout je, mírně ohýbání u loktů, do svislé polohy. Opakujte cvičení 10-15 krát ve 2 kampaních.

Krém na prsa

Nezapomeňte na komplexní řešení otázky, jak po krmení obnovit prsa. Dítě už není prsa, mateřské mléko se nekrmí, takže to byl obrat neohroženého použití krémů k utažení. Pozor: prsní žlázy nezpevňují krém bez speciálních cvičení, tím více se nezvýší. Je určen k utažení kůže a ke snížení závažnosti strie.

Složení těchto krémů zahrnuje rostlinné oleje, zvlhčující látky, výtažky z bylin, řas, vitamíny, antioxidanty a další biologicky aktivní složky. Expresní prostředky pro zvedání a zvětšování prsou obsahují prvky hormonálního působení, proto před jejich použitím se poraďte s lékařem. Pro mladé dívky je k dispozici měkké preventivní krémy z ochabnutí, strie, které vznikají při prudkém poklesu nebo přibývání na váze.

Jsou vhodné pro prevenci podobných problémů před porodem, pokud začnete užívat krém od 3 měsíců těhotenství. Třít krém by měl být ve směru od hrudních žláz k bradě, měkké masážní pohyby. Účinek pravidelného užívání těchto výrobků se podle žen projeví až po 2-3 týdnech - pokožka se zpřísní, prsa získá jasnou úlevu, je ochabnuta ochlupení, počet strií klesá.

Jak udělat elastické lidové prostředky na hrudi

Recepty pro externí použití, které pomáhají dotáhnout hrudník:

 • Na 2 lžíce. Já tvaroh musí vzít 1 lžičku. olivový olej, trochu krému, čerstvé ovocné šťávy. Bít v homogenní hmotě, aplikovat, bez tření, tenká vrstva na hrudi, stát po dobu 20 minut. Omyjte odvar z heřmánku.
 • Nakrájejte mixér nebo v listech zelí, okurky, přidejte trochu kefíru, syrového vejce. Naneste 15-20 minut, opláchněte studenou vodou.
 • Nevyžaduje vyplachování, pomáhá při utahování kůže prsu, třením směsí přírodního octa jablečného octa s vodou, ředěného v poměru 2: 1.
 • Otřete kůži kostkami ledu, aplikujte kontrastní obklady s bylinnými odvarmi, střídajte studené a horké sprchy - pomáhají utáhnout prsní žlázy.

Výrobky schopné dotáhnout kůži "uvnitř":

 • vlašské ořechy obsahují koenzym "mládí", který přispívá k syntéze kolagenu;
 • nerafinované rostlinné oleje, mastné krmivo pro ryby s mastnými kyselinami;
 • zelený čaj, džusy, čerstvá zelenina, ovoce, zelenina - dodavatelé antioxidantů, vitamíny, stabilizující procesy destrukce a normalizující metabolismus.

Masáž prsou

Masáže v kombinaci s cviky, krémy pro dotažení ženského prsu výrazně zvyšují jejich účinnost. Krev se posílá přímo na místo problému, urychluje metabolické procesy. Při cvičení dochází ke stažení produktů rozkladu, štěpení tuku, nasycení tkání kyslíkem, "stavebních materiálů", zlepšuje tonus kůže a svalů. Manuální masáž prsou může být kombinována s kontrastními vodními procedurami, což umožňuje kruhové pohyby pod tlakem vody ze sprchy. Vyhněte se oblasti bradavek.

Příprava na masáž:

 • namazat ruce olejem nebo smetanou;
 • s měkkými hlazeními z horní části hrudníku do podpaží, „zahřátím“ kůže a svalů, pak jemně masírujte v kruhu.

Další:

 • Vezměte si do prsou jedno prsa, kůži volně silně otřete kruhovými pohyby. Palmy obou rukou "železnou" kůži z bradavek na ramena.
 • Lisování a mačkání kůže konečky prstů, masáž prsních žláz v kruhu.
 • Zatímco držíte hrudník rukou, proveďte mírné poklepání prsty.
 • Od bradavek až po klíční kostí vykonávejte pohyby prstů špičkami prstů.
 • Musíte dokončit masáž po 20 minutách s tím, co jste začali - lehkým masírováním a hlazeními v kruhu.

Video: efektivní cvičení pro svaly hrudníku

Po shlédnutí navrhovaných videí můžete obohatit tréninkový program o účinná cvičení s váhami, improvizovanými prostředky a bez nich. Naučte se, jak stahovat prsy bez chirurgického zákroku, strávit alespoň trochu času na cvičeních, proč nemůžete trénovat v podprsence, jak dělat kliky správně, a mnohem užitečnější v zajímavé, jednoduché prezentaci.

Cvičení pro prsní výtah s činkami

Jak zpřísnit hrudník

Jak pumpovat hrudník

Jak zvednout prsa po porodu

Recenze

Angelina, 29 let: Diligently kojené dítě do 2 let. Moje „důstojnost prsu“ se zvýšila ze dvou na tři. Zdá se, že je to dobré, ale visí ošklivě. Začal zvedat cvičení a před nimi dělal masáž. Krémy, operace jsou nějak strach. Šest měsíců tvrdé práce - hrudník se scvrkl, ale forma byla zpřísněna. I když to není stejné jako před těhotenstvím, ale docela pěkné, a to, co chcete!

Zhanna, 21: A se mnou se kojení rozloučilo 3 měsíce po porodu - mléko zmizelo. Takže tvar je dobrý, ale strie jsou ponechány jako jizvy. Co dělat Chcete-li vytáhnout - nebudete vytáhnout, vyzkoušel cvičení - je to k ničemu. Myslím, že se musíte uchýlit k zázrakům kosmetologie. Co jen krémy nebo třít! Nic mu nepomohlo. Jdu na laserové leštění, za peníze, stejně jako v krémech nabobtnal!

Tatiana, 32 let: Snažil jsem se všechny způsoby, jak dotáhnout prsa, ochabnout po krmení. Pár měsíců - a já jsem to vzdal. Ale i to stačilo k mírnému utažení tvaru, snížení "měkkosti" a osvěžení pokožky. Pod nožem je vždy čas lhát, vyzkoušet první bezbolestné způsoby! Jak získat sílu, nezapomeňte pokračovat v cvičení, masáže, masky!

Kategorie: