Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S přísnými otázkami důvěrnosti v bankovnictví: pokud požádáte zaměstnance instituce o identifikaci osoby podle čísla karty, budete odmítnuti, bez ohledu na to, jaké argumenty uvedete. Znamená to, že takové informace není možné zjistit? V některých případech je možné najít osobu podle čísla karty Sberbank, navíc právními prostředky.

V jakých případech je třeba zjistit majitele podle čísla karty

Jsou situace, kdy je třeba znát majitele podle čísla karty Sberbank. Často je to způsobeno zjištěním platebního a zúčtovacího dokladu, podvodných činností (operace provedené držitelem plastu) nebo chybných převodů peněz. V posledních dvou případech je lepší kontaktovat donucovací orgány. Policie se bude zabývat protiprávními činy a určí totožnost osob odpovědných za ně.

Našla peněženku s bankovními kartami

Pokud najdete peněženku a snažíte se najít majitele, bankovní karty nejsou jediným zdrojem informací. Zkuste hledat mezi studenty průkaz totožnosti, řidičský průkaz nebo jiné doklady totožnosti. Zřídka osoba, která s sebou nese bankovní kartu, nemá v peněžence nic jiného. Pokud je platební a vypořádací doklad jedinou věcí, kterou máte, můžete zjistit informace o jejím majiteli, ale neexistuje žádná záruka, že to bude fungovat. Zveřejnit oznámení o peněžence za účelem zvýšení šancí na nalezení majitele.

Potřebujete najít podvodníka

Pokud jste obětí útoku, okamžitě kontaktujte policii. Pro pomoc můžete jít do banky až po napsání žádosti. Pak s kopií tohoto dokumentu (originál a všechny další doklady: šeky, výtisky korespondence, pokud existují) jdou na Sberbank. Obě instituce tuto žádost přezkoumají a pokusí se najít podvodníky, ale neexistují žádné záruky vrácení peněz, i když jste udělali všechno správně. Připravte se, že řízení může trvat déle než jeden měsíc.

Špatně provedený překlad

Pokud jste omylem převedli peníze na nesprávnou osobu, není nutné rozpoznávat jeho jméno, příjmení a další osobní údaje. Chcete-li tento problém vyřešit, zavolejte na horkou linku Sberbank (nebo kontaktujte pobočku přímo) a vysvětlete situaci, poskytněte podrobné informace o transakci, všechny výpisy. Konzultanti samotné instituce zašlou správné osobě zprávu s žádostí o vrácení peněz. Pokud to příjemce odmítne, můžete na policii napsat prohlášení, v němž požadujete částku zaslanou soudem.

Jak zkontrolovat bankovní kartu podle čísla

Nezávislé ověření bankovního čísla (za předpokladu, že je zákonné) je jednoduché a vytvořené prostřednictvím internetu. Neexistují žádné služby, které počítají, kdo vlastní kartu Sberbank. Nevěřte, že stránky, které údajně poskytují tyto informace pro placenou registraci. Ačkoli na „temné straně“ internetu existují hackované databáze, jejich používání je nezákonné a trestné.

Hodnota čísel v čísle kartového účtu

Některé informace zašifrované v unikátním čísle kartového účtu nejsou tajné, ale také neposkytují důvěrné informace o totožnosti držitele. Čísla obsahují následující informace:

 • Platební styk 3 - American Express, 4 - Visa, 5 - Mastercard. Toto číslo je první v čísle kartového účtu.
 • ID banky. Vytvoří následujících šest čísel. Lze jej použít k určení emitující banky, která vydala platební a zúčtovací doklad.
 • Program, ve kterém byla vydána karta. Šifrované v číslech 7 a 8 číslic.
 • Osobní údaje vlastníka. Tyto informace jsou obsaženy v číslech od 9 do 15, ale jsou dostupné pouze zaměstnancům banky.
 • Poslední šestnáctý obrázek slouží k ověření pravosti plastu.

Nejdůležitější informací v této fázi je identifikátor banky (BIN). Je kompletně legálně dešifrována pomocí otevřených databází on-line služeb. Poté, na základě které instituce karta patří, můžete vyhledat vlastníka. Ti, kteří chtějí dokumenty zjednodušit. Když je plast na ruce, dekódování není nutné, ale pokud jste obětí vetřelců a máte pouze číslo bankovního účtu, informace budou užitečné.

Mohu zjistit podle čísla karty majitele

Údaje o bankovních kartách jsou považovány za důvěrné a z hlediska legislativy je nelze znát. Zaměstnancům společnosti Sberbank je zakázáno tyto informace sdělovat bez ohledu na argumenty o jejich zveřejnění. K dispozici je pouze malé množství informací, což ztěžuje výpočet osoby. Pokud se jedná o případy protiprávního jednání, policie je přijata k vyšetřování poté, co obdrží potvrzení, že peníze byly skutečně odcizeny.

Zákon o bankovním tajemství a další předpisy

Bezpečnost bankovních převodů a důvěrnost osobních údajů je chráněna příslušnými právními předpisy. Mezi nimi jsou:

 • Článek 26 spolkového zákona „o bankách a bankovních činnostech“. Prohlašuje, že uchovávání bankovního tajemství a nezveřejňování informací třetím stranám, s výjimkou případů stanovených federálními zákony.,
 • Článek 857 občanského zákoníku Ruské federace. Zajišťuje důvěrnost informací o bankovních operacích. Zaměstnanci instituce mají právo zveřejňovat osobní údaje pouze klientům a jejich zástupcům, jakož i úvěrovým úřadům, vládním agenturám a úředníkům, ale pouze v případech stanovených federálním zákonem. V případě porušení důvěrnosti může poškozený klient uplatnit nárok na náhradu škody.

Všichni zaměstnanci společnosti Sberbank (nebo jiné podobné instituce) podepisují povinnost zachovávat obchodní a bankovní tajemství. Porušení federálních zákonů za účelem porušení této dohody stanoví příslušné státní orgány. Nestačí jednoduše říci, že jste obětí vetřelců, a proto nestačí požadovat informace. Napište prohlášení policii (musí vydat potvrzení o přijetí dokumentu) a poté kontaktovat pracovníky Sberbank.

Jak najít držitele karty Sberbank

Existuje několik způsobů, jak pomoci najít osobu na kartě Sberbank v důsledku obdržení částečných informací o něm. Právní metody viz níže. Nelegální metody zahrnují seznámení s hacknutými databázemi, ale jejich použití je trestným činem. Majitelé takových služeb se mohou ukázat jako podvodníci, kteří nemají informace, ale jednoduše berou peníze za nic.

Naučte se jméno prostřednictvím Sberbank Online

Speciální služba Sberbank byla vytvořena pro výběr a převod peněz online. Požadovanou částku můžete poslat přes internetovou banku na libovolnou kartu. Současně se po potvrzení správného zadání čísla účtu zobrazí informace o jeho majiteli. Tímto způsobem lze rozpoznat pouze jméno a patronymiku osoby a místo úplného jména Sberbank uvádí pouze první písmeno. Někdy je však užitečná (obecně je vytvořena funkce s cílem snížit riziko chybného překladu).

Dokončení transakce a odeslání peněz je volitelné, dostatečné a zahájení transakce. Je to jednoduché a provádí se v několika fázích:

 1. Přejděte na oficiální stránky Sberbank.
 2. V pravém horním rohu klikněte na "Login".
 3. Přejděte na Sberbank Online.
 4. Vyberte možnost Přenos z karty na kartu.
 5. Zadejte číslo účtu.
 6. Klikněte na tlačítko Další.
 7. Na stránkách se zobrazí jméno, křestní jméno a první písmeno příjmení osoby, na které je karta zarámována.

V mobilní aplikaci

Výše popsaná metoda funguje nejen prostřednictvím webu. Osobu na kartě Sberbank můžete najít pomocí mobilní aplikace. Připojte se k internetu, stáhněte si software přes GooglePlay nebo EppStor a zaregistrujte se. Poté postupujte takto:

 1. Otevřete spodní menu.
 2. Přejděte do části Platby.
 3. Klikněte na záložku „Klient Sberbank“.
 4. Zadejte číslo karty příjemce.
 5. Aplikace, stejně jako stránka, zobrazí pouze jméno, prostřední jméno a první písmeno příjmení majitele účtu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: