Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Podivné ovoce s červenou, hrbolatou kůží není každému známo. Čínský lid mu dal jméno "dračí oko". Svět je znám jako litchi. Seznámit se s tímto berry alespoň na fotografii stojí za to z mnoha důvodů. Kromě neobvyklého vzhledu, nádherné chuti a vůně, liči ovocné šťávy dokonale tóny, má blahodárné vlastnosti a je bohatý na vitamíny.

Co je liči

Pravděpodobně Čína je považována za místo narození ovoce, protože první zmínky pocházejí odtud. Pak se dozvěděli o výhodách rostliny všude a šířili se po celém světě. Čínský liči je tropický strom, rodina sapindovy. Může růst v Asii, Americe, Africe, Austrálii. Jména jsou odlišná: litchi, lichzhi. Bude jednodušší a jasnější volat ovoce nebo strom „čínské švestky“. Podobnost s posledně uvedenou je patrná v chuti.

Ovoce vypadá jako vejce, stejně jako ovál. Velikost je asi 3, 5 cm, shora je ovoce pokryto hustou kůží. Vláknitá, bílá nebo krémová barva. Uvnitř velkého semena. Oloupání je snadné, chutné - sladké a kyselé. Chcete-li cítit jemnou chuť čínských bobulí, stojí za to zkusit čerstvé. Pohodlně se skladuje po dlouhou dobu, aniž by ztratil své chuťové a léčivé vlastnosti.

Kolik je litchi

Pokud jde o skladování, dračí oko je rozmarné: doma to bude vypadat normálně několik dní, po kterém se může rychle zhoršit. Ovoce se doporučuje vyzvednout a spotřebovat ve stejný den, dokud neztratí své prospěšné vlastnosti. Výrobky určené k vývozu jsou vybaveny zvláštními podmínkami: od 0 do 1 stupně. Teprve pak bude trvanlivost litchi 45 dní, díky čemuž mají čas na chov po celém světě.

Udržení atraktivního vzhledu závisí především na vlhkosti vzduchu (90-95%) a větrání místnosti. Jiné podmínky jsou škodlivé, ovoce se rychle stává měkké, hnije. Aby se tomu zabránilo, dodavatelé se uchylují ke zpracování ovoce s různými látkami. Děrované plastové obaly pro zvládnutí vysoce kvalitního skladování.

Jak skladovat liči doma

Průměrná pokojová teplota je asi 20 stupňů, vlhkost je asi 60%. Jak skladovat liči doma v obyčejném bytě? Stejně jako ostatní ovoce, ale zvládne to ne déle než 10 dnů. Je nutné sledovat stav bobulí: mohou začít ztmavnout, prasknout nebo zaschnout. Abyste tomu zabránili v předstihu, musíte při nákupu pečlivě vybírat plody. V dobrém stavu výrobku říká, že bezpečnost skořápky: červená barva slupky, žádné poškození, pružnost. Brown označuje, že výrobek byl v obchodě příliš dlouho.

Kde uložit litchi

Moody čínské ovoce nebude čekat dlouho, zatímco budete používat pro potraviny. Rychle se zhoršují, takže se musíte okamžitě rozhodnout, co s nimi uděláte:

  1. Pokud plánujete jíst ovoce na pár dní, můžete je jednoduše nechat na pokoji a vybrat si chladné místo.
  2. Máte-li čekat na hosty, uložit litchi, svěřte lednici.
  3. Konzervované nebo sušené liči (pro dezerty) budou stát několik měsíců.

Je možné uskladnit liči v chladničce

Nejlepší je použít dračí oči ihned po zakoupení. Pokud je třeba tuto chvíli odložit, je nejlepší uložit liči do chladničky. Na spodní polici ovoce může ležet asi dva týdny. To však může ovlivnit chuť: sladkost začíná mizet. Pokud chcete ovoce po dlouhou dobu uchovat, doporučujeme je zmrazit, když jste předtím odstranili kůru. Tento stav vám umožní uchovávat cenný produkt po dobu až 3 měsíců. Navíc, doma, ovoce může být nakládáno (solený výrobek má neobvyklou chuť), konzervy, sušené.

Video: Konzervy Lychees

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: