Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro bakteriální vaginózu a udržení normální vaginální mikroflóry lékaři doporučují použití léků, které mohou snížit počet oportunních bakterií a zvýšit koncentraci užitečných bakterií mléčného kvašení. Jedním z těchto léků je vaginální Lactagel, který lze zakoupit přes přepážku bez lékařského předpisu. Lék je účinný a spolehlivý a vzhledem k omezenému počtu kontraindikací povolených i během těhotenství. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem, samoobsluha je zakázána.

Návod k použití Lactagel

Tento lék patří do farmakologické skupiny léčiv nezbytných pro normalizaci pH a mikroflóry, určených pro použití vaginálně. Když se objeví specifický "rybí" pach (způsobený "těkavými" aminy), svědění, pálení a sýrový vaginální výtok, musíte kontaktovat gynekologa a podstoupit sérii laboratorních testů. Při diagnostice bakteriální vaginózy se doporučuje Lactagel jako kompletní postup. Lék poskytuje v těle úsporný účinek, působí lokálně ve středu patologie.

Složení a uvolňovací forma

Přípravek obsahuje dvě účinné látky, které v kombinaci zvyšují vzájemný terapeutický účinek. Vyrábí se ve formě gelu, který má jednotnou strukturu a specifický zápach, určený k externímu použití. Balení obsahuje 7 jednorázových zkumavek po 5 ml terapeutického roztoku. Chemické složení léčiva:

Účinné látky

Pomocné látky

kyselina mléčná (225 mg)

propylenglykolu

glykogen

laktát sodný

hydroxypropylmethylcelulosa

voda, pH = 3, 8

Farmakologické vlastnosti

Lactgel z drozdu má výživné, regenerační vlastnosti, vhodné pro použití v antibiotické terapii jako pomocná složka. Působí lokálně, má minimální seznam kontraindikací a vedlejších účinků. Kyselina mléčná snižuje pH vaginy, vytváří kyselé prostředí pro potlačení životaschopnosti oportunních bakterií. Druhá účinná látka, glykogen, poskytuje příznivou (výživnou) flóru pro reprodukci prospěšných bakterií mléčného kvašení.

Indikace pro použití

Lactagel pro drozd u žen je vysoce účinný. Lék rychle odstraňuje svědění, otok, pálení, zápach z pochvy. Podle návodu k použití existují další lékařské indikace, včetně:

 • léčba a prevence bakteriální vaginózy;
 • vaginální dysbakterióza;
 • období menopauzy, menopauza;
 • stav po potratu nebo porodu;
 • v rámci léčby antibiotiky a antifungálních léčiv.

Dávkování a podávání

Pokud se doporučuje bakteriální infekce vaginálního gelu použít externě - 1 krát denně. Je lepší provést relaci před spaním, po provedení hygienických procedur a výběru horizontální polohy těla, jinak lék vytéká a jeho terapeutický účinek se poněkud oslabuje. Po zavedení terapeutické kompozice je žádoucí použít na spodní prádlo hygienické vložky, nevystupovat z postele. Doporučení pro denní dávky a trvání léčby jsou následující: \ t

 1. Při domácí léčbě vaginózy je nutné použít 1 tubu na noc, terapie strávit 7 dní bez přestávky.
 2. Pro prevenci příznaků bacvaginózy je doporučená dávka 1 - 2 zkumavky týdně, vždy před spaním.
 3. Pokud užíváte antibiotika, je třeba do vagíny denně vložit 1 zkumavku probiotika (před spaním).
 4. K odstranění příznaků vaginózy po ukončení menstruace použijte 1 zkumavku denně po dobu 1 až 2 dnů.
 5. Když užíváte antimykotika, použijte gel jako pomocnou léčebnou metodu, injikujte do vaginy 1 zkumavky denně.

Zvláštní pokyny

Laktace v trubkách má své vlastní vlastnosti. Aby se dosáhlo požadovaného terapeutického účinku, je nutné uzávěr otočit a odstranit a zavést prodloužený díl do perinea a vytlačit terapeutickou kompozici. Poté, bez zastavení stisknutí prstů, opatrně odstraňte hrot. Pokud narušíte sled činností, terapeutická kompozice bude opět částečně v zkumavce. To by nemělo být povoleno. Po ukončení procedury nevystupujte, jinak bude lék vytékat.

Pokud žena plánuje mateřství, s přirozeným pojetím, použití přípravku Lactagel není vítané, protože změna pH vagíny významně snižuje aktivitu spermií. Zároveň je důležité pochopit, že tento lék není antikoncepční metodou. Pokud je porušena integrita trubky, její obsah by neměl být používán tak, jak bylo zamýšleno.

Lactagel během těhotenství

Působení kyseliny mléčné a glykogenu během těhotenství plodu nevyvolává rozsáhlé intrauterinní patologie. Užívání přípravku Lactagele během těhotenství není zakázáno, ale nejedná se o vlastní léčbu. Pokud máte podezření na bakteriální vaginózu, musíte se individuálně obrátit na gynekologa a společně rozhodnout o denní dávce, optimálním průběhu léčby za účasti Lactagel. Absolutní kontraindikace období laktace není.

Interakce s léky

Vzhledem k tomu, že léčivo má lokální účinek na patologii nidus, jeho aktivní složky se neabsorbují do systémové cirkulace, vzácně způsobují vedlejší účinky. Riziko lékových interakcí se zástupci jiných farmakologických skupin chybí, takže se gel často stává pomocnou složkou komplexní terapie.

Nežádoucí účinky Lactagel

Lék se rychle přizpůsobí tělu, nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. Léčení lékaři nevylučují výskyt lokálních a alergických reakcí v případě intolerance na aktivní složky přípravku Lactagel, ale v praxi jsou tyto případy vzácné. Když se objeví, musíte zvolit jiný lék se stejnými farmakologickými vlastnostmi, ale výrazným chemickým složením.

Kontraindikace

Podrobný návod k použití indikuje, že léčivo nemá žádné lékařské kontraindikace. Omezení jsou běžná v klinických případech, kdy má pacient zvýšenou citlivost na působení kyseliny mléčné nebo glykogenu ve vaginální sliznici. Pak je vytvoření kyselého prostředí „svěřeno“ jinému léčivému léku, analogu.

Podmínky prodeje a skladování

Gel je vydáván bez lékařského předpisu, můžete ho koupit v lékárně. Uchovávejte zkumavky na tmavém, chladném místě, aby se vyloučil kontakt s malými dětmi. Před zahájením kurzu se ujistěte, že se poradíte s odborníkem. Je důležité dodržet datum exspirace a nepoužívat gel po jeho uplynutí.

Analogy

Pokud je lék slabý, neefektivní nebo způsobuje vedlejší účinky ve formě lokálních nebo alergických reakcí, lékař zavede náhradu a vybere analog s úspornou akcí. Níže nejsou uvedeny méně účinné prostředky, které mohou úspěšně léčit bakteriální vaginózu:

 1. Lactonorm Jedná se o kapsle s živými laktobacily v kompozici, kterou lze použít pro léčbu a prevenci bakteriální vaginózy.
 2. Atsilakt. Tyto vaginální čípky obsahují laktobacily. Potřebuje pacient ke zlepšení střevní mikroflóry, vagíny; jednat lokálně.
 3. Gynoflor E. Vaginální tablety musí být podávány po dobu 6-12 dní bez přestávky, přičemž každé sezení se provádí jednou před spaním.
 4. Laktogin. Jedná se o probiotikum, které obnovuje vaginální mikroflóru, která se vyrábí ve formě svíček. Zavést 1 čípek na noc, po provedení dezinfekce genitálií.

Cena Lactagel

Terapeutický gel lze zakoupit v lékárně nebo objednat online. V prvním případě bude rychlejší zahájit léčbu, ve druhém bude nákup poněkud levnější. Ceny v Moskvě:

Název lékárny v Moskvě

Cena, rublů

ElixirFarm

740

Lékárna "Dialog"

610

Lékárna "36, 6"

619

Srdce

641

Neopharm

752

EuroPharm

630

Samson Pharma

672


Recenze

Anna, 32 let

Po dlouhodobém užívání antibiotik používám tento bezpečný pro zdraví gel pro prevenci jako součást intimní hygieny. Týdenní kurz je dostatečný, aby se nemusel starat o drozd. Droga sama o sobě je spolehlivá a účinná, za přijatelnou cenu. Stojí 700 rublů, ale pak můžete klidně spát.

Olga, 41 let

Mám všechny bronchitidy s vysokou teplotou a užívání silných antibiotik, takže používám tento gel jako uzdravení z nemoci. Cena je průměrná, ale efektivita je vysoká. Thrush prochází za 5 dnů, ale je žádoucí, aby všech 7 trubek bylo zcela vyčerpáno v jednom průběhu. Ošetření může být považováno za důkladné.

Victoria, 35 let

Osobně asociovám bakteriální vaginózu s anaerobní mikroflórou, která způsobuje nejen nepohodlí, ale může také vyvolat jiné nemoci jako žena. Aby se tomu zabránilo, používám pro účely profylaxe gel 1 - 2 krát měsíčně, vždy před spaním. Zdá se, že pomáhá, drozd a její příznaky nebyly zaznamenány.

Marina, 39 let

Používá tento lék na drozd v kombinaci s antimykotiky. Výsledný efekt je splněn, protože nepříjemný výtok a svědění již uplynulo třetí den. Po ukončení léčby znovu nanesla nátěr na flóru. Analýzy proběhly bez patologií. Proto jsem s tímto lékem velmi spokojen.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: