Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ve světě existuje mnoho způsobů, jak zhubnout. Někdo raději aktivně chodí do sportu, někteří na stravu. Není to tak dávno, co fytoterapie získala novou vlnu popularity v oblasti zbavování se nežádoucích kilogramů. Byliny jsou široce používány pro hubnutí. Jedinou otázkou je, jak dobrá je tato metoda.

Jaký účinek mají bylinky na tělo?

Obvykle jsou všechny bylinky, které spalují tuky, rozděleny do několika tříd podle toho, jak ovlivňují lidské tělo:

  1. Rostliny, které potlačují hlad. Mechanismus snižující chuť k jídlu při použití těchto bylin je vytvořit film na stěnách žaludku. Nebo rostlinné suroviny, spadající do zažívacího traktu, zvyšují objem. Obě možnosti významně potlačují pocit hladu, což zabraňuje konzumaci dalších kalorií. Příklady takových rostlin jsou spirulina řasy, lněné semeno a kořen Althea.
  2. Byliny s močopudným účinkem. Konzumace vývarů nese uši, lopuch nebo listy brusinek, zbavíte se přebytečné tekutiny v těle. Odstraňují toxiny a část tělesného tuku. Nedoporučuje se používat tuto třídu bylin nekontrolovatelně, protože může dojít k dehydrataci.
  3. Byliny, které mají laxativní účinek na tělo. Kromě normalizace a stimulace trávení, tato třída rostlin přispívá ke ztrátě přebytečného tuku v důsledku odstraňování škodlivých látek a toxinů spolu s odpadními produkty. Anis, kopr, senna, rakytníková kůra mají tento efekt.
  4. Choleretické bylinky. Slaměnka, dřišťál, pampeliška mohou účinně stimulovat tvorbu žluči. Tyto rostliny také zlepšují fungování jater a trávicího systému, čímž zlepšují metabolismus.
  5. Rostliny, které přispívají ke zvýšení spotřeby energie. Před několika lety zaujali místo mezi bylinkami pro hubnutí. Tyto rostliny obsahují aktivní biologické prvky, které urychlují metabolismus. Tyto bylinky budou účinnější, pokud zkombinujete jejich příjem s cvičením. Příklad takových rostlin může sloužit jako kurkuma, zázvor, kamarád. Další informace o kurkuma pro hubnutí.

Nejúčinnější a nejpřínosnější bylinky pro hubnutí

Použití jednotlivých bylin pro hubnutí není tak efektivní jako jejich poplatky. Snadnější je použití hotových směsí léčivých rostlin zakoupených v lékárně, ale někdy stojí za to je vyrobit sami. Bez ohledu na složky sbírky existuje několik obecných pravidel pro její přípravu a použití. Veškeré ingredience je nutné promíchat ve stejném poměru, připravit je ve vodní lázni. Chcete-li usnadnit navigaci mezi bylinkami, které spalují tuk, věnujte pozornost rostlinám, které se s tímto úkolem efektivně vyrovnávají.

Čemeřice

Použití odvarů této rostliny přispívá k šetrnému odstranění toxinů a přebytečné tekutiny z těla, a to díky jeho projímavému účinku. Čistí střeva. Bylina z čemeřice stimuluje trávení, rozpad tuku a jeho metabolismus v těle, což pomáhá ztrácet další libry. Práškové oddenky této rostliny mohou být použity v suché formě. Je nutné konzumovat 50 mg denně na prázdný žaludek, vypít čtvrtinu šálku vody. Použijte prášek od 9 do 12 měsíců. Po každých 5 měsících užívání léku, musíte si vzít přestávku na 4 týdny.

Guarana

Není snadné najít tuto exotickou rostlinu ve formě rostlinných materiálů, ale prodává se v lékárnách a obchodech se sportovní výživou ve formě tablet nebo tekutého extraktu. Guarana má tonizující účinek a urychluje metabolický proces v těle, což přispívá ke spalování tuků. Nejvhodnější je aplikovat ho před tréninkem. Denní dávka této bylinky by se měla pohybovat od 500 do 1000 mg.

Zelený čaj

Zelený čaj, známý jednomu a všem, také pomůže zhubnout. Rostlina významně snižuje pocit hladu, což zabraňuje konzumaci dalších kalorií. Obzvláště populární v posledních letech získala desetidenní dietu na zelený čaj. Jeho princip je založen na nízkokalorické dietě a použití slabého čajového nápoje bez cukru. Nezapojujte se do této trávy před spaním, protože má spoustu kofeinu.

Jitrocel

Tato bylina obsahuje vysoké množství vlákniny. Má mírný projímavý účinek. Bylinkáři doporučují použít infuzi jitrocelu před každým jídlem, protože to pomáhá snížit pocit hladu. Použití této rostliny pro hubnutí v kombinaci s fyzickou aktivitou dává úžasný výsledek. Chcete-li připravit banánový vývar, musíte nalít 200 ml vroucí vody přes lžíci semen rostliny a nechat jednu hodinu. Pro jednorázové použití bude stačit třetina hotového výrobku.

Křen

Chcete-li zhubnout, použijte tinkturu křenu. Chcete-li připravit, třít 200 g kořene této rostliny, nalijte výslednou hmotu s litrem vařící vody. Nechte stát jeden den, pak napijte a přidejte do kapaliny 100 g medu. Před každým jídlem je třeba použít 50 ml tinktury. Budete jíst výrazně méně, protože Esenciální oleje z této byliny inhibují chuťové pohárky, což snižuje chuť k jídlu.

Zázvor

Tato bylina obsahuje látky, které přispívají ke spalování přebytečného tuku: těkavé produkce a éterické oleje. Způsobují mírné zvýšení tělesné teploty a urychlení metabolických procesů. Kořenové rostliny účinně snižují chuť k jídlu. Aby se zázvorový čaj s citronem, vložte do termosky 2 lžíce strouhaného zázvoru, několik plátků citronu. To vše naplňte teplou vodou, nechte vyluhovat přes noc. 150 ml nápoje se užívá 40 minut před jídlem.

Pampeliška

Pampeliška také pomáhá spalovat přebytečný tuk díky svým choleretickým a diuretickým účinkům. Tato bylina je bohatá na vitamíny a minerály. Pro přípravu odvar potřebných suchých kořenů rostliny. Dvě polévkové lžíce surovin musí nalít sklenici vroucí vody, pak se zahřívají ve vodní lázni. Nechte vývar stát 5 hodin, tekutinu vymačkejte a třikrát denně před jídlem.

Mate

Díky kofeinu a theobrominu obsaženému v rohoži má tato rostlina termogenní vlastnosti a také urychluje procesy metabolismu a energie v těle. Nápoj z této rostliny se doporučuje 30 minut před cvičením. Chcete-li udělat čaj, přidejte stevia, skořice a zázvor do vroucí vody. Nechte nápoj mírně vychladnout. Pak přidejte 2 lžíce mate, trvejte asi hodinu.

Cayenne pepř

Tato rostlina obsahuje kapsaicin nezbytný pro hubnutí. Pro asimilaci této látky je zapotřebí značných výdajů na energii. Cayenne pepř snižuje chuť k jídlu, chrání tělo před extra kalorií. S kajenský pepř, hlavní věc není přehánět, protože To může mít nepříznivý vliv na trávicí systém. Často se rostlina používá jako koření k jídlu, což je dost pro hubnutí.

Kontraindikace pro použití

Léčivé byliny neobsahují škodlivé syntetické látky, ale někdy může fytoterapie pro hubnutí způsobit nemocniční lůžko. Vždy zkontrolujte složení sbírky. Možná máte individuální intoleranci k jedné z jejích složek. Před použitím určitých bylin na hubnutí, měli byste navštívit lékaře. Přijetí infuzí na základě choleretických rostlin poškodí pacienta následujícími onemocněními:

  • průjem
  • pankreatitida
  • hepatitidy

Video: hubnutí bylin

Vždy se snažte dodržovat recept na odvar bylin pro hubnutí a uložit je správně. Dodržujte doporučené dávkování, abyste předešli nepříjemným následkům. Více informací o hubnutí bylin naleznete na videu níže.

Recenze a výsledky užívání bylin

Lera

„Ginger, pro mě osobně, je nejjistější lék. Dobře spaluje tuk, zvláště pokud nahradíte vodu a jiné nápoje extraktem z citronu. A samozřejmě nezapomeňte na dietu. "

Mary

„Viděl jsem extrakt z guarany v kombinaci s fyzickou aktivitou. Vzala pilulku a utíkala k fitness. Po celý den je zajištěna veselost a ty kiláry se rozplývají před očima. Poradím všem. “

Irina

„Rozhodl jsem se zhubnout po těhotenství. Koupil bylinky. Dělal jsem vše podle receptů, pil jsem v souladu s doporučeními. Váha začala klesat, ale s ním a zhoršováním kvality života. Jak se později ukázalo, měl bych pankreatitidu. Vždy se poraďte s lékařem, než ztratíte váhu. “

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: