Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ženy mohou někdy pozorovat krvácející dásně během těhotenství, což naznačuje vznik některých onemocnění. Způsobují nepříjemné symptomy a proudí do komplexních onemocnění, která ohrožují následky dítěte, jehož zdraví je nejdůležitější. Léčbu je vhodné začít ihned po konzultaci s lékařem.

Proč jsou dásně krvácení během těhotenství

Pokud se krvácení dásní vyskytne u těhotných žen, může být tento problém způsoben následujícími důvody:

 • metabolické přeskupení na pozadí změn v produkci hormonů;
 • nedostatek vápníku, vitamínů;
 • snížení celkové imunity v těle a v ústech;
 • nesprávná ústní hygiena, vedoucí k tvorbě plaku;
 • ukládání zubního kamene, vedoucí k zánětu dásní - zánět dásní;
 • rozvoj parodontitidy nebo periodontitidy (zánět tkání, tvorba hnisu, hrozba vedoucí k proniknutí infekce do plodu).

Příznaky onemocnění dásní

Když krvácení dásní během těhotenství, nejen krvácení může být příznaky vznikajících onemocnění. Mezi příznaky abnormálních dásní u těhotných žen patří:

 • otoky tkání, vedoucí k nepohodlí;
 • vzhled špatného dechu;
 • zarudnutí dásní;
 • tvorba nažloutlého plaku, obtížně se čistí pastou a štětcem;
 • krev při čištění zubů nebo při kousání tvrdých jablek;
 • žádná bolest, ale akutní forma je bolestivá;
 • nepříjemná chuť kovu v ústech.

Léčba gingivitidy u těhotných žen

Pokud krvácení dásní během těhotenství, může to znamenat zánět dásní - zánět sliznice ústní dutiny. Pro jeho léčbu se používá komplexní terapie, která zahrnuje protizánětlivé procedury a odstranění zubního kamene, který slouží jako zdroj nástupu onemocnění. Nejvhodnější doba pro návštěvu ordinace bude ve druhém trimestru, kdy je dítě minimálně postiženo.

Aplikované léky a postupy pro první a třetí trimestr mohou nepříznivě ovlivnit jak dítě, tak budoucí matka sama, takže pokud nemůžete navštívit lékaře, léčba může být doma. K tomuto účelu se opláchne, dezinfikuje a protizánětlivé léky. Tradiční léčba také vykazuje dobré výsledky v léčbě krvácejících dásní.

Protizánětlivá léčba

Když krvácení dásní během těhotenství, protizánětlivá léčba je prvním krokem při odstraňování nepohodlí. Zahrnuje dezinfekci dásní a místa krvácení chlorhexidinem nebo Miramistinem. První je používán častěji, protože je cenově dostupný, nezpůsobuje hoření a nepohodlí, ale nelze ho spolknout. Miramistin kromě dezinfekce poskytuje výrazný účinek eliminace zánětu.

Po dezinfekci se na žvýkačky, které krvácí, aplikují speciální masti na dvě hodiny. Jsou fixovány filmem pro lepší výraz. Používají se masti, které jsou bezpečné, když je žena na svém místě, a to i v případě náhodného požití. Patří mezi ně heparin nebo 3% mast z kyseliny acetylsalicylové. Chcete-li získat dásně zpět do své původní velikosti, používají decongestant glukózy a lidazu.

Periodontista může trvat na vakuové masáži, aby zmírnil otoky a přivedl nádoby zpět do normálu. Během ní je odsávána vakuová trubice, která propíchne nádobu a uvolní z ní přebytečnou krev. Pokud se jedná o běžící případ, pak je třeba provést elektroforetický postup nebo vyhledat pomoc lékaře. Průběh léčby trvá 4 až 10 procedur, které jsou bezbolestné.

Odstranění zubního kamene ve stomatologii

Pokud bolest břicha krvácí během těhotenství, je to způsobeno nahromaděním zubního kamene, který způsobuje zánět tkáně. Aby se opět nevytvořil, měl by se odstraňovat plaky profesionálním čištěním. Tento proces je bezbolestný, mírné nepohodlí je cítit, když lékař zvedne oteklé dásně, aby odstranil subgingivální kámen. Tento druh je častěji příčinou zánětu dásní, takže důkladné čištění zmírní nepříjemné onemocnění.

Během procesu čištění se používají speciální brusné prášky, které jsou vedeny na smalt vysokotlakým proudem vzduchu. Někdy se vzduch kombinuje s proudem vody nebo se do prášků přidávají léčivé bylinky. Čisticí proces trvá 30-40 minut, po kterých jsou gumy zpevněny a sklovina je hladká a leštěná, což vede k nižší rychlosti tvorby plaku. Provádění čištění každých šest měsíců bude prevence katarální gingivitidy a množení bakterií.

Lidové léky na krvácení dásní

Když není možné zajistit zásah lékařů, ale bolavé dásně krvácet během těhotenství, měli byste se obrátit na lidové prostředky s terapeutickou kompozicí. Domácí metody pomohou vyrovnat se s nepohodlí a obnovit předchozí stav. Soda nebo sůl odstraní otok a desinfikuje ústní dutinu a odvar z léčivých bylin pomůže odstranit krvácení a podpoří rychlé hojení ran.

Metody používané v domácnosti, mohou být připsány, a ty, které zahrnují použití lékárenských nástrojů. Chcete-li zastavit krvácení na sliznici, měli byste:

 • vypláchnutí úst Rotokan tinkturou zředěnou vodou nebo roztokem Maraslavil;
 • použití speciálních zubních past s označením "z periodontálního onemocnění" nebo "s krvácením z dásní";
 • používání specializovaných oplachů;
 • Mazání edému mastí Metrogil-Dent.

Kromě toho je třeba dodržovat následující pravidla, aby sliznice zastavila krvácení:

 • používat dietu ve formě měkké kaše při pokojové teplotě;
 • vyměňte zubní kartáček na modelu za měkké štětiny;
 • vyhnout se mechanickým účinkům na dásně (neskousat, nekousat potraviny);
 • pro prevenci vzniku je vhodné konzumovat méně sacharidů a více čerstvého ovoce se zeleninou.

Opláchnutí úst sodou

Pro zmírnění zánětu a otoků lékaři doporučují opláchnutí úst sodou nebo peroxidem vodíku, aby připravili roztok sody.Na sklenici teplé vody vezměte lžičku. Po každém jídle vypláchněte ústa, pokud hrozí nebezpečí kontaminace. Soda je nahrazená peroxidem vodíku, zředěný v koncentraci 1: 2, kde první číslice ukazuje množství peroxidu, a druhá - voda.

Bylinné dekorace

Pro opláchnutí nebo mytí do slizu, aby se zabránilo krvácení, se doporučuje použít odvar nebo šťávy z léčivých bylin:

 • odvar z brusinek, dubové kůry, květy heřmánku, lípy, ořechových listů, potenchatka;
 • Šťáva Kalanchoe by se měla otírat, aby se uvolnilo krvácející dásně během těhotenství;
 • Kalanchoe může být nahrazen směsí medu a soli.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: