Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Japonsko je tajemná země. Tradice samurajů a tajemství ninja bojovníků zaplňují srdce chlapců. Tak se zrodí zajímavá hra. Je možné hrát ninja bez japonských zbraní? Pomozte svému dítěti vybudovat osobní arzenál papíru. Nejjednodušší ruční článek - hvězda-shuriken - oživí zájem vašeho dítěte o historii Japonska.

Jak udělat zbraň z papíru vlastníma rukama

Ukažte malou představivost a staňte se majiteli japonského meče katana, nože aikuti, srpovitého kusarigama, naginata - samurajského dlouhého meče. Pro jejich výrobu používající různé techniky práce s papírem. Během kreativity budete potřebovat lepidlo, nůžky, lepenku, fólii a další materiály, které lze snadno najít v každém domě. To vše však nebudete potřebovat, pokud zvládnete japonské umění origami.

S pomocí origami můžete vytvořit shurikenovou hvězdu se čtyřmi nebo osmi lopatkami - téměř jako skutečnou. Tato vrhací zbraň je povinným, ne-li hlavním atributem sebeúctyhodného ninju. Ve hře lze aktivně používat hvězdičky Ninja. Správně složená postava letí dokonale, můžete organizovat soutěže v házení na branku. Jak používat ninja zbraně, chlapci budou hádat sami. Je důležité pochopit, jak udělat hvězdnou hvězdu pro mladé samuraje.

Čtyři špičaté origami shuriken

Než uděláte shuriken, věřte mi: hvězdička je tak jednoduchá, že to bude snadné, i když vám technika origami není známa. Chcete-li udělat házející zbraň, potřebujete jeden papírový čtverec. Dělejte práci opatrně, podle schématu, pak výsledek vás potěší:

 1. Před provedením origami z papíru - shuriken, připravte papírové čtvereček prázdné.
 2. Rozdělte jej na dva stejné obdélníky.
 3. Složte každou část na polovinu a vytvořte dva dlouhé obdélníky.
 4. Obě polotovary položte na stůl před vámi.
 5. Ohněte levý horní roh prvního obdélníku směrem k vám, vpravo dole od vás.
 6. Druhý obdélník - naopak, aby získal zrcadlový obraz prvního.
 7. Ohněte obrobek podél linií symetrických záhybů. Dva získané pravé trojúhelníky by měly být stejné a měly by mít sousední polovinu přepětí.
 8. Složte tvary tak, abyste dostali obrázek, který vypadá jako mlýn. Horní a dolní část by měla být po stranách s neřezanými trojúhelníky.
 9. Spodní trojúhelníky přeložte na polovinu a posuňte roh do „kapsy“ horního trojúhelníku.
 10. Otoč tu práci. Strukturu přeložte také z této strany. Rozložte výrobek.
 11. Pokud je každá část tvořena čtvercem, složeným ve čtyřech, hvězdička bude hustší, těžší a vhodnější pro házení.
 12. Pokud budete mít polotovary různých barev, bude řemeslo krásnější.

Osmiboký papír Shuriken

Jak udělat papír shuriken, mít ne čtyři, ale osm "ostří"? Jednou z možností je sestavit dvě čtyři špičaté hvězdy. Aby bylo možné origami papír shuriken osm-ukázal ukázal krásné, každý detail musí být provedeny opatrně. Začněme:

 1. Vytvořte čtyři moduly pro čtyřcípou hvězdu.
 2. Když skládáte jednu z hvězd, jeden modul druhého je položen mezi díly, se kterými pracujete. Navrhněte čtyři paprsky házení zbraní.
 3. Přidejte poslední čtvrtý modul a přidejte dalších 4 paprsky. Ukázalo se, že shuriken má osm "ostří".

Jak udělat papírový transformátor shuriken

Tento úkol je obtížnější. Striktně se držte tohoto schématu, postupujte podle instrukcí krok za krokem a vše se ukáže. Komplexní hvězda se skládá z osmi modulů. Než uděláte transformující shuriken z papíru, vezměte dva listy formátu A4, odřízněte extra proužek tak, aby čtverec vycházel ven. Každý z nich se rozřezal na čtyři malé čtverce. A pak:

 1. Označte každý z osmi čtverců, zakřivte ho v polovině podélně, napříč, dvakrát úhlopříčně. Po označení bude jasně vidět střed obrázku.
 2. Položte předmět před sebe. Ozdobte horní polovinu takto: ohněte dva rohy ve středu náměstí. Spodní polovinu přeložte střední linií dovnitř podél úhlopříček. Mělo by to být paralelogram.
 3. Připojte osm připravených prvků vložením ostrého úhlu první části do konkávní části dalšího obrázku. Tento úhel je zahrnut ve vnějším záhybu. Ohněte malé vyčnívající rohy uvnitř předchozího obrázku, upevněte sestavu.
 4. Máte prsten, který je opravdovým transformátorem, protože s pohybem kouzelnické ruky se origami promění v osmicípou hvězdu.

Video: jak udělat papír shurikens

Jak udělat papír shuriken létání z papíru je těžké vysvětlit. Dokonce i nakreslené schéma ne vždy sděluje jemnosti origami. Je vhodnější studovat všechny fáze tvorby hvězd různých tvarů a dokonce i transformátorů sledováním videí, ve kterých mistři odhalují svá tajemství. Snažte se hrát postavy se svými dětmi, strávit teplý rodinný večer v japonském stylu.

Jak udělat papír ninja zbraně

Jak vyrobit papírovou zbraň, která letí

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: