Moderní studentský pokoj je bez pohodlného nábytku nemyslitelný. Dítě tráví velké množství času v sedě. Během tohoto období je důležité se starat o dobrou ortopedickou židli. Pohodlný nábytek vhodné velikosti přispívá k vytvoření rovného držení těla, minimalizuje riziko skoliózy.

Kterou židli koupit školáka

Ortopedická židle pro školáky, nabízená domácími i evropskými výrobci, je dodávána s různými možnostmi. Při výběru tohoto nábytku musí rodiče vzít v úvahu individuální vlastnosti dítěte, jeho zdravotní stav a věk, doporučení lékaře. Některé parametry a možnosti židle jsou zobrazeny s určitými odchylkami.

Pěstování židle pro miminko

Vypočtený na věku od šesti měsíců do 16 let, rostoucí židle mění výšku, umístění opěradla a opěrky nohou. Vyrobeno ze dřeva, kovu nebo plastu, pevný kabriolet židle pro studenta je užitečné po dlouhou dobu. Tato věc pomáhá udržet si záda, když děláte domácí úkoly na stole. Držáky, které jsou součástí provedení, umožňují úpravu nábytku pro každý věk.

Ortopedická židle pro studenta

Předškolní děti nepotřebují speciální nábytek, protože nemusí dlouho sedět. Se začátkem školení mohou vzniknout zdravotní problémy. Výskyt nemocí přispívá k nepříjemnému nábytku, což zvyšuje zatížení páteře, což vede k jeho deformaci. Správně vybavené pracoviště udržuje dítě zdravé, snižuje únavu, zlepšuje efektivitu.

Ergonomické židle pro školní děti odpovídají anatomickým rysům těla dítěte. Nastavitelný hřbet pomáhá rovnoměrnému rozložení zátěže na páteř dítěte. Pravděpodobnost komprese disku, jejich deformace je minimalizována. Spodní a horní část těla při přistání na ergonomické židli jsou uspořádány správně. To přispívá k normálnímu fungování vnitřních orgánů.

Dětská počítačová židle pro studenta

Moderní děti tráví spoustu času u počítače. Toto zařízení je zábavné, poskytuje komunikaci s vrstevníky a tipy, které vám pomohou dělat domácí úkoly správně. Počítačové židle pro žáky se liší v konstrukčních řešeních, konstrukčních prvcích, výrobním materiálu, dostupných možnostech a technických vlastnostech.

"Pěstovací" modely jsou výškově nastavitelné. Úhel záda může být také změněn, což umožňuje dítěti pohodlně sedět u počítače. Ortopedická počítačová židle pro studenta by měla mít tuhý hřbet a sedadlo s výřezem pod koleny. Tento design neupíná nádoby v sedícím dítěti. Ortopedická počítačová židle pomáhá udržovat správné držení těla při studiu, nevede ke zhoršení zraku.

Jak si vybrat židli pro první srovnávač

Získání školní ortopedické židle, je nutné studovat rysy jejího designu, systém úpravy. Důležitý je mechanismus pohybu zad. Tento prvek má zpravidla tři možnosti naklápění. Ovládací páky jsou umístěny vpravo nebo dole pod sedadlem. Kolem dolní části zad má židle zkroucený ohyb, který udržuje správnou polohu zad. Při nákupu středoškolského studenta je lepší dát přednost modelu bez kol, který je chrání před zraněním při jízdě. Nábytek musí být zakoupen s dítětem, který okamžitě zkontroluje jeho pohodlí.

Kritéria výběru při nákupu

Při nákupu ortopedické židle pro studenta je důležité zvážit:

  • Anatomický tvar. Zakřivená záda podporuje správnou polohu páteře.
  • Model seřízení. Důležitá je možnost nastavení výšky sedadla, poloha opěradla.
  • Kvalita a ekologická bezpečnost materiálu.
  • Přítomnost područek. Modely bez těchto dodatečných prvků jsou vhodnější, protože ruce musí být na ploše.
  • Výška opěradla. Ideální židle by neměla překročit rameno dítěte, když sedí.
  • Přítomnost opěrky nohou.

Kolik je dětská ortopedická židle

Ceny pro ortopedické židle pro studenty se liší v závislosti na značce, technických vlastnostech, počtu dalších funkcí, materiálech, z nichž jsou vyrobeny:

Výrobce, Název modelu

Rozdíl cen v rublech

Byrokrat KD-4 / 56-65

3250-3510

Humpbacked horse "Birch"

5899-5990

Topstar High S'cool 70570 Bb50

7720-8790

Comf-Pro zápas židle

18150-19725

Duorest Kids DR-218A

22 200-24300

Video: ortopedické židle pro děti

Kategorie: