Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nový formát vysílání je podporován všemi moderními televizory, ale majitelé starých modelů digitální standard není k dispozici. Chcete-li si ho pořídit bez zakoupení nové televize, potřebujete televizní přijímač pro sledování digitální televize. Funkce zlepší kvalitu vysílání, obrázků, zvuku.

Co je to digitální přijímač pro TV

Jedná se o zařízení malého zařízení, které je navrženo tak, aby zachytilo digitální signál, a poté jej přeneste do libovolného televizoru. Norma má zkratku DVB-T2. Digitální přijímač pro televizi je levné zařízení, které změní váš signál analogového kabelu na digitální. Zařízení má širokou funkčnost, která se může lišit v závislosti na výrobci a ceně tuneru.

Nejjednodušší modely nemohou nabídnout mnoho dalších funkcí, ale drahé možnosti nejen přijímají televizní signál, ale také jim pomáhají ovládat. Toto zařízení můžete instalovat v zemi a obvyklá anténa vám vysílá kanály v kvalitě HD (vysoké rozlišení) a více. Instalace zařízení je jednoduchá: stačí připojit několik kabelů k televizoru a data se okamžitě začnou přenášet v novém formátu.

Jaké funkce přijímač pro digitální televizi přijímá

Každý tuner má vlastní sadu funkcí. Všechny zachytí pozemní digitální signál, jsou schopny zobrazit velký počet kanálů, ale další funkce jsou dostupné pouze u dražších set-top boxů. Přijímač prémiového digitálního televizního vysílání má následující funkce:

 • Komprese videa MPEG-4.
 • je čtečka karet.
 • Podporovaný digitální standard DBV-S2.
 • K dispozici je konektor HDMI, který pomáhá poskytovat nejlepší možnou kvalitu signálu (1080p);
 • pro připojení k síti (Internet) je vstup LAN;
 • podpora režimu "obrázek v obraze", na jedné obrazovce si můžete prohlédnout dva proudy, například kanál během reklamy;
 • HDD (pevný disk) lze připojit k tuneru pro nahrávání programů a jejich ukládání;
 • existuje několik konektorů USB.
 • umí přehrávat audio, zobrazovat fotografie;
 • 3 kanály lze nahrávat najednou v kvalitě HDTV;
 • je zde úplný prohlížeč pro internet.

Kolik kanálů zobrazuje digitální konzola

Když osoba získá digitální televizní přijímač, diví se, kolik kanálů bude mít k dispozici. V Rusku bude k dispozici první a druhý multiplexní tok, který bude obsahovat všechna hlavní vysílání:

 • televizní kanál Rusko;
 • ORT;
 • NTV.

Zábavní kanály (Muz-TV, Carousel, TNT) budou k dispozici zdarma. Zpravidla lze bez platby otevřít až 16 vysílání. Pokud využíváte služeb kabelového operátora, pak se toto číslo zvyšuje na 250. Například Beeline pro své účastníky poskytuje přístup k 100-200 vysílání. Cena za balíček se bude lišit v závislosti na regionu bydliště nebo společnosti provozovatele. Chcete-li získat přístup k kódovaným kanálům, potřebujete „vačkový modul“ a speciální přístupovou kartu k vysílání v uzavřeném prostoru.

Jak vybrat digitální set-top box

Než si koupíte v online obchodě některou z možností pro tuner, je třeba si uvědomit, že v každé zemi existují různé standardy. Například předpona pro digitální televizi v Rusku pracuje s následujícími možnostmi vysílání:

 1. DVB-S2, DVB-S - satelitní vysílání. Přijímač se připojí k satelitní anténě, zatímco předpona z ní se již nepoužívá. Pokud potřebujete dekódovat uzavřený kanál, budete si muset zakoupit kartu.
 2. DVB-C. Vysílá kanály balíku poskytovatele regionálního kabelu. Televizor musí být připojen kabelem dodavatele (může to být jakákoliv společnost).
 3. DVB-T2. Předpona práce s pozemním digitálním vysíláním. Pro příjem signálu potřebujete normální vnitřní anténu. Nevyžadují se žádná další zařízení.

Při nákupu správného vybavení nezapomeňte, že je třeba vybrat možnost odpovídající normy vysílání. Všechny konzoly mají specifický seznam vlastností. Chcete-li učinit správnou volbu a ne přeplatit za ty funkce, které nepotřebujete, měli byste vědět, co hledat. Níže je uveden seznam základních požadavků na digitální televizní tuner:

 1. Rozlišení, standard. Musíte zvážit typ vysílání a standard podporovaný.
 2. Multimediální formát Konzoly mohou nejen přijímat digitální signál, ale také hrát roli přehrávače z USB disků. Nahrajete své oblíbené programy, filmy a pak sledujete ve vhodnou dobu pro vás. Volba by měla být provedena ve prospěch modelů, které podporují maximální počet video a audio formátů.
 3. Řízení. Všechny modely jsou dodávány s dálkovým ovládáním, ale měli byste věnovat pozornost přítomnosti tlačítek na samotném zařízení. Měli byste být schopni přepínat kanály, zapínat a vypínat konzolu ze zařízení.
 4. Rozhraní. Standardní sada rozhraní je stejná pro většinu modelů, ale bude to výhodné, pokud jsou k dispozici zásuvky USB a HDMI. Takže můžete sledovat programy v maximální kvalitě.
 5. Další funkce. Toto není požadovaný parametr, ale schopnost používat TimeShift je užitečná pro lidi. Kdykoliv zastavíte film (nenahraný), fotbalový zápas a budete pokračovat v sledování později. Ve skutečnosti jen zastavíte vysílání.

Cena konzoly pro digitální televizi

Katalogy moderních internetových obchodů nabízejí hmatatelnou volbu v řadě tunerů. Mnoho společností se zabývá výrobou, takže pro nezkušenou osobu bude obtížné rozhodnout o vhodné variantě. Měla by být založena na přípustných nákladech a souboru nezbytných funkcí. Set-top box pro digitální televizi může provádět pouze přímé schůzky nebo multimediální centrum. Zpravidla si lidé vybírají levné varianty. Zde je přehled nejoblíbenějších modelů:

 1. BBK SMP136HDT2 - nejjednodušší verze konzole od čínského výrobce. Kromě přijímání vysílání podporuje i připojení flash disků, hraje téměř všechny možné formáty video souborů. Cena - od 1400 rublů.
 2. Telefunken TF DVBT201 je další nízkonákladovou variantou. Po nastavení musíte kanály přejmenovat. Podporuje připojení USB. Cena - od 1700 str.
 3. Tesler DSR11. Předpona může přehrávat mediální soubory. Mezi uživatele výhod patří možnost zakoupit zařízení v bílé nebo modré barvě. Nevýhody - nedostatek kodek AC3, který připraví všechny filmy ve formátu MKV. Cena - od 1500 str.

Video: Digitální set-top box DVB-T2

Recenze

Anatoly, 46 let

Dostal jsem konzoli, abych se připojil k televizi u chaty. Anténa měla špatnou citlivost, ale pomocí tuneru se podařilo nastavit vynikající příjem. Koupil jsem nejjednodušší model od BBK, stálo mě to 1400 rublů, plně spokojených s jeho kvalitou. Jsem rád, že jsem nemusel měnit televizi. Bylo možné se připojit poprvé.

Catherine, 29 let

Objednal jsem si modul pro digitální televizi pro své rodiče. Nechtěli utrácet peníze za novou televizi s vestavěným tunerem, využívají kabelové kanály od poskytovatele, ale chtěli by být schopni nahrávat programy. Předpona zcela zvládla úkol, můžete k němu připojit flash disk a sledovat z něj záznamy.

Valeria, 27 let

Moji rodiče aktivně využívají internet, stahují filmy, programy. Potřebovali předponu ne pro televizi, ale tak, že na staré analogové televizi bylo možné sledovat filmy z flash disku. Téměř všechny modely tunerů mají konektor USB. Připojení a nastavení zařízení je snadné, pak jen vložte disk a to je vše, vychutnejte si sledování.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: