Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud si ve večerních hodinách chcete vychutnat sledování svých oblíbených filmů, televizních pořadů a televizních pořadů, pak stačí koupit dobrou LED televizi. V současné době výrobci zařízení nabízejí obrovské množství takových zařízení za různé ceny. Zjistěte, co je ICE TV. Tyto TV panely mají obrovské množství výhod a potěší jejich majitele vysoce kvalitním, jasným obrazem.

Co jsou LED televizory?

LED TV je zařízení, které představuje televizní přijímač s LCD obrazovkou. Matice je vybavena speciálním podsvícením ze sady LED. Zkratka pro LED je „Light Emitting Diode“. Z technického hlediska by taková zařízení byla správně nazývána tekutými krystaly s podsvícením LED. První takové zařízení na trhu však vydala společnost Samsung s názvem „LED TV“. Ostatní výrobci to přijali, takže se stalo běžným.

LED světla

Nyní vyrábíme různé typy těchto zařízení. Liší se podle typu použitých LED diod, uspořádání s ohledem na obrazovku. Podle barvy lampy:

 1. Monochromatický (bílá bílá LED). Možnost Rozpočet. Je zbavena luminiscenčního podsvícení, vytváří obraz se stejným barevným gamutem, ale ne tak kontrastní.
 2. Vícebarevné (základní barevná triáda RGB LED). Barevná paleta je rozšířena díky regulaci jasu LED diod. Počet půltónů se zvýšil. Pro podporu této technologie potřebujete výkonný grafický procesor. Model bude stát více a spotřebovávat více energie.
 3. Smíšené. Modré LED podsvícení a speciální film se zelenými a červenými kvantovými tečkami. Tato technologie snižuje spotřebu zařízení.

Co je to podsvícení LED na televizoru, zjistili jsme to. Kromě barvy lampy se liší jejich umístěním. Existují dvě možnosti:

 1. Přímo za LCD maticí. Přímý typ osvětlení Full nebo Direct LED. Tyto modely jsou levnější Edge, ale ne tak tenké. S vysokou úrovní kontrastu. Mají bílé a vícebarevné LED diody.
 2. Po obvodu LCD matice. Typ LED podsvícení. LED diody jsou umístěny na jedné (spodní), dvou (boční) nebo čtyřech stranách obrazovky. Proto výrobci vyrábějí modely s tloušťkou menší než 1 cm v těchto zařízeních. Rozpočtové modely vyrobené touto technologií mají nevýhodu. Na okrajích obrazovky můžete vidět světla. Navíc mají nízkou úroveň kontrastu.

Charakteristiky

Na trhu existuje celá řada modelů od různých výrobců. Liší se cenou v závislosti na parametrech, které mají. Chcete-li zákazníkům usnadnit výběr modelu na základě vašeho rozpočtu, naučte se porozumět alespoň klíčovým charakteristikám televizoru LED:

 1. Rozlišení. Existuje několik možností: Full HD, HD Ready, Ultra HD. Ten je považován za nejlepší.
 2. Inteligentní funkce. Díky této možnosti je Internet přístupný přímo ze zařízení. Existují modely s vestavěným routerem a bez něj.
 3. Frekvence zametání. Zobrazuje, kolikrát se obraz aktualizuje za jednotku času.
 4. Funkce 3D obrazu. Pokud plánujete sledovat filmy v tomto formátu, vyberte si ze dvou možností technologie zobrazení: aktivní a pasivní. Porovnejte obě možnosti v obchodě a určete, které oči jsou pohodlnější.
 5. Matný nebo lesklý displej. První z nich není tak velký úhel pohledu a druhým je oslnění.

Výhody

LED TV není nic jiného než LCD displej, ale pokročilý. Jako zdroj světla byly v tekutých krystalech použity fluorescenční výbojky CCFL se studenou katodou. Byly nahrazeny LED světly. To eliminovalo zařízení s tekutými krystaly z charakteristických vad. Díky technologii LED se televizory ztenčily (zejména modely Edge). Jsou ekologicky čistší a energeticky účinnější, neobsahují rtuť, nevyžadují specializovanou likvidaci. Výhody:

 • kontrastnější obraz ve srovnání s jinými technologiemi;
 • maximální pozorovací úhly obrazovky;
 • syté a přirozené barvy;
 • spotřeba relativně malého množství energie;
 • zobrazovat signály s vysokým rozlišením;
 • štíhlé tělo.

Ledové tv

Na prodej je obrovský sortiment panelů od různých výrobců. Můžete snadno vyzvednout malé rozpočtové zařízení, stejně jako obrovský, s mnoha dalšími funkcemi a schopnostmi. Některé panely lze použít nejen pro sledování filmů, ale také pro hry na konzole. Zjistěte, které modely od známých výrobců jsou nejoblíbenější.

Shivaki

Modely tohoto výrobce se osvědčily, dlouhodobě pracují spolehlivě. Pokud máte zájem o tuto značku, věnujte pozornost této možnosti:

 • Název modelu: Shivaki STV-48LED15;
 • cena: 24 000 rublů;
 • vlastnosti: černá, úhlopříčka obrazovky - 121 cm, obnovovací frekvence - 50 Hz, rozlišení 1920 x 1080 dpi, video ve vysokém rozlišení HD, zvuk - 16 W, čtyři digitální tunery, 3 porty HDMI, 1 konektor USB pro prohlížení multimédií soubory z externích médií, funkce nahrávání, možnost ochrany před dětmi, hmotnost - 11, 5 kg;
 • Výhody: dobře zapadají do jakéhokoliv designu, můžete si dát na polici nebo namontovat na zeď, přijatelnou cenu, vysoce kvalitní obraz;
 • Nevýhody: Neexistuje žádná Smart TV, Wi-Fi, 3D funkce, prostorový zvuk, málo funkcí, špatná odezva na dálkové ovládání, nepohodlné menu.

TCL

Tato společnost má mnoho možností TV: plazma, LCD, LED. Odlišují se v poměrně kvalitních a demokratických citacích. Možná vás bude zajímat následující možnost, rozpočet, ale hodný:

 • Název modelu: TCL LED32D2930;
 • Cena: 14 500 str.;
 • Vlastnosti: úhlopříčka 32 palců (81, 3 cm), rozlišení 1366 × 768 pixelů, jas 240 cd / sq. m, formát 16: 9, progresivní skenování, obnovovací frekvence 60 Hz, je zde Smart TV, časovače, ochrana dětí, teletext, programový průvodce, 2 vestavěné reproduktory, stereo zvuk 10 W, prostorový zvuk, Wi-Fi? konektory - komponentní, 3 HDMI, PC vstup, koaxiální audio výstup, 1 USB, černý;
 • Pros: levné, lze zavěsit na zeď nebo na dodávku, dobrý obraz a zvuk, jasná barva;
 • Nevýhody: příliš křehké, nebudete moci používat místo monitoru.

Samsung

Mezi produkty společnosti patří obrovské množství LED televizorů. Toto je obzvláště populární:

 • Název modelu: Samsung UE40MU6100UXRU;
 • cena: 36 000 str.;
 • charakteristiky: úhlopříčka 40 palců (101, 6 cm), LED podsvícení Edge LED, formát 16: 9, Ultra HD, rozlišení 3840x2160 pixelů, podpora HDR, Smart TV, hlasové ovládání, časovače, seznam programů, vstup názvu kanálu, ochrana od dětí, Russified menu, programový průvodce, teletext, digitální redukce šumu, hřebenový filtr, technologie vylepšení obrazu a zvuku, dekodér s automatickým a ručním laděním, 2 vestavěné reproduktory, 20 W zvuk, 3 konektory HDMI, 2 USB porty, Wi- Fi, Bluetooth;
 • Výhody: přirozené barvy, stylový design, dálkové ovládání je univerzální a ovládá všechna zařízení připojená k televizoru LED, připojuje se k mobilnímu zařízení, vynikající kvalitu obrazu;
 • Nevýhody: zpomaluje při přehrávání velmi velkých souborů.

LG

Všechny LED-televizory této společnosti mají vysokou kvalitu, odolnost a atraktivní moderní design. Tato volba dokonale zapadne do stylového interiéru:

 • název modelu: Ultra HD (4K) LG 43UH619V;
 • cena: 32 000 rublů;
 • Vlastnosti: bílá, úhlopříčka 43 palců (109, 2 cm), podsvícení Direct LED LED, formát 16: 9, Ultra HD, rozlišení 3849x2160 pixelů, progresivní skenování, antireflexní vrstva, Smart TV, názvy kanálů, ochrana dětí, menu Russified, teletext, programový průvodce, funkce Plug & Play, dynamický index scén, digitální redukce šumu, hřebenový filtr, 2 vestavěné reproduktory, 10 W zvuk, prostorový zvuk, 3 HDMI porty, 1 USB konektor, Wi-Fi;
 • Pros: dobrý obraz detail, detailní, jasné pokyny, hlasitý a jasný zvuk, spousta užitečných funkcí, režimy;
 • Nevýhody: Je zde zkreslení obrazu při pohledu z různých úhlů, existuje několik aplikací, často je třeba upravit formát obrazovky na různé typy souborů, nepohodlnou montáž na zeď.

Tajemství

Mezi širokou škálu tohoto výrobce, množství levných a vysoce kvalitní modely. Věnujte pozornost této možnosti:

 • Název modelu: Mystery MTV-4030LT2;
 • cena: 18.000 rublů;
 • charakteristiky: úhlopříčka 40 palců (101, 6 cm), LED podsvícení Direct LED, formát 16: 9, Full HD, rozlišení 1920x1080 Pix, progresivní skenování, obnovovací frekvence 60 Hz, časovače, hodiny, vstup názvů kanálů, seznam programů, ochrana před děti, freeze frame, russified menu, modrá obrazovka, blackout, žádný signál, teletext, průvodce programem, vestavěné rádio, digitální redukce šumu, 2 tunery, 2 vestavěné reproduktory, výkon 20 W, 3 konektory HDMI, 1 port USB;
 • Plusy: přijatelná cena, pohodlné menu;
 • Nevýhody: ne příliš bohaté barvy, necitlivé dálkové ovládání, bez Wi-Fi, špatný zvuk.

Jak si vybrat LED TV

Nákup spotřebičů pro domácnost je velmi důležitý moment, ke kterému je třeba přistupovat velmi vážně. Je důležité kontaktovat obchody s dobrou pověstí, které zaručují kvalitu jejich zboží. Můžete si koupit LED-TV, a objednat v internetovém obchodě s dodávkou z Moskvy nebo Petrohradu do domu poštou. Je výhodné koupit zařízení před svátky, v takových obdobích, v obchodech často prodávají prodeje a propagační akce, které nabízejí vynikající slevy. Tipy pro výběr televizoru LED:

 1. Diagonální obrazovka. To je jeden z nejdůležitějších ukazatelů. Mnoho lidí si myslí, že čím větší je obrazovka, tím lépe. Optimální velikost by měla být vypočtena následovně: Vydělte odhadovanou vzdálenost od bodu sledování k televizoru LED o tři. Diagonál by měl být roven číslu, které máte.
 2. Rozlišení obrazovky Nejlepší pro dnešek, ale také nejdražší LED Ultra HD TV.
 3. Kvalita obrazu. Tato volba musí být zvolena na základě osobních preferencí. V obchodech, zpravidla, množství pracujících televizorů, které vysílají stejný soubor. Porovnejte, který z nich se vám líbí nejlépe.
 4. Kryt obrazovky Lesklý kontrast a jasnější. Není však vhodný pro místnost, ve které je spousta slunce, bude to zářit. Matte je obraz méně jasný, ale ne vůbec lesklý.
 5. Formát. Nejoblíbenější v současnosti - 16: 9. Vhodné pro sledování digitální i satelitní televize. Druhou možností je formát 4: 3 vhodný pro kabelové kanály.
 6. Výrobce. Kupujte pouze produkty firem, které dlouhodobě pracují na trhu a osvědčily se. Podívejte se na online recenze.
 7. Nastavení. Čím více možností můžete upravit, tím lépe. Na některých modelech rozpočtu není možné změnit ani jas obrazu.
 8. Další funkce. Moderní LED-televizory jsou vybaveny mnoha možnostmi, které nemají kritickou potřebu: ovládání hlasem, wi-fi, vestavěný router. Vyhodnoťte rozpočet a rozhodněte, které z „zvonků a píšťalek“ potřebujete.
 9. Sada funkčních konektorů. Je lepší koupit televizor, který má porty HDMI, USB, pro připojení dalších zařízení. Zkontrolujte, zda jsou konektory vhodně umístěny, bez ohledu na to, zda nebudou obtížně přístupné.

Video

Recenze

Nikolay, 56 let

V poslední době byla touha nahradit plazmu stojící v našem obývacím pokoji něčím modernějším. Zastavili jsme se na LED televizoru s úhlopříčkou obrazovky 40 palců. Výrobce - Samsung, tato značka ve mně vždy inspirovala důvěru. Strávil, ale vybral model s internetem, Smart-funkce. Nákup splněn, ukazuje vynikající.

Tatyana, 41 let

Můj manžel a já jsme se rozhodli udělat dárek svým rodičům a nahradit jejich analogovou televizi novou, plochou. Vybrali si jednoduchou, bez zbytečných kudrlinek, aby ji starší lidé mohli snadno pochopit. Za 39palcovou televizi zaplatili asi 20 000 rublů. Ukazuje nádherné, dobře vidět z různých částí místnosti.

Anatoly, 46 let

Vždy jsem chtěl dostat velkou televizi a před rokem jsem měl možnost splnit sen. Moje žena a já jsme si vybrali 50palcový LCD panel, zavěšený na zdi. Obraz je krásný, zvuk je dobrý. Jsem rád, že DVB-T2 tuner je vestavěný, není třeba utrácet peníze navíc a přemýšlet o tom, kam umístit konzoli.

Elizaveta, 32 let

V kuchyni, kde trávím téměř celý svůj čas, nebylo dost televize. Vzhledem k nedostatku volného místa si společnost Philips vybrala 26palcovou nástěnnou LED televizi. Dokonale zobrazuje velmi jasný zvuk. Sleduji a jen televizní kanály a filmy z flash disků. Menu je jasné, velmi pohodlné dálkové ovládání.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: