Existuje mnoho situací, kdy uživatel potřebuje statistickou adresu IP. Někteří milenci vůbec nemyslí na takové drobnosti v každodenním životě a jsou zmateni, když se s tím musí vypořádat. Pokud určitá síť nebo zařízení vyžaduje jedinečnou adresu a není možné žádné jiné připojení, nezapomeňte zjistit, jak provést trvalou adresu IP.

Co je potřeba

Pokud se rozhodnete použít svůj osobní počítač jako server, nemůžete bez statistické IP. To je nezbytné, aby se ostatní uživatelé mohli připojit ke své službě. Navíc existují speciální programy, které vyžadují, aby tato IP adresa fungovala správně. Pokud používáte dynamické IP, budou uživatelé vašeho zdroje pokaždé nuceni zjistit a zadat nová data. Návštěvnost takových stránek bude minimální. To je to, co potřebujete permanentní IP adresu.

Jak na Windows 7

Pro tento úkol nepotřebujete speciální dovednosti ani další programy, stačí změnit nastavení. V systému Windows 7 můžete vytvořit trvalou adresu IP takto:

 1. Musíte se dostat na kartu se změnou parametrů adaptéru.
 2. Vyhledejte síťové připojení a zobrazte jeho stav. Je důležité si uvědomit, že pokud se připojujete k internetu přes kabel, musíte otevřít stav připojení k místní síti. Při připojení pomocí Wi-Fi si přečtěte podrobnosti o bezdrátovém připojení.
 3. Ve stavovém okně klikněte na "Podrobnosti". Informace z adresy „ipv4“ do „serveru dns“ musí být opraveny v paměti. Zavřete okno.
 4. Musíte otevřít vlastnosti připojení a přejít na kartu Síť. U protokolu TCP / IPv4 jsme umístili značku a pomocí příslušného tlačítka zobrazili vlastnosti.
 5. V tomto okně označíme položku, která umožňuje nezávislé nastavení. Dále zapište data, která byla získána v odstavci 3. Můžete nakonfigurovat automatické určení síťových parametrů. Restartujte počítač nebo notebook.

Na routeru

Akční algoritmus je téměř identický pro všechny směrovače. Postupujte podle těchto pokynů, abyste na směrovači vytvořili permanentní adresu IP:

 1. Budete muset připojit router a přejít na nastavení. Za tímto účelem zadáme do řádku prohlížeče čísla, která se nacházejí na zadní straně zařízení. Tam jsou také informace o přihlášení a heslo. Ve výchozím nastavení zadejte v těchto polích admin a admin.
 2. Přepněte na kartu Klientský seznam dhcp. To vám umožní najít zařízení, která se připojují k routeru, vyberte zařízení, které potřebujete, a zkopírujte adresu MAC
 3. Otevřete kartu Rezervace adres a klikněte na Přidat nový. Do řádku Adresa MAC zadejte čísla zkopírovaná dříve. Vyhrazená adresa IP - musíte zaregistrovat ip z určitého rozsahu. V stavovém řádku nechte vše beze změny (povoleno). Chcete-li data opravit, klepněte na tlačítko Uložit.

Na obrazovce vidíte vytvořené pravidlo. Může být změněn nebo odstraněn. Všechna nastavení začnou fungovat po restartu routeru. Je třeba poznamenat, že při práci se směrovači z Asusu stojí za to přepnout se na kartu „Místní síť“. Nabídka DHCP je v horní části okna. Tlačítko „Přidat“ je podobné jako tlačítko Přidat nové z uvedených pokynů.

Pro server Minecraft

Existují speciální služby, které vám pomohou splnit tento úkol. No-ip poskytuje možnost vytvořit permanentní IP adresu pro server Minecraft. Vaše zařízení bude mít přiřazenu statickou adresu ve formě názvu domény. Postup:

 • Vyberte možnost No - IP Free a klikněte na tlačítko Další informace. Na stránce, která se otevře, klepněte na tlačítko Zaregistrujte se.
 • Zaregistrujte požadované registrační pole. Po dokončení klikněte znovu na tlačítko Přihlásit.
 • V nabídce webu vyberte ikonu operačního systému. Poté bude stažena stránka s potřebným programem a stáhněte si ji.
 • Ještě jednou přejděte na webovou stránku pod registračními informacemi a přidejte nového hostitele pomocí Přidat hostitele.
 • Nainstalujte a otevřete program, přihlaste se. V okně hostitelů vyberte ten, který jste přidali dříve.

Jak získat ip adresu

Výchozí externí ip je dynamický. Poskytovatel je schopen poskytovat svým zákazníkům statickou IP adresu. Můžete vyjádřit přání i při vypracování smlouvy. Ip je možné získat po připojení k internetu prostřednictvím aplikace prostřednictvím osobního účtu nebo přímo při komunikaci s konzultantem. Tato služba poskytuje příplatek.

Jak udělat ip se nezmění

Normální dynamické IP adresy jsou upraveny s každým výstupem do sítě. Ip se nemění, musíte dynamickou IP adresu nahradit statickou. To lze provést s pomocí placeného poskytovatele služeb nebo pomocí bezplatného programu No-IP. Vyberte si správnou volbu pro sebe. Ip můžete změnit přímo na routeru nebo v OP. Zde je návod, jak vytvořit adresu IP.

Video

Kategorie: