iPhone je dnes jedním z nejkvalitnějších a nejspolehlivějších smartphonů na trhu. Jeho vysoká cena není zdaleka dostupná pro každého, a proto se někdy stává logickým rozhodnutím koupit použitý telefon s výraznou slevou. Jak iPhone kontroluje pravost? Nikdo nemůže zaručit dobré víře prodávajícího, takže musíte zařízení pečlivě zkontrolovat a zjistit rozdíly.

Hlavní rozdíly při kontrole iPhone pro originalitu

Při nákupu je třeba věnovat pozornost doslova všechno, počínaje chováním prodávajícího. Čestný člověk prodávající originální smartphone společnosti Apple prostřednictvím reklamy online:

 • uveďte své telefonní číslo, nikoli pouze e-mailovou adresu;
 • připraven se osobně setkat a diskutovat o podrobnostech nákupu;
 • pokusit se prodat co nejdražší (tj. ne nižší než průměrná tržní hodnota použitého iPhone);
 • vám umožní ověření.

Udělali jste schůzku a držíte telefon, který se může brzy stát vaším. Jak zkontrolovat originalitu iPhone? Nejprve se pozorně podívejte na rozhraní. Falešný iPhone funguje na operačním systému Android nebo, ještě horší, na Javě. V nejlepším případě budou čínští řemeslníci schopni vymyslet vzhled iOS, ale nebudou moci zcela kopírovat funkce. Podívejte se na základní programy: kamera, zprávy, kontakty, nastavení. Můžete si předem připravit snímky z původního operačního systému (můžete je snadno najít na internetu) a porovnat na místě.

Jak odlišit čínský iPhone? Nejpravděpodobnější je, že budování kvalitních padělků zanechá mnoho. V originálním smartphonu od společnosti Apple vypadají všechny linie hladce, každý detail dokonale zapadá do druhého. Přítomnost jakýchkoli nesrovnalostí a trhlin může být někdy vysvětlena pádem smartphonu, ale v tomto případě můžete alespoň snížit cenu. Pokud si všimnete jakýchkoli nedostatků v montáži telefonu, velmi pečlivě zkontrolujte ostatní parametry.

IPhone krok za krokem průvodce autentizací

Jak rychle ověřit pravost iPhone? Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a snadno zjistíte, zda je originál ve vašich rukou. Dozvíte se, jak odlišit čínský iPhone od produktu Apple:

1. Změřte obrazovku displeje

Jakýkoli falešný je odlišný od originálu nejméně o jednu desetinu milimetru. Najděte úhlopříčku iPhone svého modelu a porovnejte ji s nákupem. Obrazovka musí být přesně stejná. Nezahrnujte případ do měření. Upozornění: ve stejné generaci mohou být různé velikosti. Jak zjistit, zda je iPhone 5s originální nebo ne? Prostě změřte úhlopříčku. Padělky tohoto modelu mají špatnou velikost se zaměřením na model 5 nebo 5c.

2. Vyhledejte sériové číslo

Originalita iPhone je plně potvrzena sériovým číslem. Jedná se o kombinaci 12 latinských písmen a číslic, která je uvedena na boku krabice. Jak zkontrolovat originalitu iPhone podle sériového čísla? To je nejspolehlivější způsob. Přejděte do položky nabídky „Nastavení“ a vyberte „Základní“ a „O tomto zařízení“. Zkontrolujte kombinace, které jste našli v poli a v nastavení zakoupeného telefonu by měla být stejná.

Poté zadejte sériové číslo na zvláštní stránce oficiální webové stránky společnosti Apple: Zkontrolujte sériové číslo. Systém musí přesně určit generaci a model smartphonu. Na stejném místě probíhá kontrola společnosti Apple - zjistíte, zda smlouva o bezplatném údržbě a opravách na vašem zařízení funguje.

3. Ujistěte se, že je slot pro kartu SIM.

IPhone a iPad se liší od většiny konkurentů přítomností slotu pro nano-SIM. Všechny smartphony od Apple, počínaje pátou generací (tj. 5, 5c 5s, 6, 6s, 6 Plus a 6s Plus), používají tento formát karty SIM. V 4 a 4s - micro-SIM. Sloty v iPhone jsou prezentovány ve formě posuvných drážek na bočním panelu. SIM karta je vložena na pravou stranu, pokud držíte obrazovku smartphonu pro sebe. Zasouvatelná štěrbina je tenká deska s otvorem ve středu, která zapadá do velikosti pro mikro nebo nano-SIM kartu.

4. Otestujte zařízení pomocí služby SNDeepInfo

Služba SNDeepInfo je určena k testování použitých zařízení. Na webu SNDeep.info musíte zadat sériové číslo nebo IMEI iPhone, abyste zjistili, zda je smartphone originální. Další stránka je užitečná v tom, že každá osoba, která ztratila telefon (byla odcizena nebo ztracena), může v databázi vytvořit své sériové číslo. Pokud zkontrolujete ukradený iPhone, dozvíte se o něm.

Nikdy se nedotýkejte prodejců, kteří vám nabízejí iPhone se zámkem na Apple ID (tento e-mail). Odemknutí nebude fungovat ani po blikání a ztratíte většinu užitečných funkcí systému iOS. Pokud se pokoušíte prodat smartphone s blokovaným ID, pak je to pravděpodobně odcizené zařízení. Zkontrolujte také, zda je funkce vyhledávání zařízení povolena. Otevřete Nastavení, iCloud, Najít iPhone. Musí být vypnut bez selhání. V ideálním případě by bývalý majitel měl zcela odstranit jeho Apple ID z telefonu a provést úplný reset.

Odmítnout koupit, pokud prodávající z jednoho důvodu nebo jiný zakazuje, abyste zkontrolovali, zda je iPhone skutečný. Příklady takových výmluv:

 • přítomnost virů v telefonu, které údajně zmizí po resetu systému;
 • křehkost smartphonu (majitel se bojí, že ho upustíte);
 • Zkontrolujte po nákupu.

Jak zkontrolovat telefon na IMEI na oficiálních stránkách společnosti Apple

Číslo IMEI najdete na SIM kartě. Zadejte ji na oficiálních webových stránkách společnosti Apple a zkontrolujte, zda data, která se objeví, odpovídají skutečnosti. Pokud je iPhone originální, systém vám poskytne:

 • generace;
 • model;
 • množství paměti.

Naučte se odemknout iPhone, pokud jste zapomněli heslo.

Video: jak odlišit původní iPhone od falešného

V této video přednášce bude mladý moderátor podrobně vysvětlovat, jak ověřit pravost iPhone. Témata zahrnují:

 • zřejmé vnější rozdíly mezi původním iPhone a Číňany;
 • rozdíl v OS;
 • jemnosti ověření podle sériového čísla a IMEI;
 • aktivace použitého iPhone.

Video ukáže, na jaké otázky se má prodávající zeptat, než si koupíte, a jak zkontrolovat pravost telefonu. Bude podrobně popsána zahraniční zařízení, která nejsou určena pro použití v Rusku: jak je určit, jaký je jejich problém a proč je nelze přijmout. Přednášející vás naučí kontrolovat chytrý telefon, aniž byste ho vyndali z krabice. K tomu potřebujete pouze informace specifikované venku.

Kategorie: