Multifunkční zařízení kombinuje několik oblíbených funkcí v jednom balení. Skener, tiskárna, kopírka a fax jsou spojeny dohromady, což šetří místo a náklady na několik samostatných zařízení. MFP pro domácí použití - levný a spolehlivý způsob uspořádání mini kanceláře v komunitě. Mezi moderními modely je snadné vybrat si druh funkčnosti, kterou potřebujete.

Typy multifunkčních zařízení vhodných pro domácí použití

Multifunkční zařízení pro domácí použití jsou levné a velmi spolehlivé, pokud jsou vybaveny pouze nezbytnými možnostmi. Doporučujeme věnovat pozornost několika důležitým vlastnostem:

 1. Mnoho multifunkčních zařízení má zabudovaný fax. Tato funkce je sotva užitečná doma.
 2. Rychlost tisku vestavěné tiskárny. Kancelářská práce vyžaduje vyšší rychlost tisku než domácí použití. I když se stránka vytiskne 20-30 sekund, je pro dům přijatelná.
 3. Kvalita tisku a reprodukce barev. Pro domácnost je lepší používat pouze multifunkční zařízení, které tiskne skvělé fotografie, takže tiskové zrno by nemělo být menší než 1000 x 300 dpi.
 4. Skener musí být schopen snímat s rozlišením alespoň 600x1200 dpi - to je nezbytné minimum.
 5. Zařízení MFP by mělo být schopno pracovat s listy formátu A4: doma nebudete potřebovat větší velikost.
 6. Práce bez připojení k PC. Pokud potřebujete vytvořit kopii dokumentu nebo naskenovat pohlednici, měli byste to udělat bez zapnutí počítače.

Další informace o skenování dokumentů.

Inkoust

Multifunkční zařízení pro domácí použití je levné a spolehlivé zařízení, které je vybaveno vestavěnými inkousty pro inkoustové tiskárny. Taková tiskárna nemůže poskytovat vysokorychlostní tisk a dlouhý zdroj pro doplňování tiskové kazety, ale jsou mnohem levnější. Tisk doma nevyžaduje tisk velkého počtu kopií. Je možné připojit inkoustové tiskárny pomocí systému CISS - kontinuálního systému zásobování inkoustem. Poskytuje vícenásobné snížení nákladů na tisk fotografií a jiných dokumentů pomocí vestavěného tiskového zařízení zařízení MFP.

Laser

Laserové multifunkční zařízení pro domácí vytiskne až 1600 stránek tištěného textu z jedné čerpací stanice v závislosti na modelu. Plnění použité kazety provádí specializovaná servisní střediska, ale můžete to udělat sami. Pro domácí použití jsou tato multifunkční zařízení od té doby nedostatečně vhodná tiskněte pouze odstíny šedé a nepracujte s fotografickým papírem pro tiskárny. Rychlost tisku těchto tiskáren může dosáhnout až 20 kopií za sekundu.

Verze multifunkčních zařízení na bázi barevných laserových tiskáren nejsou vhodné pro domácí použití kvůli několika faktorům:

 1. Samonabíjecí barevné kazety jsou obtížné, protože vyžaduje zvláštní dovednosti.
 2. Ztvárnění barev na fotografiích je znatelně horší než u inkoustových tiskáren.
 3. Cena inkoustu pro laserovou tiskárnu je několikrát vyšší než cena pro inkoustové protějšky.
 4. Cena multifunkčního zařízení s laserovou tiskárnou je 2-3krát vyšší než u inkoustové tiskárny.
 5. Nároky na kvalitu papíru. Minimální hustota by měla být alespoň 90 g / m2. V opačném případě může dojít k selhání tiskové hlavy v důsledku přehřátí.

Černá a bílá

Kromě velmi exotických případů, například Epson M200, jsou všechny moderní inkoustové multifunkční tiskárny barevnými zařízeními. Tisk s černým pigmentem je osudem laserových tiskáren. Černobílý tisk není nejlepší volbou pro domácí použití. Výhodou této tiskárny je možnost výrazně prodloužit životnost jedné náplně kazety zapnutím režimu úspory toneru. V tomto případě můžete vytisknout až 2500 stránek na jedno nabití.

Barevné

Použití barevných laserových multifunkčních zařízení doma se nedoporučuje z důvodu vysokých nákladů na samotné zařízení a složitosti jeho údržby bez řádné kvalifikace. Přístroje pro tryskání nevyžadují žádnou údržbu během jednoho roku při připojování dvou domácích zařízení CISS. Multifunkční barevné inkoustové tiskárny vytvářejí vysoce kvalitní kopie papírových fotografií i bez připojení k počítači.

Přehled nejlepších multifunkčních domácích spotřebičů - rating 2022-2023

Nové funkce MFP otevírají příležitosti pro pohodlný a rychlý tisk. Jedním z trendů ve vývoji multifunkčních zařízení určených pro domácí použití v roce 2022-2023 bylo zjednodušení rozhraní. Rating MFP home 2022-2023 se nemohl chlubit takovou snadností zařízení pro správu. Provádění základních operací je snazší a digitální displeje zobrazují pouze nezbytné a uživatelsky příjemné informace. Nejlepší multifunkční domácí spotřebiče dle uživatelských recenzí:

 • Samsung Xpress C460W - multifunkční zařízení s vestavěnou čtyřbarevnou laserovou tiskárnou. Poskytuje vysokorychlostní tisk: až 20 kopií za minutu při tisku b / w a 4 kopie za minutu s barvou. Dvojitý černobílý displej zobrazuje aktuální provoz a stav připojení zařízení. Připojení je možné přes WiFi protokol, takže je možné umístit multifunkční zařízení do libovolné místnosti, bez zbytečných vodičů

 • Canon PIXMA MG6840 je skvělý přístroj pro domácí použití. Inkoustový pětibarevný tisk jasně vyjadřuje barvy fotografií. Kromě toho má zařízení vestavěnou funkci duplexního tisku, která výrazně zkracuje dobu tisku dokumentů. Model se vyznačuje vysokou rychlostí skenování, jeden list formátu A4 za 14 sekund - dobrý indikátor pro zařízení tohoto segmentu. Informování uživatele o probíhající operaci probíhá prostřednictvím pohodlného LCD displeje.
 • Epson L655 - další model. Profesionální tiskárny vědí, že nejlepší barvy při tisku fotografií pouze z "Epson". Model má jedinečnou schopnost automaticky skenovat více dokumentů. Tj Stoh fotografií uložíte do zásobníku a mechanismus automatického podávání je nabije ke skeneru a vytvoří digitální kopie. V případě potřeby může okamžitě vytisknout požadovaný počet kopií originálního dokumentu. To vše je spojeno se schopností spojit CISS s nízkými náklady na inkoust.

 • HP DeskJet Ink Advantage 5645 - model, který společnost umístí tak, jak je určen pro domácí použití. Světlé kompaktní multifunkční zařízení dokonale zapadá do interiéru. Zařízení využívá patentovanou termotiskárnu HP. To vám umožní tisknout barevné fotografie s velmi vysokou rychlostí - až 21 stran za minutu formátu A4, který je nedosažitelný pro modely od jiných výrobců. Zařízení MFP umožňuje tisknout z paměťových karet a bezdrátových připojení.

Jak si vybrat multifunkční zařízení pro domácí použití

Přehled moderních multifunkčních tiskáren a tiskáren pro domácí i kancelářské použití. Video bude užitečné pro ty, kteří se chystají koupit vhodné zařízení pro dům. Video jasně ukazuje, jaké funkce budou použity pro domácí použití přístroje a co je potřeba pouze pro kancelář, kde je MFP firmy lepší pro domácnost. Po přehrání videa se dozvíte, jakou minimální funkci má zařízení mít, což je zbytečné, jak provést test před nákupem.

Kategorie: