Významný podíl na světovém trhu mobilních zařízení představuje významný podíl smartphonů a telefonů. Dosažení úrovně rekordních prodejů, tyto stylové a pohodlné gadgets mohou nakonec začít fungovat nesprávně, což vyvolává obavy uživatele. Většina moderních mobilních přístrojů pracuje na operačním systému Android, a pokud se vyskytnou nedostatky, pak je čas přemýšlet o aktualizaci a jak přeinstalovat Android na telefonu?

Proč aktualizovat operační systém Android

Potřeba sledovat nové verze OS pro mobilní zařízení je způsobena specifiky jeho práce. Aby smartphone nebo mobilní telefon fungovaly hladce, udržovaly vysokou úroveň výkonu, je nutné pravidelně aktualizovat operační systém, což není stejné jako u počítače nebo notebooku. Android OS je neustále zlepšován, vývojáři se snaží zlepšit jeho rychlost, zvýšit funkčnost, takže čas od času váš přístroj musí být optimalizován, aby se jeho práce pohodlnější.

Mohu znovu nainstalovat Android

Někteří výrobci vybavují své výrobky dalšími zbytečnými funkcemi, což vede k pomalému provozu Androidu a po určité době již nepodporují aktualizace. Koneckonců, bez nové verze firmwaru, smartphone, telefon, tablet začíná „zpomalovat“! Aby oblíbené zařízení fungovalo bez poruch, obsahovalo pouze nezbytný software, je nutné uchýlit se k radikálnímu opatření - přeinstalaci operačního systému.

 • Na smartphonu Samsung Galaxy je optimalizace verze operačního systému získávána samotným systémem, a to v sekci „Nastavení“. Zaškrtnete-li políčko „Auto Update“ (Automatická aktualizace), zařízení v budoucnu provede automaticky. Zařízení můžete také flashovat prostřednictvím oficiálního programu Samsung Kies (např. ITunes) a doporučuje se použít prostředky třetích stran k přeinstalaci systému až po uplynutí záruční doby.
 • Na telefonu Fly nejsou nové verze systému Android pro uživatele k dispozici, výjimkou jsou některé systémové aplikace. Pouze před několika lety poskytl výrobce možnost aktualizovat a přeinstalovat nejoblíbenější operační systém pro své smartphony, ale pouze verze nad 4.x.x. na zařízeních s procesorem MediaTek.
 • Na Sony Xperia přeinstalovat OS bude dopadat, při respektování určitých funkcí. Na Internetu najděte aplikaci Bridgefor PC Companion nebo UpdateServic, stáhněte si software na svém notebooku nebo PC a postupujte podle pokynů a vyčkejte na instalaci nové verze.
 • Aktualizace systému Android jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti Lenovo a jsou k dispozici všem vlastníkům mobilních zařízení od tohoto výrobce, pokud mají počítač. Způsob blikání telefonu, smartphonu nebo jiného zařízení pod značkou Lenovo závisí na architektuře procesoru, takže si musíte přečíst pokyny pro postup specificky pro vaše zařízení.
 • Na HTC bude možné optimalizovat prostřednictvím samotného operačního systému nebo na oficiálních stránkách výrobce a pro úplnou přeinstalaci systému potřebujete počítač, znalost vlastností obnovy (zotavení), přítomnost ovladačů a nějaký volný čas.
 • Na čínském telefonu můžete přeinstalovat systém Android prostřednictvím programu Research Download nebo nástroje SP Flash. Zvláštností této kategorie gadgetů je, že nemají žádný „boot“ sektor, i když existují výjimky, takže musíte být s firmwarem ostražití. Pokud v této věci není dostatek znalostí nebo zkušeností, pak je lepší upustit od myšlenky přeinstalovat OS na ně sami.

Příprava na přeinstalaci operačního systému

Operační systém můžete přeinstalovat různými způsoby: prostřednictvím samotného zařízení, programu ODIN, díky připojení k PC, s pomocí specialisty. Pokud jste si jisti svou vlastní silou, přípravná fáze nezávislé metody zahrnuje následující body:

 1. Prohlédněte si pokyny mobilního telefonu, které obsahují užitečné tipy.
 2. Seznámení s postupem při přeinstalaci operačního systému, zapamatování algoritmu.
 3. Příprava potřebného vybavení, dostupnost stávajících ovladačů, programů, samotného firmwaru.
 4. Vytvořte zálohu existujících souborů, abyste je během přeinstalace neztratili. Obnovení dat nebude fungovat ani prostřednictvím systému BIOS.
 5. Povinná příprava na firmware mnoha zařízení je skutečnost, že je plně nabitá.

Jak aktualizovat firmware systému Android sami

Existuje několik možností blikání, které může uživatel provést, aniž by se uchýlil k pomoci třetích stran od profesionálů. Pochopení jednoduchých operací, můžete aktualizovat zařízení a používat všechny jeho funkce na správné úrovni bez problémů. Takže, automatické a manuální operace aktualizace systému: číst a vyzkoušet!

Automatická přeinstalace

Automatickou optimalizaci firmwaru operačního systému můžete konfigurovat sami podle následujících pokynů:

 1. Zkontrolujte připojení k internetu, přejděte do sekce „Nastavení“, zaškrtněte políčko v položce automatické aktualizace.
 2. Aby byl operační systém mobilního telefonu automaticky aktualizován a ne přes provoz operátora, ale prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi, měla by být tato položka aktivována v nastavení.

Ruční aktualizace přes počítač

Časově náročnější a náročnější přístup k procesu je aktualizace ručně pomocí notebooku nebo počítače. Uživatel musí být v této věci dobře obeznámen, protože na něm závisí další provoz mobilního telefonu, protože volba není vyloučena, že se jednoduše nezapne. Pro ty, kteří věří ve své schopnosti, stojí za to dodržet následující algoritmus:

 1. Zkontrolujte svůj modul gadget, zda není k dispozici aktualizace, protože existuje možnost, že není obecně k dispozici, jako u zařízení založených na verzi Android 2.3.
 2. Stáhněte si firmware, který je vhodný pro konkrétní telefon, z oficiální webové stránky nebo na trhu Play (play market) do počítače.
 3. Otevřete program aktualizace v počítači a spusťte jej podle pokynů.
 4. Připojte mobilní zařízení k počítači pomocí kabelu USB, souhlasíte s požadavkem na instalaci aktualizací.
 5. Po dokončení restartujte telefon a dokončete aktualizaci ručně.

Video instrukce telefon firmware pro Android

Ne každý podrobný návod může sloužit jako základ pro blikání telefonu na Androidu, nejlepším asistentem je video. Tato možnost zůstává relevantní vzhledem k její viditelnosti, užitečným doporučením, jejichž potřeba se objevuje téměř na každém kroku, zejména pokud to uživatel musí udělat poprvé. S pomocí prezentovaného videa bude zvládnutí přeinstalace operačního systému rychlejší a jednodušší, což urychlí samotný proces aktualizace, dozvíte se o různých způsobech jeho implementace, jemnostech a častých chybách.

Kategorie: