Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tento negativní stav má polyetiologický charakter, který významně komplikuje jeho diagnostiku a léčbu. Dozvíte se o vývoji, jehož patologické latentní procesy mohou naznačovat pocit tepla, pokrývající horní část těla.

Sternum pálení - příčiny

Tento druh syndromu se vyskytuje hlavně v případě poruchy trávicího systému: zvýšená kyselost žaludku, ezofagitida, vřed. Existují však i jiné důvody, které mohou vyvolat nepříjemný příznak. Vysvětlují, proč hoří v hrudi, lékaři naléhají, aby byli obzvláště pozorní k těm, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami.

Existují případy, kdy pacienti užívali příznaky srdečního infarktu a anginy pectoris pro banální pálení žáhy. V tomto případě vzniká pro pacienta mimořádně nebezpečná situace, která může vést k vážným následkům, a proto by neměly být ignorovány ani nejnevýznamnější negativní stavy. Mezitím lékaři říkají, že pečuje v hrudi pacientů z následujících obecných důvodů:

 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • intercostální neuralgie;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • nachlazení;
 • emocionální a duševní poruchy;
 • nádorových procesů.

Hořící na levé straně hrudníku

Podle medicíny může být z mnoha důvodů pec. Horký může být způsoben dysfunkcí slinivky břišní - s touto patologií je pocit pálení omezen na levou hypochondrium. Podobné symptomy se projevují a zánět duodena. Spalování v hrudi na levé straně je také příznakem žaludečního vředu nebo gastritidy. Samostatně stojí za zmínku taková patologie, jako je akutní pankreatitida - toto onemocnění je schopno vyvolat nesnesitelný syndrom a způsobit peritonitidu.

Pálení levé hrudní kosti u žen

Hormonální nerovnováha ve slabším pohlaví se často projevuje negativními stavy. Brnění a pálení v hrudní kosti vlevo u žen často svědčí o latentně se vyvíjející mastopatie prsu. Mnoho žen má před menstruačním krvácením výrazné nepohodlí, které je považováno za zcela přirozený stav. Spaluje se v hrudníku u žen často v důsledku hormonálních změn. Zvláště citlivý na tento druh projevů žen během menopauzy.

Hořící v hrudi uprostřed

Patologie srdce a cév jsou často doprovázeny nepříjemnými pocity. Většina pacientů si však neuvědomuje, že pocit pálení uprostřed hrudníku naznačuje vývoj těžkých stavů. V situaci, kdy teplo v hrudníku není eliminováno pitím sodové vody, je s největší pravděpodobností záležitostí srdečního selhání, nitroglycerinová tableta pomůže zmírnit symptomy. Odborníci identifikují následující onemocnění, doprovázená pocitem pálení ve středu hrudní kosti:

 • ateroskleróza krevních cév;
 • námahová angina;
 • myokarditida;
 • infarkt;
 • tachykardie.

Hořící v hrudi vpravo

Lékaři spojují tento příznak s onemocněním jater a žlučových cest. Pocit pálení v patologii těchto orgánů je zpravidla doplněn hořkou pachutí, naléhavou bolestí (pravá hypochondrium). K hlavním příznakům se přidává zažloutnutí skléry očí a potom kůže. Kromě toho je pálení na hrudi vpravo znamením poruch dýchací soustavy v důsledku hromadění tekutin (lokalizace je pleurální oblast). Infekční patologie plic se také projevuje podobnými symptomy.

Pociťuje pocit pálení hrudníku při kašli

Tento příznak je charakteristický pro pneumonii s pohrudnice, zatímco pacient cítí neustálý pocit pálení v plicích, zhoršený dýcháním. Situace, kdy se počáteční symptomy podobají chřipce s retrosternální lokalizací syndromu a jeho následným ozářením na straně, indikuje virovou povahu patologie a péčí na hrudi v důsledku hemoragického namáčení sliznice průdušnice, což způsobuje malé krvácení (lokalizace - plíce). Kromě těchto důvodů se při kašli projevuje pocit pálení na hrudi v důsledku:

 • bronchitida (s hnisavým sputem);
 • bolest v krku;
 • chřipky.

Hořící v hrudi po jídle

Příznak, když se po jídle objeví nepohodlí, indikuje porušení žaludku nebo střev. Pocit pálení v hrudi po jídle někdy signalizuje lézi v krku nebo jícnu. Syndrom na pozadí pankreatitidy se objevuje 1-2 hodiny po jídle a je doprovázen řevem. To může také spalovat nebo péct na hrudi v důsledku gastroezofageálního refluxu - to začne hořet zevnitř, pokud se pacient rozhodne lehnout po jídle, protože horizontální pozice podporuje návrat obsahu žaludku zpět do jícnu.

Hořící v hrudi při chůzi

Tento příznak je spojen s poruchami pohybového aparátu. Pálení na hrudi při chůzi je často příznakem osteochondrózy nebo interkonstální neuralgie a pro pacienta je někdy těžké dýchat. Začíná hořet v hrudní oblasti i při minimální námaze, ale člověk nemá žádné jiné negativní stavy, jako je slabost nebo horečka. Podobné symptomy jsou pozorovány u srdečních onemocnění, myokarditidy, kardiomyopatie.

Léčba bolesti na hrudi

Terapie syndromu by měla být prováděna až po podrobném studiu jeho kliniky a údajů získaných po dokončení diagnostických opatření. Odborníci důrazně nedoporučují unáhlené nezávislé závěry, proč je v hrudi pocit pálení. V situaci, kdy začne upéct uprostřed nebo v projekci srdce, lékaři doporučují odstranění útoku pitím nitroglycerinové tablety. Léčba bolesti na hrudi na jiném místě závisí na její etiologii a může naznačovat:

 1. Operativní zákrok (onkologie, peritonitida).
 2. Konzervativní terapie s následujícími léky:
 • přípravky vizmutu (peptický vřed);
 • chondroprotektory (osteochondróza);
 • sedativa (AVR, interkonstální neuralgie);
 • antibiotika (bronchitida, pneumonie);
 • antivirotika (chřipka);
 • cytostatika (pro onemocnění krve, jako je lymfom, leukémie).

Video: pocit pálení v hrudi.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: