Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Co lze přirovnat k bohaté kávové vůni nebo hluboké chuti čerstvě uvařeného čaje? Dnes se stále více používají kávovary nebo sáčky z sáčků. Nic se však s nápojem nedá srovnávat, řádně připravené v jednoduchém přístroji nazvaném francouzský tisk.

Francouzský tisk - co to je

Zařízení, skládající se ze skleněné žárovky (zvláštní pozornost by měla být věnována jeho kvalitě a možnosti výměny) a kovového pístu, bylo vynalezeno ve Francii v devatenáctém století. Konvice francouzský tisk byl široce rozšířen jen v brzy dvacáté století. Kávovníci ho nyní nahradili, na rozdíl od toho chuť nápoje, připravená ve francouzském tisku, nemůže být srovnána s ničím jiným.

Hrnec kávy nebo čaje trvá druhý život. Zajímavé je, že v naší zemi je pro přípravu čaje častěji používán francouzský tisk, i když Evropané ho používají pouze na kávu. Skleněná žárovka může mít jiný objem (výšku), ale její průměr je stejný pro všechna zařízení. Je umístěn ve speciálním těle z plastu nebo kovu a nahoře je položen speciální uzávěr, opatřený pístem s lisem, který stlačuje zem a eliminuje kal.

Francouzský tisk má řadu výhod oproti jiným zařízením pro výrobu nápojů. Za prvé, je možné připravit nejen čaj nebo kávu, ale také vařit bylinné nálevky, kakao. Za druhé, kávový lis vám umožňuje používat jakékoliv broušení obilí a přidávat koření bezprostředně během vaření. Mezi nevýhodami zařízení je možné zvolit pouze skutečnost, že použití francouzského lisu se nedoporučuje pro dlouhodobé skladování nápoje uvnitř.

Jak používat francouzský tisk

Vaření nápoje v kávové konvici s tiskem není obtížné - zvládne to každý. Pivovarský francouzský lis, který se od svého vynálezu prakticky nezměnil, vaří nápoj pomocí pístu. Jedná se o mechanismus sestávající z tyče, na jejímž konci je připojena síťovina, která je filtrem a chrání kapalinu před infuzí částic do ní. Pružina pomáhá pohybu pístu nahoru a dolů. Takto se vaří nápoj.

Jak si vyrobit kávu ve francouzském tisku

Je snadné vařit lahodný nápoj v konvici, ale volba kávy pro francouzský tisk je obzvláště důležitá. Pro získání bohaté vůně a síly se doporučuje získat dobré pečené semena. Káva bude doplněna tóny hořkosti, takže pokud tato chuť nesedí, pak byste měli zvolit snadný způsob pečení. Kromě toho má tento nápoj vysoký obsah kofeinu.

Po dokončení mletí obilí, měli byste dát je do nádoby a postupně začnou nalévat pouze vařící vodu, zajistit, že je absorbován do kávy. Po přidání do středu nádoby musíte chvíli počkat a zbytek zalijte. Baňka se uzavře a nechá se tři minuty. Pak začněte pomalu spouštět píst. Když sítko dosáhne zeminy, měli byste nápoj nechat připravený na další tři minuty, po kterém může být káva nalita do šálků.

Jak vařit čaj ve francouzském tisku

Pokud si chcete vychutnat bohatou chuť bylinných nápojů, můžete pro tyto účely použít pohodlný francouzský tisk, aniž byste o tom přemýšleli. Příprava čaje ve francouzském tisku je snadná, chuť je úžasná. Recept na vaření je velmi jednoduchý a nápoj nelze porovnat s baleným produktem:

  1. Skleněná baňka nalila vařící vodu.
  2. Nalijte na dno vařit ve výši 1-2 čajové lžičky na šálek vody (čím větší broušení, tím více čaje musíte vzít).
  3. Sotva vařící voda nalijte čaj nebo bylinný čaj.
  4. Zakryjte víkem a nechte ho vařit asi tři minuty.
  5. Postupně snižujte píst až na konec, po kterém můžete začít pít čaj.

Jak si vybrat francouzský tisk

Pokud bylo nutné zakoupit čajovou konvici, musíte před volbou francouzského tisku věnovat pozornost několika bodům:

  • skleněná baňka musí být tepelně odolná;
  • rukojeť zařízení a pouzdro jsou s výhodou plastové, protože se nezahřívají;
  • Píst musí být vyroben z kvalitního materiálu a těsně přiléhat ke stěnám.

Cena za francouzský tisk

Cena francouzského lisu bude záviset na objemu baňky a výrobci, stejně jako na kvalitě provedení. Zařízení je možné objednat a zakoupit v internetovém obchodě za pouhých 190 rublů pro konvici o objemu 0, 35 litru. Maximální cena francouzského tisku v katalogech je v současné době 9 490 rublů, ale u speciálních nebo exkluzivních modelů může být vyšší.

Video: jak vařit kávu ve francouzském tisku

Recenze

Valentine, 56 let

Jsem milovník kávy "se zkušenostmi". Kolik let vaří kávu v Turku, teď si nevzpomínám, protože jsem si myslel, že pouze tímto způsobem můžete dosáhnout maximální chuti nápoje. Poté, co jsem zkusil kávu ve francouzském tisku, jsem nemohl odolat a získat toto zařízení pro sebe. Vůně je úžasná a chuť je prostě úžasná!

Igor, 38 let

Mám rád bylinné čaje, které používám po celou dobu. Pomáhají v letním vedru a pomáhají doplňovat svou sílu za špatného počasí a zimy. Francouzský tisk je ideální pro vaření piva. Všechny užitečné vlastnosti nápoje jsou zachráněny a čas přípravy je stráven docela dost. Doporučuji použít vše!

Konstantin, 20 let

V naší kanceláři jsme dlouho opustili hlučné kávovary. Francouzskou rychlovarnou konvici používáme po vyzkoušení tohoto způsobu přípravy nápoje v nedaleké kavárně. Láhev na litr stačí pro naši kancelář a my nakupujeme kávu v zrnech a modlíme se sami na místě. Nikdy jsem nelitoval nákupu francouzského tisku.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: