Nesení dítěte je nejkrásnější období života ženy. Budoucí matka odmítá kouření, alkohol a nezdravé jídlo. Káva a těhotenství - jsou kompatibilní? Osvěžující a tonizující nápoj dynamicky vstoupil do denní stravy moderní ženy. Dozvíte se o jeho účincích na plod.

Jak káva ovlivňuje těhotenství

Váš lékař vám může podrobně sdělit účinek kávy na těhotenství: v každém trimestru působí jinak. Speciální látka, která je v kompozici - kofein. Způsobuje příliv energie v těle, odstraňuje bolest hlavy. Kvůli závislosti na kofeinu se mnoho lidí nazývá milovníky kávy, protože bez tohoto nápoje nemohou žít. Jejich míra je více než 2 porce denně (přírodní, nerozpustná náhrada).

Mohou ženy v zajímavém postavení kofein? Než odpovíte na tuto vzrušující otázku, musíte pochopit, jaké změny to dělá v těle plodu a matky. Nadměrná závislost na kofeinu může u dítěte způsobit mnoho vývojových patologií. Můžete nahradit svůj oblíbený horký šálek černým silným čajem: několik odrůd listů (ne pytle) bude mít tonizující účinek a ráno vám pomůže se probudit.

Přímé kontraindikace kofeinu je peptický vřed, gastritida. Někdy je však voňavý pohár nepostradatelný, zejména pokud žena nemůže žít a pracovat bez ní. Pouze jedna porce slabého, přírodního nápoje s přídavkem mléka za den nepoškodí dítě, zatímco výkon maminky se zvýší a jeho nálada a pohoda se zlepší. Dosud nebyl vynalezen žádný přesný aromatický a tonický nápoj.

Káva během těhotenství v raných fázích

Je škodlivé pít hodně kávy v časném těhotenství, může ohrozit tvorbu nesprávných orgánů plodu. V prvním trimestru (1-12 týdnů) jsou ženy často sužovány toxemií. Mírné užívání espressa v dopoledních hodinách může zlepšit zdraví ženy. Jen jeden šálek zvyšuje nízký krevní tlak a mírně zvyšuje puls, a to je skutečná spása pro hypotenzory.

Může káva pro těhotné ženy v raných fázích? Ano Hlavní věc - nepřehánějte to, jinak můžete poškodit embryo. V prvním trimestru je kladení orgánů, nervový systém, mozek. Ovoce se vyvíjí velmi rychle, je citlivé na vnější faktory. On vezme všechny substance jeho tělo potřebuje od matky. To by mělo být zváženo při použití více než 1 porce denně.

Káva v pozdním těhotenství

Od zkušených lékařů můžete slyšet vysvětlující vysvětlení, proč těhotné ženy nemohou kávu:

  • Stimuluje močení, které může způsobit dehydrataci. Třetí trimestr a tak poznamenány častými návštěvami toalety a přetížením ledvin těhotné ženy na cokoliv.
  • Káva v pozdním těhotenství způsobuje louhování vápníku, což má nepříznivý vliv na vývoj kostry plodu.
  • Více než 2 porce ochuceného nápoje denně mohou narušit mozkovou aktivitu a srdeční frekvenci malé osoby.

Může těhotná káva s mlékem

Pití kávy s mlékem během těhotenství pomůže vyhnout se nepříjemným následkům. Výhodou jednoho nebo dvou šálků je doplnění plodu a matky vápníkem. Hlavní věc - velké množství mléka nebo smetany a některé přírodní espresso. Můžete použít latte, cappuccino, macchiato. Zvažte, že mléko ve složení těchto nápojů zvyšuje obsah kalorií porce.

Dámy se mohou mylně domnívat, že instantní káva během těhotenství neublíží, ale je to velká chyba. Je lepší vyloučit tuto náhradu z vaší stravy, uložit jí kategorický zákaz. Rozpustný granulovaný analog nese pouze poškození. Při výrobě mnoha používaných chemikálií a navíc obohacuje kofein. Použití rozpustného nápoje způsobí výskyt alergických reakcí u dítěte.

Káva bez kofeinu během těhotenství

Někdy žena blíže k době porodu může chtít Američana nebo espressa i v noci. Budoucí maminky se zajímají o své zdraví ao dítě a budou se věnovat analogiím svého oblíbeného nápoje. Pro těhotné ženy neexistuje káva bez kofeinu a za účelem získání takového produktu jako celku jsou zrna ošetřena speciální chemickou látkou, která zde zůstává v malých množstvích. Nahradit tonický nápoj může být analogií kořene čekanky.

Video: je možné pít kávu během těhotenství

Kategorie: