Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lidští předci žili snadno do 80 let a neměli po ruce obrovský arzenál léčiv, který je dnes k dispozici. Pro moderního pacienta je někdy obtížné pochopit, že přírodní antibiotika místo léků jsou vynikající alternativou a například takový přírodní produkt rostlinného původu, jako je česnek, je schopný prasknout na bakteriích stafylokoků. Namísto toho, aby se lidé naučili více o přírodních antibiotikách, lidé se ucpávají stále více silnějšími léky, kterým se infekce snadno přizpůsobí.

Co jsou antibiotika

Látky, které inhibují nebo destruktivně ovlivňují mikroorganismy, pro které se lidské tělo stalo stanovištěm, se nazývají antibiotika. V myslích masového spotřebitele je tento termín spojován s farmaceutickými léky. Bylo by mnohem upřímnější zavolat chemická antibiotika antibiotika chemoterapeutika. Zákony uvádění na trh však musejí maskovat odkazy na chemii, která spolu se zničením patologické mikroflóry zabíjí užitečné a ničí mitochondriální buňky DNA (které opravují tělo).

Antibiotika přírodního původu pomáhají předcházet používání syntetických antimikrobiálních léčiv. Pokud se jejich užívání stane zvykem, významně sníží pravděpodobnost přesunu patogenních bakterií do stadia chovu, což je nebezpečné pro lidské zdraví. Přírodní antibiotika mají navíc vynikající chuť.

Přírodní antibiotika

Přírodní antibiotika jsou reprezentována obrovským seznamem rostlin, jejich deriváty. Bezpečnost většiny antibiotických rostlin je vysvětlena skutečností, že obklíčili lidstvo z prvních kroků, které tělo zná na úrovni genů. Na rozdíl od syntetických drog nenahrazují imunitní systém, ale posilují ho. Člověk, který chce žít dlouhý zdravý život, by měl věnovat pozornost užitečným rostlinám a produktům.

Antibakteriální bylinky

Pro rychlou orientaci je velmi užitečný seznam antibakteriálních léčivých bylin, které obsahují složku, která pro organismus zabíjí houby, viry, škodlivé bakterie:

 1. Salvia officinalis Obsahuje přírodní širokospektrální antibiotikum. V éterickém oleji je silná kyselina antiseptická - kyselina mravenčí, která způsobila použití šalvěje pro léčbu vředů, varů, virových infekcí, mnoha onemocnění.
 2. Echinacea. Léčivé rostliny s fialovými květy. Vzhledem k přítomnosti kyseliny hydroxykořicové má účinný účinek proti bakteriím a virům.
 3. Eleutherococcus spiny. Keř s ovocem v podobě černých kuliček. Esenciální oleje Eleutherococcus inhibují bílé bakterie Staphylococcus a Escherichia coli.
 4. Keř Astragalus hustě rozvětvený. Jeho saponiny mají antifungální a antibakteriální účinek.

Produkty

Správná strava by měla zahrnovat potraviny známé jako bylinná antibiotika. Kromě antibakteriálního působení mají obrovský seznam možností, jak podpořit životně důležité síly těla:

 • V propolisu a medu obsahuje defensin-1 - protein, který je součástí imunity včel, má baktericidní účinek.
 • Malina obsahuje velké množství kyseliny salicylové - silný dezinfekční prostředek.
 • Brusinky. Baktericidní a dezinfekční vlastnosti této bobule jsou způsobeny vysokým obsahem organických kyselin, jejichž působení je podobné kyselině salicylové.
 • Lingonberry kvůli pektinům a kyselině salicylové účinně zabíjí patogenní mikroorganismy.
 • Viburnum bobule. Saponiny a kyselina mravenčí obsažené v ovoci účinně působí proti patogenní mikroflóře.

Koření

Na východě si jsou dobře vědomi toho, že koření nejenže dává potravinám dobrý vkus, ale je také schopno poskytnout znatelný a rychlý léčivý účinek. Zvláště koření jsou ceněna pro svou schopnost neutralizovat patogeny:

 • Bobkový list zabíjí patogenní flóru a plísně v důsledku obsahu těkavých látek.
 • Křen je vytrvalá bylina s dlouhým bílým kořenem. Obsahuje nejsilnější baktericidní činidlo - hořčičný olej, destruktivně působící na patogenní houby.
 • Česnek je nejsilnější přírodní antibiotikum, které má antibakteriální a antivirové vlastnosti díky alicinu. Podobná látka obsahuje cibuli.
 • Kurkuma Při vaření se kořeny tohoto keře používají jako koření. Obsahují nejsilnější antibakteriální činidlo, kurkumin, který zabíjí bakterie tuberkulózy.
 • Basil. Listy této rostliny jsou bohaté na fytoncidy, a proto se používají jako dezinfekční prostředek.

Přírodní antibiotika a jejich použití

Medicína uvádí, že bakterie se učí účinně se přizpůsobovat chemickým antibiotikům. To nutí pacienty předepisovat stále silnější antibiotika, která mají devastující vedlejší účinky. Je třeba se vyvarovat používání syntetických drog při nejmenším podezření na infekci a při profylaxi, aby se místo léčiv používaly přirozené antibiotika. Pro nejběžnější typy onemocnění tradiční medicíny byly vyvinuty doporučení a recepty, které používají přírodní antivirotika.

S bronchitidou

Zánětlivé procesy v průduškách jsou nebezpečné, protože se mohou stát akutními a chronickými. Doplněním léčby nachlazení bude extrakt známý jako mléko z česneku. Pro přípravu fondů:

 1. Vezměte půl litru mléka, 10 stroužků česneku, 2 lžičky cukru a 250 ml vody.
 2. Míchejte vodu s mlékem a přiveďte k varu.
 3. Přidejte nasekaný česnek a cukr.
 4. Udržujte na nízké teplotě po dobu 10 minut.
 5. Pijte dvakrát denně, jednu sklenici.
 6. Chcete-li přidat efekt vykašlávání, přidejte pár špetek zázvoru nebo čínské skořice.

S anginou pectoris

Nejnebezpečnější infekční onemocnění, při kterém je hltanový kruh postižen stafylokoky nebo streptokoky, se nazývá angina pectoris. Použití přírodních antibiotik namísto léků bude dobrým doplňkem k hlavní lékové terapii tohoto onemocnění a po vyléčení budou sloužit jako vynikající profylaktické látky:

 1. Z bylin, šalvěj je dobře hodí, který v množství jedné polévkové lžíce musí být nalije sklenicí vroucí vody a nechal po dobu 20 minut. Pak napněte.
 2. Pro orální podání je velmi účinná ředkevová šťáva v medu. Je nutné odříznout horní část černého kořene, vytvořit dutinu a nalijeme na ni med, zavřete jej. Po jednom dni trvajícím na teplém místě si vezměte 1 lžíci třikrát denně.

S cystitidou

Brusinkový džus pro cystitidu je velmi účinný. Nejvyšší koncentrace vitamínu C a kyseliny mravenčí inhibuje růst patogenních bakterií a pomáhá obnovit chuť k jídlu. Nejlepší je užívat zdravé složky brusinek v podobě čerstvé šťávy. Můžete udělat brusinkovou šťávu:

 1. Sklenice brusinky musí vyplnit dvě sklenice vody a přivést k varu.
 2. Přidejte 5 čajových lžiček cukru a ohřívejte 15 minut.

Ze Staphylococcus a Streptococcus

Depresivní účinek na streptokoky a stafylokoky téměř všechny přírodní antiseptika. Hlavním úkolem je zajistit kontakt s postiženou oblastí. Pokud je to hrdlo, pak musíte vybrat prostředky pro oplach, pokud je hnisavý-infikované rány, pak masti nebo pleťové vody bude dělat. Účinný proti staphylococcus a streptococcus šalvěj, eukalyptus, žralok, třezalka svatá. Připravit odvar Hypericum:

 1. Musíme vzít 2 lžíce bylin a nalijte 200 ml horké vody.
 2. Dále zahřívejte po dobu 25 minut (nevařte) ve vodní lázni.
 3. Vývar pomáhá při střevních infekcích, furunkulóze.

Pro děti

Výhodou použití přírodních antibiotik namísto syntetických drog je jejich chuť a mírný účinek na tělo dítěte. Když se objeví první příznaky onemocnění, dítě by mělo být léčeno antimikrobiálními látkami přírodního původu. Ideální pro tento čaj s malinou a medem. Rýma může být ošetřena česnekovými kapkami: česnek sekejte, šťávu z ní vymačkejte, smíchejte s vodou v poměru 1 až 15.

Připravená přírodní antibiotika

Řetězy lékáren představují řadu produktů na bázi přírodních antibiotik. Takové přírodní léky jsou velmi žádané:

 1. Mumie. Jedná se o komplex užitečných látek, včetně přírodních antibiotik. Účinné pro léčbu hnisavých ran, zánětů, angíny. Před zahájením konzultace s odborníkem.
 2. Smrk jedle je pryskyřičná látka, která chrání stromy před patologickou mikroflórou. Účinné ve formě masti pro destrukci ložisek infekce u lidí (postižené rány nebo angíny).
 3. Esenciální olej z tea tree se používá pro infekce močových cest, ledvin, kůže a nachlazení (inhalace).

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: