Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při zpracování pohanky z jader se slupky oddělují, což se používá při výrobě spacích doplňků. Široké využití materiálu pro plnění polštářů díky jeho výhodě pro tělo. Pro získání slupek se po čištění a sušení mlýnky mlátí, takže konečný produkt je bezpečný a bez nečistot.

Výhody a poškození polštářů pohankové šupky

Lůžkový výrobek s ekologickým plnivem má řadu pozitivních vlastností:

 1. Ortopedické vlastnosti. Šupka se volně pohybuje, přizpůsobuje se anatomickým rysům těla. To poskytuje podporu krku, oblasti ramen a hlavy. Pohanka varuje osteochondrózu, skoliózu a další nemoci páteře. Soudě podle recenzí, bolest v krku zmizí po 3-7 dnech.
 2. Polštář má lehký masážní účinek. To zlepšuje krevní oběh v cévách mozku, a proto je krevní tlak normalizován. Těží z častých bolestí hlavy.
 3. Polštářek pohankové šupky umožňuje vnikání vzduchu a absorbuje přebytečnou vlhkost. To nezpůsobuje alergie vzhledem k tomu, že neshromažďuje prach a nenabízí ložisko. Stojí za to koupit pro ty, kteří se hodně spí během spánku.
 4. Pohankový olej má uklidňující účinek na nervový systém a zlepšuje stav dýchacích orgánů. Stojí za to koupit za nespavost.

Při používání lze tyto nevýhody pociťovat:

 1. Plnivo je tuhé ve srovnání s chmýřím a peřím.
 2. Když pohybující se duté částice pohanky vydávají tichý šustění. Soudě podle recenzí, někdy to zklidňuje.
 3. Neobvyklý a zvláštní pach pohankového oleje.
 4. Je důležité změnit pohankové slupky v čase, jinak přínos bude pryč, a výplň začne uvolňovat toxin. Vyměňte alespoň jednou za 5 let.
 5. Polštář rychle ztrácí svůj tvar a je těžký ve srovnání s výrobky z jiných plniv.

Jak si vybrat polštář pohanky

Věnujte pozornost těmto vlastnostem příslušenství:

 1. Krycí materiál. Je lepší koupit výrobek, který používá satén. Vyznačuje se hustotou, trvanlivostí, prodyšností a vyššími náklady. Plášť hrubého kalika je tenčí a podle recenzí se rychle opotřebovává. Klíště absorbuje vlhkost špatně, a proto snižuje hojivé vlastnosti plniva.
 2. Čistota pohankové šupky je ovlivněna její čistotou, přítomností zbytků a zbytků rostlin. Chcete-li zkontrolovat, musíte sondovat výplň, ale je téměř nemožné vizuálně rozlišit malé fragmenty odpadků. Kalibrované slupky jsou ideálním materiálem.
 3. Mnoho tvarů a velikostí. Pro spánek je lepší koupit příslušenství vyrobené z hranaté pohankové slupky o rozměrech 40 × 60 cm nebo více. Pouze takový výrobek kvalitně podporuje ramena. Soudě podle recenzí, čtvercový tvar není vhodný pro neustálý spánek. Před použitím pohankové výplně pro děti se poraďte s pediatrem.

Modely s polštářky s výplní pohankové šupky

Domácí značky dělají polštáře s luskem, který může být koupen v Moskvě za dostupné ceny. Obzvláště oblíbené jsou produkty Lika, Faberlic, Ecotex. Je možné koupit příslušenství pro sen jen 450-500 rublů. Recenze polštáře pohankové šupky jasně ukazují, že domácí výrobci nabízejí kvalitní produkty.

Pro spánek

Polštář na spaní z šupky pohanky Lika 40Х50 cm

Výrobek pomáhá relaxovat a rychle usnout díky rozměrnému a tichému šustění výplně. Pohankové slupky se přizpůsobují anatomickým rysům těla, dobře podporují krk a hlavu při nočním odpočinku. Výrobek váží 2 kg.

Hlavní výhody:

 • anatomická podpora;
 • Povlak na polštář se zipem.

Nevýhody:

 • velká váha;
 • hluku během pohybu.

Polštář plný pohankové slupky Zdravý spánek

Výrobek má velikost (60x40 cm) a váží asi 2, 4 kg. Pohankový polštář od firmy Faberlic umožňuje díky pohodlným ortopedickým vlastnostem pohodlnou polohu během spánku.

V důsledku použití zlepšuje stav krevních cév, které krmí mozek.

Hlavní výhody:

 • má anatomický tvar;
 • absorbuje vlhkost během spánku.

Nevýhody:

 • pouzdro na suchý zip;
 • tuhost výplně.

Na židli

Polštář pro sezení tapiserie 40x40 cm (z pohankové slupky)

Výrobek je v přírodním velurovém případě, díky kterému se vodní bilance pokožky vrátí do normálu. Pohankový polštář slouží jako preventivní opatření proti alergickým vyrážkám, celulitidě a onemocněním genitálií. Plnivo normalizuje krevní oběh a zlepšuje zdraví při sedavé práci.

Hlavní výhody:

 • poskytuje mikromasáž a dobrou ventilaci pánve;
 • hypoalergenní;
 • hygienické;
 • prodyšný.

Nevýhody:

 • tuhost;
 • pouze čisté.

Polštář Komfort 40x40 cm pohankové slupky / polyester

Určeno pro ty, kteří tráví více než 4 hodiny denně (kancelářští pracovníci, učitelé a studenti, řidiči). Lze použít na židli, židli, gauči. Vlastnosti ortopedické a lehké masáže zlepšují celkový stav těla a mají pozitivní vliv na pánevní orgány. Kryt se skládá z 35% bavlny a 65% polyesteru.

Hlavní výhody:

 • univerzální velikost;
 • se přizpůsobí tvaru těla.

Nevýhody:

 • nelze prát;
 • kryt není odnímatelný.

Pro děti

Polštářek z pohankové slupky Lika 30Х40 cm

Výrobek je vhodný pro děti, které jsou náchylné k alergiím. Pohankové slupky absorbují vlhkost, takže kůže se během spánku neotáčí. Spánek dítěte na takovém polštáři je klidnější, dochází k úplnému uvolnění svalů. Vnější povlak na polštář má zip pro snadné vyjmutí.

Hlavní výhody:

 • odnímatelný obal na polštář;
 • zlepšení kvality spánku.

Nevýhody:

 • hluk při pohybu může dítě probudit;
 • Nepoužívejte po jídle před regurgitací.

Baby Nice (QC)

Ortopedický polštář s luskem může být používán od narození kvůli zvláštním vlastnostem přírodního výplně. Pohankové slupky podporují dobrou cirkulaci vzduchu, takže pokožka hlavy nezanikne. Velikost - 40x22 cm, hmotnost - 0, 5 kg. Pro dítě je pohodlné spát na takovém polštáři, protože dobře podporuje krk.

Hlavní výhody:

 • odnímatelný saténový povlak na polštář;
 • vhodné pro novorozence.

Nevýhody:

 • šustění při pohybu může narušit citlivý spánek.

Jak se starat o polštář pohankové slupky

Podle recenzí vyžaduje spací příslušenství s pohankou zvláštní péči. Dlouhá doba pomůže některým pravidlům udržet si výhodu polštáře:

 1. Nelze prát výplň.
 2. Suché čištění pomocí vysavače přes lůžko nejméně 1 krát za měsíc s neustálým používáním. Prvních šest měsíců je lepší vyčistit polštář každých 14 dní.
 3. Před promytím krytu odstraňte pohankové slupky.
 4. Vzduchová náplň každý den nebo každý druhý den. V létě je lepší sušit pohankové slupky na slunci.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: