Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ve věku 40-50 let ženy vstupují do perimenopauzy - doby, kdy reprodukční funkce začíná mizet. Pravděpodobnost početí dítěte v tomto období se snižuje, ale riziko stále existuje. Pozdní těhotenství není vždy žádoucí. Navíc v tomto věku nese pro ženu určité nebezpečí, jako je potrat. Z tohoto důvodu je po 40 letech otázka antikoncepce obzvláště aktuální. Jednou z metod ochrany jsou antikoncepční pilulky. Při správném výběru a použití jsou léky účinné a bezpečné.

Co jsou antikoncepční pilulky

Toto je skupina léků, které zabraňují nechtěnému těhotenství. Takové léky jsou jedním z nejúčinnějších moderních prostředků ochrany. K početí dítěte musí dozrát vajíčko, které se pak setká se spermií, poté pronikne do děložní dutiny a tam se zafixuje. Celý tento proces je pod kontrolou estrogenu a progesteronu – pohlavních hormonů produkovaných vaječníky. Antikoncepce brání ženě otěhotnět kvůli následujícím účinkům:

 • zabránit zrání vajec;
 • zabraňte vstupu spermií do vejcovodů;
 • nedovolte, aby se vajíčko přichytilo k endometriu děložní dutiny.

K menstruačnímu krvácení při užívání antikoncepčních pilulek dochází pouze v období, kdy se neužívají. Za tímto účelem se mezi kurzy o 21 dnech udělá týdenní přestávka. Takže je možné stabilizovat menstruační cyklus.Konkrétní akce závisí na typu použitých prostředků. Nejčastější skupinou je hormonální. Jejich účinek je způsoben přítomností dvou hormonů:

 • Estrogen. Neumožňují dozrávání vajíčka, narušují strukturu endometria, zvyšují perist altiku vejcovodů a inhibují syntézu vlastních pohlavních hormonů vaječníky. To vše brání početí.
 • Progesteron. Zvyšuje viskozitu hlenu v cervikálním kanálu, což inhibuje pohyb spermií, které se dostaly do pochvy. Hormon navíc narušuje produkci statinů, čímž inhibuje proces ovulace (zrání vajíčka a jeho uvolňování z folikulu).

Existují také nehormonální prostředky. Jsou dostupné i ve formě tablet, ale používají se k zavádění do pochvy, jejich působení není spojeno se změnou hormonální rovnováhy. Zvyšují tloušťku cervikálního hlenu, který blokuje průchod spermií. Samostatně stojí za zmínku antikoncepční prostředky používané po pohlavním styku.Patří k prostředkům nouzové ochrany, proto se berou v případě nechráněného sexu nebo neporušenosti kondomu.

Hormonální pilulky pro ženy nad 40 let

Antikoncepce s hormonálním složením se dělí do 2 skupin: kombinovaná (obsahují oba hormony), minipilulky (obsahují minimální dávky pouze progestinu - analogu progesteronu). Po 40 letech v těle ženy již běží procesy zániku reprodukční funkce, v důsledku čehož se progesteron a estrogen produkují v mnohem menším množství. Vlivem hormonálních změn klesá imunita, zvyšuje se riziko onemocnění pohlavních orgánů.

Pro podporu těla během premenopauzy lékař předepisuje antikoncepci. Hormonální antikoncepce pro ženy nad 40 let je nezbytná nejen k prevenci nechtěného těhotenství, ale také k prevenci endometriózy a myomů. Za tímto účelem jsou jmenováni:

 • Jednofázická perorální antikoncepce. Tyto přípravky obsahují stejné množství estrogenu a gestagenu. Patří mezi ně Marvelon, Ovidon, Minulet, Rigevidon a Femoden.
 • Mini pití. Jedná se o optimální hormonální lék po 40 letech, který obsahuje minimální dávky syntetických analogů progesteronu - desogestrelu a linestrenolu. Výhoda - takové léky prakticky neovlivňují metabolismus v těle. Skupina minipilulek zahrnuje Orgametril, Primolut-Nor, Exluton, Charozetta, Levonorgestrel.

Vlastnosti

Samotný věk nemůže být indikací pro zrušení antikoncepce. Používají se až do menopauzy. Antikoncepce před menopauzou inhibuje práci vaječníků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství. Potřeba toho zmizí, když menopauza již začala (od poslední nezávislé menstruace uplynul 1 rok).V tomto případě nemá smysl užívat dávku estrogenu, která je 5-7x větší, než je nutné. Někdy je dokonce škodlivý, protože může vyvolat rozvoj rakoviny dělohy.

Výhody

Účinek antikoncepčních pilulek po 40 letech není pouze v zabránění otěhotnění. Často jsou předepisovány ženám k normalizaci fungování hormonálního systému, což je zvláště důležité v období premenopauzy. V této době je nedostatek pohlavních hormonů, což způsobuje takové nepříjemné příznaky jako návaly horka, vypadávání vlasů, stárnutí kůže, přibírání na váze, suchost poševní sliznice.

Antikoncepce pomáhá normalizovat hormonální hladinu a eliminovat příznaky menopauzy. Výhody perorální antikoncepce jsou také:

 • snížení rizika děložních myomů, adenomyózy, endometriálních polypů a mimoděložního těhotenství;
 • pozitivní vliv na vlasy, kůži, nehty;
 • eliminovat cysty na vaječnících;
 • zajišťuje pravidelnost menstruačního cyklu;
 • snížení rizika zhoubných novotvarů;
 • zvýšení libida;
 • prevence zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů, osteoporózy.
Je pravda, že pokud pijete antikoncepci, stárnete rychleji a jak ovlivňují váhu po 40 letech?

Jaké antikoncepční pilulky jsou vhodné pro ženy nad 40 let

Existují různé typy antikoncepce pro ženy nad 40 let. Tělo v tomto věku již není tak mladé, takže výběr konkrétního léku by měl být prováděn společně s lékařem. Gynekolog vybírá lék s přihlédnutím k anamnéze a po důkladném vyšetření ženy. Ochrana před otěhotněním po 40 letech se tedy provádí pomocí následujících skupin léků:

 1. Mini pití. Jedná se o čistě gestagenní antikoncepční prostředky (PPC), protože obsahují pouze minimální dávky progestinu (ne více než 30 mikrogramů) - syntetického analogu hormonu produkovaného vaječníky.
 2. Kombinovaná perorální antikoncepce (COC) nebo estrogen-progestogeny. Obsahují dva hormony – estrogen a progestin. COC se dále dělí na několik typů:
 • podle dávky hormonů - mikrodávka, nízká dávka, vysoká dávka;
 • záleží na složení tablet - jednofázové, dvoufázové, třífázové.

Levné

V každé skupině perorální antikoncepce jsou přítomny levné léky. Při nákupu produktu byste se neměli soustředit pouze na cenu, protože každý lék má své vlastní vlastnosti a vedlejší účinky. O zvoleném léku byste se rozhodně měli poradit se svým lékařem. Dokáže poradit, který z levnějších prostředků je lepší použít.Levná kategorie zahrnuje:

 • Novinet. Jedná se o mikrodávkovanou COC obsahující 20 mikrogramů ethinylestradiolu a 150 mikrogramů desogestrelu. Jejich hlavním působením je překážka procesu ovulace (uvolnění zralého vajíčka z vaječníku). Nežádoucí účinky: acyklický vaginální výtok, kandidóza, nevolnost, zvracení. Možné změny nálad, migréna, deprese.
 • Lidinet-20. Obsahuje 75 mikrogramů gestodenu a 20 mikrogramů ethinylestradiolu. Tyto hormony interferují s ovulačními procesy a inhibují zrání folikulů ve vaječnících. Možné nežádoucí účinky: acyklické vaginální krvácení, amenorea, kandidóza, galaktorea, deprese, migrény, zvýšená alopecie, nepochopitelná vyrážka.
 • Rigevidon. Obsahuje kombinaci levonorgestrelu a ethinylestradiolu. Tyto látky inhibují zrání a uvolnění vajíčka připraveného k oplodnění. Z negativních reakcí se mohou objevit bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, acyklické špinění, konjunktivitida, snížené libido.

Nízká dávka

Nízkodávková COC se často předepisují starším ženám. Indikací pro jejich použití je neúčinnost mikrodávkovaných antikoncepčních prostředků, jak naznačuje výskyt špinění. Kromě ochrany před otěhotněním vykazují nízkodávkovaná COC antiandrogenní účinek – omezují růst nežádoucího ochlupení a výskyt akné. Příklady takových antikoncepčních prostředků:

 • Marvelon. Obsahuje desogestrel a ethinylestradiol. Tyto látky potlačují proces ovulace, zvyšují množství produkovaného cervikálního hlenu. Soudě podle recenzí jsou jako vedlejší účinky často zaznamenány bolesti hlavy, labilita nálady, záchvaty nevolnosti a zvracení. Možná se objeví amenorea, porucha cervikální sekrece, erythema nodosum.
 • Silueta. Léčivou látkou je ethinylestradiol a dienogest, které blokují ovulaci, zvyšují viskozitu cervikálního sekretu. Mezi časté nežádoucí účinky patří nevolnost, zvracení, bolest hlavy, zvýšená chuť k jídlu, přibírání na váze, snížená nálada.
 • Regulon. Aktivními složkami v kompozici jsou desogestrel, ethinylestradiol. Jejich hlavním účinkem je blokování syntézy gonadotropinů v hypofýze, což ztěžuje ovulaci a zvyšuje hustotu cervikálního hlenu.Lék na myom pomáhá zastavit růst nádoru, pokud jeho průměr nepřesahuje 2 cm.uremický syndrom, revmatická chorea.

Antikoncepční pilulky po styku

Tato skupina antikoncepčních prostředků se používá jako nouzové opatření ochrany před nechtěným těhotenstvím. Často se nedoporučuje uchýlit se k této metodě. Důvodem je, že takové léky obsahují dávky hormonů, které jsou několikanásobně vyšší než dávky v balení kombinované perorální antikoncepce. I jednou takovou drogou žena vystavuje své tělo velkému stresu.

Antikoncepce užívaná po styku způsobuje prudký pokles hormonů, což vede k předčasné menstruaci.V důsledku toho může být menstruační cyklus vážně a na dlouhou dobu narušen. Z tohoto důvodu lze nouzovou antikoncepci používat nejvýše jednou za šest měsíců. Navíc takové léky zaberou nejpozději do 72 hodin po nechráněném činu. Můžete používat následující antikoncepční prostředky:

 • Postinor. Obsahuje levonorgestrel – látku, která zabraňuje ovulaci a oplodnění vajíčka při nechráněném pohlavním styku (IPC). Lék bude účinný, pokud užijete první tabletu do 3 dnů po NPC. Druhá dávka se vypije po 12 hodinách. Hormonální prostředky pro pravidelnou antikoncepci zároveň není nutné rušit. Možné nežádoucí účinky: bolest hlavy, závrať, bolest v podbřišku, bolest hlavy, nevolnost.
 • Cilest. Aktivními složkami v kompozici jsou ethinylestradiol, norgestimát. Potlačují práci hypotalamo-hypofyzárního systému, čímž se snižuje implantační schopnost endometria a transportní funkce vejcovodů.U nouzové antikoncepce je třeba vypít 2 až 4-5 tablet při první dávce (nejpozději 72 hodin po NPC). Stejné množství se užívá o 12 hodin později.Po užití léku se může objevit: nevolnost, zvracení, vysoký krevní tlak, snížené libido, bolesti hlavy, deprese.

Kombinovaná antikoncepce

Kombinované léky jsou považovány za účinnější při ochraně žen před nechtěným těhotenstvím. Zabraňují uvolnění a vývoji vajíčka, ovlivňují strukturu endometriální sliznice a snižují motorickou aktivitu spermií. Ve srovnání s minipilulkami mají COC vážnější vedlejší účinky.

Z tohoto důvodu žena před jejich jmenováním absolvuje vyšetření krve a moči, gynekologické stěry a podstoupí ultrazvuk mléčných žláz a dělohy. Tyto studie se používají jako preventivní opatření proti rozvoji nežádoucích účinků. Příklady takových drog:

 • Triziston. Léčivými látkami jsou ethinylestradiol a levonorgestrel. Látky inhibují sekreci gonadotropních hormonů, které produkuje hypofýza. V důsledku toho se proces zrání a uvolňování vajíčka zpomaluje. Mezi často se vyskytující nežádoucí účinky přípravku Triziston patří snížení libida, zhrubnutí hlasu, nevolnost, zvracení a překrvení mléčných žláz. Musíte užívat 1 tabletu denně po dobu 3 týdnů: červenohnědá barva - prvních 6 dnů, bílá - od 7 do 12 dnů, béžová - od 13 do 21 dnů. Následuje týdenní pauza, po které začínají nový balíček.
 • Triquilar. Obsahuje levonorgestrel v kombinaci s ethinylestradiolem. Inhibují ovulaci na úrovni regulace hypotalamo-hypofyzárních systémů a zvyšují hustotu cervikálního hlenu. Časté nežádoucí účinky: kožní vyrážka, migréna, změny vaginální sekrece, změny hmotnosti, nevolnost, poruchy nálady. Začnou používat Triquilar ze sektoru s nápisem "Start" .Poté jděte ve směru šipek a vezměte 1 kus každý den. Po 3 týdnech si dají 7denní pauzu, po které začnou nový balíček.
 • Mersilon. Na bázi desogestrelu a ethinylestradiolu. Zabraňuje zrání vajíčka, blokuje proces ovulace. Navíc zvyšuje viskozitu hlenu, který obaluje děložní čípek. Po Mercilonu některé ženy pociťují bolesti břicha a hlavy, výtok z pochvy, erythema nodosum, zvýšený tlak, kopřivku, snížené nebo zvýšené libido.

Progestinová antikoncepce

Jiný název pro tyto antikoncepce jsou minipilulky, protože obsahují minimální dávky syntetického analogu progestinu (linestrenol nebo desogestrel). Minimální množství pilulek, na rozdíl od COC, lze použít pro stavy jako:

 • kouření;
 • rakovina prsu;
 • patologie kardiovaskulárního systému;
 • riziko srdečního infarktu nebo mrtvice;
 • diabetes;
 • kojení po porodu;
 • trombóza.

Progestační látky jsou indikovány, když není možné užívat COC. Minipilulky nepotlačují ovulaci. Mění pouze hustotu děložního hlenu, což zabraňuje pronikání spermií. Navíc zabraňují přichycení vajíčka ke stěnám dělohy. Příklady gestagenní antikoncepce:

 • Mikrolut. Obsahuje 30 mikrogramů levonorgestrelu. Látka zvyšuje viskozitu cervikálního hlenu, inhibuje proliferaci endometria, což zabraňuje přichycení vajíčka ke stěně dělohy. Na rozdíl od COC se Microlute užívá bez přerušení 1 tabletou, která se odebírá z buňky odpovídající dnu v týdnu. Po jeho užití se mohou objevit: alergické reakce, závratě, zvracení, nevolnost, deprese, menstruační poruchy (amenorea, časté a nepravidelné krvácení).
 • Exluton. Léčivou látkou je linestrenol. Antikoncepční účinek je způsoben zvýšením viskozity cervikálního hlenu, což narušuje vývoj spermií. Jedno balení Exlutonu vystačí na 28 dní. Musíte užívat 1 tabletu denně, počínaje 1. dnem menstruačního cyklu (pokud se objeví krvácení). Přestávky mezi dávkami by neměly být delší než 27 hodin. Možné vedlejší účinky: nevolnost, zvracení, bolest břicha, zácpa nebo průjem, bolest hlavy, změny nálad.
 • Charosetta. Obsahuje pouze desogestrel. Tato látka zahušťuje cervikální hlen, čímž zabraňuje nechtěnému otěhotnění. Užívejte 1 tabletu po dobu 28 dnů ve stejnou denní dobu, poté ihned (bez přerušení) začnou užívat z nového balení. Nežádoucí účinky zahrnují: bolesti hlavy, špinění, změny nálady, akné, nevolnost, citlivost prsou, změny hmotnosti.
Antikoncepční pilulky: 4 důležité otázky o výběru a délce užívání

Recepční schéma-

Všechny kombinované antikoncepce mají stejný režim dávkování, ale není vhodný pro gestageny a antikoncepce užívané po pohlavním styku. Návod k použití výše uvedených léků je následující:

 1. Začněte užívat některý z vybraných léků nejpozději 5. den menstruačního cyklu (po začátku menstruace) a pokračujte 3 týdny.
 2. Pokud příjem padl na 2-5 dní po začátku menstruace, pak první týden musíte navíc používat bariérové metody antikoncepce. Pilulka se užívá ve stejnou denní dobu.
 3. Poté si dají pauzu 7 dní (od 22 do 28 dní), po které začnou stejným způsobem nový cyklus (29. den). Během tohoto období bude pozorováno krvácení z vysazení, které odpovídá normální menstruaci.Pokud se během užívání antikoncepce nedostaví menstruace, pak může být příčinou:
 • těhotenství;
 • nedodržení návodu k použití;
 • užívat antibiotika, která snižují účinnost orální antikoncepce;
 • otrava se zvracením a průjmem, které narušují vstřebávání účinných látek antikoncepce;
 • přísná dieta;
 • infekce urogenitálního traktu;
 • pití alkoholu;
 • zánět vaječníků nebo dělohy;
 • změna klimatických podmínek;
 • nadměrné cvičení;
 • stres.

Účinek perorální antikoncepce je dosažen pouze při pravidelném užívání léků podle popsaného schématu. Pokud jste museli pilulku vynechat, musíte dodržovat několik pravidel. Pokud zpoždění v užívání léku není delší než 12 hodin, musíte lék užít co nejdříve.Další tabletu lze užít v obvyklou dobu. Pokud by zpoždění bylo více než 12 hodin, pak existuje riziko otěhotnění. Čím více průchodů, tím vyšší je pravděpodobnost početí. Režim příjmu je v tomto případě:

Kdy byla propustka

Akce

Poznámky

Prvních 7 dní

Vezmi si vynechanou pilulku co nejdříve, i když si musíš vzít 2 pilulky. Pokračujte jako obvykle.

Používejte bariérové metody antikoncepce jeden týden po vynechání.

8-14 dní přijetí

Dodatečná antikoncepce není nutná, pokud byly pilulky užívány pravidelně posledních 7 dní.

15-21 dní přijetí

Vezmi si vynechanou pilulku co nejdříve, i když si musíš vzít 2 pilulky. Další dávka jako obvykle, ale druhé balení začněte bez 7denní přestávky.

Další možností je přestat brát vynechanou pilulku, počkat 7 dní a pak začít nové balení.

Moderní antikoncepce pro ženy po 40

Farmaceutický průmysl dnes nabízí mnoho dalších antikoncepčních prostředků. Nejmodernější z nich vykazují méně vedlejších účinků a mají jednodušší schéma aplikace. Mezi těmito antikoncepčními prostředky vynikají:

 • Transdermální náplast Evra. Kompozice obsahuje ethinylestradiol a norelgestromin. Tyto látky inhibují vývoj folikulu, zabraňují ovulaci. První den menstruace se náplast nalepí na kůži hýždí, vnější stranu horní části ramene nebo břicha.Po 21 dnech se odstraní. Poté následuje 7denní pauza, po které se nalepí nová náplast. Negativní reakce mohou zahrnovat závratě, migrénu, zvýšený tlak, edematózní syndrom, dušnost.
 • Podkožní implantáty Norplant. Jedná se o silikonové kapsle s levonorgestrelem ve složení. Nástroj zvyšuje viskozitu děložního cervikálního hlenu, což zabraňuje pronikání spermií do děložní dutiny. Kapsle se vstřikují pod kůži vnitřního povrchu předloktí v množství 2-6 kusů. Zákrok probíhá v lokální anestezii po dobu 2-3 minut. Ampule poskytují antikoncepční účinek po dobu 5 let. Z toho se každý den uvolňují do krve malé dávky hormonu.
 • Vaginální hormonální prsten Nova Ring. Obsahuje ethinylestradiol a etonogestrel. Tyto látky způsobují antikoncepční účinek, zabraňují vzniku rakoviny vaječníků a endometria, mastopatie. Kroužek se zavádí do pochvy jednou za 4 týdny. Po 21 dnech se odstraní, po které následuje přestávka 7 dní.Dále je představen nový kroužek. Nežádoucí účinky jsou vzácné.

Těhotenské a antikoncepční pilulky

Ani ty nejmodernější léky nedávají 100% záruku ochrany před nechtěným těhotenstvím. Podíl početí s perorální antikoncepcí tvoří 1 %, tzn. takové případy jsou velmi vzácné. Pokud těhotenství skutečně přišlo, pak byste měli vědět:

 • hendikepované děti se v těchto situacích nerodí častěji než podle statistik v průměru;
 • komplikace budou souviset s věkem ženy, protože po 40 letech je vysoké riziko exacerbace stávajících chronických onemocnění.

V tomto věku už má většina pacientů děti a další dítě se neplánuje. Z tohoto důvodu jim může lékař nabídnout chirurgickou antikoncepci. Podstatou metody je podvázání vejcovodů, které znemožní početí.Tato metoda je neoblíbená, ale je jedinou možností pro ženy, pro které je těhotenství ze zdravotních důvodů nebezpečné. Chirurgická sterilizace je nevratná, tzn. než souhlasíte s takovou operací, musíte si to dobře promyslet.

Důsledky

Při správném výběru antikoncepce nezpůsobují negativní důsledky. Při ignorování kontraindikací mohou nastat komplikace. V tomto případě je riziko následujících patologií vysoké:

 • dermatologické vyrážky ve formě kopřivky, kožního onemocnění;
 • výrazný nárůst hmotnosti;
 • systematická migréna;
 • edém končetin;
 • trombóza a následné infarkty, mrtvice;
 • hypertenzní záchvaty;
 • časté bolestivé bolesti na hrudi.

Kontraindikace

Po 40 letech ne všechny ženy mohou užívat antikoncepci, protože mají mnoho kontraindikací.COC by neměli užívat kuřáci. Důvodem je, že nikotin reaguje s aktivními složkami antikoncepce, což přispívá k trombóze. Namísto COC jsou ženám, které kouří, předepisovány minipilulky. Kontraindikace užívání kombinované antikoncepce jsou následující:

 • rakovinové onemocnění;
 • křečové žíly;
 • náchylný ke vzniku krevních sraženin;
 • těhotenství nebo podezření na něj;
 • bronchiální astma;
 • laktace;
 • zvýšená srážlivost krve;
 • roztroušená skleróza;
 • tromboflebitida;
 • hypertenze stupeň 2.

Taková onemocnění se často vyskytují u pacientů starších 40 let. Doporučuje se jim zvolit jiné metody antikoncepce. Minipilulky mají další kontraindikace. Takové drogy jsou zakázány za následujících podmínek:

 • epilepsie;
 • hepatitida;
 • rakovina jater;
 • rakovina prsu;
 • krvácení neznámé etiologie;
 • patologie ledvin;
 • léze mozku;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému.
Antikoncepční pilulky: škoda nebo přínos?

Zrušení antikoncepčních pilulek

Pokud je potřeba zrušit antikoncepci, pak musíte určitě dopít všechny zbývající pilulky v balení. Je nemožné přestat užívat lék uprostřed balení, protože to negativně ovlivňuje hormonální pozadí. Navíc v první polovině cyklu při prudkém odmítnutí antikoncepce hrozí otěhotnění. Během období vysazení se může začít zvyšovat hmotnost. Abyste udrželi tělesnou hmotnost pod kontrolou, musíte dodržovat dietu, která vylučuje tučné, smažené, slané a sladké.

Menstruační cyklus po vysazení léku se obnoví do 3 měsíců. Prvních 8-12 týdnů může být menstruace slabá a přichází se zpožděním. To je normální stav – není důvod k obavám. 3 měsíce po vysazení antikoncepce se známky premenstruačního syndromu vracejí:

 • podrážděnost;
 • nepohodlí v mléčných žlázách;
 • změny nálad;
 • bolesti hlavy.

Pokud byla orální antikoncepce použita k normalizaci cyklu nebo léčbě onemocnění pohlavních orgánů, pak na pozadí náhlého vysazení léku dochází k abstinenčnímu syndromu. Je to indikováno znaky, které jsou důvodem návštěvy lékaře:

 • průlomové děložní krvácení;
 • slabost, podrážděnost;
 • vyrážky a pupínky;
 • pokles libida;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost a zvracení;
 • acyklické špinění mimo menstruaci;
 • akné;
 • nadměrné vlasy.

Jak si vybrat

Určitou antikoncepci by měl vybrat pouze lékař. Zohledňuje věk, zkušenost s plozením dítěte, pravidelnost intimního života. Jedním z kritérií výběru je konstituční typ ženy:

 • Progesteron. Ženy tohoto typu jsou vysoké a mužného vzhledu. Mají malé mléčné žlázy, mastnou pleť, někdy jsou zaznamenány androgenní projevy a menstruace je slabá a krátká. Cyklus je kratší než 28 dní. Před menstruací takové ženy pociťují deprese a bolesti břicha. Takovým pacientům jsou předepisovány antiandrogenní léky: Jess, Yarina, Giane-35, Silhouette, Jeanine.
 • Estrogen. Jde o ženy nízkého vzrůstu s dobře vyvinutými mléčnými žlázami, suchou kůží a vlasy. Vyznačují se prodlouženou silnou menstruací. Takové pacientky jsou vhodnější pro vysoko- nebo středně dávková COC: Lindinet, Milvane, Triquilar, Triziston, Rigevidon.
 • Vyvážený. Ženy tohoto typu spojují vlastnosti předchozích dvou. Jejich vzhled je ženský, výška je průměrná, hrudník je malý, stav kůže a vlasů je normální. Příznaky PMS pro ně nejsou typické. Menstruace trvá 5 dní. Pro tento typ žen jsou vhodné Silest, Lindinet-30, Femoden, Triquilar, Rigevidon, Persilon, Novinet, Regulon.

Cena

Cena závisí na typu antikoncepce a na tom, jak dlouho trvá. Většina léků je dostupná v balení po 21, 63 a 84 tabletách. Na 1 měsíc přijetí je potřeba 21 ks. - 3 týdny užívání antikoncepce a 7 dní volna. Poté se spustí další balení, takže je nutné produkt zakoupit znovu.Okamžitě si můžete zakoupit balení 63 nebo 84 tablet, ale jejich cena bude mnohem vyšší. Příklady cen:

Název drogy

Počet tablet

Cena, ruble

Regulon

21

63

390

1057

Lindinet-30

21

520

Rigevidon

21

270

Novinet

21

480

Marvelon

63

3670

Postinor

2

350

Cilest

21

380

Triziston

21

180

Triquilar

21

590

Mersilon

21

1500

Exluton

28

2000

Charosetta

84

3600

Nova Ring

1 vaginální kroužek

1300

Eura transdermální náplast

1 kus

1100

Norplant subdermální implantáty

Instalace podkožního hormonálního systému

7000-9000

Video

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: