Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Domácí spotřebiče se staly známým atributem moderního domova. Trh nabízí velký výběr modelů za různé ceny. Vzorky se od sebe liší vnějším designem a principy provozu. Který vysavač je lepší? Mezi inovativní vývoj patří zařízení s aqua-filtrem. Zařízení dokonale zvládne prach a navlhčí vzduch.

Co je aqua filtr ve vysavači

Čištění vzduchu vstupujícího do zařízení během čištění se provádí vodou. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní rozpouštědlo, kapalina absorbuje sloučeniny fyzikální a chemické povahy. Vysavač bez sáčku na prach nasává špinavý vzduch, který vstupuje do nádrže naplněné vodou. Potom se odlučovač otočí vírem, prachové částice se zvlhčí a usadí se na dně nádrže. Kvalitní bezsáčkové modely jsou vybaveny přídavnou čistící funkcí HEPA - papír, uhlík nebo jiný filtr. Poté se vyčištěný zvlhčený vzduch vrací do místnosti.

Vysavač s aqua filtrem šetří energii díky konstrukčním prvkům. Zařízení, vybavené systémem čištění vody, je schopno eliminovat nejmenší prach, roztoče a jejich odpad. Absorpční výkon zůstává neustále vysoký, bez ohledu na stupeň plnosti prachu. Různé trysky kvalitativně čistí linoleum, dlaždice, podlahy, koberec, čalouněný nábytek. Nevýhodou tohoto zařízení je potřeba vylévat vodu s prachem pokaždé, aby se nádoba opláchla zevnitř.

Typy aqua filtrů

Nejjednodušší systém čištění vodního filtru je vodní dýmka. Špinavý vzduch je nasáván vodou pro čištění. Takové vysavače s vodním filtrem pro suché čištění úspěšně zvládají velké nečistoty a ztrácejí malé částice nečistot. Situace je opravena instalací doplňkového čisticího systému. Doplňkové filtry, které zachycují nejmenší částice nečistot, mohou být syntetické, houbovité, papírové, uhlíkové nebo jiné. Výhodou zařízení je přijatelná cena.

Druhý typ čištění - separátor. Tyto vysavače s aqua filtrem pro suché čištění fungují jako odstředivka, oddělují vzduch, kapalinu a prach ve vířivce pod vysokým tlakem. Odstředivá síla utopí všechny zachycené nečistoty ve vodě. Vzduchové bubliny s nejmenším prachem jsou rozbité. Vysavač s vodním filtrem typu cyklónu nepotřebuje na rozdíl od předchozího analogu další čisticí systém kvůli vysoké účinnosti zařízení. Jeho nevýhodou je vysoká cena.

Jak si vybrat vysavač s vodním filtrem

V prodeji jsou různé modely domácích spotřebičů. Jaký typ vysavače zvolit pro váš domov? Věnujte pozornost:

 • Elektrické nářadí.
 • Úroveň hluku.
 • Typ vodního filtru a počet stupňů čištění vzduchu.
 • Kompletní sada modelů. Čím více kartáčů a trysek v sadě, tím více příležitostí pro čištění.
 • Velikost a hmotnost pouzdra.
 • Existence funkce automatického vypnutí.
 • Délka šňůry a možnost automatického navíjení.
 • Potrubní zařízení. Kovová část je silnější než plast, teleskopický systém dává přednost pohodlí.

Hodnocení vysavačů s aquafilterem 2022-2023

Osvědčené populární vzorky:

 • Zelmer ZVC752ST - výkonné zařízení pro mokré a suché čištění s poloměrem působení 9 metrů;
 • Thomas TWIN T1 - silné zařízení s délkou kabelu 6 metrů a řadou trysek;
 • Karcher DS 6.000 - ekonomické zařízení pro chemické čištění, vybavené turbo kartáčem;
 • Philips FC 8950 - snadno použitelný model s délkou napájecího kabelu 8 metrů;
 • Samsung SD9421 - účinné zařízení pro suché čištění s kapacitou filtru 2 litry;
 • Arnica Bora 4000 je kompaktní model s vůní.

Ceny za vysavače s aquafilterem

Čistící zařízení vybavené vodním filtrem lze zakoupit v internetovém obchodě, a to výběrem z katalogu nebo návštěvou jakéhokoli oddělení domácích spotřebičů. Objednání nákupu zařízení online je lepší na důvěryhodných stránkách s dobrými recenzemi od spokojených zákazníků. Cena zařízení závisí na výrobci, síle zařízení, jeho konfiguraci, sadě dalších funkcí. Cena zařízení je od 3599 do 74460 rublů.

Recenze

Svetlana, 36 let

Třetí rok používám Samsung. Stará jednotka byla zaprášena tak, že jsem ji úplně odmítla. Můj manžel a já jsme šli do Eldorado vybrat vysavač, než se podíváme na Yandex trhu. Koupil model Samsung, který je vhodný pro alergie. Technika zvládá sběr nečistot. Prach se dostane dovnitř a nerozptýlí se kolem bytu.

Marina, 29 let

Dlouho si vybrali Samsung, Karcher a Zelmer. Koupil jsem poslední a stojí za to. Používám myčku Zelmer podle pokynů pro suché čištění. Všechny nečistoty nakonec zůstanou v nádrži, vzduch v bytě je čistý, čerstvý. Ne jako s taškou, když se ve vzduchu visí prach. Pokud přidáte příchuť, bude vůně sladká.

Irina, 42 let

Zvykla jsem si na obyčejný vysavač - levný, s taškou. Před rokem se zlomil, koupil Thomase na Avito za dobrou cenu. Nádherné zařízení - dokonale čistí laminátové podlahy, koberce, čalouněný nábytek, omývá podlahy, nechává vzduch čerstvý. Její nedostatky - objemnost, pomalost. Po každém čištění je třeba nádobu ještě umýt.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: