Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Když má člověk nějaké fyzické utrpení, bolest, kterou chcete rychle odstranit. Pacient spěchá do nedaleké lékárny, aby si vybral účinný lék proti bolesti, ale rozsah moderních léků je tak obrovský, že je velmi těžké najít lék.

Analgetika - seznam léků

Analgetika jsou léky proti bolesti, které mohou odstranit nebo snížit bolest. Jejich dopad není doprovázen porušením motorické funkce nebo deaktivací vědomí. Tyto léky proti bolesti se dělí na narkotikum (obsahující morfin) a narkotikum. Druhá skupina analgetik je rozdělena do několika podskupin:

 1. Deriváty kyseliny salicylové. Mezi ně patří: aspirin, salicylát sodný.
 2. Deriváty pyrazolonu. Toto je Analgin, amidopyrin.
 3. Deriváty kyseliny propionové. Léky zahrnují ketoprofen a ibuprofen.
 4. Deriváty kyseliny antranilové. To je kyselina mefenamová, kyselina flufenamová.
 5. Deriváty kyseliny octové. Nejoblíbenější: Indometacin, Tryptofan.
 6. Anilinové deriváty (anilidy). To je fenacetin, paracetamol.

Narkotické léky proti bolesti

Jedná se o skupinu léků s analgetickým účinkem, která snižuje autonomní udržení bolesti, ale způsobuje závislost na drogách. Narkotický lék proti bolesti může sestávat z přírodního alkaloidu (kodein, morfin) nebo syntetické sloučeniny (Fentanyl, Promedol). Nejúčinnější analgetika této skupiny jsou:

 1. Methadon. Syntetický dlouhodobě působící alkaloid. Používá se jako analgetikum a při léčbě závislosti na opiátech nebo heroinu.
 2. Omnopon. Kombinovaný lék na opioidy, který je dostupný v ampulích jako roztok. Používá se s nejsilnějším bolestivým syndromem jakékoliv geneze.
 3. Morfin. Silná narkotika. Vyrobeno ve formě roztoku. Přiřaďte s těžkými zraněními, srdečním infarktem, anginou pectoris a dalšími stavy způsobenými výraznou bolestí.
 4. Promedol. Polosyntetický opiát. Roztok a tablety předepsané pro silnou bolest a střední závažnost. Způsobuje rychlou závislost.

Levné prášky na bolest

Mnoho lidí si nemůže dovolit koupit léky za vysokou cenu. Jakýkoli řetězec lékáren nabízí výběr levných léků proti bolesti, které také účinně zmírňují bolest různých etiologií. Patří mezi ně:

 1. Ibuprofen (Mig, Nurofen). Snižuje příznaky zánětlivého procesu, snižuje vysokou tělesnou teplotu. Zvláště úspěšně anestetizované klouby.
 2. Paracetamol (Efferalgan, Panadol). Má výrazný antipyretický účinek. Dokonale se ukáže na bolesti hlavy a zubů.
 3. Ortofen (diklofenac). Snižuje otoky, bolesti v kloubech, rychle snižuje zánět po úrazech.

Potent

Nejsilnější léky proti bolesti jsou léková skupina. Vzhledem k nebezpečí závislosti je jejich nezávislé používání přísně zakázáno. Cenově dostupné a bezpečné léky pro silně působící úlevu od bolesti:

 1. Atsekardol. NSAID (antiagregantní). Dokonale se ukázalo, že je v anestézii při infarktu myokardu, stenokardii. Je předepsán pro virové infekce.
 2. Voltaren. Nesteroidní léky exprimovaly protizánětlivé, antipyretické, analgetické účinky.
 3. Ibufen. Narkotická analgetika. Je široce používán při akutních virových infekcích, chřipce a v pediatrické praxi.

Žádné recepty

Farmaceutické společnosti nabízejí mnoho léků proti bolesti, které lze zakoupit bez lékařského předpisu. Je třeba mít na paměti, že samo-léčení není bezpečné, protože léky nevyléčí základní onemocnění, ale pouze zmírňují symptomy. OTC léky jsou antispasmodika a NSAID, které se prodávají za různé ceny. Nejsilnější léky proti bolesti bez lékařského předpisu:

 1. Meloflex. Roztok pro intramuskulární injekce. Nemá vliv na průběh onemocnění. Je navržen tak, aby snížil zánět, snížil bolest.
 2. Ketorol. Používá se k prevenci bolesti jakékoli lokalizace.
 3. Papaverin. Dobrý lék proti bolesti pro bolesti hlavy. Má výrazný antispasmodický účinek, takže rychle odstraňuje bolestivé syndromy během menstruace, cystitidy, pankreatitidy.

Moderní léky proti bolesti

V posledních letech jsou léky nové generace široce používány v medicíně. Patří mezi ně skupina selektivních léků NSAID. Jejich výhodou je, že mají selektivní účinek a neškodí zdravým orgánům. Seznam moderních léků proti bolesti:

 1. Nimesulid. Úspěšně se používá k léčbě bolesti zad, eliminuje zánět a hyperémii.
 2. Flamaks. Má antipyretické, protizánětlivé, antiagregační účinky. Je indikován pro syndrom bolesti různého původu.
 3. Celebrex. Přiřadit bolesti zad, pooperační, muskuloskeletální a jiné syndromy bolesti.

Protizánětlivé

Skupina nesteroidních léků v žebříčku léků proti bolesti je považována za neškodnou. Léky mají silný protizánětlivý, antipyretický účinek. Název "nesteroidní" zdůrazňuje, že na rozdíl od glukokortikoidů nemají syntetické steroidní hormony. Seznam známých léků proti bolesti, protizánětlivých léků:

 1. Metindol. NSAID, které jsou účinnější při bolestivých syndromech páteře, kloubů, po úrazech nebo operacích.
 2. Bonifene. Rychle snižuje hladinu hormonů zánětu v krvi. Přiřazení s různými typy bolesti: myalgie, virových onemocnění, ischias a další.
 3. Salofalk. NSAID. Je indikován pro ulcerózní kolitidu, exacerbaci Crohnovy choroby.

Pro bolest v kloubech

Při komplexní léčbě bolesti kloubů aplikujte léky proti bolesti. Bolest při nemocech pohybového aparátu je často nesnesitelná, takže léky nelze upustit. Nejúčinnější léky proti bolesti kloubů patří do farmakologické skupiny NSAID:

 1. Coxib. K dispozici v kapslích. Lék je nejlepší při léčbě osteoartrózy a artritidy.
 2. Arcoxia. Předepsán pro symptomatickou léčbu osteoartrózy, ankylozující spondylitidy, dnové artritidy. Efektivní lék po dentální chirurgii.
 3. Brufene. Je indikován v případě poškození šlach a vazů, zánětů kloubů různého původu, horečnatých stavů, lumbago, po sportovních úrazech a úrazech.

Naučte se, jak si vybrat léky proti bolesti kloubů.

Pro bolesti zad

Každý člověk čelí bolestivým pocitům vzadu. Moderní farmaceutický průmysl není na místě a každý rok produkuje nejúčinnější léky, které pomáhají v boji proti bolesti. Populární léky proti bolesti zad:

 1. Revmador. Silné analgetikum ze skupiny narkotických analgetik. Používá se při degenerativních onemocněních páteře a kloubů doprovázených bolestí.
 2. Finalgel. Klasifikace - NSAID. Je určen pro lokální použití při zánětlivých onemocněních kloubů a zad, při výronech, úrazech (uzavřených) pohybového aparátu.
 3. Fentatin. Lék používaný k léčbě nesnesitelné bolesti. K dispozici ve formě krystalického prášku. Určeno pro subkutánní injekce.

S onkologií

Když rakovina podmínky předepsané léky, které mohou odstranit bolest způsobenou růstem nádoru nebo onkolecheniem. Začněte s terapií narkotickými analgetiky, pak přejděte na slabé nebo (podle potřeby) silné opionáty. Hlavní léky proti bolesti pro onkologii:

 • protizánětlivé: Aspirin, Paracetamol;
 • Steroidy: Dexamethason, Prednisolon;
 • Inhibitory typu 2: Celekoxib, rofekoxib;
 • Opiáty: Morfin, Hydromorfon.

Použití léků proti bolesti

Neměli byste užívat pilulky s každým syndromem bolesti. Často můžete dělat bez léků, například, když vaše hlava bolí po spaní nebo s mírným křečem břicha během menstruace. Použití léků proti bolesti je oprávněné, když příčinu nelze odstranit, protože mají dočasný účinek. Nekontrolované léky vedou k zdravotním problémům nebo závislosti. Pokud lékař předepsal léky proti bolesti, měl by být užíván podle předepsaného schématu.

Cena

Léky, které zmírňují bolest, jsou nyní snadno dostupné v každé lékárně. Další věc, pokud potřebujete drahé a ne příliš populární drogy. Pak si je můžete objednat z katalogu a zakoupit v internetovém obchodě. V tomto případě mohou léky stát ještě méně. Přibližná cena léků proti bolesti:

Jméno

Počet

Výrobce

Cena v rublech

Karta Analgin. 500 mg

10 ks.

Rusko

27-35

Roztok ketorolu 3% 1 ml.

10 ks.

Indie

140-165

Voltaren stůl. 50 mg

20 ks.

Slovinsko

300-350

Tabulka Arcoxia. 90 ml

7 kusů

Spojené státy

475-550

Jak si vybrat léky proti bolesti

Ne vždy věřte, že reklama a nákup drahých léků. Časově testovaná droga je často mnohem efektivnější. Než si koupíte lék, musíte si přečíst jeho anotaci. Pokud je lék určen k úlevě od bolesti kloubů, nepomůže to při migréně. Otázka, který lék proti bolesti je lepší, není správná, protože každý typ léku vylučuje určitý problém. Kromě toho by neměly být žádné typy analgetik užívány po dlouhou dobu a často. To vede k žaludečním vředům a střevním potížím.

Video

Recenze

Vlada, 35 let

Myslím, že nejlepší a nejefektivnější lék proti bolesti je No-Shpa. Několik desetiletí mě malé a levné léky šetří z různých bolestivých pocitů, ať už křeče během menstruace, migrény nebo cystitidy. Lék piji ne déle než 2-3 dny, takže neexistují žádné vedlejší účinky.

Naděžda, 54 let

Vždycky si kupuji bolest ze skupiny oxycams: Amelotex, Mirlox nebo Pyroxifer. Ať náklady na tyto pilulky nelze nazvat nízké, ale v krátkém použití nedávají takové nežádoucí účinky jako jiné analgetika. Jedná se o novou generaci nesteroidních protizánětlivých léků, které působí selektivně pouze na zanícené oblasti.

Maria, 29 let

Já jsem obecně horlivý oponent všech pilulek. Jediný lék, který mohu použít pro silnou bolest břicha nebo hlavy, je Fanigan. Stojí asi 400 rublů, ale bolest se velmi rychle odstraňuje (5-7 minut po požití). Pokud pijete dostatek vody, výsledek je ještě rychlejší. Jedno balení je pro mě už několik let dostačující.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: