Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tato látka se používá k léčbě krvácení, krevních abnormalit, s těžkým výtokem, chřipkou. K dispozici ve formě roztoku, prášku a tablet. S chladnou kyselinou kaproovou se používá jako antivirotikum a je ideální pro děti.

Co je to kyselina aminokapronová

Tento lék je řešení, které zabraňuje vzniku všech druhů krvácení. V lékařství je kyselina epsilon-aminokapronová silným hemostatickým přípravkem používaným pro léčebné účely u dětí i dospělých. Strukturní vzorec ACC - C6H13NO2. Mechanismus účinku je následující: látka nepříznivě ovlivňuje krevní fibrinolýzu, posiluje kapiláry, snižuje jejich permeabilitu, zlepšuje fungování antitoxické funkce jater. Navíc je analogem vasodilatačních kapek z běžného nachlazení.

Roztok kyseliny aminokapronové

Jednou z forem uvolňování tohoto léčiva ve farmakologii je kompozice pro injekce. Farmakologická skupina - jeden z inhibitorů fibrinolýzy. Zavedení roztoku kyseliny aminokapronové začne působit do 20 minut. Odstranění léku z těla ledvinami, 50% prostředků se vylučuje močí po 5 hodinách. V případě porušení vylučovací funkce ledvin dochází k vylučování léku se zpožděním, v krvi se jeho koncentrace značně zvyšuje. Doporučuje se jako hemostatikum během intrakavitárních operací, podávaných intravenózně ve 20 ml.

Kyselina aminokapronová - tablety

Alternativou k infuznímu roztoku jsou tablety. V balení jsou tablety kyseliny aminokapronové bílé, kulatého tvaru. Jsou vyráběny v lahvičkách, kartonových krabicích a nádobách. Obsah látky v jedné tabletě je 500 mg. Ve směsi existují 4 další látky: povidon, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý a sodná sůl kroskarmelózy. Po 20 minutách se látka vstřebává do krevního oběhu a začíná působit. Během těhotenství se lék dostává do plodu placentou, vylučuje se ledvinami.

Kyselina aminokapronová - indikace pro použití

Léčivo je doporučeno pro použití pacienty jakékoliv věkové kategorie. Indikace pro použití kyseliny aminokapronové jsou následující:

 • krvácení během operace (urologické operace);
 • předčasné oddělení placenty;
 • s neurochirurgickými operacemi;
 • komplikované potraty;
 • prevence sekundární hypofibrinogenemie během krevních transfuzí;
 • s hrudními operacemi.

Za patologických stavů:

 • afibrinogenemii;
 • hyperfibrinolýzu;
 • onemocnění vnitřních orgánů s hemoragickým syndromem;
 • krevní fibrinolytická aktivita (rozpouštění krevních sraženin).

Tento nástroj je široce používán v kosmetologii - existuje velké množství receptů na domácí masky. Tyto nástroje pomáhají bojovat s modřinami a sáčky pod očima, rosacea, přispívají k efektivnímu odstranění opuchů na obličeji. Můžete použít trochu látky v její čisté formě, spolu s vitamíny kapslí nebo přidáním do denního krému.

Aminocaproic acid - návod k použití

Lék ve formě roztoku je podáván intravenózně, limit je 100 ml, rychlost je až 60 kapek / min., Podává se do 30 minut. Podle instrukcí pro použití kyseliny aminokapronové se vstřikuje 80 ml první hodinu, pak 20 ml po dobu 8 hodin každou hodinu nebo dokud se krvácení úplně neodstraní. Pokud se krvácení nevyřeší, pokračujte v injekcích každé 4 hodiny. Přijatelná kombinace injekcí se zavedením roztoku glukózy. Denní dávka tablet - 15 g, 25-30 tablet. Pro děti je výpočet následující: 0, 05 g na 1 kg hmotnosti dítěte. Průměrná doba léčby je 4 až 15 dnů.

Kyselina aminokapronová v nose

Kromě léčby patologií krve je tato látka předepisována k léčbě a odstranění příznaků chřipky a nachlazení. Kyselina aminokapronová se často používá v případech rýmy, protože má příznivý vliv na cévy. Kromě toho, že nástroj nevysušuje nosní sliznici, neomezuje krevní cévy. Oplach potřebuje 2-4 kapky, 5krát denně, v průběhu léčby - 3 dny. Kapronová kyselina v nose se doporučuje pro:

 • posílení plavidel;
 • odstranit opuch;
 • léčba adenoidů u dětí;
 • snížit množství hnisavého výtoku z nosní dutiny;
 • eliminovat symptomy rýmy.

Kyselina aminokapronová pro inhalaci u dětí

Dobré recenze o léčbě rýmy, rýmy, sinusitidy prokázaly - lék účinně bojuje s podobnými problémy. Inhalovaná kyselina aminokapronová u dětí je předepisována pro rýmu, a to může provádět pouze otolaryngolog. Indikace jsou dlouhodobá léčba chřipky, bronchitidy, rýmy, krvácení z nosu. Nástroj má uklidňující, anti-edematózní účinek, snižuje vylučování, alergickou reakci. Pro použití v nebulizátoru se požadují 2 g 5% roztoku. Postup je nutné provést 2x denně, doba trvání léčby je 4 dny.

Kyselina aminokapronová uvnitř

Další forma uvolňování léčiva je prášek pro orální podání. Dávkování se vypočte následujícím způsobem: 0, 1 g produktu se vynásobí 1 kg hmotnosti pacienta. Prášek kyseliny aminokapronové se aplikuje perorálně po jídle, musí být rozpuštěn ve sladké vodě nebo omyt. Recepce je rozdělena na 3-5 krát denně. Pro použití u dětí se dávka vypočítá rychlostí 0, 05 g na 1 kg hmotnosti. Pro usnadnění recepce pro děti můžete prášek smíchat s ovocnou šťávou nebo džusem.

Kyselina aminokapronová během měsíce

Vzhledem k hemostatickým vlastnostem je lék předepisován ženám s těžkým výtokem během menstruace. Použití kyseliny aminokapronové během menstruace pomáhá snížit množství výtoku, snadno se toleruje. Pro tyto účely gynekolog předepisuje prášek, jeho příjem trvá od prvního do posledního dne menstruace, 4 sáčky denně. Lék by měl být opláchnut vodou. ACC je také používán pro gynekologické operace v případě silného krvácení.

Kyselina aminokapronová - kontraindikace

Jakýkoli lék, dokonce i široké použití, má omezená použití. Kontraindikace kyselina aminokapronová jsou:

 • nesnášenlivost;
 • zvýšená tendence k trombóze;
 • porucha funkce renální exkrece;
 • hematurie;
 • období kojení;
 • oběhové poruchy v mozku;
 • selhání jater;
 • věku do 1 roku.

Cena kyseliny aminokapronové

Kromě toho, že je univerzální a může být použit k léčbě mnoha nemocí, je také levná. Cena kyseliny aminokapronové v Moskvě je v průměru 60 rublů. Cena roztoku, prášku a tablet podle katalogu léků je prakticky stejná. Můžete si koupit v internetovém obchodě nebo objednat v lékárně.

Samson Pharma

37, 63 rub.

Lékárna 24/7

67 rub.

"Dimpharm"

61, 12 rub.

"Trika"

42, 05 rub.

"Léčitel"

55. 63 rub.

Kyselina aminokapronová - recenze

Larisa, recenze

Používám tento lék často k léčbě rýma a otok nosu. Aminocapronca pro inhalaci pomáhá při silném výboji během chřipky. Velkým plusem je, že nesuší nosní sliznici. 2 kapky 4krát denně. Všiml si posilovací účinek na plavidla. Efektivní, rozpočtové prostředky vhodné pro děti.

Oleg, 25 let:

Pravidelně používám 5% roztok pro instilaci v případě SARS, před prvními příznaky chřipky, pro profylaxi. Je to nenákladné, dost dlouho, široké spektrum akcí, pomáhá mi se silným výbojem z nosu. Pokud pohřbíváte několikrát denně a umýváte, je ucpání nosu rychlejší, sliznice nevyschne.

Olga, 28 let:

Dlouhou dobu nemohli chřipku vyléčit svému synovi, ORL předepsali každé tři hodiny vštípit nos 5% emulzí. Průběh léčby se protáhl na 4 dny. Také jsem doporučil inhalaci, pokud je to možné, k posílení krevních cév. O týden později byla zima úplně pryč, syn volně dýchal - doporučuji. Pro děti je to naprosto bezpečné, hlavní je dodržet dávkování.

Evgenia, 26 let:

Léčila dítě kvůli protrahované chřipce, což jim pomohlo složité kapky s kyselinou aminokapronovou. Pohřben podle instrukcí - po 5 dnech začaly projít nosem, výtok rychle zmizel. Pro sebe jsem ho používal kvůli těžkým obdobím, vypouštění se stalo méně, ale nedoporučuji ho používat pravidelně. Rozpočtové náklady, dost dlouho.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: