Bujná, drobivá kudrlinka dívky není jen krása, ale také znamení zdraví těla. Vzhledem k tomu, jak zvýšit růst vlasů může být jen komplex, musíte jíst vysokou kvalitu, pravidelně dělat masky doma z přírodních surovin. Prakticky všechny oleje pomáhají s tímto - organické stimulanty vitální aktivity, vývoj vlasových folikulů.

Jak rychle rostou vlasy

V těle každého člověka probíhají všechny procesy velmi individuálně, neexistují žádné přesné ukazatele, které budou stejné pro všechny. Přibližná rychlost růstu vlasů je 0, 30 mm za den, asi 1 cm za měsíc, proces vývoje folikulů je způsoben buněčným dělením v žárovce. Vytváření nových žárovek závisí na tom. Důležitý vliv na tento proces má také zdravotní stav, vyvážená strava, národnost, genetický faktor, což platí pro obě pohlaví. Další finanční prostředky však mohou urychlit dobu aktualizace.

Růstové fáze vlasů jsou odděleny následovně:

 1. Anagenní fáze je prvním stupněm nukleace a zvětšení folikulu.
 2. Fáze catagen - druhá etapa tvorby vlasových folikulů, projevuje zvýšenou aktivitu vlasů.
 3. Telogenová fáze je třetí, poslední etapa, životně důležitá aktivita, vývoj žárovek se po chvíli ztrácí.

Na hlavě mužů

Je těžké určit přesné údaje o rychlosti růstu vlasů na hlavě u mužů, je individuální, záleží na různých faktorech. Věk, dědičnost, stav těla, nervový systém. Hlava na hlavě roste současně s plnovousem, nemůže být urychlena ani zpomalena. Ale je tu jeden zajímavý fakt, že vědci dosud nedokázali vysvětlit - po 40 letech vousy rostou intenzivněji.

Na hlavě žen

Studie procesů zrání vlasových folikulů ukázala, že rychlost růstu vlasů na hlavě u žen je významně odlišná od mužů. Růst ženy je pomalejší. V Negroid závod, proces vývoje vlasových folikulů je nejpomalejší, v Asiatech - nejrychlejší, a Evropané se odlišují svou průměrnou rychlostí. Pro ženy, je nezbytné sledovat hormonální pozadí, to výrazně ovlivňuje obnovu vlasů, frekvence vypadávání vlasů, pomáhá urychlit růstový proces. Příroda nepředstavila každého načechranou hřívou, ale udržet ji ve výborném stavu není těžké.

Co podporuje růst vlasů

Mnoho faktorů je urychlovačem vývoje vlasových folikulů. Zrychlení růstu vlasů je poskytováno s plnou péčí o ně. K urychlení růstu přispějí tyto faktory:

 • Výživa - tělo musí být nasyceno všemi potřebnými vitamíny, enzymy (draslík, železo, jód, hořčík, vápník);
 • silný nervový systém - žádný stres, správný vzor spánku;
 • hormony bez závady;
 • řádná péče - olejové masky, masáž pokožky hlavy pro krevní oběh.

Masky

Z hlediska péče hraje důležitou roli hydratace a obohacení vitamíny. Nejúčinnější - olejová směs. Obsahují správné množství vitamínů, růstových stimulátorů. Snadné použití a příprava masky pro urychlení růstu vlasů se skládá ze směsi tří olejů: ricin, lopuchu a nerafinovaného olivového oleje. Musejí brát stejně, míchat, rozpouštět pomocí vodní lázně a aplikovat na kořeny. Je lepší nechat ho pod teplým ručníkem po dobu 2, 5 hodiny, pak opláchnout. Chcete-li urychlit proces pěstování, musíte opakovat dvakrát měsíčně.

Vitamíny

Vyvážená strava, žádný stres poskytují husté, lesklé vlasy. Hlavní vitamíny pro růst vlasů jsou:

 • Riboflavin (vitamin B2) - piniové oříšky, kefír, mandle, játra, houby, vejce, kvasinky;
 • kyselina nikotinová (B3) - ryby, zrna;
 • panthenol (B5) - hovězí, vepřové, jehněčí játra, vaječný žloutek, bílé houby;
 • pyridoxin (B6) - piniové oříšky, fazole, rakytník řešetlákový, vlašské ořechy;
 • biotin (B8) - semena pšeničných klíčků, ječmenných krupic, otrub;
 • kyselina listová (B9) - játra, arašídy, fazole;
 • Vitamin D - okoun, játra.

Kyselina nikotinová pro vlasy

Kyselina nikotinová je jedním z nejúčinnějších prostředků k posílení vlasů.

Jeho působení je založeno na expanzi krevních cév, zvýšení krevního oběhu a zlepšení transportu kyslíku a stopových prvků ve vlasových folikulech. To zabraňuje vypadávání vlasů a stimuluje zrychlený růst vlasů. Účinnost kyseliny nikotinové potvrzuje velký počet nezávislých hodnocení.

Nejčastěji se však při aplikaci na vlasy použila injekční forma kyseliny nikotinové ve skleněných ampulích. Použití skleněných ampulí je doprovázeno problémy s otevíráním, obtížemi při extrakci tekutiny a vysokým rizikem poranění.

Doporučujeme používat speciální formy kyseliny nikotinové, upravené pro kosmetické aplikace. Jedním z těchto produktů je kyselina nikotinová pro vlasy od společnosti Renewal.

Více se o produktu dozvíte na stránkách Myniacin.ru

Výhody:

Výhodné balení. 10 bufusov 5 ml, což stačí na měsíc.

Snadné použití. Plastová nádoba je otevřena mírným otočením víčka a poskytuje pohodlnou aplikaci přímo na vlasové kořeny.

Instrukce podrobně popisuje použití kyseliny nikotinové k posílení vlasů a optimálnímu způsobu použití.

Šampon

Nepostradatelnou součástí péče o sebe je jemné čištění pokožky hlavy. Tohle je šamponový úkol. Prodávají se speciální léčivé šampony pro růst vlasů, které jej aktivují a urychlují v kombinaci s obohacujícími balzamy a vyváženou stravou. Urychlení růstu může takové složky v kompozici:

 • kolagen;
 • síra;
 • keratin;
 • aminokyseliny;
 • vitamíny B, D, F;
 • kyselina listová, kyselina nikotinová;
 • éterické oleje.

Výběr šamponu aktivujícího růst by měl být založen na typu pokožky hlavy, přítomnosti zbarvení. Je lepší koupit šampon v lékárnách nebo prodejních místech úzké specializace. Vysoce kvalitní šampon je vždy součástí péče, doporučuje se pro něj zakoupit kondicionér. Cena výrobku závisí na značce, kvalitě surovin, ale skutečně nejefektivnější náprava je nad průměrnou cenou.

Masáž hlavy

Kromě řádné péče je masáž užitečným a příjemným postupem. Díky masáži hlavy pro růst vlasů je reálné nejen uvolnit napětí, ale také urychlit a zlepšit krevní oběh hlavy, což je dobrý stimulátor růstu. Tento postup netrvá déle než 10 minut, ale bude dávat radost a užitek. Masáž může být prováděna rukama s přidáním nerafinovaných silic, masírováním pokožky hlavy. Můžete použít proti stresu goosebump, masážní hřeben a hřeben denně.

Lidové léky na růst vlasů

Doma můžete vždy najít ingredience, které opravdu dělají masku. Lidové léky pro urychlení růstu vlasů jsou užitečné, jsou časově testovány. Jedním z receptů je tinktura cibule s medem, jejíž rozpočet není větší než 10 rublů. Pro ni budete potřebovat lžíci květinového medu a cibule. Pereterte cibule v česneku lisu, rozpustit šťávu s medem, třít do kořenů, vytvořit po dobu 25-30 minut.

Další známý nástroj - směs vajec. Podle recenzí dává lesk, hladkost, stimuluje obnovu žárovek. Je vyroben ze žloutku, 2 lžiček citronové šťávy a lopuchového oleje. Smíchejte produkty, kartáčem do kořenů u partií, nechte hodinu a nechte pod sprchovým uzávěrem, pak vše umyjte šamponem.

Lopuchový olej

Výsledek tohoto výrobku je obtížné přeceňovat. Lopuchový olej pro urychlení růstu vlasů se doporučuje přidávat jako pomocnou složku do šamponu, balzámu nebo okamžitě aplikovat na prameny. Originální olej lopuchu se skládá z vitamínů, kyselin, minerálních solí, které mohou urychlit obnovu vlasů. Nástroj šetří mastný seborrhea, reguluje produkci sekrece kůže, stimuluje růst, pomáhá posilovat kořeny, proniká do každé srsti. Pokud se aplikuje okamžitě na celou délku, ponechte přes noc a omývejte se ráno - účes získá zdravý lesk.

Ricinový olej

Vysoce kvalitní, přírodní lék na pěstování vlasů a léčbu vypadávání vlasů je castorca. Ricinový olej pro urychlení růstu vlasů je často používán v lékařské kosmetice, to může být viděno ve složení mnoha masek a pleťových vod, navíc, olej může být použit přímo na kořeny nebo délku. Většina přípravku je kyselina ricinolová (88%), silný aktivátor obnovy vlasových folikulů.

Používá se k masáži pokožky hlavy pro urychlení růstu vlasů, pro aplikaci v její čisté formě, se přidává jako pomocná složka v připravených prostředcích ke zvlhčení a změkčení. Poskytuje lesk, bojuje proti lupům, mastnému seborrhea. Emulze s ricinovým olejem na vodce funguje dobře v poměru 40 g oleje k 25 ml vodky - směs rozetřete do kořenů, přidržte asi 25 minut.

Hořčice

Hodnota tohoto výrobku je již dlouho známa ve vaření a kosmetologii. Hořčice pro urychlení růstu vlasů dobře vyživuje folikuly, stimuluje jejich obnovu. Ale tento recept není vhodný pro každého, pro suchou nebo alergicky náchylnou pokožku hlavy se nedoporučuje. Než zkusíte směs hořčice, musíte ji otestovat na malé ploše kůže. Účinek hořčice pomáhá urychlit průtok krve, díky čemuž se projevuje výsledek.

Vzhledem k tomu, že zlepšení růstu vlasů není snadné, je nutné provádět ošetřování systematicky. K přípravě klasické masky urychlující růst budete potřebovat 3 dílčí lžíce hořčičného prášku, 3, 5 lžíce lopuchu nebo jakýkoli nerafinovaný olej, žloutek, 1 lžíci cukru. Všechny ingredience se zředí 2 lžicemi horké vody, rozetřete do kořenů a oddělují prameny. Nechte pod ručníkem po dobu 25 minut. Masku aplikujte 2x týdně, 3-4 měsíce.

Video

Recenze

Jekatěrina, 23 let

Objevil jsem dobrý nástroj pro rychlý růst vlasů - směs hořčice. Po měsíci experimentů je tento efekt patrný, nejprve prameny byly na ramenou, nyní je to o pár centimetrů delší, v mém případě je to vynikající výsledek. Maska moc nehoří, někdy přidávám více cukru, aby byl efekt lepší. Bude apelovat na každého, kdo chce rychle růst krásné vlasy.

Maria, 25 let

Dlouhodobě používám olej z lopuchu s vymačkanou červenou paprikou, položím ho na kořeny nebo po celé délce, držím ho pod kloboukem s ručníkem asi 2-3 hodiny nebo ho nechám přes noc. Funguje nádherně jako maska ​​pro zář a měkkost. Vzhledem k tomu, že je těžké urychlit růst vlasů doma, piju vitamíny skupiny B. Mé vlasy znatelně klesají.

Kristina, 24 let

Po neúspěšném střihu rostu délka, šest měsíců jsem dosáhl délky pod lopatkami. Vzhledem k tomu, že je těžké zvýšit růst vlasů na hlavě, okamžitě jsem se pustil do integrovaného přístupu - užívám vitamíny, aplikuji hořčičnou masku dvakrát týdně díky recenzím a kokosovému oleji na špičkách. Olej dobře vyživuje špičky a hořčice stimuluje průtok krve.

Kategorie: