Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Poruchy nehtů s plísňovými chorobami způsobují pacientům psychické potíže. Nemoc je plná nebezpečí pro celé tělo, takže se musíte okamžitě zbavit nemoci. Léčbu nehtové houby můžete provádět doma pomocí tradičních metod nebo odstranit infekci pomocí účinných farmakologických činidel.

Co je to houba na nehty

Onychomykóza se vyvíjí, když je nehet poškozen spórami plísní. Patogeny mohou být kvasinky, plísně nebo dermatofyty. K infekci dochází kontaktem s poškozenou kůží. Houbová infekce je přenášena použitím předmětů jiných lidí: ručníků, bot. Při návštěvě se můžete nakazit:

 • sauny;
 • koupele;
 • bazén;
 • nehtový salon;
 • posilovna;
 • na pláži.

Zvyšuje riziko infekce při práci v podmínkách vysoké vlhkosti (v myčkách) nebo při nadměrném pocení nohou. Častěji postihuje nemoc se sníženou imunitou:

 • avitaminóza;
 • endokrinní onemocnění;
 • obezita;
 • nevyvážená výživa;
 • užívání antibiotik, steroidních léků po dlouhou dobu;
 • těhotenství;
 • stres, fyzický a duševní stres.

Onychomykóza je často pozorována u pacientů trpících plísněmi nohou, ale vyskytuje se také jako nezávislé onemocnění. Když je infikován plísní, je možné úplné zničení nehtu, proto se onemocnění někdy nazývá hřebík nehtu. Projevy onychomykózy jsou charakterizovány přítomností svědění v postižené oblasti, nepříjemným zápachem. O nemoci se projevují vnější projevy - nehtová deska:

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

 • zahušťuje;
 • začíná se rozpadat nebo odlupovat;
 • získává tuberozitu;
 • změní barvu na žlutou nebo šedou.

Je možné vyléčit nehtovou houbu

Je možné eradikovat plísňovou infekci, ale antimykotická terapie zahrnuje systematické provádění lékařských postupů po dlouhou dobu. Když se odkazuje na dermatologa v počáteční fázi onemocnění, zotavení může být dosaženo do 30 dnů. Je těžké vyléčit běžící houbu. Vymizení symptomů v případech chronické onychomykózy je pozorováno delší dobu, někdy až jeden rok.

Pokud zjistíte změny v nehtech (viz foto níže), musíte kontaktovat dermatologa a ihned začít s léčbou. Mykotické infekce poškozují celé tělo:

 • dochází k intoxikaci s odpadními produkty patogenu a může dojít k alergické reakci;
 • imunita je snížena a existuje riziko virové infekce.

Jak vyléčit nehty houba doma

Když odkazujeme na dermatologa v rané fázi onychomykózy, nehty se léčí doma. Při zanedbávání formy plísňové infekce se lékař rozhodne zcela nebo částečně odstranit nehtovou destičku. Odstraňte potřebu nehtu pro uvolnění lůžka, které je koncentrovaným patogenem. Chcete-li to provést, použijte následující metody:

 • mechanické;
 • chemické;
 • laser

Po odstranění postižené oblasti lékař předepíše léčbu nehtové houby doma. Pokud se u pacienta zjistí nadměrné pocení, přijmou se opatření k jeho odstranění. To je nezbytné při provádění antimykotické terapie, protože vlhké prostředí podporuje růst hub. Pacientům se doporučuje potrava, včetně potravin s vysokým obsahem vápníku, fluoru. Volba léčby závisí na závažnosti onemocnění:

 1. U malých lézí nehtů s plísní se mykózy léčí topickými přípravky.
 2. U pokročilých forem zahrnuje komplexní léčba kombinaci lokálních a systémových léků.

Přípravy

Léčba nehtů nehtů je prováděna doma, a to nejen s antimykotiky, ale také s léky, které posilují imunitní systém, s komplexem vitaminů. Pro léčbu plísňových infekcí se používají následující dávkové formy: \ t

 • antifungální roztoky pro místní použití, které ošetřují postižené oblasti;
 • krémy a masti pro aplikaci na bolestivé nehty;
 • náplasti pro odstranění nehtové destičky postižené plísní;
 • tablety a kapsle systémového účinku.

Při užívání léků systémových účinků se zvyšuje riziko nežádoucích účinků, ale bez nich nelze vyléčit pokročilé formy plísňové infekce. Výhody externích léků jsou následující:

 • Při použití léků můžete dosáhnout vysoké koncentrace účinné látky v postižené oblasti a rychle odstranit plísňovou infekci.
 • Takové použití snižuje počet vedlejších účinků.

Antifungální mast

Při léčbě povrchových infekcí aplikujte mast. Mají tukovou základnu, dlouho uloženou na kůži a nehty, která poskytuje prodloužený účinek účinné látky léčiva. Mast se aplikuje lehkým třením do oblastí postižených plísní nehtů. Pro léčbu použitých hřebíků:

 1. Candide. Účinnou látkou léku je klotrimazol, který po aplikaci masti na postižený nehet absorbuje a ničí buněčnou membránu plísně. Lék rychle eliminuje svědění, nepříjemný zápach, otok. Délka léčby přípravkem je tři týdny. Mast na onemocnění jater je kontraindikována.
 2. Lamisil. Účinná látka léčiva Terbinafine patří do skupiny allylaminů, jeho účinek je zaměřen na potlačení proliferace buněk plísní. Výhodou tohoto nástroje je možnost použití během těhotenství, ale je kontraindikován u onemocnění jater a ledvin. Lamisil by měl být aplikován jednou denně po dobu jednoho měsíce.

Krémy

Onychomykóza může být vyléčena krémy. Zahrnují stejné účinné látky jako masti, proto mají stejný název a mechanismus účinku na houbu, ale vyznačují se jemnější texturou. Krémy se nanášejí na povrch tenkou vrstvou a rychle se vstřebávají. Pomoc při léčbě onychomykózy:

 1. Exoderil. Účinná složka naftifin zabraňuje reprodukci houby. Krém je předepsán pro onychomykózu. Vzácně možné reakce na léčivo z kůže. Doporučený průběh léčby onychomykózy je 3-6 měsíců.
 2. Zalain. Léčivou látkou je azolová látka sertakonazol. Krém působí rychle - mykózu můžete léčit 2-4 týdny. Nástroj se aplikuje na nehty dvakrát denně. Jsou možné alergické kožní reakce na léčivo.

Prášky

Anti-mykotika pro vnitřní použití často způsobují vedlejší účinky, ale jsou předepisovány pouze při pokročilých formách plísňových infekcí. Pro léčebné použití:

 1. Flukonazol. Účinná látka léčiva - flukonazol zabraňuje růstu a reprodukci houby. Tablety pro onychomykózu přidávejte 150 mg 1krát týdně. Lék je kontraindikován u dětí mladších 4 let, těhotných žen, lidí s onemocněním ledvin a jater. Možné nežádoucí účinky: nadýmání, nevolnost, bolesti hlavy, alergické kožní reakce, změny v krvi.
 2. Terbizil. Tablety se používají pro onychomykózu, účinná látka inhibuje aktivitu hub. Přípravek je kontraindikován u dětí mladších 2 let, těhotných. Denní dávka pro dospělého je 250 mg, Terbizil musíte užívat během 6-12 týdnů.

Antifungální laky

Lékařské laky mají antimykotické vlastnosti. Vyznačují se dobrou penetrační schopností, ale jejich použití doma jako nezávislého prostředku v boji proti onychomykóze je možné pouze na začátku onemocnění. Tyto léky jsou účinné při prevenci plísňových infekcí. Pro léčbu a profylaxi mohou být na nehty aplikovány nehty:

 • Loceryl;
 • Oflomil;
 • Batrafen;
 • Cyklopyroxolamin.

Léčivé koupele

Koupele můžete použít jako samostatnou léčbu nebo jako přípravnou fázi před aplikací lokálních přípravků. Po úpravě vody se doporučuje důkladně opláchnout končetiny, otřít do sucha, odříznout volný okraj nehtu a jemně odříznout jeho povrch. Pro zásobníky na vaření můžete použít následující recepty:

 • 2 lžíce soli se zředí v 1 litru teplé vody a končetiny se ponoří na 10 minut.
 • Připravte si roztok sody ze 3 litrů vody a 5 lžic produktu a ponořte nohy na půl hodiny.

Lidové léky na nehty houby

Kromě domácí medikační terapie, můžete použít léčbu nehtů houby lidových prostředků. Pro dosažení rychlého výsledku je nutné sledovat osobní hygienu, čistotu postižených oblastí, denně měnit ponožky a dezinfikovat boty. Pro zvýšení terapeutického účinku můžete:

 • namazat nehtovou destičku česnekovou šťávou nebo mrkevní šťávou čajovníku nebo jedle;
 • dělat obklady česnekové kaše nebo Kombucha.

Tinktura jódu

Onychomykózu můžete odebrat doma pomocí jódové tinktury. K tomu se jód aplikuje pipetou jednou kapkou na bolavý nehet a pak se rovnoměrně rozloží po celém povrchu bavlněným tampónem. Tento postup musí být prováděn denně ráno a večer. Po 20 dnech, pokud je zlepšení patrné, mohou být terapeutické manipulace prováděny jednou denně.

Peroxid vodíku

Chcete-li dosáhnout co nejlepšího účinku, před použitím peroxidu vodíku, musíte parní nehty desky v sodové lázni, pak dobře umýt mýdlem, suché a pokračujte v postupu. Navlhčený roztokem tamponů peroxidu vodíku na postižené oblasti, navinutý na vrchol plastovým obalem a fixovaný obvazem po dobu 45-60 minut.

Propolisová tinktura

Pernicious účinek na škodlivé mikroorganismy propolis. Pokud si koupíte lék v lékárně nebo si připravíte 20% alkoholickou propolisovou tinkturu, můžete si vzít mykózu. Vlhké vatové tampony aplikované na postižené oblasti, obalené polyethylenem, upevněné lepicí páskou. Takový obklad by měl být prováděn v noci a měl by být odstraněn ráno.

Ocet

Doma, pro léčbu lézí nehtů pomocí 9% roztoku octa. S ním vaříme:

 • Acetické koupele. Ve 2 litrech teplé vody přidejte 3 lžíce octa a ponořte postižené končetiny do lázně po dobu 15 minut.
 • Lotiony. Pro tento postup můžete použít jablečný ocet nebo použít následující recept na nehty houby: připravte směs 40 stupňů alkoholu, 9% kyseliny octové a glycerinu v poměru 1: 1: 1. Navlhčete vatový tampón tekutinou a na postižených místech naneste 15 minut.

Vlaštovčí

V létě, doma, můžete použít šťávu z jarní, která je třeba namazat nehtový talíř dvakrát denně. V zimě se lékárenský olej z tuňáka používá pro pleťové vody, jeho účinnost je poněkud nižší. K tomu je třeba vatový tampon namočit v tekutině, aplikovat na postižený povrch a fixovat omítkou po dobu 40 minut. Tento postup musí být proveden ráno a večer.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: