Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Člověk nemá vždy dostatek živin z potravin, aby se cítil energický a zdravý - pak jsou vitamíny obsaženy ve složení léků. Jedním z léčivých komplexů obsahujících tři vitamíny a selen, které jsou důležité pro zdraví, byl Triovit. Nástroj je silný antioxidant, chrání tělo před účinky volných radikálů, zvyšuje odolnost proti nepříznivým účinkům nepříznivých faktorů, snižuje riziko mnoha onemocnění.

Návod k použití Triovita

Vitaminový komplex působí jako imunostimulant a antioxidant, lék chrání buňky těla před volnými radikály a bojuje s jejich peroxidací. To je předepsáno pro osoby s nedostatkem vitamínů nebo pro ty, kteří mají špatnou absorpci živin. Triovit pomáhá udržovat zdraví:

 1. lidé žijící ve špatných podmínkách prostředí, pracující v nebezpečných odvětvích;
 2. osoby, které mají špatné návyky (závislost na tabáku nebo alkoholu);
 3. ti, kteří se zabývají těžkou duševní nebo fyzickou prací.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo je vyrobeno ve formě tvrdých želatinových kapslí třešňové barvy, vnitřní obsah prášku má červenohnědý, žlutavě bílý odstín. Vitamíny se vyrábějí v deseti kapslích v blistru, přičemž jedno balení obsahuje tři blistry po 10 kusech a návod k použití léčiva. Složení a počet komponent:

Látka

Počet

Účinné látky

betatab (provitamin A), 20%

50 mg

tokoferol acetát (vitamin E)

80 mg

kyselina askorbová (vitamin C)

100 mg

selen (komplex kvasinek)

25 mg

Pomocné komponenty

mastek

stearát hořečnatý

koloidní bezvodý oxid křemičitý

?
Shell složení

želatina

oxidu titaničitého

barviva

Farmakologický účinek

Volné radikály nepříznivě ovlivňují lidské zdraví, pokud jsou v těle vytvořeny v nadbytku. Ochranné systémy nejsou vždy schopny se s tím vyrovnat sami - jsou potřeba antioxidanty. Přípravky s nimi zpomalují proces stárnutí těla, snižují pravděpodobnost vzniku rakoviny a zabraňují chorobám kardiovaskulárního systému. Antioxidační vitamíny:

 1. Neutralizují volné radikály, chrání buňky před oxidací.
 2. V kombinaci se selenem - zvyšují odolnost organismu vůči nepříznivým podmínkám, špatnou ekologii.
 3. Zlepšit práci ochranných funkcí těla, mít protizánětlivý účinek.

Indikace pro použití Triovita

Triovit multivitaminy přicházejí v různých sériích: komplex vitaminů se selenem, Triovit Cardio. Ten je předepsán pro prevenci a léčbu nedostatků vitaminu B6, B12 a B9. Triovit se selenem se doporučuje pro: \ t

 • nedostatek vitamínů A, E a C, selen;
 • podvýživa, nedostatek dostatečných vitamínů;
 • špatné vnější prostředí, práce ve výrobě, kde jsou rizika negativního dopadu na zdraví;
 • mastopatie prsu;
 • špatné návyky (závislost na alkoholu a nikotinu);
 • silná fyzická námaha;
 • dlouhodobé používání počítače a dalších zařízení, s nimiž je záření možné.

Dávkování a podávání

Triovit vitamíny jsou předepsány pro dospělé a děti starší 15 let, dávka léku je pouze 1-2 kapsle denně. Od 10 let je možné použít pouze na doporučení lékaře, maximálně 1 tobolku denně. Pijte drogu nejlépe po dobu dvou měsíců, doporučuje se opakovat průběh 1-2 krát ročně. Tobolky se užívají perorálně po jídle, lék musíte pít s malým množstvím nesycené pitné vody.

Zvláštní pokyny

Instrukce léku indikuje, že ve složení léku není cukr, proto ho mohou užívat lidé s diabetem mellitus, protože v inzulínové hladině nedojde ke změnám. Pokud máte v úmyslu vzít lék ve stejnou dobu s použitím jiných vitamínů nebo minerálů, stojí za to se poradit s lékařem. Po užití vitamínového komplexu obsahujícího β-karoten lze pozorovat zežloutnutí kůže, skvrny v moči jasně žluté, což neznamená nebezpečí léku. Po jeho zrušení tyto příznaky zmizí.

Interakce s léky

Během celé existence léku nebyly zaznamenány žádné účinky na účinek jiných léčiv. V případě závažných onemocnění se doporučuje před použitím konzultovat lékaře. Pokud již užíváte kurz s jinými vitamínovými komplexy, pak stojí za to spočítat množství spotřebovaných látek, jinak může vést k nadbytku vitamínů.

Vedlejší účinky a předávkování

Dosud nebyly hlášeny žádné případy předávkování. V ojedinělých případech se při užívání vitaminu Triovit pozoruje alergická reakce, u pacientů po užití léku se vyskytly případy kopřivky. Při dlouhodobém užívání může nažloutlá barva kůže změnit barvu moči. Tobolky se doporučují pít po jídle, jinak může být žaludek těžký.

Kontraindikace

Podle instrukcí o užívání vitamínů se nedoporučuje podávat lék dětem mladším 10 let, starším než 10 let - pouze na lékařský předpis. Další údaje:

 • V případě přecitlivělosti na kteroukoli složku by měl být přípravek vynechán.
 • Pro eliminaci rizika hypervitaminózy při současném použití s jinými vitamínovými prostředky vypočítejte konečnou spotřebovanou dávku.
 • Pozor: azobarviva E122 a E124 (dostupné v pouzdru kapsle) mohou vyvolat alergické reakce včetně bronchospasmus.

Podmínky prodeje a skladování

Komplexní lék Triovit je propuštěn bez lékařského předpisu, lék můžete vždy koupit v každé lékárně ve vašem městě. Je nutné skladovat prostředky při teplotě do 25 ° C na suchém místě, které je pro děti nepřístupné. Doba použitelnosti léku - 2 roky.

Analogy Triovita

Plné analogy ve složce léku neexistují. Populární alternativní léky jsou:

 1. Vitrum je komplex vitamín-minerál (obsahuje 13 vitamínů a 17 minerálů) k ochraně zdraví člověka žijícího v moderním městském prostředí. Lék posiluje imunitní systém, obnovuje vitalitu, snižuje riziko morbidity.
 2. Supradin - multivitaminy s makro a mikroelementy, je předepsán pro prevenci a léčbu nedostatku vitamínů nebo minerálů nebo jejich nesrovnalostí.
 3. Pregnaca - lék se doporučuje s nedostatkem minerálů a hypovitaminózy u těhotných žen, během laktace, nastávajících matek, které se právě chystají stát se nimi.
 4. Selmevit je komplexní příprava pro obyvatele megacity, obsahující vitamíny A, E, C a selen. To je předepsáno pro opravu podvýživy, se špatnou ekologií, těžkými břemeny. Ve skladbě je to nejbližší analog Triovit.
 5. Pikovit D - tablety pro děti, doporučeno při nedostatku vitamínů a minerálů, bez chuti k jídlu, špatné výživy, únavy.

Cena Triovita

V různých regionech Ruska a lékárenských řetězců se cena léku může výrazně lišit, v průměru cena balení 3 blistrů je 270 rublů. Ceny komplexu vitamínů v lékárnách v Moskvě:

Typ lékárny

Cena (v rublech)

Online lékárna

249-282

Lékárny a lékárny v Moskvě

201-470

Recenze

Olga, 34 let

Mám velkou zátěž, 2 práce. Opravdu cítil vyčerpání těla, nedostatek vitamínů, slabost. Vyzkoušela jsem spoustu různých léků, ale když dávám přednost tomuto léku, cítím se v něm plná energie. Mezi analogy je možná vhodnější cena léku.

Irina, 28 let

Dlouho byl po porodu velký problém - mastopatie. Můj gynekolog mi poradil, abych si vzal vitamíny, protože jejich nedostatek často vyvolává toto onemocnění. Četl jsem recenze na fórech a pustil se do kurzu, symptomy začaly projít. Málo léků je povoleno při kojení a těhotenství.

Maria, 56 let

Po dlouhou dobu jsem sebral lék s nezbytnými vitamíny a minerály, porovnal složení, studoval recenze, analyzoval ceny všech podobných léků. Zatím se na této droze zastavila - cena je nízká, v podstatě všechny komplexy prezentované v lékárnách jsou dražší než pět set rublů. Složení je bezpečné, existují nejpotřebnější vitamíny.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: