Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zařízení slouží ke zlepšení kvality příjmu televizních kanálů do antény. Zpravidla se zesilovače používají v desítkovém nebo metrovém rozsahu, avšak mohou být instalovány ve značné vzdálenosti od přijímače.

Co je anténní zesilovač

Chcete-li zvýšit úroveň příjmu signálu antény, připojte k němu zesilovač. To je užitečné v případech, kdy je vzdálenost od telecentru k přijímači významná nebo je vybrán nevhodný model kabelu nebo satelitní antény. Pomocí přístroje můžete výrazně zlepšit kvalitu obrazu zobrazeného televizorem. Instalace tohoto zařízení přímo vedle přijímače je považována za správnou, protože signál přicházející z kabelu podél kabelu se postupně snižuje. V podmínkách dálkového příjmu však z zesilovače umístěného v blízkosti nebude mít smysl.

Typy zařízení

Zesilovače pro televizní antény mají různé parametry a mohou být širokopásmové, vícepásmové, pásmové. Kromě toho jsou v blízkosti ulice a vnitřních přijímačů instalovány vynikající typy zařízení určených pro dálkový a blízký příjem. Charakteristické rysy různých typů zařízení:

 1. Širokopásmové připojení. Tento typ anténního zesilovače pro televizor je navržen tak, aby zlepšil příjem obrazu na několika televizorech najednou (často instalovaných v bytových domech, chodbách). Širokopásmový model může fungovat jak v pásmech UHF, tak v pásmech MW.
 2. Rozpětí. Díky nim můžete přijímat signál ze vzdálených stanic. Modely pásem zlepšují příjem eliminováním šumu.
 3. Multiband. Poskytuje lepší televizní obraz z přijímačů namontovaných na vysokých stožárech. Používejte vícepásmové nástroje v podmínkách malých systémů kolektivního příjmu.

Jak si vybrat zesilovač signálu pro TV

Moderní trh je spousta různých modelů, z tohoto důvodu je pro mnoho obyčejných lidí obtížné rozhodnout, které zařízení jim nejlépe vyhovuje. Pro správnou volbu je třeba zvážit několik důležitých parametrů:

 1. Faktor zisku. Měla by být vypočtena na základě přibližné vzdálenosti mezi televizorem a zdrojem signálu (věž). Nesmí překročit 150 km. S odstupem maximálně 10 km při zesílení signálu není nutné, je nutné zvolit pouze vhodnou anténu. Pokud je vzdálenost mezi vaším domovem a zdrojem větší než 10 km, neměli byste si zakoupit zařízení s faktorem vyšším než je nutné - to povede k opačnému efektu a místo vysoce kvalitního obrazu uvidíte nové rušení.
 2. Typ antény. Například pro mřížkové přijímače jsou vhodné swa modely, které pracují ve frekvenčním rozsahu od 49 do 790 MHz. Jeden z nejpopulárnějších moderních modelů Locus je dokonale kompatibilní se zesilovači LSA.
 3. Frekvenční rozsah Dobrým řešením pro konvenční venkovní přijímač (který přijímá vlny jakékoli frekvence) bude instalace širokopásmového modelu, ale výsledek s lepší kvalitou je zobrazen zařízením, které funguje pouze v určitém rozsahu.
 4. Číslo hluku Čím nižší je tento parametr, tím lepší bude obraz na obrazovce televizoru.

Kde koupit a kolik stojí

Velký výběr zařízení, která zlepšují signál televizních přijímačů, prezentovaných v internetových obchodech, prodejnách elektroniky, hypermarketech, s příslušnými odděleními. Cena těchto zařízení se velmi liší a závisí nejen na parametrech, ale také na regionech, kde se prodává zesilovač pro televizní anténu. Průměrná cena populárních modelů:

 • Alkad - od 800 r.;
 • Lyuksmann - od 550-600 str.;
 • Lance - od 700 p.;
 • Planární - od 2000-2300 str.;
 • Překročení - od 600 p.

Jak udělat zesilovač televizního signálu vlastníma rukama

Vnitřní anténa se zesilovačem umožňuje poskytovat lepší obraz na televizní obrazovce, minimalizovat šum a najít více kanálů. Není nutné kupovat zařízení, protože to není příliš těžké udělat sami, pomocí plechovek od piva. Zesilovač pro anténu televizoru tohoto typu je vyráběn za 10-15 minut a funguje perfektně. Chcete-li jej vytvořit, potřebujete:

 • napájecí kabel;
 • zástrčka;
 • 2 plechovky;
 • šroubovák;
 • 2 šrouby;
 • lepicí páska / lepicí páska;
 • hůl (staré dřevěné trempel).

Schéma vytvoření zařízení pro dvb:

 1. Připojte plechovky od piva a držte se elektrickou páskou, zajistěte, aby vzdálenost mezi plechovkami byla přibližně 7-7, 5 cm.Pokud mají banky kroužky, je lepší k nim připojit kabel.
 2. Poté zašroubujte šrouby do plechovek, odizolujte konce kabelu a připevněte jej šrouby.
 3. Pomocí lepící pásky připojte hůlku a kabel, abyste zajistili stabilitu přijímače.
 4. Sklenice přikryjte velkou plastovou lahví s oříznutým dnem a krkem. Ve středu nádoby vytvořte otvor, kterým můžete kabel natáhnout.
 5. Když je zařízení smontováno, nalijte na nylonovou láhev trochu vroucí vody, což pomůže změnit tvar plastu a zajistit větší těsnost otvoru.
 6. Připojte zařízení a nakonfigurujte jej. Pokud je to žádoucí, může být konstrukce vylepšena přidáním několika sekcí.

Protože televizní kanály jsou v rozsahu UHF, není nutné vyvážení. Vlnová impedance půlvlnného vibrátoru je mezi 72 a 76 Ohmy, což je naprosto konzistentní s kabelem. Pro konfiguraci přijímače musíte nastavit vzdálenost mezi bankami. Se zvětšením průměru drátu (bank) se zvýší šířka pásma signálu.

Video: jak nainstalovat zesilovač digitálního televizního signálu do chaty

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: