Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Prvním krokem je uzamknutí obrazovky, ochrana informací o ní z rukou druhých. Dále - sledujte telefon prostřednictvím proprietárních služeb společnosti Google nebo Apple. Možná, že přístroj byl někde doma ztracen. Stačí to zazvonit a najít zvukem. Pokud je zařízení daleko, bude nutné provést řadu opatření (od zobrazení zprávy na obrazovce až po prohlášení policejnímu útvaru).

Jak zablokovat telefon, pokud byl odcizen

Majitelé miniaplikací Android budou potřebovat webovou stránku Správce zařízení Android - jednu z hlavních složek GAPps. Jít k němu, musíte to udělat:

 1. Zadejte e-mail a heslo účtu, který byl připojen ke ztracenému telefonu (tj. Synchronizován).
 2. Počkejte na stažení služby ADM, vyberte obrázek požadovaného zařízení v levé horní části stránky.
 3. Klikněte na "Blokovat".
 4. Otevře se menu této funkce. Blokování přístupu k zařízení - zelené tlačítko "Blokovat zařízení". Nad tímto příkazem jsou dvě další pole, do kterých můžete zadat zprávu a číslo pro komunikaci. Zobrazí se na obrazovce uzamčeného zařízení. To pomůže, pokud se najde slušné lidi.

Stejný postup se provádí z jakéhokoli jiného smartphonu. To by mělo být provedeno prostřednictvím programu Najít mé zařízení, který je k dispozici zdarma na trhu Play:

 1. Otevřete aplikaci, klikněte na položku Přihlásit se jako host.
 2. Zadejte e-mail s heslem z účtu Google synchronizovaný se ztraceným modulem gadget.
 3. V levé horní části stránky vyberte obrázek požadovaného zařízení.
 4. Klikněte na „Blokovat“.

Přístup k telefonu můžete omezit pouze za čtyřech podmínek:

 • Zařízení je zapnuto. Tlačítko napájení můžete deaktivovat pomocí aplikace Cerberus Anti-Theft Protection.
 • Bylo navázáno připojení k internetu.
 • Zařízení je synchronizováno s účtem Google.
 • Funkce "umístění" a "vyhledávání zařízení" (umístěné v nastavení miniaplikace).

Pokud je telefon nalezen cizinci, mohou proniknout do připojeného účtu Google. Zastaví se takto:

 1. Přihlaste se do účtu Google synchronizovaného se ztraceným zařízením.
 2. Otevřete sekci nastavení, přejděte na "Zabezpečení a přihlášení".
 3. Klikněte na položku "Naposledy použité zařízení".
 4. Vyberte požadované zařízení.
 5. Klikněte na „Zavřít přístup“. Účet Google tedy není ze ztraceného telefonu viditelný, ale je s ním stále synchronizován.

Ztracený iPhone, iPad nebo iPod touch je blokován přes účet v iCloud (zařízení musí být k němu připojeno předem). Druhým bodem je, že funkce „Find iPhone“ a „Last Position“ musí být povoleny na smartphonu. Obě jsou aktivovány v sekci nastavení «iCloud». Dále to musíte udělat:

 1. Přihlaste se do icloud.com/find z počítače.
 2. Klikněte na program "Najít iPhone". Je také k dispozici na jiných telefonech iPhone, iPad a iPodu.
 3. Zahrnout "ztracený režim" v něm. Obrazovka je uzamčena heslem, platby přes Apple Pay jsou zakázány. Můžete také nastavit libovolný text a číslo mobilního telefonu - vše se zobrazí na displeji ztraceného modulu gadget.

Režim „Ztracený režim“ je aktivován, i když je zařízení vypnuto nebo offline. Opakované blikání zlodějů nepomůže - zámek je odstraněn pouze při přihlášení do systému iCloud přímo z uzavřeného zařízení. Pokud funkce „Najít iPhone“ není aktivována, dokud nedojde ke ztrátě nebo odcizení, můžete data chránit pouze následujícím způsobem:

 1. Změňte heslo Apple ID. Takže zloději ztratí přístup k účtu v iCloud, nebudou moci využívat služby iMessage a iTunes.
 2. Změňte hesla z účtů na jiné zdroje (e-mail, Facebook, VKontakte atd.).

Poslední fází blokování je kontaktování mobilního operátora a informování o ztrátě smartphonu. Společnost na něm zablokuje SIM kartu (y). Hovory a odesílání zpráv ze ztraceného modulu gadget nebudou dostupné. Oběť bude moci znovu vydat SIM kartu (karty), přičemž bude zachován stejný tarif se zůstatkem peněz na účtu.

Ztracené vyhledávání telefonu

Dalším krokem po blokování je zjistit umístění zařízení. Musíte to provést prostřednictvím služby ADM nebo iCloud:

 1. Vyzvánějte Takže můžete zkontrolovat, zda zařízení není ztraceno někde doma.
 2. Sledujte miniaplikaci.

Existují i další opatření, která urychlí vyhledávání:

 • Aplikace slouží k zablokování a sledování telefonu. Instalaci takového programu na zařízení musí být provedeno předem.
 • Oznámte policii o krádeži. Budete potřebovat cestovní pas, obal s kódem IMEI a doklad potvrzující skutečnost, že máte miniaplikaci.
 • Inzerujte v sociálních sítích (ve městě) o zmizení zařízení. Odměnou je nálezce.
 • Zkontrolujte reklamy na prodej smartphonů. Musíte sledovat zdroje jako Avito, Z ruky do ruky, atd.

Přes Google

Ztracené zařízení Android můžete najít za stejných podmínek jako v případě blokování: telefon funguje, připojený k Internetu, synchronizovaný s účtem Google. Funkce "polohování" a "vyhledávání zařízení" musí být aktivovány předem.

Uživatel otevře stránku Správce zařízení Android, kde potřebujete:

 1. Přihlaste se ke stejnému účtu, se kterým je telefon synchronizován.
 2. Na stránce ADM vyberte obrázek požadovaného miniaplikace. Seznam zařízení připojených k aktuálnímu účtu Google je zobrazen vlevo nahoře.
 3. Pravá strana stránky je mapa ukazující polohu smartphonu.
 4. Vlevo - panel dálkového ovládání. Zde je třeba kliknout na "Call", po kterém bude zařízení signalizováno nepřetržitě po dobu 5 minut. Funguje i při ztlumení. Pomáhá najít ztracené zařízení.

Další funkcí v panelu vlevo je „Vymazat data“. Je užitečné, pokud neexistuje naděje na vrácení ztraceného telefonu a informace v něm obsažené by neměly spadat do nesprávných rukou. Funkce vymaže všechna data z miniaplikace bez možnosti obnovení. Je důležité si uvědomit, že "vyčištěné" zařízení již nemůže být sledováno přes ADM.

Smartphone iOS lze vyhledávat pouze v případě, že jsou na něm aktivovány funkce „Najít iPhone“ a „Poslední poloha“ (spusťte v nastavení „iCloud“). Zařízení by mělo být vybaveno SIM kartou a připojením k internetu. Je třeba vyhledat takový telefon:

 1. Přejděte na stránku icloud.com/find, vyberte možnost „Najít iPhone“. Stejný program lze spustit na jiném iPhone.
 2. Vyberte ztracené zařízení. Geografická poloha se zobrazí na mapě.
 3. Pokud je telefon v blízkosti, musíte kliknout na tlačítko "Přehrát zvuk". Takže hlasitý nepřetržitý signál z miniaplikace usnadní vyhledávání.

Pokud oběť použila funkci Family Access, pak mu blízcí lidé pomohou. Příbuzný se musí přihlásit do iCloud pomocí Apple ID od vlastníka ztraceného gadgetu. Takže můžete najít jakékoli zařízení iOS z rodinné skupiny. Pokud je chybějící zařízení orámováno společností AppleCare +, musíte podat stížnost oficiálním zástupcům společnosti, že telefon je ztracen nebo odcizen.

Další funkcí této služby je „Wipe iPhone“. Odstraní všechny informace na zařízení, aby se zloději nedostali k ní jako první. Sledování telefonu po čištění nemůže být. Pokud gadget vymažete z účtu iCloud, bude zámek na něm zakázán. Poté, co našel tento iPhone, bude každý člověk moci používat volně.

Jak najít Android

Možnost zálohování, podobná službám Google a Apple, je aplikací třetích stran. Jedním z nich je avast! Anti-Theft, který může být vložen do firmwaru telefonu a ušetřit, i když je systém resetován. Po získání administrátorských práv program změní jméno a stane se neviditelným. Takže útočník je o tom méně pravděpodobný.

Kromě sledování nabízí Avast další funkce:

 • Ochrana v případě ztráty zařízení. To zahrnuje upozornění na blokování, alarm a nízkou kapacitu baterie.
 • Text od majitele a telefonní číslo pro komunikaci. Zobrazí se na miniaplikaci zamčené obrazovky.
 • Smazat informace z telefonu.
 • Identifikace zloděje (pouze v placené verzi). Program považuje za odcizené zařízení po osmi chybných heslech. Pak Avast vezme fotografii zloděje k přední kameře a pošle ji na poštu majitele.

Lost Android je aplikace z rovnoměrné služby pro sledování ztracených smartphonů. Program trvá 170 KB a funguje i na starších zařízeních s operačním systémem Android 2.2. Jeho funkcí je:

 • Posílání SMS na ztracený telefon. Zprávy mohou dát gadgetu příkaz pro připojení k Internetu a GPS.
 • Zámek
 • Vymazání dat v přístroji.
 • Čtení příchozích a odchozích SMS, volání.
 • Alarm.
 • Fotografování vetřelců z přední kamery. Materiály jsou zasílány na e-mail zákonného vlastníka zařízení.
 • Záznam zvuku.

Cerberus je aplikace s výkonnými funkcemi, ale není zdarma. Zkušební doba trvá pouze 1 týden, poté si musíte zakoupit předplatné. Ikona programu je skrytá a s právy uživatele root ji můžete zpravidla učinit systémovou. Cerberus tak zůstane v telefonu i po resetu systému. Jiná aplikace spolupracuje s chytrými hodinkami - to je konfigurováno v sekci Parametry "Nositelná zařízení".

Zbytek funkčnosti Cerberus:

 • Sledujte svůj telefon pomocí GPS, Wi-Fi a mobilních telefonů věže.
 • Zobrazení příchozích a odchozích SMS hovorů.
 • Záznam zvuku.
 • Skryté fotografování na přední kameru. Rámce jsou odesílány na e-mail určený uživatelem v nastavení.
 • Vypněte tlačítko napájení. Takže zloděj nebude moci telefon vypnout.

Podobné služby make gadget manufacturer: \ t

 • Telefon Finder (Meizu);
 • Mi Finder (od Xiaomi);
 • Samsung Najděte svůj telefon (vývoj Samsung).

Hledat telefon podle IMEI

Pokud je přístroj vypnutý nebo vybitý, pak jsou programy a proprietární služby k ničemu. Ztracený telefon pak můžete najít pouze pomocí EMEI - 15místného kódu, který výrobce přiřazuje každému ze svých přístrojů před prodejem. Proveďte požadavek na číslo IMEY:

 1. Zjistěte hodnotu tohoto kódu. Je uveden za telefonem z krabice. Předvolbou je vytočit * # 06 # a zaznamenat zobrazená čísla.
 2. Napište policii prohlášení o krádeži. Musíte zadat IMEI, ukázat svůj pas a doklad o držení gadgetu (šek, záruční list).
 3. Od policistů se vyžaduje, aby požádali mobilní operátory.
 4. Ty budou identifikovat zařízení s požadovaným IMEI kódem, když se připojí k GSM. To určuje základnovou stanici, ve které se modul gadget nachází.
 5. Provozovatel, který tyto informace obdržel, je zašle policii.

Vojáci jsou povinni hlásit všechny informace o detekovaném zařízení až do jeho přesné polohy na mapě. V případě potřeby bude personál požádán, aby po ztrátě určil seznam hovorů z telefonu. Statistiky ukazují, že tato metoda je přibližně 45% ztracených přístrojů.

Sám bez policie nestačí. Operátoři, kteří vlastní databázi kódů IMEI, je nevydávají bez žádosti donucovacích orgánů. Další internet je plný stránek se službou "najít smartphone přes satelit." Tyto zdroje jsou podvody, protože pouze mobilní operátoři dostávají spolehlivé informace o IMEI. Nalezení android podle telefonního čísla je téměř nemožné (pokud jde o iOS). Zloději, kteří neberou Simse z nálezu, jsou vzácní.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: