Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chřipkový virus zvaný „Španěl“ infikoval po celá desetiletí pouze prasata, ale ve 21. století infikoval lidské tělo. Léčba prasečí chřipky je velmi obtížný úkol, ale uskutečnitelný. Virologové po celém světě vymýšlejí metody boje proti viru, který neustále mutuje, získává nové vlastnosti, a proto vyžaduje zvláštní přístup. Hlavní hrozbou nemoci jsou fatální komplikace, které byly donedávna nevyléčitelné. S informacemi o léčbě chřipky můžete chránit sebe a svou rodinu před nebezpečnou infekcí.

Léčba prasečí chřipky H1N1 léky

Virus, který způsobuje toto onemocnění, získal schopnost nezastavit se v horních dýchacích cestách, což se děje s epidemickými kmeny chřipky. Proniká do dýchacích cest, plic a způsobuje závažnou pneumonii, která může být smrtelná během tří dnů. Neměli bychom zapomínat, že virus není léčen antibiotiky a lidovými prostředky.

Moderní farmakologie vyvinula více než jednu drogu pro prasečí chřipku, která může splácet neuramenidasu (virový protein). V tomto případě je infekce zničena a neexistuje aktivní reprodukce viru, jeho šíření do okolních tkání a orgánů. Díky adekvátní léčbě bude onemocnění probíhat snadněji a bez život ohrožujících komplikací.

U dětí

Jedním ze stadií léčby jakékoli nemoci je správná diagnóza. Symptomy způsobené prasečí chřipkou u dítěte by měly přinutit rodiče, aby okamžitě přišli na kliniku:

  • horké čelo, břicho, ale chladné končetiny;
  • bolest v zádech hlavy, bolesti v celém těle;
  • neproduktivní kašel;
  • slabost a intoxikace těla.

Léčba prasečí chřipky u malé osoby doma:

  1. Je velmi důležité zajistit dětem chladný, vlhký vnitřní vzduch a pitný režim.
  2. Musíte dát dítěti antivirotikum "Amantadine", které neumožňuje množení viru.

U dospělých

Léčba prasečí chřipky u lidí v 95% případů poskytuje uzdravení po sedmi dnech. Za přítomnosti příznaků charakteristických pro kmen H1N1 lékaři předepisují tuto léčbu podle protokolu ministerstva zdravotnictví:

  1. „Kagocel“ by měl být užíván půlkrát denně třikrát denně s velkým množstvím tekutiny. Kontraindikováno u onemocnění ledvin, těhotné. Průběh léčby je jeden týden.
  2. "Tamiflu" je účinné antivirotikum, které je schopno překonat infekci během pěti dnů podávání, ale nemá žádné kontraindikace nebo vedlejší účinky. Dvě tablety denně zajistí spolehlivou odolnost vůči infekci.
  3. Léčivo "Rimantadin" je určeno pro léčbu onemocnění u lidí během epidemie. Užívání dvou tablet musí být rozděleno několikrát denně až do zotavení. Neužívejte během těhotenství.

Prevence a očkování proti viru prasečí chřipky

Aby se zabránilo masovým nemocem občanů, je nutné očkovat proti H1N1. Vakcína proti prasečí chřipce dodává tělu malé částice viru, které nemohou způsobit onemocnění, ale přispívají k tvorbě ochranných protilátek v těle, které infekci zničí. Podle mezinárodních standardů, po očkování, trvá tři týdny, než se vyvíjí a získává imunitu, takže musí být provedeno předem před první vlnou epidemie.

Video o příznacích a léčbě prasečí chřipky 2022-2023 u lidí

Recenze léčby onemocnění

Alesya, 32 let: Na podzim, každý rok, celá naše rodina očkuje proti chřipce. Tento postup se týká nejen dospělých, ale i dětí navštěvují školu a školku, kde může dojít k infekci. Na vlastní zkušenosti jsem pocítil účinnost tohoto postupu: už tři roky jsme nebyli nemocní chřipkou, jen s mírným nachlazení. Dokonce i během epidemií, kdy jsou všichni nemocní, přestal být virus přenášen.

Olga, 43 let: Před měsícem zachytila špatnou zimu, ale nešla do nemocnice. Celý týden jsem byl v posteli, byla vysoká teplota, kolem 39 ° C. Nechtěl jsem léčit léky, pít vodu s citronem a spal. Příbuzní se obávali a byli nuceni vyhledat pomoc u lékaře. Poté, co mě vyšetřil, okamžitě identifikoval chřipku. On jmenoval Tamiflu a bylinný čaj. Po třech dnech léčby jsem se cítil mnohem lépe.

Natalie, 28 let: Často jsem onemocněla chřipkou, vždy jsem trpěla tímto onemocněním, dokud jsem nezačala zodpovědně zacházet se svým zdravím. Již několik let mě epidemie sezónní chřipky obchází. Vznik mé imunity začal kalením studenou vodou ráno. Pak jsem přezkoumala svou dietu, která je součástí stravy více ovoce, bylin, zeleniny.

Alevtina, 36 let: Tato zima, moje dítě dostal chřipku, se všemi vážnými příznaky: horečka, kašel, slabost. Nemám rád dávat lék mému dítěti, takže byli léčeni podle doporučení Dr. Komarovského: spousta pití, větrání místnosti, žádné jídlo, zvlhčovač v blízkosti postele. O čtyři dny později byl můj syn zdravý a jsem šťastný!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: