Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

O jablko vodka je již dlouho známo, protože má vynikající aroma a její chuť není o nic horší než drahý koňak nebo whisky. Praví znalci alkoholu musí vědět, jak si takový nápoj doma připravit, takže níže uvedené informace budou vaší kouzelnou hůlkou.

Calvados - co to je

Po dlouhou dobu, nápoj byl zvažován alkoholem prostými občany, protože jen jablka jsou používána dělat to. Když se Remarque ve svých dílech zmínil o Calvadosu, situace se změnila - elita společnosti na nápoj upozornila. Calvados je nyní měsíční svit jablek, dobře zralý v dubových sudech. Stojí za zmínku, že calvados může být nazýván pouze alkohol, vyrobený v Normandii, zbývající destiláty jablek jsou napodobeniny tinktur.

Calvados - jak pít a co jíst

Vše záleží na době stárnutí nápoje a na jeho rozmanitosti. Na otázky o tom, jak pít a co jíst Calvados, Normanové nejlépe znají přesné odpovědi, protože jsou zakladateli a velkými milovníky tohoto alkoholu. Proto se doporučuje pít brandy s přihlédnutím k těmto pravidlům:

 1. Brandy udržované méně než 4 roky mají příznivý vliv na trávení, proto je jedna porce (50-100 gramů) vynikající volbou pro aperitiv. Také jablečná tinktura nebude zasahovat do intervalů mezi výměnou nádobí u stolu.
 2. Ušlechtilé odrůdy Calvados z jablek, které mají dobrou rychlost závěrky, by měly být podávány jako digestiv, i když jsou vyrobeny doma. Tvarované sklo ve tvaru silného dna je naplněno kapalinou, která se doporučuje nejprve zahřát ve vašich rukou, abyste si vychutnali jedinečnou vůni nektaru sebraného v normanských zahradách a teprve poté můžete začít ochutnávat nápoj a vychutnávat každou kapku. Alkohol, který má pevnost větší než 50 stupňů, lze kombinovat s dobrým doutníkem.
 3. S velkou touhou míchat calvados s jinými nápoji, aby si koktejl. Brandy se nejlépe kombinuje s tonikem.

Pokud jde o výběr předkrmů pro alkoholický nápoj Norman, existuje několik druhů jídel:

 1. Chuťová charakteristika jablečné vodky je dokonale odhalena v kombinaci s masovými pokrmy připravenými pod berry nebo ovocnou omáčkou.
 2. Od klasického občerstvení až po Calvados, rozlišujeme pšeničný chléb, ovoce, sladké pečivo, sýry, čokoládu, zmrzlinu a sladké pečivo.

Jak udělat Calvados

Elitní alkohol doma nevyrábí jen velmi málo lidí, protože příprava Calvadosu podle klasického receptu je dlouhý a komplikovaný proces. Nejvíce preferují tinktury, které jsou jeho imitací: s přidáním vodky, cukru, kvasinek a dokonce i hrušek. Jak vařit Calvados, který bude jako originál? Za prvé, musíte pečlivě vybrat jablka, s ohledem na proporce úvodu: hořké sladké by mělo být 70%, kyselé - 20%, hořká - 10%.

Braga pro Calvados

V mnoha receptech je doporučeno vytlačit jablečnou šťávu a nechat ji kvasit pod tobogánem, ale tento problém je nesprávný. Chcete-li pít měl mimořádnou chuť, kaše pro calvados je vyroben z drcené buničiny se smirkovým papírem a semena jablek. Po tom, oni jsou vlevo na pár dnů kvašení, pak šťáva je mačkaná od drti, a kapalina je znovu vlevo pro další den. Dále, budoucí základ Calvados se nalije do láhve, nádoba se zavře. Destilace výsledného varu se provádí za měsíc a pro zachování chuti je lepší, pokud je jednotlivá.

Naučte se připravit kaši z marmelády.

Calvados recept doma

Někteří milovníci vaření elitního alkoholu používají zjednodušenou metodu při přidávání droždí, vanilkového cukru, míchání jablek s hruškami. Pokud se chcete dostat domů klasické jablko brandy Calvados, pak se připravte na skutečnost, že proces bude trvat dlouho a že to není vůbec jednoduché. Provádění akcí krok za krokem, jak doporučil Calvados recept doma, jako výsledek budete mít voňavé lahodné brandy.

Apple Vodka

 • Doba vaření: 6 měsíců.
 • Porce: 10 osob.
 • Kalorií nádobí: 256 kcal.
 • Účel: pít.
 • Kuchyně: Francouzská.
 • Obtížnost vaření: obtížná.

Silný alkoholický nápoj populární v Normandii má bohatou, příjemnou chuť a vynikající aroma. Zavedený tradiční recept Calvados z jablek doma pomůže každému získat produkt, téměř stejný jako přírodní. Stojí za zmínku, že pro přípravu jablečné vodky, můžete použít perfektní složení, když sladká a hořká jablka jsou přijímána ve 4 částech, a kyselé - 2 díly.

Složky:

 • hořká jablka - 1 díl;
 • kyselá jablka - 2 díly;
 • hořkosladká jablka - 7 kusů;
 • sladká jablka - 7 kusů.

Metoda přípravy:

 1. Za prvé je důležité si uvědomit, že ovoce by nemělo být umýváno, protože zničíte divoké kvasinky na kůži. Vyjmenovaná jablka nakrájená na kostky, poslaná pod tiskem nebo vložená do odšťavňovače. Jablečná hmota se nechá den vyluhovat při pokojové teplotě a obal se zakryje gázou. Doporučuje se ponechat místo v nádobě, protože během rychlého kvašení se na povrchu uvolní pěna a buničina.
 2. Odstraňte vytvořenou pěnu, vytlačte šťávu, nalijte ji do nádoby, kde bude pokračovat fermentace.
 3. Proveďte vodní uzávěr. I pro tyto účely lze použít gumovou rukavici: musí být nošena na krku, pak by měl být jeden „prst“ propíchnut jehlou.
 4. Nádoby zlikvidujte v tmavé komoře. Z jablečného moštu vzniká při teplotě 18-27 stupňů. Známky, že jablečný mošt je připraven: kapalina se rozjasnila a sediment je viditelný na dně.
 5. Připravený mladý jablečný mošt na odtok, filtr, takže chuť budoucí vodky nebude zkažena sedimentem. Umístěte jablečný mošt v klidu.
 6. Pomocí měsíčního svitu vypusťte destilát z moštu. Při první destilaci není nutné oddělit výstup na frakce, protože je nutné vybrat celý produkt před pádem pevnosti v proudu, jehož pevnost bude pod 30 stupňů. Alkolometr měří sílu měsíčního svitu.
 7. První dávka Calvadosu zředěná čistou vodou na sílu kapaliny byla 18-20 stupňů.
 8. Produkt destilovat podruhé, výběrem čištěného 40 stupňového stupně měsíčního svitu. Přibližně 12% (první dávka) kapaliny je odděleno a vypuštěno, protože tento produkt je vhodný pouze pro technické použití. Po destilaci by měl zůstat silný čistý měsíční svit, jeho síla se pohybuje od 70 do 80 stupňů.
 9. Přejděte na poslední krok: nalijte destilát do dubového sudu nebo skleněné nádoby pro další infuzi. Předem umístěte dubové kolíky ošetřené vodou a alkoholem do nádobí.
 10. Alkohol získaný doma z jablek, zředěný vodou na sílu 40 stupňů.
 11. Banky pevně uzavřou kryty nebo se navíjejí.
 12. Před zráním odstraňte Calvados na chladném tmavém místě. Termín infuze jablečné vodky je od šesti měsíců do jednoho roku.
 13. Připraven k filtrování Calvadosu, lahvování, zavírání dopravními zácpami a položení na trvalé úložiště.

Jak udělat Calvados - doporučení od kuchařů

Chcete-li si vyrobit jablečnou brandy doma, musíte mít okamžitě trpělivost, protože ideální chuť nápoje bude 2 roky po infuzi, ale výsledek vás ohromí svou silou a vůní. Calvados můžete dělat vlastníma rukama, ale musíte striktně dodržovat technologii přípravy alkoholu a přitom věnovat pozornost těmto momentům:

 1. Dubové kolíky popsané v klasickém receptu by měly být odříznuty od středu kmene stromu a měly by mít průměr mezi 25-35 cm, dřevo by mělo být zhotoveno do tyčí o rozměrech 5x10 cm, nalije se 10 minut vařící vodou. Pak musíte držet kolíky dalších 20 minut, ale už je naplňte studenou vodou. Po provedení všech úkonů vypusťte vodu a osušte dřevo.
 2. Můžete také udělat žetony z barů. Vůně kalvadosu bude výraznější, pokud se čipy zahřejí na pánvi bez oleje.
 3. Dřevo musí obsahovat taniny - takže domácí kalvados bude mít charakteristickou hořkost původního alkoholu, ale hobliny, kůra nebo piliny nejsou vhodné pro převoz domácí tinktury, protože v nich je příliš mnoho látek.
 4. Calvados doma z jablek lze vařit s cukrem a bez, ale přidávání kvasnic se nedoporučuje: dostatek divokých, které jsou na slupce ovoce.

Video: Apple Vodka

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: