Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Počáteční šťastný pocit ze zamilovanosti pochází ze tří mozkových chemikálií. Norepinefrin stimuluje produkci adrenalinu, který způsobuje zrychlený tep a zpocené dlaně. Díky dopaminu se cítíte dobře. Fenylethylamin se uvolňuje, když jsme blízko své lásce, což způsobuje motýly v žaludku. Ale existuje biologický důvod pro tyto pocity a proč se zamilujete do toho jediného člověka?

3 fáze lásky

Existují 3 různé fáze zamilovanosti: chtíč, přitažlivost, náklonnost.Chtíč je určen hladinou testosteronu (muž) a estrogenu (ženský) v těle. Opravdu nás to neliší od ostatních savců na planetě.

Přitažlivost je cítit jako účinky určitých drog nebo alkoholu. Emoce euforie a uvolnění chaotické řady chemických látek v mozku, včetně dopaminu (potěšení), adrenalinu (boj nebo útěk) a norepinefrinu (bdělost), vás mohou přimět se zamilovat, cítit se opilí.

Zejména adrenalin je to, co vám rozzáří tváře, potí se vám dlaně a srdce se vám rozbuší, když poprvé potkáte někoho, kdo se vám líbí.

Připoutanost způsobí, že uvolňování dopaminu a norepinefrinu je nahrazeno oxytocinem (hormonem „mazlení“) a právě tehdy se můžete cítit důvěrně propojeni a začít společně vytvářet dlouhodobé plány.

I když se 3 fáze lásky mohou zdát jednoduché, existuje několik dalších faktorů, které ovlivňují, do koho se nakonec zamilujete. Zde jsou 4 vědecké důvody, proč byste se mohli do někoho zamilovat

Vůně

Feromony jsou stejně jako hormony chemikálie, ale rozdíl je v tom, že sídlí mimo tělo a zdržují se v našem potu a jiných tělesných tekutinách – a věda naznačuje, že je to podvědomý faktor vaší počáteční přitažlivosti k někomu. ženě, může to úzce souviset se zdravím vašich potenciálních dětí. To naznačuje, že podvědomě hledáme partnera, který nám pomůže přivést na svět silné, zdravé potomky, odolné vůči co největšímu počtu nemocí.

MyšleníTvůj nos možná šňupe jiný genový profil, ale to nám nebrání být přitažliví pro stejně smýšlející lidi. Osobnosti šťastných párů jsou synchronizované. A není to jen o osobnostních rysech – pravděpodobně vás také bude přitahovat někdo, kdo má podobné hodnoty a přesvědčení jako vy.

Vzhled

Krása je v oku pozorovatele, ale existuje několik dalších způsobů, jak vzhled má podvědomý vliv na to, kdo vás přitahuje.

Například symetrický obličej je obvykle považován za znak obecné přitažlivosti. Studie ukázaly, že symetrický obličej implikuje přítomnost „dobrých“ genů, zatímco asymetrie může znamenat špatné zdraví, zneužívání alkoholu nebo kouření.

U mužů je delší prsteník ve srovnání s ukazováčkem indikátorem většího množství testosteronu, a tedy i vyššího počtu spermií, zvýšené plodnosti, zdravějšího srdce a lepších genů.

Index tělesné hmotnosti

Tradičně je poměr pasu k bokům 7:10 považován za ideální pro ženskou přitažlivost, zatímco ženy hledají muže s poměrem pasu k bokům 9:10. Ale co je důležitější, mít zdravé index tělesné hmotnosti. Muži považují ženy s BMI 18-20 za nejatraktivnější, protože ukazuje dobré zdraví a plodnost.

Ženy podvědomě vyhledávají muže s přibližně 12 % tělesného tuku, pravděpodobně proto, že příliš mnoho tuku je spojeno s řadou negativních zdravotních účinků, včetně srdečních chorob, cukrovky a snížené plodnosti.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: