Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Žena, která se o sebe postará, může být přesně identifikována svými krásnými a dobře udržovanými rukama. Velmi populární je nyní mimořádná manikúra - matná. Nehty bez lesklého lesku vypadají ušlechtilé, elegantní. Vypadají luxusní v každém stínu, přitahují pozornost ostatních. Pokud chcete překvapit sebe i ostatní, vyzkoušejte matný povrch. Vyvinut několik způsobů, jak provést takový design.

Vlastnosti matné manikúry

Non-lesklý nátěr má aplikační detaily, které potřebujete vědět, aby se nehty perfektní. Správně provedená manikúra s matným lakem vypadá atraktivně, přirozeně vyjadřuje hloubku barev, ukazuje se expresivní. Není to naprosto typická vulgárnost. Zdá se, že nehty jsou pokryty drahým sametem. Manikúra s matným efektem:

 1. Před nanesením laku musí být povrch připraven. Mělo by být zcela ploché, protože sametový povlak zvýrazní nedostatky.
 2. Ne lesklý nátěr schne déle lesklý.
 3. Pokud používáte matný gel, nelepte obyčejný vrch. Díky tomu budou nehty lesklé.
 4. Je praktičtější použít matný top, protože se aplikuje na naprosto jakoukoliv barvu. Tento povlak má své vlastní vlastnosti. Matný vrch se nanáší tenkou vrstvou a ihned se zasílá na lampu. V opačném případě se na povrchu tvoří lysé skvrny a nepravidelnosti, protože produkt se rychle šíří.

Povrchová úprava Matte

Existuje mnoho způsobů, jak provádět manikúrový gelový lak. Jsou poměrně snadno proveditelné. Master nail art si zvolí jednu nebo jinou metodu s přihlédnutím k přáním klienta, osobnímu pohodlí a preferencím. Varianty tvorby tupého povlaku:

 1. Gel lesk. Výrobci vyrábějí řadu matných povlaků různých odstínů. Gelové laky pokrývají nehty v jedné vrstvě a suší v lampě.
 2. Speciální top. Lesklý barevný gel polský s hotovým designem se suší ve lampě. Vrchní nehty jemně pokryté matným topem. Povlak se znovu suší v UV lampě, pak se odstraní lepivá vrstva. Matný top vrtošivě chová, padá s holými skvrnami, šíří se. Aby se tomu zabránilo, aplikuje se ve velmi tenké vrstvě a ihned se suší ve lampě.
 3. Broušení. Na nehty se nanese lesklý povrch, který se vysuší a odstraní lepkavá vrstva. Poté se povrch pečlivě ošetří jemnozrnným buffem nebo mlýnem. Je důležité pravidelně měnit směr pohybu a ne příliš mnoho tlaku. Výsledkem je, že povrch nehtové desky je matný a mírně drsný. Po zákroku je třeba každou nehtovou destičku důkladně ošetřit desinfekčním přístrojem.
 4. Akrylový prášek nebo prach. Po nanesení jsou barevné vrstvy nehtů pokryty lesklým povrchem, ale nejsou sušené. Každý z nich je bohatě sypaný průhledným akrylovým práškem. Pak se suší ve lampě. Přebytečný prášek se štětcem odstraní speciálním kartáčkem. Matný prach není aplikován na mokrý vrchol, ale na lepivou vrstvu. Je lepší, aby se kartáč nevyléval a rovnoměrně rozdělil. Stojí za zmínku, že manikúra vyrobená tímto způsobem je krátkodobá.

Domácí způsoby

Obyčejný lak dává účinek oparu sám, s pomocí dostupných nástrojů. K tomu existují tyto metody:

 1. Par Tato metoda není vhodná pro leštění gelu, ale pro běžné, suché, bez lampy. K ohřevu nádoby vložte konvici nebo vodu s vodou. Když se kapalina vaří, naneste dvě vrstvy laku požadované barvy, mírně suché a přidržte páru ve výšce asi 15 cm za minutu. Důkladně osušte. Aby byla manikúra stejnoměrná, natírejte střídavě 2-3 nehty.
 2. Škrob Manikúra lak vybrané odstíny. Nechte uschnout. Nalijte kukuřičný škrob do talíře, napište na štětec a zakryjte mokrým lakem. Počkejte. Použijte suchý štětec, aby se jemně odstranil zbytek škrobu tak, aby se nedotýkal povlaku. Některé dívky odkapávají lak na paletě. Pak se k ní přidá malý kukuřičný škrob a rychle se důkladně promíchá. Výsledný nástroj nalakuje nehty.
 3. Bruska. Hřebíky jsou pokryty několika vrstvami laku a pak fixačním prostředkem. Když opatrně vysychá, jemně přejde přes povrch jemnozrnným buffem.

Nápady pro matnou manikúru

Počet návrhů na základě sametových nehtů je obrovský. Matný lak se nanáší na všechny desky, stejně jako na některé z nich. S jeho pomocí dělají servisní bundy, vytvářejí krásné vzory s lesklými kapkami. Krajka vypadá elegantní a ženská na sametovém pozadí. Dívky vyzvednout dovolenou manikúra nápady budou milovat návrhy s kamínky, písek, korálky a samolepky. Hlavní výhodou sametových nehtů je, že vypadají skvěle v jakékoliv barvě.

Matná černá manikúra

Měsíček, vyrobený v této barvě, vypadá luxusně, vypadá to, jako by byl pokryt sametem. Černá manikúra je ideální pro vytvoření večerního vzhledu. Na něm jsou krásné dekorativní prvky: kamínky, jiskry, odlitky zlata. Je lepší provádět dekorativní prvky pouze na některých nehtech, například na prstenci. Černá barva bude vypadat dobře v měsíční manikúru a ombra efekt s tmavými nebo světlými odstíny.

Červená manikúra

Existuje celá řada barev laků na nehty, které nikdy nevyjdou z módy. Nesporným vůdcem mezi nimi je červená - symbol lásky, vášně. Přitahuje pozornost, zdůrazňuje sexualitu ženy. Nyní nejoblíbenější odstíny červené jsou vínové, marsala, šarlatová, třešeň, čokoláda. V manikúru lze barvu kombinovat s bílou, růžovou, zlatou, černou.

Modrá

Tato barva je jedním z nejlepších pro sametové pokrytí. Nejkrásnější manikúra bude s matným povrchem v bohaté šťavnaté modré barvě. Tón si můžete vybrat téměř libovolný. Pro chladné období jsou vhodné nehty v modravě černé, kobaltové, safírové, ultramarínové. Hluboké barvy vypadají atraktivní, elegantní. Pokud potřebujete letní modrou manikúru, podívejte se na tyrkysové, modré, azurové, chrpy a aqua.

Růžová

Tato barva je symbolem ženskosti a něhy. Má velmi širokou škálu odstínů: marshmallow, fuchsia, prašné a mnoho dalších. Díky tomu můžete vytvořit obrovské množství různých návrhů. Růžová se dobře hodí k bílé, skvělé pro měsíční manikúru, bundu a v prosté verzi vypadá skvěle. Bude to ideální zázemí pro tyto fotografie:

 • jemná květinová malba;
 • černé krajky a jiné vzorované vzory;
 • grafické origami;
 • geometrický tisk;
 • froté bílé monogramy.

Béžová

Tato barva je nejlepší volbou pro jemnou každodenní manikúru, zejména pokud žena pracuje v organizaci s přísným oblékáním. Béžové odstíny - lehké, romantické. Jsou dobré nejen sami, ale také jako základ pro kresby. Béžová se často používá pro svatební manikúru a bundu. Vypadá skvěle v kombinaci s bílým a ombre efektem. Střídání béžové s černou také vypadá elegantně.

Bílá

Samotná čistá barva vypadá trochu nudně iv sametu, takže je lepší ji použít jako podklad pro kresby a kombinovat s jinými odstíny. Obtíže vyplývají ze skutečnosti, že bílá je jednou z nejobtížnějších laků. Často leží spíše v pruzích než v jednotné vrstvě. Doporučuje se šetřit na bílém laku.

S výkresem

Pokrytí vzory je velmi důležité, zejména na jaře av létě, kdy chcete něco neobvyklého. Pomocí kresby můžete proměnit obyčejný diskrétní nehtový design na originální, přidejte nádech jedinečnosti. Pokud dáváte přednost klasice, vyberte stručné minimalistické vzory: pruhy, malé kadeře a monogramy, tečky různých velikostí, krajky, květinové ornamenty. Máte-li rádi odvážnější a větší kresby, udělejte je na jednom nebo dvou hřebících, nyní je velmi módní.

Ombre

Hladký přechod z jedné barvy do druhé vypadá fascinujícím způsobem. Přechod se může pohybovat z jednoho prstu na druhý. Tato volba používá 3-5 odstínů. V jiném případě se přechod provádí přímo na nehtové desce. Technika provedení je o něco složitější, ale výsledek stojí za to. Nejoblíbenější varianty ombre jsou: žlutooranžová, kaštanová černá, fialově fialová, bílo-modrá.

Sequined

Zvýrazněním několika nehtů se šumivým materiálem vytvoříte manikúru, která je vhodná pro speciální příležitosti. Třpytky mohou mít jakoukoliv barvu. Ve většině případů používají zlato a stříbro, protože jsou univerzální a vhodné pro všechno. Stále to bude vypadat velmi krásný design s jiskry nebo flitry v tónovém laku. Práce s nimi je velmi jednoduchá a výsledek bude působivý.

V kombinaci s lesklým povrchem

Kombinace matného povrchu se zrcadlově lesklým vzhledem je úžasně krásná. Nyní jsou k dispozici dvě verze takové manikúry. V první části nehtů se samet, a další lesklý, všechny stejné barvy. Ve druhé, jen některé detaily jsou natřeny brilantním lakem. Nejpozoruhodnějším příkladem je design s kapkami rosy, francouzskou bundou s matnou základnou a lesklým otvorem, monogramy, pruhy. Kombinovaná manikúra vypadá nejlépe v tmavých odstínech: černá, fialová, modrá, zelená, vínová.

Francouzština

Matný povrch novým způsobem pomáhá porazit staré dobré klasiky. Dívky si zvykly na to, že francouzskou manikúru nelze provádět v obvyklé kombinaci bílého hrotu a přírodní růžové základny, ale v jiných. A díky matným lakům můžete měnit nejen barvu, ale i texturu. Používají se samostatně nebo v kombinaci s lesklými povlaky. Tato bunda vypadá velmi extravagantně.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: