Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je sport a porod kompatibilní? Tato otázka jistě vyvstává v těch budoucích maminkách, které jsou zvyklé udržovat své tělo v dobrém stavu prostřednictvím školení. Zjistěte, jaké jsou vlastnosti fitness při čekání na vaše dítě, jaké typy školení lze použít v raných fázích a které budou užitečné krátce před narozením.

Je možné hrát sport během těhotenství

Když žena zjistí, že se za pár měsíců stane matkou, tato skutečnost zavádí mnoho změn v její obvyklé rutině. Jedna z prvních otázek vyvstává při korekci fyzické aktivity, aby se zajistily nejlepší možné podmínky pro vznik dítěte v děloze. Je bezpečné pokračovat v intenzivním sportu během těhotenství? Jak se udržet v dobrém stavu, aby porod proběhl dobře a poté, co rychle našli optimální tvar?

Správně odpovězte na otázku, zda je možné, aby těhotné ženy dělaly fitness, pouze po konzultaci s nastávající matkou s lékařem. Je třeba mít na paměti, že tělo každé ženy je individuální. Někteří spravedlivého pohlaví v očekávání nenarozeného dítěte mohou chodit do posilovny pro hodiny až do posledních týdnů těhotenství, zatímco jiní mohou používat odpočinek, aby se vyhnuli hrozbě potratu. Obecně platí, že ženy v pozici vykazují mírnou fyzickou námahu, ale po konzultaci s odborníkem je nutné určit jejich vzhled a intenzitu.

Jaké druhy sportů můžete udělat těhotná

I když budou budoucí matky vystaveny únavě, měly by se snažit udržet rovnováhu mezi aktivním sportovním zatížením a sedavým odpočinkem. Pokud jsou gymnastika pro těhotné ženy a pravidelné procházky zahrnuty v pořadí ženy, pak to bude mít prospěch pouze dítě. Taková mírná zatížení účinně zlepšují krevní oběh těla matky, v důsledku čehož plod dostane množství kyslíku a živin nezbytných pro normální vývoj. Dobré působení na průběh těhotenství zajistí také cvičební komplexy fitness jógy, Pilates a vodní aerobik.

K tomu, aby sportovní aktivity pro těhotné ženy přinášely jen výhody pro ženu i dítě v jejím lůně, je třeba si pamatovat některé kontraindikace. Budoucí matka by neměla dělat cvičení zaměřená na břišní svaly - například dělat kroucení nebo čerpání tisku. Takové prvky fitness jako skoky, ohyby zad, ostré překlopení a jakékoli pohyby charakterizované vysokou intenzitou budou mít negativní vliv na stav těhotné. Také v období těhotenství, vzhledem k velmi vysokému riziku komplikací, není možné provádět silová cvičení.

Squat během těhotenství

Tento typ cvičení s řádným výkonem přinese ženě mnoho výhod. Dřepy během těhotenství nejen posilují svaly boků a zad, ale také pomáhají kloubům pánevního pletence, aby se staly pružnějšími, což je velmi užitečné při porodu. Aby bylo možné provádět taková cvičení, je zátěž rozložena rovnoměrně, je třeba je provádět hladce, a ještě lépe squat s podporou. Doma k tomuto účelu můžete využít židli. Je ještě pohodlnější a efektivnější dělat dřepy ve speciálně vybavených halách pod dohledem trenéra.

Aqua-gymnastika pro těhotné ženy

Tento druh fitness aktivity je nejen bezpečný, ale také velmi užitečný pro budoucí maminky. Provádění cvičení ve vodním prostředí je snazší, s výsledkem, který zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale i náladu ženy. Aqua-gymnastika pro těhotné ženy je ve většině případů vedena pod vedením zkušených instruktorů, což zaručuje správné rozložení zátěže během tréninku. Dokonce i dobrovolné plavání bez náhlých, intenzivních pohybů je skvělým sportem pro těhotné ženy, od časných období až po poslední týdny před porodem.

Fitness pro těhotné ženy - 1 trimestr

Důležitou podmínkou pro ženu, která chce v prvních měsících čekání na dítě pokračovat v aktivním životním stylu, je, aby jí od svého lékaře poskytla podrobná doporučení. Aby bylo možné úspěšně kombinovat těhotenství a sport v prvním trimestru, musí specialista potvrdit, že neexistují žádné kontraindikace. Stále je třeba zvážit povahu cvičení, která budou provedena. Tak, že fitness v těhotenství bylo bezpečné v raných stádiích a nezpůsobilo hypertonicitu dělohy, žena by neměla namáhat žaludek, dělat ostré kroucení, ohýbání, kývání nohou.

Fitness pro těhotné ženy - 2 trimestry

Během tohoto období se snižuje množství fyziologických rizik spojených s procesem přenášení, zlepšuje se blahobyt ženy a mizí toxikóza. Tato doba je velmi příznivá, aby se těhotné ženy mohly dobře připravit na tělo a dobře se připravit na porod. Sport ve druhém trimestru by měl sledovat cíl posilování svalů zad, pasu, břicha, stehen. Musíte vědět, že aby nedošlo k nedostatku kyslíku a závratě u těhotné ženy, neměla by cvičit, když leží na zádech - musíte si vybrat pozice těla s důrazem na kolena a ruce.

Fitness pro těhotné ženy - 3 trimestry

V takových pozdních termínech, myšlenky ženy jsou obsazené nastávajícími narozeními. Sport ve třetím trimestru je navržen tak, aby jí pomohl připravit tělo na tento důležitý, zodpovědný proces. Nastávající matky musí být opatrné s fyzickou námahou v posledních týdnech těhotenství, aby nevyvolaly nástup porodu před stanoveným časem. Z tohoto důvodu se jim nedoporučuje provádět fitness sami, je lepší dělat cvičení pod dohledem zkušeného instruktora.

Musíte vědět, že ve třetím trimestru v těle těhotné ženy se aktivně produkuje hormon relaxin, který ovlivňuje klouby, což je činí pružnějšími. Pokud se nastávající matka intenzivně protáhne, může dokonce vyvolat dislokaci. Z tohoto důvodu by se v posledních týdnech těhotenství měly třídy fitness konat bez náhlých pohybů. Žena si musí pamatovat, že dělá takový komplex ne pro účely hubnutí nebo dosažení jiných sportovních výsledků - pouze uvolňuje svaly, které jsou nejvíce zatížené a připravuje se na porod.

Video: fitness během těhotenství

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: