Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na konci 90. let, kdy holandské školky začaly nabízet první rostlinné vzorky svým zákazníkům, se pěstitelé květin - nedávno koncem devadesátých let - v době, kdy holandské školky začali nabízet první exempláře rostlin, dostaly do popředí. Zamiokulkas zameelny po velmi krátkou dobu získal nesmírnou popularitu pro svou krásu a nenáročnost.

Zamiokulkas péče doma

V lidech se krásné nenáročné rostliny podařilo přijít s několika jmény: dolar strom (dolar, peníze) a ženské štěstí. Někteří to považují za květ celibátu. Ve svém přirozeném prostředí roste okrasný listnatý květ v suchém počasí pod spalujícím sluncem, proto je v našich zeměpisných šířkách rostlina obzvláště pohodlná. Péče o dolar strom doma je velmi snadné, ale musíte správně plemeno a růst.

Domácí květina se nebojí průvanu a odpouští zapomnění při zavlažování, ale potřebuje dobré osvětlení. Rostlina má rád rozptýlené měkké světlo tak, aby listy nedostaly spálení sluncem. Hlavní péče o Zamiokulkas je vydržet 2-3 týdny adaptace po nákupu a pak je možné provést transplantaci. Životnost jehličnatých rostlin je 5 až 10 let. Během této doby roste květ až 1 metr. Je třeba mít na paměti, že Zamioculcas zamiifolia (vědecký název) je jedovatá rostlina, proto je nutné ji umístit pro vnitřní dekoraci mimo dosah dětí.

Zamioculkas - chov

Při plánovaném transplantaci je možné zamiokulkasovou reprodukci rozdělit na jednotlivé řízky. Pro dospělou rostlinu to není obtížné, ale je nutné pečlivě se dělit, jinak můžete hlízu poškodit. Samostatné části potřebují nějaký čas, aby se udržely na vzduchu, aby uschly, kropí řezy aktivním uhlím nebo dřevěným uhlím, a pak rostlinu. Jak transplantovat Zamiokulkas? Semena domácí květina by měla být v květináčích s univerzální půdou, a jako prášek do pečiva přidat vermikulit. Mladé výhonky se zalévají stříkáním každé tři dny.

Reprodukce zamiokulkasa list

Je možné nahradit rostlinu nejen procesem, ale také plechovou deskou. Za tímto účelem odřízněte kus papíru v dospělém vzorku, několik hodin ho osušte, zpracovejte s růstovým stimulátorem (Kornevin) a zasadte do připravené lehké půdy. Reprodukce zamiokulkasa list se vyskytuje velmi pomalu. Po několika měsících se vytvoří hlíza a reprodukované listy by neměly být očekávány dříve než šest měsíců.

Zamioculkas - kvetou

Dolar strom velmi vzácně kvete. Tato vnitřní rostlina je ceněna více pro lesklé tmavě zelené listy, a květy nesvítí se zvláštní krásou: světlo, malé, shromážděné v uchu - charakteristické květenství pro celou rodinu Aroid. Kvetoucí zamiokulkasa lze vidět na fotografii na internetu. Venku, květenství je zavřeno listem, 5-8 cm dlouhý, který dělá to obtížné rozlišovat. V přírodě, po oplodnění, ucho nejprve tvoří hnědé bobule, od kterého semena dozrávají. Když rostlina začne kvést doma, semena nezrají.

Zamioculkas - převod

Jediná věc, která může zahradníkovi způsobit překážku, je přesazení zamiokulkas. Hlavní podmínkou po nákupu je úplné odstranění půdy. Pokud jsou oddenky propletené, musí být pečlivě roztrženy. Potrubí musí být vybráno ve větších velikostech než je předcházející nádoba s otvorem pro odvodnění. Dále byste měli promíchat půdu, písek, trávník, humus listů v poměru 1: 1. Přenos dospělých rostlin by měl být prováděn jednou za 2 až 3 roky a každý rok každý rok. Tímto postupem se nemůžete dotknout hliněné místnosti.

Pozemek pro zamiokulkasa

Květinářství květinářství nabízejí, zpravidla, ready-made univerzální půdy. Pro ty, kteří se chtějí obzvláště starat o svou milovanou vnitřní rostlinu, si můžete připravit půdu pro zamiokulky sami. Dolar strom preferuje pěstování ve volné půdě, takže voda a vzduch mohou být snadno cirkulovány v hrnci. Je žádoucí zředit půdu hrubým říčním pískem, jemným expandovaným jílem nebo perlitem. Tyto přísady by měly tvořit třetí část celkového objemu.

Je lepší brát úrodnou půdu pro květinu: les, list, zahradu nebo zahradu. Pro horní obvaz můžete přidat trochu připraven substrát z květinářství. Vhodné pro hnojivo a kaktus. Na dně hrnce je nutné zajistit odvodnění 2-3 cm z písku, expandovaného jílu nebo malých oblázků. Nahoře po výsadbě můžete v malé vrstvě dát mech muškátový. Povlak bude užitečný a dekorativní - s ním bude zem déle zadržovat vlhkost.

Zamioculkas - nemoci

Aby byla pokojová rostlina krásná, je nutné provádět kontrolu škůdců správně a včas. Jak již bylo zmíněno o zamiokulkas - domácí péče není složitá, protože rostlina nezávisle bojuje proti některým mikrobiálním a virovým onemocněním. I když dolar strom na prvních listech žlutě, a pak spadnout - to je normální proces. Nicméně, zamiokulkas nemoci, ve kterých rostlina vyžaduje léčbu, existují. Listy mohou vysychat nebo se hromadně zbarvit z přímého slunečního světla a kořeny se začnou hnilost v důsledku zamokřování.

Někdy je rostlina postižena škůdci:

  1. Spider mite Hmyz je snadno pozorovatelný - je to jasně červený pavouk, navinul bílý, tenký pás drby ze spodní části listu.
  2. Shchitovka. Tělo škůdce je pokryto štítem, takže je tzv. Hmyz takzvaný. Je těžké si všimnout štítu na rostlině, ale s množstvím je snadné určit podle tmavých skvrn na dně listu. Vlhké larvy se šíří po rostlině v podobě malých červů.
  3. Mšice Pest sedimenty mají vzhled živého bílého zrna na listech. Hmyz je černý, zelený, šedý a bílý. Živí se mízou rostliny a žijí na listech (spodní strana).

Jak na vodu Zamiokulkas

Existuje několik doporučení pro péči, zavlažování a údržbu domácích rostlin. Někdy v zimě květ se stává pomalý a přestane růst - to je znamení zamokření. Během chladného období by mělo být zavlažování Zamiokulkas prováděno nejvýše dvakrát měsíčně. Teplota v místnosti by neměla být nižší než +16 ° C. V horkém období, zamiokulkas jsou napojena 1-2 krát týdně, v závislosti na stavu půdy.

Video: jak se starat o zamiokulky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: