Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Květnový brouk (Melolontha pectoralis) patří do rodu lamellar. Jeho jméno šlo od měsíce největší vitality hmyzu. Navzdory pěknému vzhledu je schopen způsobit velké škody na lesoparku, lesích a venkovských výsadbách. V současné době existuje mnoho způsobů, jak se s tímto hmyzem vypořádat.

Může chyby

Existují 3 řády brouků: západní, východní a vzácné. Uvnitř této klasifikace je asi 25 poddruhů, které se liší velkými velikostmi. Každý ze tří druhů během období aktivního pohybu může během noci zničit několik hektarů mladého lesa. Rychlost letu dospělého jedince dosahuje až 3 metry za sekundu a výška letového rozpětí až 100 metrů. Takové rysy jako létání podél přímé trajektorie stále zůstává záhadou entomologů. Další charakteristickou částí fyziologie je směr hlavy v klidu: na sever nebo na východ.

Brouk vypadá neobyčejně: tělo má oválný tvar a barva, v závislosti na druhu, může být černá nebo červená. Na rozdíl od aerodynamických zákonů mohou dvě dvojitá křídla připevněná k hrudníku zvednout svou vlastní tělesnou hmotnost a přesunout ji na dlouhé vzdálenosti. Má tři páry nohou. Tam je hlavní orgán - antény, který pomáhá při hledání potravy. Kromě toho má vynikající vizi. Trávicí orgán je čelist. Chrobák se aktivně projevuje v noci, což ztěžuje boj proti němu.

Kde žije maybeetle

May Khrushchev (jeho druhé jméno) může nastat v nějaké zemi světa, kromě území, s permafrost. Pokud hovoříme o obecném prostředí, pak si východní zvolili pro sebe vysoké koruny stromů, ale květenští evropští brouci žijí v kopcích a zalesněných kopcích. Existuje několik poddruhů žijících v Rusku, které lze nalézt v různých částech země, včetně Yakutia.

Na co se živí dospělí brouci

Dospělý jedinec se živí výhradně listy těchto stromů jako javor, lípa, bříza, popel a prakticky všechny ovocné stromy a keře, zatímco trávník nepoužívá. Dalším rysem: brouci jíst nejen listy, ale také květiny, ovocné vaječníky, nezanedbávají jehly. Převažující doba zhora: duben-květen, po zimě osmiměsíční hibernace.

Maybot larva

Rozmnožování probíhá skrze kladení vajec (vypadají velké, špinavě bílé) a vývoj - ve třech fázích: larva, kukla, dospělý. Dospělý May Chruščov nežije dlouho. Samice klade vajíčka (pouze v podzemí) na 2-3 návštěvy, celkem až 70 kusů a na poslední spojce zahyne. Samci umírají po oplodnění samice. Vejce se vždy vrací na místo, kde se narodila. Larva vypadá jako malý, ale mastný kroucený červ a vyznačuje se velkou mobilitou.

Maybot larva - stanoviště

Stanoviště larv Maybot před procesem imago (vylíhnutí dospělého brouka z kukly) - prostor pod zemí. Od okamžiku, kdy vajíčko opustí imago, může trvat až 5 let. Během období intenzivní činnosti - lze ji nalézt při kopání zeminy a na podzim se larva hlubší do 1 m pro hibernaci, na jaře se vrací ke kořenům.

Co jí larvu brouka

Pokud je dospělý brouk hrozbou pro vaječník a listy, pak larva přináší mnohem větší škody, protože poškozuje kořeny. Spolehlivý fakt: pro noc 1 larva může zcela zničit kořeny dvouletého stromu. Podle pozorování vědců se larva Maybot živí kořeny rostlin v závislosti na stupni vývoje:

 • 1 rok: jíst kořenový systém bylinných rostlin;
 • 2 roky: pohltí kořeny mladých stromů a keřů;
 • 3 roky: kořeny dospělých stromů jdou do potravin.

Bojujte proti larvě brouka

Vzhledem k podzemnímu způsobu života je boj s larvami Maybolta velmi komplikovaný. Existují však osvědčené metody proti nim. Mezi ně patří jak používání insekticidů, tak lidových receptů. Neméně efektivní způsob, jak zničit larvy, je slintající. Za tímto účelem zasadte kolem stromu zelený hnůj, keř, například jetel bílý. Pokud vezmeme v úvahu přirozené nepřátele larv, pak se jedná o ptáky, ježky a některé hmyzí parazity.

Finanční prostředky z grubs

Každý rok se vědci snaží vymyslet "inteligentní" lék, který by larvy zničil, ale v rostlině se nekumuloval. Nyní existuje řada účinných léků na larvy květu brouků, které pomáhají bojovat proti nim v závislosti na typu dopadu na tělo hmyzu:

 • Zemlin Kromě Chruščova ničí další škůdce, kteří žijí v zemi. Dávkování: 50 g na 1 kg půdy.
 • Nemabact. Zničí larvy během 1-3 dnů. Bezpečný pro domácí zvířata a rostliny. Podíl 1: 100. Zalévání se provádí ráno nebo večer. Působí pouze proti hmyzu.
 • Opravte to. Analog Zemlin, ale kompozice je ve formě granulí. Je nutné použít při výsadbě rostlin, házení několik pelet do země. Začíná začínat další den.
 • Aktara. Nevyžaduje speciální povětrnostní podmínky. Je rozpuštěn ve vodě nebo smíchán s půdou. Můžete se přihlásit kdykoliv během roku.
 • Antihrusch. K dispozici ve formě závěsu. Odolná proti dešti a dlouhodobě si zachovává své ochranné vlastnosti.
 • Basudin. Hrozí nebezpečí pouze pro ryby. Granule smíchejte s pískem (3/4 litr nádoby). Pro ochranu zelí: 10 g směsi na 10 m2, pro zelí: 15 g na 10 m2.
 • Vallare. Připraví se roztok v množství 8 g léčiva na 1 l vody a vydrží kořeny. Zalévání tohoto roztoku je zakázáno.

Lidové léky na larvy květu brouka

Přináší dobrý výsledek lidových prostředků z larev brouka květu. Patří mezi ně:

 • Mechanická sbírka. Neefektivní, ale ne drahý způsob. Larvy by měly být vyhledávány v hloubce 10-20 cm od krytu země.
 • Výsadba lupiny, bezinky a dalších zástupců křížovité rodiny. Hořčičná kapusta a zelí listy jsou pohřben v půdě.
 • Roztok čpavku nebo čpavku a vody k ošetření jemných kořenů jahod a jahod.
 • Usměrňovače dusíku. Mezi ně patří bílý jetel, hrášek, fazole, fazole. Bakterie izolující kořeny těchto rostlin činí dusík nemožným pro pokračování životního cyklu a vývoj larvy. Na podzim mohou být tyto rostliny vykopány se zemí jako zelené hnojivo.

Aby bylo možné bojovat s dospělým hmyzem, jsou v noci používány různé druhy pasti světla, návnady založené na sladkém sirupu a sbírka ráno, kdy je Maybug ve spícím stavu. Na jaře můžete zeminu mísit s chloridovými sloučeninami. Charakteristická vůně chloru, jako je vápno, neumožňuje larvám, které dávají přednost kyslíku, dýchat.

Video: jak se zbavit larev brouka květu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: