Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Virus molluscum contagiosum (virus molluscum contagiosum) je kožní onemocnění, které se často vyskytuje u dětí a dospívajících, ale vyskytuje se také u dospělých. Je to vyrážka ve formě uzlíků s tekutinou. Molluscum contagiosum obdržel takový název kvůli měkkýšovým telatům, která, když je uzel zlomen, odtamtud teče. Další informace o nemoci molluscum contagiosum: léčba, prevence, metody infekce.

Domácí léčba

Po zahájení léčby molluscum contagiosum je nutné se poradit s dermatologem, který uvidí charakteristické symptomy. Kromě inspekce jsou zřídka předepisovány i jiné diagnostické postupy - je snadné identifikovat nemoc: měkkýš vypadá jako tvorba uzlin tělesného, narůžovělého odstínu vystupujícího nad kůži. Mají mírný dojem shora.

Uzliny mohou pokrýt velkou plochu nebo malou plochu, převážně lokalizovanou v celém těle, kromě dlaní a nohou, u dospělých často pokrývají vnitřní stranu stehna, ovlivňují genitálie. Chcete-li se vyhnout neestetickým onemocněním, věnujte pozornost příčinám molluscum contagiosum.

 • Sexuální cesta. Při infikování pohlavním stykem molluscum contagiosum ovlivňuje zpravidla mužskou nebo ženskou oblast genitálií.
 • Kontaktní dráha. Kauzální agens, nakažlivý měkkýš, je extrémně nakažlivý a postihuje pouze lidské tělo. Může být v "spícím" stavu po dlouhou dobu mezi prachem. K infekci obvykle dochází prostřednictvím osoby, která je s tímto virem nemocná: při plavání v bazénu, při používání běžných věcí, ložního prádla a hygienických výrobků.

Video níže podrobně popisuje známky a příčiny onemocnění:

Inkubační doba onemocnění může být od dvou týdnů do několika měsíců. Když zjistí, lékař rozhodne, jak bude léčba probíhat - můžete použít chirurgii, odstranit tvorbu pinzety, nebo omezit používání mastí z zbavení, krémů, lidových prostředků. Pokud uzliny nejsou soustředěny na velké ploše, nezpůsobují těžké nepohodlí, svědění, operace není prováděna.

V druhém případě může být léčba viru molluscum contagiosum úspěšně provedena doma. Zpravidla se jedná o použití různých topických přípravků zakoupených v lékárně, domácích mastí, odvarů, tinktur. Pojďme se zabývat mastmi a lidovými prostředky.

Masti z molluscum contagiosum

Farmaceutické masti pomohou vyléčit nemoc. Několik příkladů, které jsou předepsány pro jeho léčbu:

 • "Viferon". Masť pro vnější použití, která posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti infekcím, neumožňuje proniknutí patogenu do buňky, mění strukturu buněčné membrány. Aplikujte na postižené oblasti, jemně třete, asi čtyřikrát denně během týdne. Lék nemá žádné kontraindikace, kromě osobní citlivosti na jednotlivé složky.

 • "Acyklovir". Nástroj neumožňuje šíření viru, netoxického, účinného nejen při léčbě molluscum contagiosum, ale také při léčbě jiných dermatologických onemocnění - herpesu, různých druhů herpes, neštovic. Natřete mast do maximálně deseti dnů, pětkrát denně. Léčba bude účinnější, pokud je včasné odhalit vyrážku a okamžitě začít aplikovat. Kontraindikace prostředků, s výjimkou individuální citlivosti, ne.

Léky

Léky předepsané dermatologem pomohou zničit molluscum contagiosum: léčba se provádí pomocí krémů, tablet, alespoň antibiotik.

 • "Cycloferon" - je mazanina, nástroj, který se vtírá do kůže. Lék je imunomodulátor, má protizánětlivé, antivirové účinky, inhibuje reprodukční schopnosti viru. Cykloferon je indikován pro použití v oparu, jiných virech, genetických onemocněních, periodontitidách, vaginóze. Průběh léčby: pět dní dvakrát denně.

Kontraindikace: těhotenství, období krmení, individuální citlivost.

Nežádoucí účinky: alergie, hyperémie, pálení.

 • Imikvad (jako součást imikvimodu) - imunostimulační krém pro vnější použití. Stimuluje tělo k produkci interferonu, který bojuje s virovými infekcemi. Před nanesením plochy s formacemi a rukama by se mělo po umytí krému omýt, neplachovat po dobu deseti hodin.

Kontraindikován u dětí do dvanácti let, těhotných, osob s individuálními alergiemi na léčivo. Nežádoucí účinky: olupování kůže, otok, podráždění, zarudnutí.

Vzácně, pokud je počet vnějších uzlin příliš velký, jsou předepsána antibiotika - tetracykliny. Tam jsou také non-lékové metody pro léčbu molluscum contagiosum: \ t

 • Odstranění pomocí laseru.
 • Kryoterapie - léčba za studena.
 • Kauterizace kapalným dusíkem.

Po odstranění vyrážky by měla být ložiska viru ošetřena jodem, roztokem manganistanu draselného nebo brilantně zelenou. Ujistěte se, že dezinfikovat místo, pokud jste omylem zlomil uzel sami, pak se vyhnout kontaktu s jinými lidmi - otevřené vzdělávání je velmi nakažlivé.

Lidové léky

Lidové recepty mohou být účinné, jak se zbavit molluscum contagiosum. Jak léčit toto nepříjemné onemocnění:

 • Vlaštovčí Cukrová šťáva aplikovaná na uzliny pomůže zbavit se nemoci. Tato rostlina je však považována za jedovatou, proto by měla být tato léčba prováděna opatrně.
 • Měsíček. Olej nebo mast z této rostliny bude vynikajícím pomocníkem při léčbě molluscum contagiosum, a pokud je struktura uzlíku poškozena, tinktura měsíčku s alkoholem pomůže vyhnout se infekci a infekci.
 • Česnek K přípravě masti na ošetření, buďte hlavou česneku, přidejte máslo, dobře promíchejte. Směsi promažte třikrát denně. Pokud kůže není příliš citlivá na akutní šťávu z česneku, zarudnutí se neobjeví, podráždění - namažte erupci vyrážky rostlinné kaše sám.
 • Dědictví. Recept tinktury z této rostliny: dvě polévkové lžíce zatočit nalijte 250 ml teplé vody, přiveďte k varu, nechte asi hodinu, kmen. Asi týden, třikrát během dne, utřete tvorbu tinktury.

Jak léčit molluscum contagiosum u dětí?

Děti častěji než dospělí se stávají oběťmi této virové infekce - dítě může být nakaženo ve škole, během výletu v bazénu, při jakýchkoli jiných událostech, které zahrnují velký dav lidí. Na níže uvedené fotografii můžete vidět, jak vypadá nakažlivý měkkýš u dětí.

Léčba se provádí stejnými metodami jako u dospělých - jedná se o jmenování mastí, krémů, použití tradičních metod, jak se zbavit nemoci. Během rekonvalescence je nutné vyloučit výlety do sprchy, koupání a kontakt s kolegy. Všechny položky, kojenecké oblečení, musí být dezinfikovány - to zabrání opakované reakci. Pokud je dítě nemocné, pro prevenci musí být také kontrolováni dospělí, protože nakažlivý molluscum je nakažlivý.

Aby se zabránilo onemocnění a jeho následné léčbě, dodržujte hygienická pravidla, nepoužívejte věci jiných lidí. Nemůže být vyléčena úplně, protože virus má DNA, ale s dodržováním preventivních opatření, podporou imunity, se vám podaří vyhnout projevům nakažlivého měkkýše.

Máte zkušenosti s léčbou této nemoci? Nechte své komentáře pod článkem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: