Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na planetě není člověk, který by neměl rád pocit příjemné únavy. Je to jako pocit, že celé tělo je v dobrém stavu, jste připraveni spadnout z nákladu. Ale po 5 minutách pod sprchou si uvědomíte, že máte ještě větší sílu. Plavání na letní dovolenou dává takový efekt. A co vaše tělo udržet v dobrém stavu, nejen v létě, ale po celý rok?

Má hubnutí?

Názory odborníků na tuto problematiku jsou odlišné, ale v praxi se jedna věc potvrzuje: intenzivní zátěž při plavání spaluje kalorie od prvního tréninku. Jedinou námitkou je, že po takovém okupaci se probudí divoký hlad a můžete konzumovat více, než jste „spálili“. Aby byla vaše práce zbytečná, potřebujete:

 1. Pečlivě naplánujte každou lekci, aplikujte metodu "intervalového" tréninku. Eliminovat monotónní zatížení, střídavě velmi silné s mírnými. Metabolické procesy ve vašem těle se zrychlí, což povede k požadovanému výsledku.
 2. Návštěva plaveckých kurzů minimálně 3x týdně. Doba trvání je asi 45 minut.
 3. Ujistěte se, že děláte rozcvičení svalů, být na zemi, před každým plaveckým tréninkem!
 4. Při plavání dodržujte správné dýchání. Před plaváním se můžete v této otázce poradit se zkušeným trenérem.
 5. Vede zdravý, živý životní styl a mimo bazén.
 6. Jíst pouze zdravé potraviny, přizpůsobení své stravy.
 7. Přihlaste se do kurzů aqua aerobiku, pokud je nuda jen plavat, nebo se nechcete nutit cvičit intenzivním tempem silou. Vodní aerobik pro ženy vám nedovolí relaxovat ve vodě!

Základní styly

Plavecké metody se liší pohybem, rychlostí a náklady na energii. Nesouhlasí se startem a otočením technologie, když jsou správně provedeny. Hlavním rozdílem je však složitost implementace, která přímo souvisí s rychlostí zvládnutí techniky. První z nich je procházení na hrudi nebo zádech, další - motýl a prsa patří mezi nejobtížnější druhy plavání.

Mosaz

Z francouzského "prsa" - šíření rukou. V tomto stylu plavání, souběžné a symetrické tahy z hrudníku jsou prováděny s pažemi, a nohy tlačit, ohýbání na kolenou. Vypadá to, jako kdybyste tlačili vodu odděleně rukama a nohy opakovaly pohyby žabích tlapek ve vodě. Dojem je považován za nejpomalejší formu plavání, s méně energie než jiné styly. Můžete ji použít jako odpočinek mezi aktivnějšími plaveckými styly.

Krol

Z anglického "procházení" - znamená procházet. Plavec, provádějící procházení na hrudi, střídavě střílí rukama po těle (vlevo, vpravo) a v této době se nohy neustále střídavě snižují a zvedají. V souladu s pravidly plavání, by měl být obličej ve vodě, musíte se nadechnout a otočit hlavu na stranu. Podrobněji řečeno, tento styl plavání vypadá, jako by se vaše ruce střídaly, aby se pod vámi zvedly voda, a vaše nohy se pohybují jako nůžky.

Procházení může být provedeno na zadní straně. Ruce a nohy opakují stejné pohyby jako při plavání na hrudi (jediným rozdílem je, že houpačka je vyrobena s rovnou rukou, ne ohnutou). Plaz na zádech je považován za příležitost k klidnému vdechnutí a výdechu, aniž by se za nimi ponořil obličej do vody. To je jediný typ plavání, když plavec začíná ve vodě. Pokud jde o rychlost "obráceného procházení" má 3. místo.

Motýl

Butterfly - z anglického "motýla". Vhodnějším názvem tohoto druhu je delfín. Pohyby jsou prováděny v poloze na prsou na hrudi, paže produkují souběžné a symetrické tahy a nohy se pohybují na stejném principu. Vzhledem k tomu, že mrtvice má široký švih, tělo se zvedne nad vodu (vynoří se), pak pánev jde, pak nohy.

Při plavání bude spotřeba motýlů největší ve srovnání s jinými styly. Použijte dvoutaktní cyklus, který zahrnuje: jeden úder ramen, dva pohyby nohou, inhalace a výdech. Pro vaše tělo se stala úleva, bude to trvat hodně úsilí k dosažení pozitivního výsledku. V procesu učení můžete posílit svaly zad, krku, paží a nohou.

Komplexní cvičení v bazénu

Po výběru více problematických oblastí těla s mastnými usazeninami můžete snadno identifikovat užitečná cvičení z prezentovaného komplexu. Měli byste provést asi 5 sad 15-100 krát. Je nezbytné, abyste cítili napětí v těchto svalech a na místa, kam jsou tato cvičení směřována. Plavání na hubnutí bude poskytovat požadované výsledky se silnou vůlí síly, self-organizace a disciplína.

Pokud máte problémové oblasti - kyčle a pánev, postupujte následovně:

 • Houpačky. Být ve vodě až po krk, natáhnout ruce před sebe. Střídavě zvedněte rovnou nohu a snažte se dosáhnout špiček prstů. Můžete experimentovat zvednutím rovných nohou stejným způsobem do stran nebo zpět. Doporučený počet exekucí je 10krát.
 • Chůze ve vodě. Utáhněte všechny svaly, položte ruce před sebe. Jděte kupředu, zvedněte kolena vysoko, zkuste zrychlit. Cvičení můžete trochu zkomplikovat, rozprostřít ruce současně a přivést ruce do výchozí pozice.
 • Nabíjení - nohy od sebe! Výchozí pozice - ruce, vedle sebe, nohy dohromady (šestá pozice). Roztáhněte nohy od sebe a v tomto okamžiku položte ruce dlaní na dlaň. Vraťte se do výchozí polohy. Amplituda pohybů, zvolte si s ohledem na tělesnou zdatnost.

Čerpadlo tisk ve vodě je skutečné! Zde je efektivní cvičení:

 • Ležíte na zádech, ruce máte po stranách, dlaně dolů. Po výdechu zatáhněte kolena k hrudníku. Vdechněte - vraťte se do výchozí pozice. Můžete střídavě zvedat nohy.

Pokud se budete držet a chcete, aby se vaše držení těla zlepšilo, pak je cvičení baleríny právě pro vás:

 • Postavte se do vody až do krku, sát do žaludku, narovnat záda. Ohněte si koleno, přitiskněte ruku ke dnu (zatímco zadní strana by měla zůstat rovná). Pokuste se naklonit dopředu a dozadu. Změňte si koleno.

Intenzita těchto cvičení by měla být stále více a více s každým cvičením. Pokud jste náhle unaveni monotónní zátěží, pak si jednu lekci v bazénu vodních her! Bude to více zábavy, kromě toho budete i nadále hubnout a posílit svaly. Nezapomeňte na alternativní cvičení a hry s intenzivním plaváním. Tento přístup pomůže rychle dosáhnout cíle.

Výhody aktivního cvičení ve vodě s ploutvemi a deskou

Pokud si myslíte, že plavání s ploutvemi není nejefektivnější způsob plavání pro hubnutí, pak jste zřejmě nesnažili. Ploutve vám pomohou zlepšit techniku plavání:

 • Pomoci zaměřit se na konkrétní úkol.
 • Zlepšete polohu těla na vodě a dosáhnete silnějšího účinku při hubnutí.

Výše popsaná cvičení "Ballerina", "Nabíjení - nohy do strany" můžete zkomplikovat a provádět je na hlubokém dně. Kombinace ploutví a prkna přináší ještě více výhod. Začátečníci i profesionálové je mohou využít k provádění složitých úkolů pro specifické svalové skupiny (například pro zvýšení síly nohou).

Co je účinnější pro hubnutí: plavání nebo jogging?

Stojíte na cestě sebezdokonalování. Než je těžké rozhodnutí, který sport je lepší použít pro hubnutí? Co bude výhodnější a poskytne účinné výsledky? Je nutné vzít v úvahu nejen náklady na měsíční předplatné, ale i potřebné vybavení pro Vámi vybraný sport. Níže uvedené srovnávací charakteristiky vám pomohou učinit informované rozhodnutí a vyvodit správné závěry.

Profesionálové běžící:

 1. Posílení kardiovaskulárního, respiračního a imunitního systému.
 2. Převážně dolní část těla a tlaky.
 3. Pokud se rozhodnete zastavit, pak máte fázi "odpočinku".
 4. Po půl hodiny s mírným chodem bez zastavení 300-350 kcal je spálen.

Nevýhody:

 1. Jsou možné výrony.
 2. Pokud máte problémy s koleny nebo páteř, pak tento druh zatížení může být kontraindikován na vás, a nebudete moci používat jogging, jak zhubnout nohy.
 3. Křečové žíly jsou také kontraindikovány pro běh.

Výhody plavání:

 1. Posílení stejných systémů jako při běhu, jakož i stabilizace nervových procesů.
 2. Plavání zahrnuje všechny svaly v těle.
 3. Dokonce i když zastavíte svaly, nepřestávejte pracovat, protože Nacházíte se ve fázi "odporu" vůči vodě.
 4. Po půl hodiny intenzivního plavání vypálíte 350-500 kcal.
 5. Kromě komplexního posilování svalů má voda při plavání vliv i na pokožku, proto je viditelná celulitida vyhlazená.
 6. Plavání se doporučuje pro křečové žíly pro prevenci.

Nevýhody plavání:

 1. Předplatné na bazén je dražší než provoz v posilovně, na běžeckém pásu nebo na stadionu.
 2. Kontraindikace - individuální intolerance na bělidlo, kožní onemocnění.

Video

Pokud nejste schopni se poradit s odborníkem na každé cvičení v bazénu pro hubnutí, podívejte se na malé video níže o vodní fitness trénink na posílení svalů paží, abs, nohy a záda. Po zapamatování si těchto pohybů, budete moci nezávisle, aby postava inteligentní a žádoucí!

Recenze o výsledcích hubnutí

Juliana, 22 let:

„Chodím do bazénu více než tři měsíce a sleduji jídlo. Prozatím jsem ztratil jen 1, 5 kg, ale vizuálně vidím, jak se změnila moje postava! Stalo se to více jako přesýpací hodiny, zvednuté bříško, paže a nohy se staly pružnými. S tímto výsledkem jsem docela spokojen! “

Daria, 26 let:

„Slyšel jsem hodně o plavání jako o způsobu hubnutí a rozhodl jsem se to zkusit. Jen jsem se bála, že jsem si pumpovala ramena a moje „křídla“ rostla. Školitel doporučil používat speciální desku. Všechno funguje! Vytáhl jsem bříško a nohy a paže byly tenké a zůstaly tak.

Marina, 34 let:

„Zatím jsem nevyšel, abych zhubnul. Chodím asi 2 měsíce plavat a dělám intenzivní tréninky. Zdá se, a vidím výsledek v zrcadle, ale výsledek na stupnicích je stejný. Možná je to proto, že svalová hmota se stala více?

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: