Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při přepravě dítěte u mnoha žen mohou být testy nestabilní a mají zvýšené hodnoty, jako je tomu u krevního cukru u těhotných žen. Pečlivé sledování stavu přispívá k úspěšnému rozvoji dítěte a minimalizaci zdravotních problémů budoucí matky. V tomto ohledu by žena měla sledovat hladinu koncentrace glukózy a analyzovat ji vždy podle doporučení lékaře.

Co je krevní cukr

Glukóza je jednou z nepostradatelných složek lidské krve a má určité limity pro normy a ukazatele. Po požití sacharidů, poskytujících energii buněčné tkáni, vstupuje do těla. Pokud velké množství přichází s jídlem, hromadí se v játrech v rezervě, hladina cukru v krvi se zvyšuje během těhotenství, které mění hladinu hemoglobinu a obsah inzulínu.

Proč sledovat hladinu cukru v krvi během těhotenství

Hlavním ukazatelem metabolismu sacharidů je glukóza. U zdravých těhotných žen se mění jeho hodnota. Glukóza přispívá k energii, její pomoc je tělem obohacena o výživové složky. Je syntetizován ve správně vytvořených buňkách matky a rostoucího plodu. Odchylky mohou způsobit vážné následky - například rozvoj diabetu, takže je důležité projít krevním testem pro detekci cukru.

Jaký cukr by měl být těhotný

Přípustná hladina krevního cukru v těhotenství by neměla překročit 6 mmol / l. Normální výkon: od 3, 3 do 5, 5 mmol / l. Když je hladina vyšší, znamená to přítomnost hypoglykémie a minimální obsah hormonu inzulínu. V tomto případě může být nutná úprava (nebo zásah) odborníků, pokud se tyto ukazatele objevily ve třetím trimestru těhotenství, lze je považovat za normu. Níže jsou uvedeny tabulky, které by měly být mírou cukru u těhotných žen.

Normální cukr během těhotenství ze žíly

Analýza musí být provedena striktně na prázdný žaludek, ale v některých případech je nemožné nebo nemožné pro nastávající matku. Poté odborník zohlední příjem potravin nebo nápojů obsahujících cukr. Díky tomu je možné udělat správný obraz, získat přesné ukazatele a přiřadit správné terapeutická opatření budoucí matce.

Typy plotů mmol / l
Před jídlem4-6, 1
Po jídlepřípustný limit - 7.8

Norma cukru během prstu těhotenství

Krev z prstu u těhotných žen se užívá dvakrát měsíčně. V důsledku analýzy jsou zjištěny první porušení normy glukózy, které může být vysoké nebo nízké, což je téměř stejně škodlivé pro nastávající matku. Tento postup zajišťuje odmítnutí potravy před prováděním, ale pokud je to nepřijatelné, je třeba upozornit odborníka na požití potravy: to poskytne přesný výsledek.

Typy plotů mmol / l
Před jídlem3, 3-5, 5
Po jídlepřípustný limit - 7.8

Zvýšení hladiny cukru v krvi u těhotných žen

Analýza provedená nalačno a přesahující 6 mmol / l je odchylka. Příčiny tohoto problému se mohou lišit. Indikátory překračují přípustný limit z důvodu vysoké hladiny vody, nadměrné váhy budoucí matky a nestabilní hladiny hormonů. Problém může také nastat u matek primiparous, stejně jako u žen, jejichž předchozí narození bylo doprovázeno výskytem velkého dítěte, potratu nebo mrtvého plodu.

Nízký cukr

Takový problém vzniká, když je velké množství inzulínu produkováno slinivkou břišní a v těle je málo cukru. O jejích ukazatelích svědectví pod 3, 3 mmol / l. Vyprovokovat tuto podmínku může mnoho důvodů. Patří mezi ně dlouhé přestávky mezi jídly s malým použitím, vyčerpávající diety. Důvody mohou být následující:

  1. Intenzivní fyzická aktivita doprovázená vážnými výdaji energie. Pokud odmítnete plně se zapojit do výuky, musíte navíc vzít sacharidy (například pravidelně používat kyselinu askorbovou).
  2. Častý příjem sladkých potravin. Díky tomu rychle roste cukr. Současně dochází k rychlému nárůstu hladin inzulínu, který klesá v krátkém období. Takový obsah glukózy vede k ospalosti, únavě, slabosti a touze jíst více cukroví nebo dortu. Kvůli tomuto stavu, tam je neustálá potřeba vzít sladký zub a vážné následky a hrozba k nošení dítěte se objeví.
  3. Přijetí sycených a alkoholických nápojů způsobuje rychlý nárůst a poté prudký pokles glukózy. Na tomto základě je možné posoudit výskyt nebezpečných patologií, v důsledku čehož se vážné následky vyvíjejí nejen pro matku, ale i pro dítě.

Jak normalizovat hladinu cukru v krvi

Lékaři předepisují dodržování určité diety a vyloučení některých produktů, díky čemuž je u těhotných žen obnovena normální hladina cukru v krvi. Při konzultacích vám specialista řekne, že je doporučeno omezit příjem sladkých, mastných, smažených potravin, mléka (celých a kondenzovaných), čokoládových výrobků, majonézy, klobásy, sýrů, zmrzliny, džusů, ovoce, sycených nápojů. Užitečné jídlo, přispívající k pomalému vstřebávání sacharidů: pohanka, pečené brambory, pšenice.

Odborníci doporučují používat hovězí maso, čerstvou zeleninu, luštěniny. Pokud před touto budoucí matkou nebrali vitamíny pro těhotné ženy, pak je nejlepší to udělat hned. Prevence gestačního diabetu pomůže udržet zdravý životní styl a pravidelné rutinní prohlídky. V některých případech vyžaduje léčba onemocnění inzulínovou terapii. Lékař provede vyšetření a s určitým porušením doporučí použití tohoto léku, s jehož pomocí bude obnovena normální hladina cukru v krvi u těhotných žen.

Jak projít analýzou

To je přijato ráno, takže je snadné odmítnout jíst před ním. Specialista používá kapilární krev od prstu pro analýzu, dělat malou injekci s scarifier. Z tohoto důvodu je stanovena hladina glukózy a pro výpočet těsta, která toleruje glukózu, se používá určité množství sladkého nápoje. Hladinu cukru lze zjistit ve stejný den po zákroku.

Výsledek falešného krevního cukru

Při špatném výkonu byste neměli panikařit: někdy je výsledek falešný. Důvody pro to mohou být velmi odlišné. Například stresující stav, protože budoucí matky jsou obzvláště náchylné k výkyvům nálady. Přenesené infekce ovlivňují diagnózu. Nesprávná příprava na analýzu často zahrnuje přítomnost zvýšených ukazatelů.

Měření cukru doma

Abychom pomohli diabetikům, existuje speciální zařízení, které vám umožní získat vlastní údaje o hladině cukru. To se nazývá glukometr (malý formát zařízení s malým displejem). Je nutné měřit ukazatel správně, před kterým je nutné dodržovat stejná pravidla jako před analýzou (přecházejí na prázdný žaludek). Je důležité sledovat kvalitu testovacích proužků, které musí být řádně skladovány a mít platnou trvanlivost. Pak bude přesně odvozena rychlost glukózy v krvi těhotných žen.

  1. Testovací proužek se vloží do zařízení a aktivuje se.
  2. Rukojeť rozmetadla je připevněna k místu budoucí propíchnutí.
  3. Kapka krve je stlačena, na kterou je zařízení přivedeno.
  4. Po několika sekundách se zobrazí výsledek (čas se vypočítá v závislosti na typu zařízení a jeho funkčnosti).

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: