Alergické kožní patologie dávají pacientovi vnitřní nepohodlí a kosmetický defekt. Léčba dermatitidy u dospělých je možná s oficiálními lékařskými přípravky a lidovými prostředky proti všem kožním projevům onemocnění. Přístup ke zdravotnímu problému je složitý. Zpočátku identifikujte hlavní alergen, eliminujte patogenní faktory. Pak můžete použít předepsanou mast pro atopickou dermatitidu u dospělých.

Jak léčit dermatitidu u dospělých

Nemoc má alergickou povahu, takže jakákoliv léčba začíná dietou a úplným vyloučením potenciálního alergenu a dodatečného příjmu antihistaminik. Lékař pečlivě studuje vnější příznaky dermatitidy, doporučuje se podstoupit klinické a laboratorní vyšetření k objasnění formy onemocnění, rysů intenzivní péče. Při dermatitidě nechává pacientův pohled hodně žádoucí, proto se doporučuje jednat okamžitě.

Léčba atopické dermatitidy u dospělých

Dermatitida je důsledkem intoxikace těla, proto by její léčba u dospělých pacientů a dětí měla být komplexní. Lékaři potlačují účinek alergenu s antihistaminiky, ale jejich perorální příjem někdy nestačí k úplnému zhojení. Zde jsou některé léky, které je nutné zahrnout do léčby dermatitidy u dospělých:

 1. Antihistaminika pro dermatitidu: Claritin, Fenistil, Suprastin, L-Zet, Cetrin, Zyrtec, Telfast, Loratadin.
 2. Nehormonální masti: Protopic, Eplan, Fenistil, Elidel, Losterin, Destin, Timogen, Naphtaderm, Videstim, Aisida.
 3. Hormonální masti pro účinnou léčbu komplikované formy dermatitidy u dospělých: Elokom, Akriderm, Celestoderm.
 4. Místní antiseptika ke zmírnění příznaků zánětu u dospělých: Lincomycin a mast z erythromycinu, Celestoderm.
 5. Antibiotika pro orální podání pro komplikace dermatitidy: Rovamycin, Doxycyklin, Sumamed, Sitrolid, Erythromycin.
 6. Probiotika: Bifidobacterin, Linex, Lactobacterin, Acipol pro obnovu střevní mikroflóry u dospělých s dermatitidou.

Fotodermatitida

Hlavním dráždivým faktorem v tomto klinickém obraze jsou sluneční paprsky a zvýšená citlivost těla na ně. Po infekci bude kůže vypadat heterogenní, hrbolatá a pacient pociťuje akutní pocit svědění, pálení, stěžování si na zvýšený otok zanícené kůže. Použití těchto léčivých přípravků se doporučuje jako účinná léčba:

 1. Pro vyloučení provokujícího faktoru se ukazuje, že se používají produkty s methyluracilem nebo zinkem.
 2. Pro produktivní obnovu poškozené pokožky je postřik panthenolu předepisován externě na ložiscích patologů.
 3. Pro posílení oslabené imunity jsou vhodné vitamíny skupiny C, E, A, B a léky s obsahem x.

Kontaktní léčba dermatitidy

Fotodermatitida je atypická forma kontaktní dermatitidy, která je spojena s přímou interakcí s provokativním faktorem z prostředí. Hlavním úkolem pacienta je eliminovat kontakt s dráždivými látkami, odstranit vnější příznaky nemoci pomocí léků, eliminovat jejich závislost v budoucnu. Lékař může předepsat následující léky:

 1. Kortikosteroidy: krém Advantan, Elokom, Lokoid.
 2. Antihistaminika: Tsetrin, Erius, Claritin, Zyrtec.
 3. Lokální antiseptika: Burovova kapalina.

Seboroická dermatitida

Když se objeví tukové šupiny na hlavě, které pravidelně svědí a svědí, je podezření na seboroickou dermatitidu. To je důsledek zvýšené aktivity v těle kvasinkové houby, která se živí mazem. Seborrheická dermatitida převládá u dětí v prvních dnech života, u dospělých je extrémně vzácná. Na očních víčkách jsou pozorována ložiska patologie u dospělých ve všech záhybech na kůži.

Aby bylo možné rychle se zotavit ze seboroické dermatitidy, je třeba denně ošetřovat charakteristické šupiny olivovým olejem tak, aby rychle a bezbolestně zmizely. Kromě toho se ukázalo, že potravina je kontrolována, vylučuje mastné, kořeněné a uzené potraviny z denní stravy. Můžete použít speciální lékařské šampony k hydrataci suché kůže náchylné k odlupování.

Léčba alergické dermatitidy

S porážkou kůže je podezření na alergickou reakci těla. Jedná se o formu dermatitidy u dospělých, která k odstranění patologického procesu vyžaduje revizi denní stravy. Syntetické přísady v potravinách, polotovarech a konzervačních prostředcích by měly být z denního menu zcela odstraněny, protože se častěji stávají stejnými dráždivými látkami. Lékařská výživa zahrnuje rostlinné potraviny jako zdroj antioxidantů a přírodních vláken.

Jedlá dermatitida u dospělých

Tato forma dermatitidy je chronická a pacient jde do kategorie věčných „alergií“. Pro udržení obecného zdraví je nutné pravidelně provádět terapeutická a preventivní opatření. Potravinářské složky musí být hypoalergenní, jinak bude charakteristická vyrážka na různých částech dermy pacienta stále více a více obtěžovat. Alergeny jsou často červená zelenina a ovoce, potraviny a konzervanty, citrusové plody a bobule.

Jak léčit toxidermia

Správná léčba dermatitidy začíná produktivním vylučováním nebezpečného alergenu, který pronikl do těla potravou nebo dýchacím traktem a dále se šíří systémovým oběhem. Navíc může být injikována toxická látka. Pro produktivní léčbu vyžaduje jedinečně hypoalergenní dietu, přičemž vitamíny. Existuje stálý režim intenzivní péče pro dospělé, který v praxi poskytuje tyto oblasti: \ t

 • domácí očistné klystýry pro produktivní eliminaci intoxikačních přípravků;
 • vnitřní podávání enterosorbentů, diuretik, které také odstraňují toxiny z krve a jiných biologických tekutin;
 • zavedení roztoku thiosíranu sodného, ​​chloridu vápenatého intravenózně za účelem posílení oslabené imunity;
 • perorální užívání antihistaminik: Cetirizin, Tavegil, Loratadin, Claritin, Chloropyramin;
 • použití glukokortikosteroidů ve formě prednisolonu a jeho derivátů u závažných klinických snímků.

Jak léčit dospělou dermatitidu na těle

Pokud je nemoc detekována v raném stádiu, použití antihistaminik uvnitř i vně - tato léčba je dostačující. U komplikovaných klinických snímků s výskytem hnisavých ran a exsudativní vyrážky, perorálního podávání antibiotik ve formě tablet je nezbytné použití kortikosteroidů navenek. Pokud příznaky dermatitidy předchází zvýšená aktivita plísňové infekce, léčba by měla probíhat za účasti antimykotik.

Léčba drogami

Hormony k pití nebo antibiotika - rozhoduje ošetřujícího lékaře na základě vlastností klinického obrazu. Pokud nejsou žádné komplikace, jsou dospělým pacientům podávány perorálně antihistaminika. Jedná se o tablety Claritin, Loratadin, Tsetrin, Suprastin, Fenistil, L-Tset, Tavegil a další. Průběh intenzivní terapie se mění v rozmezí 7-14 dnů, individuálně upravený lékařem. Pokud jeden lék na alergii není vhodný, musí být vyměněn, s ohledem na kompatibilitu organismu s účinnými látkami.

Dále věnujte pozornost zástupcům následujících farmakologických skupin:

 • sorbenty: Enterosgel, aktivní uhlí;
 • probiotika: Linex, Bifidumbacterin, Hilak Forte;
 • antibiotika: rovamycin, doxycyklin, sumamed, nitrolid, erythromycin;
 • antivirotika: acyklovir, famvir, valtrex, alpizarin;
 • multivitaminové komplexy z dermatitidy.

Lokální léčba

Dermatitida se objevuje nejen na obličeji, přítomnost charakteristické vyrážky není vyloučena na zádech, hýždích a jiných částech těla. Pokud užívání pilulek zabíjí infekci patogenem zevnitř, pak vnější použití krémů a mastí pomáhá produktivně odstranit kosmetické vady, snížit intenzitu nepříjemných pocitů, zcela odstranit nepohodlí z vašeho každodenního života. Zde jsou léky předepsané lékaři při léčbě dermatitidy u dospělých:

 • protizánětlivé léky: Elokom, Diprosalik nebo Akriderm;
 • lokální činidla pro regeneraci kůže: Solcoseryl, D-panthenol, Bepanten;
 • kortikosteroidy: Elokom, Afloderm, Lokoid, Advantan.
 • antimykotika: Triderm, Pimafukort;
 • lokální antibiotika: mast z erythromycinu;
 • antimikrobiální sloučeniny: Fukortsin;
 • lokální antiseptika.

Homeopatie

Užívání bylinných léčiv je vhodné pro komplexní léčbu, protože jejich nezávislé použití pro dospělé dává spíše průměrný výsledek. S dermatitidou, fytopreparations s heřmánkem, řetězec, melissa a třezalka tečkované poskytují pozitivní dynamiku. Léky, jako je mast na bázi měsíčků, extrakt z heřmánku, éter z pupalky, kopřiva bodavá, jsou dobře ověřené.

Fyzioterapie

Pro urychlení léčby dermatitidy u dospělých je nutné absolvovat speciální postup v nemocnici. Taková jednání jsou předepsána ošetřujícím lékařem, specifikuje také počet procedur pro dosažení požadovaného účinku. Zde je to, co každý potenciální alergik potřebuje vědět:

 1. Electal phoresis s intalas, difhenhydramine, chlorid vápenatý redukuje pocit svědění kůže, zmírní opuch.
 2. Ultrafialové záření kůže k uvolnění nervového systému a odstranění nepříjemných symptomů dermatitidy.
 3. Použití s ​​parafinem nebo ozokeritem, aby se zabránilo hromadnému odlupování vysušené dermis.
 4. Elektrosleep s nestabilitou nervového systému a výrazné známky chronické nespavosti u dermatitidy u dospělých.

Léčba dermatitidy u dospělých lidových léků

Eliminace onemocnění může být alternativní metodou, ale v rané fázi patologického procesu. Léčba dermatitidy je úspěšná, pokud pravidelně léčíte ložiska patologie s heřmánkovými bujóny, kopřivy, dvojdomými, posloupností. Složení se připravuje klasickou metodou - 1 polévková lžíce. Já surovin pro sklenici vody, ale množství hotového léku závisí na hojnosti ložisek patologie. Dospělý by měl provádět každodenní domácí procedury, doplnit je oficiálními metodami.

Dieta

Hlavním cílem je eliminace alergenů z denního menu. U dermatitidy u dospělých a nejen potravin by měla být hypoalergenní. Aby bylo možné včas identifikovat podnět, doporučuje se absolvovat krevní test pro studium patogenní flóry během dalšího napadení dermatitidy. Denní menu by mělo obsahovat vlákninu, přírodní antioxidanty, přírodní vitamíny.

Video: Jak vyléčit atopickou dermatitidu u dospělých

Recenze

Marina, 27 let

Mám celoživotní alergickou dermatitidu. Jakmile se rozjasní, objeví se na kůži malá vyrážka, která připravuje o odpočinek. Jako léčbu používám 1 tabletu přípravku Claritin třikrát denně, navíc smazám vyrážku Ecolomem. Cítím se lépe, doporučuji všem dospělým.

Alina, 35 let

Z dermatitidy užívám tablety Suprastinu. Pár dní a skvrny na kůži spolu s svěděním zmizí bez povšimnutí. Tuto léčbu trávím několikrát do roka, protože mé alergie již několik let nedokázaly určit, z čeho se pravidelně objevují.

Kategorie: