Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lidé se nenarodili organizovaně. Kultivují dobré návyky, které jim pak pomáhají. Proto se i ten nejrozsáhlejší člověk může naučit plánovat svůj den, stanovit priority a zvládat své plány. Taková kvalita, jakou organizace vyžaduje, vyžaduje malé úsilí a praxi. Podívejme se na 13 základních návyků, které pomohou organizovat život.

Zapište si

Každý má přátele, kteří si pamatují každé narozeniny a posílají pohlednice blahopřání pro všechny svátky. To není magie a nemusí mít nutně dobrou paměť. Pokusy zapamatovat si věci nepomáhají organizovat se. K tomu musí být vše zaznamenáno.

Pero a papír jsou nejlepším způsobem, jak si zapamatovat. Snažit se vyhovět důležitým datům a událostem v hlavě, člověk ještě více komplikuje jeho život. Nahrajte vše: nákupní seznamy, svátky, schůzky a narozeniny.

Jako experiment se pokuste zapsat jména lidí, se kterými jste se právě setkali. To je více pravděpodobné, že pomůže zapamatovat mnohem více.

Harmonogram a stanovené termíny

Organizovaní lidé neztrácejí čas. Chápou, že plánování jde ruku v ruce s produktivitou, takže tvoří harmonogram pro den a týden a drží se ho. Pro ně je typické stanovení cílů a termínů jejich realizace. A co je nejdůležitější: následují je!

Zmatek v životě nezanechává čas ani místo k dosažení cílů a dodržení termínů. Vytvořte seznam přání. Zahrňte do ní věci, které chcete dosáhnout v životě, a zapište si, co musíte udělat, abyste je realizovali.

Život je krátký, takže se snažte dělat to, co je opravdu důležité.

Nepokračujte

Čím déle budete čekat na správný čas na dokončení svých plánů, tím bude obtížnější to udělat. Pokud chcete mít méně stresu a požadavků v životě, raději to organizujte. Pokud se budete snažit a vykonáte všechny úkoly, aniž byste je zpozdili "v dlouhé krabici", můžete se zbavit potřeby přemýšlet o tom, jak je v budoucnu implementovat.

Jako experiment přemýšlejte o něčem, co musí být organizováno v životě, a zapište si to. Pak zaškrtněte, kdy to můžete udělat a co je nutné pro implementaci. Můžete úkol dokončit právě teď? Vpřed!

Najít věci doma

Je snadné se ztratit, pokud ne doma. Chcete-li organizovat život, musíte si věci udržet na svém místě. Organizovaní lidé udržují pořádek, správně ukládají věci a určují místo pro ně.

Poskytujte snadný přístup na místa, kde jsou věci uchovávány k trvalému používání, a vyhněte se jejich nepořádkům. Buďte kreativní při hledání správného prostoru. Hlavní věc, kterou je třeba si pamatovat: NIKDY neoznačujte regiment jako „jiný“!

Jako experiment vyberte jedno místo, které lze reorganizovat. Pokud jsou rozptýlené objekty, seskupte je dohromady. Po tom, najít "dům" pro podobné věci a dát je tam.

Čistěte pravidelně

Každý týden si najděte čas na uspořádání prostoru. Vysoce organizovaní lidé mají vždy vyhrazené hodiny, aby se věci rozpadli. Položky domácnosti nejsou organizovány samy. Vyžadují neustálou a důslednou reorganizaci.

Tváří v tvář strachem

Pokud chcete uspět, musíte nejprve rozpoznat a pak čelit strachu.

Nikdy se vyhýbejte obtížným otázkám nebo problémům. Neztrácejte tvrdohlavost, abyste se s nimi mohli vypořádat v rané fázi, než se dostanou mimo kontrolu a stanou se velkými.

Udržujte jen to, co potřebujete

Čím více věcí, tím více zmatku. Lidé, kteří žijí organizovaný život, udržují jen to, co potřebují. Mít méně věcí také znamená, že z nich člověk získá větší potěšení a cítí se lépe, když používá všechny věci, takže nedovoluje sbírat prach na zbytečné odpadky.

Žádné úložné prostory pro všechno v domě? Namísto pronájmu skladu nebo nákupu velkého bytu se zbavte některých věcí.

Zapište si počet položek, které opravdu potřebujete. Pak napište seznam všeho v domě. Pokud skutečné množství převyšuje ideální seznam potřeb, je na čase reorganizovat skladovací prostor.

Víte, kdy zavolat jezdectvo

Pýcha není nikdy překážkou pro organizované lidi. Cení si produktivity mnohem více než osobní ego. Víte, kdy požádat o pomoc.

Vědět, jak se zbavit zbytečných věcí.

Snažte se jich zbavit. Méně věcí - méně nepořádku. Darujte charitu. Prodávejte online nebo předejte do spořitelny. Najděte místo, kde můžete dávat zbytečné věci.

Drž se dál od prodeje

Odstranili jste zbytečné věci? Není třeba je nahrazovat předměty, které jste viděli při prodeji.

Místo neplánovaných nákupů napište seznam toho, co opravdu potřebujete, a držte se ho. Organizovaní lidé se nevzdávají před falešnou reklamou. Položky s prodejem povedou k většímu zmatku.

Jako experiment, jít do obchoďáku bez peněz. Stačí se podívat na všechny věci s prodejem, které bych chtěl koupit, kdyby s sebou přinesli kabelku. Nenašli jste nic? Skvělé Pokud jste vytvořili seznam toho, co chcete koupit, uložte jej někam a zobrazte jej za měsíc. Pokud stále chcete tyto věci, neváhejte koupit.

Staňte se finančně gramotnými

Součástí organizovaného života je i poznání, kam se peníze utratí. Vyvinout systém pro sledování zisků a ztrát, jakož i návratnost investic. Pokud nevíte, kde začít, začněte jednoduchou tabulkou.

Vývoj takového zvyku úspěchu může probíhat společně s první položkou v seznamu, protože vše musí být zaznamenáno. Vědět, kam peníze půjdou, pomůže nejen rychle určit zisk a ztrátu, ale také zjistit, kde můžete ušetřit peníze v případě nouze nebo nepředvídaných výdajů.

Odpovědnost delegovat

Opravdu organizovaný život není přetékající se odpovědnosti, schůzkami a termíny. Ve skutečnosti je všechno opačné, protože věci, které vedou ke stresu, jsou postupně vyloučeny.

Podívejte se na seznam úkolů nebo si to vymyslete. Přezkoumat a najít jeden úkol, který můžete odstranit nebo delegovat na někoho jiného. Nyní pociťujte stres, že to musíte udělat, ustoupí.

Pracujte tvrdě

Použijte trochu úsilí a v případě potřeby připojte více. Po delegování odpovědnosti a plánování můžete začít organizovat, co je třeba udělat, a naplánovat si čas na provedení.

Taková kvalita jako organizace nevznikne za jeden den. To vyžaduje tvrdou práci, aby si příležitost vychutnat bezporuchový životní styl. Dělejte více úsilí, pokud máte pocit, že se chcete vzdát, a pamatujte si, co děláte.

Naučte se z těchto tipů, udělejte si z nich zvyk. Postupem času jim pomůže být mnohem organizovanější a produktivnější!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: