Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S rozvojem technologií se náš svět stává stále více virtuální. Všimli si, jak rychle jsme si zvykli na e-mail, Skype a sociální sítě. Méně času je věnováno komunikaci s přáteli v telefonu, protože můžete napsat zprávu a odeslat fotografii. Stále častěji zůstáváme doma u počítače, místo toho, abychom chodili, a sledovali novinky na sociálních sítích pro život přátel.

Sociální sítě

Sociální síť je specializované místo, kde mohou lidé komunikovat a sdílet informace. Existují sítě pro komunikaci, datování, podle zájmů.

Nejoblíbenější je Facebook. Má 1, 3 miliardy uživatelů, byl vytvořen Mark Zuckerberg v roce 2004. Uživatelé sdílejí své informace, fotografie, myšlenky. Je zde možnost vytvořit zájmové skupiny, stejně jako stránky toho, co se vám líbí.
VKontakte znají všechny uživatele z Ruska. Je také nejoblíbenější rusko-jazykovou sítí. Vytvořil Pavel Durov v roce 2006. Má 342 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Je pravděpodobně obtížné najít ruskou osobu, která není registrována u VKontakte. Tento sociální zdroj zachytil všechny obyvatele Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Uživatelé neustále aktualizují stav, hudební fotografie. Existuje spousta zájmových skupin, jsou to kino, hudba, sport, knihy a tak dále. Většina registrovaných uživatelů je aktivně zapojena do života tohoto internetového zdroje a pro mnohé se stala nutností.
Spolužáci jsou druhou nejoblíbenější sociální sítí v Rusku. Zahájen v březnu 2006 Albertem Popkovem. Publikum více než 205 milionů lidí. Od 4. července 2013 je projekt k dispozici v angličtině.
Můj svět z Mail Ru Group. Malá sociální síť, která je k dispozici uživatelům, kteří mají účet na poštovní službu Mail ru.

Existuje také mnoho zájmových sítí, kde každý může najít partnery a přátele v určitém okruhu koníčků. Například Instagram, kde uživatelé sdílejí své fotografie, mohou přidávat přátele, komentovat aktualizace. Každý uživatel registrovaný na Instagramu doslova vypráví svůj život z fotografií: kde byl, co jedl, co měl dnes na sobě. Portál Myspace je obýván především hudebníky a hvězdami. Flics je další foto komunita.

Tam je ještě spousta datování lokalit, kde se lidé setkávají, komunikovat. Existují specializovaná místa, kde se lidé setkávají za specifickým účelem, jako je manželství a vytvoření rodiny. Populární stránky v ruském jazyce: LovePlanet, Mamba.

Pravidla komunikace

Na webových stránkách jakékoli sociální sítě naleznete pravidla chování na tomto zdroji, obvykle s nimi souhlasíte při registraci. Toto ustanovení o autorském právu, důvěrnosti a právních předpisech Ruské federace (pro stránky ruského jazyka).

Uživatel nesmí:

 • Vytvořit falešné účty.
 • Útoční partneři
 • Šířit nepravdivé informace.
 • Distribuce reklamních informací ve formě nevyžádané pošty.
 • Distribuce škodlivého softwaru.
 • Distribuovat informace obsahující: podporu trestné činnosti, hrozby, obscénní materiály, scény násilí.
 • Je nezákonné zveřejňovat osobní materiály třetích osob bez jejich souhlasu.

Uživatel musí:

 • Oznámte všechna porušení správy webu.
 • Nepředávejte přihlašovací jméno a heslo z účtu ostatním.
 • Vezměte plnou odpovědnost za informace na své stránce.
 • Při registraci poskytnete přesné informace.
 • Dodržujte ustanovení právních předpisů Ruské federace.

Závislost

Internet nám usnadnil život. Zprávy létají za sekundu, všechny potřebné informace lze nalézt poměrně rychle. Na jedné straně je to velmi pohodlné. Ale je zde i mínus - to jsou sociální sítě. Je těžké najít lidi, kteří nejsou registrováni alespoň na jednom takovém místě. Myšlenkou vytvoření sociální sítě byla schopnost komunikovat s lidmi a sdílet jejich informace (fotografie, nahrávky, video). Postupem času se komunikace na virtuálních stránkách začala stávat závislou.

Známky

Máte neustále potřebu jít na svou stránku, kontrolovat zprávy, i když víte, že by vám nikdo neměl psát.
Strávíte celou dobu čtení zpráv a prohlížení stránek jiných uživatelů a čekáte na jejich aktualizace.
Budete potřebovat denní aktualizace stavu, stejně jako publikování fotografií, jak budete trávit čas.
Hrajete spoustu času v aplikacích, snažíte se vylepšit svou úroveň ve hře.
Máte upozornění na všechna zařízení: telefon, počítač, e-mail, instant messenger.
Sedíte u počítače a kontrolujete poštu. Většinu času trávíte na stránkách sociální sítě.

Řešení tohoto problému není tak těžké. Chcete-li začít, zkuste odstranit oznámení o nových zprávách a aktualizacích. Pokuste se s každým pokusem navštívit zdrojové stránky, abyste dělali více užitečných věcí: přečtěte si knihu, naučte se nový cizí jazyk nebo alespoň sledujte film. Pak zkuste jeden den navštívit stránku. Strávit více času s přáteli, přestat psát zprávy, pokud chcete mluvit, stačí zavolat. Po chvíli si uvědomíte, že skutečný život je mnohem lepší než virtuální život. Jen si představte, kolik případů byste mohli udělat bez trávení času na sociálních sítích.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: