Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tato patologie je považována za benigní novotvar kůže, který se díky své virové povaze rozšířil. Ploché bradavice jsou vzácné a vyskytují se pouze ve 4-5% případů výskytu vyčnívajících kožních útvarů. Častěji toto onemocnění postihuje děti a dospívající. Barva bradavic se zpravidla neliší od tónu pleti, ale v některých případech nabývá nahnědlé nebo žluté barvy. Dermatologové se zabývají diagnostikou a léčbou tohoto druhu patologie.

Co jsou bradavice

 1. Plochá (juvenilní) vyrážka se vyskytuje častěji na končetinách, těle, obličeji. Mají vzhled malých plaků na pár milimetrů tyčících se nad kůží v pevné, narůžovělé nebo světle hnědé barvě. Tato patologie je charakteristická pro děti a adolescenty.
 2. Vulgar, obyčejné papillomy jsou běžné mezi mladými lidmi. Mají vzhled zaobleného výstupku na kůži, až 5 mm vysoký. Zpočátku se vyrážky neliší v barvě od kůže, později získávají nahnědlý nebo šedý odstín. Často na kůži jsou spárované jednoduché bradavice, kde je jedna deska větší a druhá menší.
 3. Filamentózní papilomy se nacházejí na krku, obličeji, pod prsními žlázami (u žen), v axilárních oblastech. Vypadají jako kulaté vyvýšení nad epidermis. Vláknité bradavice se tvoří častěji u starších nebo zralých lidí, kteří dosáhli věku 40 let.
 4. Genitální papilomy jsou charakterizovány přenosem a umístěním na lidské tělo. Tento typ patologie vypadá jako květáková hlava, má tělesnou barvu nebo je poněkud ztmavlý. Takové bradavice se tvoří v oblasti konečníku, třísla, úst, penisu u mužů a stydkých pysků u žen. Jediný způsob přenosu genitálních bradavic je genitál.

Příčiny bytových, juvenilních bradavic u dětí i dospělých

Jakýkoliv typ bradavice, který se objevuje na lidské kůži, je důsledkem infekce papilomavirem, také známým jako HPV. Tato infekce přechází na lidi prostřednictvím kontaktu s pacienty (prostřednictvím handshake, objetí, polibků, používání běžných jídel) nebo nepřímo, v případě kontaktu s madly, kliky dveří, tlačítky výtahu a dalšími běžnými předměty. Infekce HPV se provádí pomocí malých ran na sliznicích nebo na kůži, jako jsou řezy, odřeniny, škrábance.

Virus proniká do lidského těla a zůstává tam navždy. Navíc, v závislosti na stavu imunity a obecném duševním stavu, virus může "žít" u dospělých a dětí v latentním stavu nebo se začít aktivně šířit. Výskyt hojnosti plochých bradavic na lidské kůži ukazuje vývoj infekce ve druhém scénáři. Trvalý pobyt HPV u člověka způsobuje časté opakování bradavic po jejich odstranění.

Lokalizace bradavic - foto

Nejběžnějšími plochami pro bradavice plochého typu jsou ruce, obličej, nohy, záda, krk. Tento typ kožních útvarů nesmí vyčnívat nad povrch epidermis, kvůli kterému obdržel své jméno. V některých případech lidé omylem berou bradavice pro pihy nebo věkové skvrny, zejména pokud mají hnědavou barvu. Velikost nádorů se pohybuje v rozmezí 2-5 milimetrů. Mechanické poškození bradavic může stimulovat šíření viru, což vede k vzhledu mnoha nových útvarů na kůži.

 • Ploché bradavice na těle jsou obvykle umístěny v blízkosti krku, ale u některých pacientů se nacházejí na hýždích, horních končetinách a dalších místech. Kožní ploché papilomy často neznatelně zaplňují velké plochy epidermy. Pokud pacient začne aktivní reprodukci kožních útvarů, měli byste okamžitě kontaktovat dermatologa, jinak se virus dostane do takové míry, že ho bude velmi těžké porazit.
 • Na rukou plochých bradavic dochází ne méně často než na těle. Obvykle se objevují na prstech nebo na zadní straně zápěstí. Tyto kožní útvary nepřináší mnoho nepohodlí, ale někdy stimulují svědění. Pokud poškrábáte bradavice, jejich fyzické poškození může zahájit šlechtitelský proces, který přispěje ke vzniku ještě více papillomů.
 • V posledních letech se často vyskytují případy bradavic na nohou a nohou. Rostlinné papilomy jsou vizuálně vnímány jako brilantní plaky na noze, které se po určité době zakryjí nadrženou tkání, kůže se stává drsnou a drsnou. Průměr bradavic se může lišit: od několika milimetrů po několik centimetrů. Barva plantárních bradavic zůstává stejná jako zdravá kůže. Často jsou tyto patologické stavy doprovázeny bolestivými pocity, zejména pokud se vyrážka nachází na podpěrných plochách nohy.
 • Bradavice na obličeji vypadají jako malé plaky, které mírně stoupají nad epidermis. Jejich průměr se pohybuje od 3 do 5 milimetrů. Papilomy obličeje jsou narůžovělé nebo světle hnědé barvy a mají mírně lesklý povrch. Takové erupce se nezdají být jediné, ale ve skupinách a na jejich povrchu není žádný vzor kůže. Bradavice na tváři nezpůsobují nepříjemné pocity, ale vytvářejí vážný estetický problém. Papilomy kolem očí a očních víček však někdy visí nad žákem a zasahují do normálního pohledu.

Jak se zbavit plochých bradavic

Často - spontánní vymizení papillomů z lidské kůže. Navíc, vzhledem k jeho vyčnívajícímu tvaru, jsou bradavice často vystaveny mechanickému poškození. Pacienti proto obvykle chtějí odstranit anomálii kůže, aby napravili kosmetický defekt. Existuje mnoho různých lidových prostředků pro léčbu plochých papilomů, ale samo-léčba ohrožuje výskyt komplikací, výskyt nových kožních lézí a šíření infekce v celém těle. Pro léčbu ploché bradavice je lepší obrátit se na zkušeného dermatologa.

Masti a jiné léky z lékárny

Léčba plochých papilomů je volena individuálně lékařem. Pacientovi se obvykle předepisují další imunomodulátory, které podporují imunitní systém při léčbě bradavic. Při výběru takových léků dermatolog bere v úvahu aktuální stav pacienta, jeho věk, nepřítomnost chronických onemocnění a další důležité faktory. V případě potřeby lékař předepíše antivirotika, aby potlačil aktivitu viru. Dále jsou uvedeny účinné prostředky pro léčbu plochých papilomů.

 • Imiquimod. Tento imunomodulátor se vyrábí ve formě krému a je velmi účinný při léčbě plochých bradavic. Lék nezanechává jizvy a je bezpečný. Krém by měl být aplikován výhradně na shluky papillomů třikrát týdně. Tam může být minimální bolest, neexistují žádné vedlejší účinky s řádným použitím léku.
 • Tretinoin (1% nebo 0, 05%). Krém se aplikuje přes noc, zakryje postiženou kůži tenkou vrstvou. Dermatolog předepisuje frekvenci aplikace přípravku individuálně pro každého pacienta a dosahuje mírného loupání v místech, kde se bradavice hromadí. Terapie může trvat několik týdnů a dokonce měsíců, v závislosti na rychlosti, při které je dosaženo optimálního klinického účinku.
 • "Efudex" (Efudex 5%) je také "5-Fluorudacil". Krém se aplikuje na postižené oblasti kůže dvakrát denně po dobu jednoho týdne a půl. Lék stimuluje zvýšenou fotosenzitivitu, takže během léčby je nutné chránit pokožku pacienta před aktivním slunečním zářením. Pro aplikaci léčiva je třeba použít bavlněný tampon pro lokalizaci jeho účinku pouze na oblasti vyrážky.
 • Pálená magnézie, to je oxid hořečnatý. Lék se užívá orálně třikrát denně, 1 gram po dobu 10 dnů. Takové kurzy vyžadují několik (3-4), interval mezi nimi je 5 dnů.
 • Oxolinová mast. Lék se používá 2-3 krát denně po dobu 2-16 týdnů. Pro účinnou léčbu bradavic plochého typu byste měli zvolit mast s koncentrací 2% nebo 3%.
 • Kyselina salicylová 60%. Pro dosažení maximálního efektu byste měli páru před použitím masti mírně vyschnout. Ošetření postižených papiloma oblastí tenkou vrstvou, pak obvaz je. Je lepší provádět procedury před spaním, a ráno se třepetat porosty pemzou. Průběh léčby kyselinou salicylovou trvá až do úplného vymizení bradavic.

Chirurgické odstranění

Existuje několik moderních typů odstranění plochého bradavice:

 • Elektrokoagulace

Metoda odstraňování papillomů spočívá v použití elektrického proudu. Před zákrokem se kůže dezinfikuje a anestetizuje. Pak se pomocí speciálního zařízení bradavice kauterizuje a odstraňuje z kůže. Elektrokoagulace se často nepoužívá, protože je vysoká pravděpodobnost zjizvení. Tento způsob odstraňování plochých bradavic je lepší použít pro jejich formace v uzavřených oblastech kůže.

 • Kryodestrukce

Za nejbezpečnější se považuje ošetření plochých papilomů tekutým dusíkem. Zmrazení snižuje riziko otevření krvácení, poškození okolní kůže a infekce krve. Po zákroku kauterizace se v místě bradavic objeví kůra, po asi 2 týdnech zmizí. Nevýhodou této léčby je možnost vzniku mírných jizev nebo neúplného odstranění plochých bradavic. Kryoterapie zahrnuje provádění několika postupů. Během smrti papillomů se na jejich místě tvoří puchýře - otevřený průchod pro infekci.

 • Odstranění bradavice laserem

Použití laseru k odstranění papilomů je založeno na tepelném účinku konkrétního světelného paprsku na postiženou kůži. Pro ochranu epidermis před popáleninami a procedurami zmírnění bolesti je přístroj vybaven chladicím systémem. Stupeň účinnosti takové léčby závisí na správném výpočtu hloubky průchodu paprsku a na době jeho dopadu na plochý papiloma. S laserovým odstraněním bradavic je pravděpodobnost zjizvení mnohem menší než u jiných terapií. Tato metoda je oblíbená díky své bezbolestnosti a rychlosti pro dosažení pozitivního účinku.

 • Excize

Tento způsob odstraňování plochých papilomů se používá při tvorbě velkých kožních bradavic. Provádí se v lokální anestezii, často zanechává jizvy a jizvy. Při chirurgické excizi bradavic je pravděpodobnost HPV v krvi pacienta, proto je tento způsob odstraňování kožních patologií doporučován pouze v případech kontraindikací k použití jiných metod odstraňování bradavic (s rozsáhlým rozšířením lézí).

Recepty, které pomohou odstranit bradavice doma

 • Ošetření plochých brambor condyloma. Bramborové slupky roste. Položte kejdu na film a položte obklad na bradavici, upevněte ji obvazem nebo čistým hadříkem. Bramborové obklady v noci za měsíc.
 • Odstranění kožních útvarů octem. Použijte 1 kapku stolního octa na bradavice jednou denně. Tento způsob léčby plochých papilomů je velmi účinný, po několika dnech vysychají a odpadávají.
 • Kalanchoe odchází. Každý den by měl být na kondylomy a jejich akumulační místa aplikován obvaz s jemně nasekanými nebo třepanými listy Kalanchoe. Opakujte postup, dokud patologie nezmizí.
 • Léčba bradavice jarní. Namažte kožní útvary rostlinné mízy, které se objevují na přerušení dříku. Pokud se používá k odstranění papillomů z kůže obličeje, ošetřete ji hydratačním krémem. Průběh léčby je 10 dnů.
 • Kyselá jablka v léčbě plochých bradavic. Nezralé plody zelených odrůd zmáčknout, dostat čerstvé šťávy. Mazání kožních útvarů dvakrát denně po dobu 2 týdnů. Tato metoda je ideální pro odstraňování plochých bradavic z kůže obličeje.
 • Odvar z bylin s plochými bradavicemi. Rozdrtíme a promícháme ve stejném poměru listy listnaté, kopřivy, meduňky, zelené přesličky, pampelišky. Naplňte 4 sklenice studené vody 3 lžíce směsi bylin, přiveďte k varu a přidržte oheň dalších 10 minut. Nechte vývar stát několik hodin a napětí. Užívejte infuzi papillomů třikrát denně 30 minut před jídlem, 3 lžíce.

Zjistěte také, co znamenají krtci na tváři.

Nestandardní lidový lék - spiknutí

Vezměte jablko ze stromu, rozdělte jej na 3 části, otřete místa, kde se tvoří ploché papilomely, a řekněte:

"Které jablko je jíst,

A která jablka vysychají.

Takže ty bradavice vysycháš

Ve jménu Otce a Syna a Ducha svatého.

Teď a navždy a navždy. Amen.

Po tomto by ovocné řezy měly být pohřbeny na třech různých místech, kde lidé nechodí.

Recenze

Vitaly, 54 let, Voroněž:

Několik let se snažil používat lidové léky, aby vyvedl plantární bradavice. Vinegar pomohl, ale o šest měsíců později se objevily ploché papilomy. Dermatolog navrhl, aby byl virus nejprve odstraněn zevnitř, předepsán průběh imunomodulátorů.

Oksana, 33 let, Astrachan:

Moje babička mě vybídla k receptu proti plochým bradavicím. Za prvé, kůže, kde byly vytvořeny kondylomy, by měla být napařena, dezinfikována a korneální vrstva by měla být setřena. Po tom dejte česnek kaše na papilomy a lepidlo s omítkou. Pozitivní výsledek je patrný po 2-3 dnech.

Igor, 29 let, Eagle:

Ten odvozil ploché papilomy s roztokem kyseliny salicylové 2%. Kůže vedle vyrážky se trochu odlupuje, ale je to malá oběť. Bradavku dvakrát třepte vatovým tamponem dvakrát denně. Po měsíci a půl jsou papilomy pryč.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: