Ručně vyráběné doplňky budou vždy v módě. Aby bylo možné plést baktus s hákem podle hotového popisu, nemusíte mít spoustu zkušeností, a to i ctižádostivý kvalifikovaný pracovník bude schopen zvládnout tento úkol. Existuje mnoho zajímavých nápadů a způsobů, jak nosit tuto módní věc na internetu, takže můžete vytvořit několik možností pro různé typy oblečení najednou.

Co je baktus

Řada trojúhelníkových šátků nebo šátků, které se nosí kolem krku, se nazývá baktus. Móda nosit úhel položky přišla ze severských zemí - Norska, Švédska. Dříve se vyráběl plstěním nebo šitím z teplých tkanin. Po pletení po celém světě se stal populárním koníčkem, objevilo se mnoho nápadů na baktus, spojených pomocí háčků a pletacích jehel.

Háčkování háčkování bactus

Výrobek nejen dokonale chrání krk před chladem na podzim a v zimě, ale je také vhodný jako módní doplněk jakéhokoliv oblečení. Aby bylo možné rozhodnout o vytvoření příslušenství, není nutné být zkušený pletař, a to i začátečník může udělat. Hlavní je znát fáze pracovního výkonu a některá pravidla:

 1. Je nutné brát nitě, které nebudou vztyčeny. Viskóza a bavlna jsou vhodné pro letní verzi, akrylová nebo vlněná směs pro zimní bakterus.
 2. Háčkované bacti s diagramy a popisy jsou mnohem snazší plést, protože podrobná vysvětlení, jak provádět celý proces ve fázích.
 3. V závislosti na tom, který vzor pletení háčků je zvolen, můžete plést napříč, začínat od dlouhé strany šálu nebo od rohu.
 4. Široká strana baktus by měla být taková, že můžete obalit objekt kolem krku a svázat ho vpředu.

Kromě toho se musíte seznámit s technikou háčkování a poté si prostudovat speciální zkratky použité v popisu pletených věcí:

 • VP - vzduchová smyčka;
 • Comm. Čl. - spojovací sloupek;
 • sb / n. - sloupec bez nakida;
 • s./n. - dvojité háčkování;
 • ps / n - půl sloupec s víčkem;
 • vog.s./n. - konkávní dvojité háčkování (obruba);
 • vypt.s / n - konvexní dvojitý háčk (přední).

Zajímavé nápady

Používáte-li tipy na internetu, můžete produkt jedinečný, ne jako ostatní. Nejzajímavější nápady pro pletení baktus:

 1. Vezměte vlákno sekční barvení, dostat hladký přechod z jedné barvy do druhé.
 2. Navlékněte si pletený šátek, střídající se háčky a vzduchové smyčky, přetáhněte vlákno kontrastní barvy do výsledné sítě. V tomto případě bude vytvořena imitace kostkované látky.
 3. Vyberte si krásné čtvercové motivy s květinovým vzorem a zkombinujte je, abyste vytvořili trojúhelník. Můžete připojit samostatné díly v poslední řadě nebo pomocí jehly.
 4. Proveďte originální páskování pomocí zajímavého tématu pro háčkování hran.
 5. Ozdobte předměty střapci nebo třásněmi jiné barvy.

Vzory

Jednoduchý tvar příslušenství přispívá k tomu, že si můžete vybrat téměř jakýkoliv vzor pro pletení. Než budete bydlet na jednom z mnoha schémat, musíte se rozhodnout, jak bude daný předmět funkční. Pokud máte v plánu nosit jej jako doplněk k šatníku, můžete si vybrat krásný vzor prolamované. Pokud je nutné, aby chránila před větrem a mrazem, pak je lepší zastavit se na těsném páření.

Jak uvázat baktus

Před zahájením práce se doporučuje najít model baktus, zvolit správný typ závitu a číslo háku. Pro ty, kteří právě začínají zvládat základy pletení abecedy, je vhodné zvolit jednoduchý vzor. Poté by měl být vzorek vázán 10 až 10 cm, aby se zjistila hustota pletení, a pak rozebrat vybraný vzor od začátku do konce, takže v procesu nebudou žádné potíže.

Háčkování prolamované baktus

Věci, které je třeba ozdobit šatní skříň, nemusí být teplé, takže často pro letní baktus je vybrán prolamovaný vzor sestávající z velkého množství vzduchových smyček a dvojitých háčků. Vypadá dobře prolamované "ananas". Krásný vzor snadno vejde do trojúhelníku, pokud začnete pletení z rohu a dělat expanzi po stranách. Materiály: háček 1.3, "Korálkový" Pekhorka - 100 g.

Fáze práce:

 1. Link 2 ce
 2. Proveďte 4 vp a 1 polévková lžíce. s / n ve smyčce předchozího řádku.
 3. 4 vp zvedání, 1 polévková lžíce. s / n, 1 ce, 1 polévková lžíce. s / n
 4. 4 vp zvedání, 1 polévková lžíce. s / n ve vzdušné smyčce předchozí řady, 3 vp, 1 polévková lžíce. s / n., 1 ce, 1 polévková lžíce. s / n v další vzdušné smyčce.
 5. 4 vp zvedání, 1 polévková lžíce. s / n ve vzdušné smyčce předchozí řady (na okraji by měl být vzorek klíště), 2 opt, 3 lžíce. s / n, 2 paras, 1 polévková lžíce. s / n, 1 ce, 1 polévková lžíce. s / n
 6. Knit motiv "ananas" podle jakéhokoli schématu, provedení dodatky podél okrajů, dokud bactus velikost se stává požadovanou velikost.

Bosenské

Zvláštností bosenské pletení je, že tkanina je vytvořena pomocí spojovacích sloupků. Při pletení stylového bactusu, známého jako bosenský, se tyto prvky také používají. Je lepší zvolit nitě tvrději, takže to byl viditelný reliéf. Produkt se vejde napříč. Od nejužší části s dodatky, a pak s doplňky. Materiály: „Jeans“ YarnArt - 130 g, háček-2.

Fáze práce:

 1. Make 4 vp, pletené 2 lžíce. s / n v první smyčce.
 2. Otočte práci a plette 1 řadu spojovacích sloupků, pletení na konci 1 smyčky 2 Comm. Čl.
 3. Spojte sérii dvojitých háčků, opakujte počet spojovacích tyčí.
 4. Pletené v řadě umění. s / n střídavě se vzduchovými smyčkami.
 5. Pokračovat v pletení podle vzoru, dělat sčítání přes řádek tak, že jsou umístěny na jedné straně.
 6. Po délce bude asi 70 cm, začít provádět snížení, dokud 3 polévkové lžíce zůstane. s / n

Dítě

Móda pro děti kopíruje všechny populární trendy, takže háčkování trojúhelníkový šátek lze vidět na mnoha malých módy. Není nic horšího než tradiční šátek zavírá hrdlo, kromě toho, že může být nošena jako doplněk k čelenku, sako nebo kabát. Ideální pro dítě baktus kreslení "babička náměstí." Materiály: Nitě "Dětská novinka" od firmy Pekhorka - 80 g, háček-dva.

Fáze práce:

 1. Zavřete kroužek 4 ​​VP
 2. Spusťte 3 vp vzestup, 3 více VP, 3 lžíce. s / n v kruhu, 3 ce, 3 lžíce. s / n v kruhu, 3 ce, 1 polévková lžíce. s / n do kruhu.
 3. Pokračujte podle schématu, plette do středního oblouku 3 vp –3 Čl. s / n., 3 paras, 3 lžíce. s / n až do šířky baktusu 50 cm.
 4. Udělejte postroj z umění. b / n od vrcholu.

Muž

Háčkovaný šátek na krk, pletený pro muže, bude nádherný dárek pro jakékoliv datum. Tyto doplňky jsou preferovány zástupci silnější sex následující módní trendy. Je možné zdůraznit příslušnost věci pomocí monofonních vláken a jednoduchého vzoru. Materiály: Moskevská oblast z továrny Troitsky v tmavě modré, háčku č. 3.

Fáze práce:

 1. Vytočte řetěz ce, délka 75 cm
 2. Pletené umění. s / n, zmenšující se v každé řadě 2 lžíce. s / n, dokud nezůstanou 3 smyčky.
 3. Nakonec je bakterus háčkovaný v nápadném kroku.

Zvlněná

Název šálu obdržel kvůli vzoru v podobě hřebenů vln, který je vyroben pomocí reliéfních háčků s háčkem. Šátek se z široké části pletou až k úzkému. Než se dostanete do práce, musíte se naučit, jak plést reliéfní póly. Doporučuje se zvolit nenulové závity, aby proces nebyl tak složitý. Materiály: Vita "Camilla" příze - 150g, háček №2.

Fáze práce:

 1. Vytočte 400 in. P.
 2. V první řadě se pletou jednoduché sloupce s jedním a dvěma naquidy podle schématu.
 3. Vertices jsou získány vázáním několika Art. s / n v jedné smyčce a v drážkách projít několika smyčkami.
 4. Postupně se pletení zužuje směrem ke středu zmenšováním vln.
 5. V poslední řadě pleteme 1 hřeben a provádíme páskování.

Baktusový transformátor

Důkazem toho, že jednoduchý kapesník lze nosit nejen jako šátek, ale také jako plnohodnotný kus oblečení, je bakterus-transformátor. Na rozdíl od tradičních věcí tohoto typu má tvar lichoběžníku. Pomocí knoflíků mu můžete dávat různé formy a nosit je jako bolero, originální límec nebo dekorativní šátek. Materiál: háček číslo 2, Alize "Bella Batik" tyrkysová - 150 g.

Fáze práce:

 1. Vytočte 400 in. P.
 2. Navlékněte pro zvedání 3 VP, do 4 CE od začátku plést 5 tbsp. s / n, střídavě s 1 ce, ustoupit 3 ce, provádět 1 polévková lžíce. b / n Opakujte to až do konce řetězce vzduchových smyček.
 3. Proveďte 3 vp pro zvedání, 1 polévková lžíce. s / n v první smyčce ventilátoru 5 tbsp. s / n, 3 paras, 1 polévková lžíce. b / n v centrálním sloupci ventilátoru, 3 vp, 1 polévková lžíce. s / n v poslední smyčce ventilátoru 5 Art. s / n, 1 ce Pokračujte až do konce řádku.
 4. S pomocí Comm. Čl. stoupání na vrchol st. b / n předchozí řady, pletené podle schématu první řady, pletení ventilátory v šachovnicovém vzoru.
 5. Plette, dokud nebude ve středu 1 ventilátor.
 6. Rozteč ve dvou stupních - 1 řada: Art. b / n, 2 řady - ventilátory.
 7. Šití tlačítka na jedné straně lichoběžníku.

Baktus Ugolyok

Háčkovaná trojúhelníková šála „The Corner“ dostala tento název díky své bohaté černé barvě. Pro něj se doporučuje vzít si nit s trochou lesku. Zdůrazní krásný pletený ornament. Toto příslušenství je lepší nosit přes kabát nebo kožich, zdobí ho střapci. Materiály: Nitě "Brilliant" tón 4952 od firmy Vita - 100g, hook-two.

Fáze práce:

 1. Vytočit 7 VP, provést 1 polévková lžíce. s / n v 1 smyčce řetězu, 3 wp, 1 polévková lžíce. s / n ve stejné smyčce.
 2. 3 vp pro zvedání, pletení na 8. st. s / n v každém oblouku vzduchových smyček (stačí získat 16 Art. s / n).
 3. Pokračujte v práci přesně podle schématu, dokud základna šátek nedosáhne požadované délky.
 4. Udělejte štětce na koncích.

Video

Kategorie: