Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S výskytem plísňové povahy na kůži infekce se snižuje kvalita života člověka a přináší fyzické a estetické nepohodlí. Poškození povrchové vrstvy kůže houbami se týká kožního onemocnění. Jedna z těchto infekcí je u lidí versicolor versicolor. Co víte o tomto onemocnění? Níže uvedené pokyny vám pomohou pochopit příčiny a metody léčby kožního onemocnění.

Co je lišejníková barva u lidí?

Pityriasis versicolor versicolor je onemocnění, které postihuje horní rohovinovou vrstvu kůže, nehtů a vlasové kůžičky. Pro život člověka, nemoc nepředstavuje hrozbu, jen zhoršuje kvalitu života, přináší určité nepříjemnosti. Barva zbavená během těhotenství pro matku a dítě také nese nebezpečí. Infekce je charakterizována nepřítomností vážných zánětů, zatímco má několik synonym, jako je solární houba nebo choroba na pláži.

Příznaky

Blok lišejníků se projevuje následujícími příznaky:

 1. V místech mazových žláz se objevují skvrny na kůži, podobně jako lišejníky. Specifické oblasti zánětu: hrudník, břicho, záda, hlava, podpaží. Na kůži nohou a dlaně se neobjeví skvrny.
 2. Časem se žluté skvrny na kůži zhnědnou a pomalu se vyvíjejí jasné hranice, což vede k tvorbě rozsáhlých lézí.
 3. Pokud lehce poškrábáte postiženou kůži, pak jsou šupiny odděleny od jejího povrchu.
 4. Na poškozené kůži je svědění.
 5. Jasnost skvrn se zvyšuje v letním období kvůli vystavení ultrafialovému záření na kůži, což zvyšuje pigmentaci v nepostižených oblastech, zatímco samotná ložiska zůstávají bledá na pozadí zbytku povrchu. To usnadňuje houba, která produkuje kyselinu azelaovou, která blokuje syntézu pigmentu melanocyty.

Příčiny

U lidí existuje houba malassezia furtur. Před vznikem příznivých podmínek pro jeho rozvoj se patogen neprojevuje žádnými příznaky, proto nezpůsobuje újmu. Onemocnění dostává podnět k rozvoji v důsledku nadměrného pocení a specifického složení potu, porušení přirozeného procesu exfoliace kůže nebo individuálního predispozice těla.

Barevný lišejník se vyskytuje u mužů a žen, většinou v mladém věku. U dětí je méně časté, ale i v takových případech je onemocnění doprovázeno závažnějšími patologiemi, jako je diabetes, tuberkulóza, vegetativní neuróza. Je to versicolor versicolor nebo ne? Je třeba poznamenat, že "vyzvednutí" nemoci je možné při použití položek hygieny pacientů.

Jak to vypadá

Barevný lišejník vypadá jako vícebarevné skvrny s jasně definovanými okraji. To je dobře vidět na fotografii. Léze s asymetrickým tvarem se objevují iv podpaží. Malé šupiny odlupují z poškozených povrchů. Jak choroba postupuje, skvrny se spojují a zvyšují léze postižené oblasti.

Jak zacházet s barevnými lišejníky doma

Před zahájením léčby zbavit osobu, musíte mít přesnou diagnózu, že pouze odborný dermatolog může určit. Po určení, zda má pacient barevné lišejníky či nikoliv, lékař předepíše léky ve formě mastí, tablet a šamponů. Kromě toho, metody tradiční medicíny pomáhají vyléčit nemoc. Níže naleznete oblíbené léky používané v terapii proti lišejníkům.

Lidové léky

Jak vyléčit vícebarevné lišejníky? Vyzkoušejte následující recepty lidových prostředků:

 1. Tinktura měsíčku. K tomu, aby květiny rostliny a alkoholu nebo vodky v poměru 1: 5. Trvejte na tmavém místě asi týden. Poškozenou pokožku otřete tinkturou až 3x denně.
 2. Šťáva z cibule nebo lopuchu. Vezměte 2 cibule. Rozdrťte je, napijte šťávu přes gázu a třikrát denně třete kůži. Sledujte kurz za 2 týdny. Místo cibule můžete použít listy lopuchu.

Drogy

Léky předávané pacientům s barvou lišejníků jsou prezentovány v několika formách:

 1. Topické lokální přípravky: krém, mast, sprej, roztok, například Mikospor, Bifosin, Clotrimazol, salicylové vody, gely a šampony.
 2. Komplexní fungicidní léky ve formě tablet: "ketokonazol", "itrakonazol", "flukonazol", "diflucan".

Prášky

Jak zobrazit barevný lišejník? Chcete-li rychle a trvale se zbavit problému, použijte následující léky ve formě tablet:

 1. Ketokonazol. Indikace jsou odrůdy mykózy. Užívejte 1-2 tablety denně. Doporučujeme pít kyselé nápoje. Cena od 100 r.
 2. "Diflucan". Indikace pro použití jsou mykózy kůže a vlasů. Je nutné přijmout 50 mg denně po dobu půl hodiny před jídlem během 2 týdnů. Cena od 200 r.

Mast

Pro externí ošetření používejte masti a krémy:

 1. "Mikospor". Naneste antimykotikum na poškozenou pokožku tenkou vrstvou před spaním. Cena od 350 r.
 2. "Clotrimazol". Antifungální krém by měl být aplikován na očištěnou a vysušenou pokožku až 3x denně. Vrstva by neměla být příliš tlustá, doporučuje se namazat masážními pohyby.

Šampony

S porážkou pokožky hlavy používejte účinné šampony:

 1. Nizoral. Do 5 dnů je nutné aplikovat šampon na mokrou hlavu, opláchnout po 3-5 minutách vystavení produktu na hlavu. Cena od 600 r.
 2. "Sebozol". Průběh léčby je 14 dní. Při sprchování je nutné otřít expozici v poškozených prostorách. Po 5-7 minutách můžete produkt opláchnout. Cena od 400 r.

Video o léčebných režimech varicolor pityriasis versicolor u člověka

Kožní onemocnění nejsou pro člověka tak nebezpečná, ale nepohodlí, které přinášejí, nezvyšuje kvalitu života. Z tohoto důvodu mohou lékaři nabídnout celé komplexy léků ve formě tablet, šamponů, krémů nebo mastí. Chcete-li se dozvědět více o léčebných schématech pro zbavení lidí různých barev, podívejte se na užitečné video níže. Přečtěte si o dalších účinných léčbách, které mají lišejník v osobě.

Recenze léčby

Natalia, 25 let: Mám dědičnou predispozici lízat vícebarevné. Už jsem nevěděl, jak se s tím vypořádat - celá moje hlava byla pokryta šupinami. Lékárník doporučil šampon Nizoral. Začal jsem to používat pouze - to pomáhá. Doporučuji.

Tatiana, 30 let: Vzhledem k mastím se na mé kůži objevuje podráždění, takže jsem se musela uchýlit k pilulkám. Lékař řekl, že nejúčinnější je ketokonazol. Po týdnu užívání se příznaky snížily, svědění zmizelo. Doporučuji použít.

Alexander, 35 let: Z dospívání trpím chronickými lišejníky. Většinou v zimě se začíná zhoršovat. Pro sebe jsem již identifikoval několik účinných látek: Diflucan tablety a Clotrimazolový krém. První platím jako poslední možnost - úleva nastane během jednoho dne. Doporučuji.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: