Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Všichni uživatelé internetu se potýkají s kontextovou reklamou, která poskytuje tematické (či nikoliv) oznámení o zboží a službách. Objeví se ve všech známých prohlížečích: Mozilla, Google Chrome, Safari, Internet Explorer, Opera atd. Pro ty, kteří jsou unaveni, existuje několik možností, jak se zbavit Yandex Direct.

Co je Yandex Direct

Globální síť se stala vynikající platformou pro podporu služeb, prodej zboží pro různé účely. Hospodářská soutěž roste, takže je zapotřebí další reklama na podporu vašeho podnikání. Známí giganti vyhledávacího systému nabídli svým zákazníkům možnost umístit reklamy přímo do problému nebo na webové stránky partnerů. YAN je reklamní síť Yandex, která pokrývá obrovské množství stránek, což umožňuje majitelům vydělávat a inzerentům postupovat dopředu.

Hlavním problémem takové reklamy je posedlost, blokuje část zajímavého obsahu, který nelze zobrazit bez předchozího kliknutí na reklamu. Proto uživatelé chtějí vědět, jak zakázat Yandex Direct. Reklamy budou zpravidla odpovídat vašim vyhledávacím dotazům: pokud jste napsali „jak udělat smoothies“, nabídne se vám mixér, mixér, odšťavňovač. Propagační kampaň může spustit kdokoli. Mnozí to zlobí, takže otázkou je, jak zakázat kontextovou reklamu na Yandexu.

Jak odstranit Yandex Direct v prohlížeči

Bez ohledu na to, jaký prohlížeč použijete tuto metodu, jak vypnout Yandex.Direct bude určitě fungovat. Je nejúčinnější při řešení rušivých bloků z Yandexu. Reklamy jsou pro vás odesílány ze samostatného serveru, který ve vyhledávání vybírá nabídky speciálně pro vaše požadavky. Je nutné je odstranit tak, že zablokujete adresu stránky an.yandex.ru. To lze provést pomocí speciálních programů, například Proxomitron. Stáhněte si program, přidejte adresu serveru s Yandex.Direct, a to již nebude zobrazovat ve vašem prohlížeči.

Existuje další způsob, jak odstranit přímou reklamu pomocí služby Mail.ru a dalších vyhledávacích sítí. Je vhodný pro všechny uživatele prohlížečů Google Chrome a Firefox. Oba průvodci nabízejí obchod s oficiálními osvědčenými aplikacemi, mezi nimiž je vynikající program AdBlock. Musíte provést následující:

  1. Přejděte do obchodu s aplikacemi.
  2. Musíte hledat podle jména AdBlock.
  3. Klikněte na tlačítko "Instalovat". Potvrdí souhlas s instalací. Distribuovaný nástroj zdarma.
  4. V pravém horním rohu vodiče se objeví červená ikona s písmeny „ABP“. Můžete na něj kliknout a provést další potřebná nastavení.
  5. V případě potřeby můžete přidat některé domény do bílého seznamu, aby se na nich zobrazily kontextové reklamy.

Jak blokovat Yandex Direct na Android

Pokud nejste tak aktivně používáte počítač, ale spíše preferujete smartphony, pak existuje několik způsobů, jak odstranit reklamu Yandex Direct. Nejjednodušší způsob je, aby majitelé měli telefon s právy uživatele root (funkce pro vývojáře, administrátorský přístup). Chcete-li to provést, vyberte některou z následujících aplikací a nainstalujte ji do zařízení Android:

  1. Adfree. Musíte stáhnout aplikaci, určit seznam počítačů, ze kterých mají být rušivé věty blokovány (lze je najít a stáhnout na Internetu). Hlavní výhodou této metody je, že reklamy mizí nejen z dirigentů v síti, ale také ze všech aplikací: her, programů atd. Po spuštění aplikace mu musíte udělit práva superuživatele (root) a povolit použití souboru "hosts". Jediné negativní je, že neexistuje žádný „bílý seznam“ stránek.
  2. AdAway. Tato volba má více funkcí, je distribuována zdarma, vyžaduje práva uživatele root na zařízení Android. Musíte nainstalovat program, stáhněte si seznam zakázaných hostitelů při prvním spuštění nástroje. Aby vše fungovalo správně, musíte restartovat smartphone. Kdykoliv máte možnost zakázat blokování reklam. Na rozdíl od předchozí verze poskytuje tento program příležitost vytvořit bílý a černý seznam stránek. Je nutné, protože některé stránky se přestanou zobrazovat správně, pokud jsou reklamy zakázány (marketingový trik).

Pokud ve vašem telefonu nejsou žádná práva superuživatele, nebo je jednoduše nepodporují, můžete stále používat Adblock a podobné nástroje k instalaci průvodce do telefonu, abyste deaktivovali službu YAN. Pro surfování po internetu používají všichni uživatelé stejné prohlížeče jako v počítači. Postup instalace je plně v souladu s pokyny pro PC. Hlavní nevýhodou této metody je, že v aplikacích nebude možné zakázat rušivou reklamu, bude muset být tolerována.

Video: jak odstranit Yandex Direct s reklamou

Prodejci se snaží všemi prostředky inzerovat své zdroje nebo produkty. Někdy ne docela upřímné metody jsou používány pro toto: pop-up reklamy, přesměrování, virové skripty, které provozují stránky bez vašeho přání. V některých případech je nedostatečné blokování reklam prostřednictvím aplikací. Video níže ukazuje způsoby, jak zakázat Yandex Direct a vyhledávat virové programy, které načtou stránky bez vašeho vědomí (to je často to, co společnost Mail.ru hřeší).

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: