Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nemoci v otolaryngologii (ucho, nos, krk) vyžadují antibakteriální léčbu. Používá baktericidní léčiva. Pro uvolnění nosních kapek obsahujících antibiotika v jejich složení je nevhodné z důvodu chyb dávkování. Nos a dutiny by měly být ošetřeny nosním sprejem Isofra (Isofra), který má antimikrobiální účinek na sliznici.

Isofra - indikace pro použití

Nosní sprej se prodává na lékařský předpis a je předepsán ošetřujícím lékařem (otolaryngologem nebo terapeutem) k léčbě bakterií. Další den, kdy je Isofra předepsána, je pro pacienta snazší. Lék se používá s opatrností (přečtěte si část návodu), protože obsahuje aktivní antimikrobiální látku - framycetin sulfát. Toto antibiotikum patří do farmakologické skupiny aminoglykosidů a opakovaně prokázalo svou účinnost proti bakteriím.

Vlastnosti a návod k použití Isofra:

 • prostředek 1 ml nosní sprej obsahuje Framycetin sulfát a další látky;
 • trvanlivost - standardní, 3 roky;
 • skladování při teplotě ne vyšší než 25 ° C;
 • ve formě láhve, o objemu 15 ml;
 • není tam žádná kapka Izofru, pouze sprej;
 • užívání léku se doporučuje pro děti od 1 roku;
 • nízká cena

Pro děti

Nástroj s výrazným antimikrobiálním účinkem je vhodný pro tělo dítěte. V ORL praxi je dětem často předepisován sprej Isofra. Nedoporučuje se zvolit antimikrobiální sprej pro děti samostatně. Jejich nosní sliznice je méně chráněná a velmi citlivá. Při kontaktu s klinikou bude dětský otolaryngolog schopen předepsat bezpečné trvání léčby baktericidním sprejem. Instrukce vám pomůže zjistit, kdy je dítě s přípravkem Isofra podáváno:

 • s nežádoucími procesy v nosní sliznici a sinusech;
 • pokud je zánět hltanu - faryngitida;
 • jako preventivní opatření po operaci.

Dr. Komarovsky se staví proti užívání antibiotik jako léčby rýmy u dětí. Zda tento lék je vhodný pro vaše dítě nebo běžné nosní kapky, pouze váš pediatr může říct, určením povahy běžné nachlazení - bakteriální nebo virové.

Pro dospělé

Isofra aktivně používají dospělí místo kapek pro léčbu pokročilé rýmy. Nedoporučuje se používat sprej s běžnými průhlednými sekrecemi. Instrukce uvádí, že Izofra není obyčejná kapka, ale lék s antibakteriální vlastností. Antibiotika zničí jak špatné bakterie, tak dobré bakterie, čímž se otevře přístup k rozvoji dysbiózy. Izofru pro dospělé by mělo být aplikováno striktně po dobu deseti dnů a zdržet se alkoholu. Framycetin (látka Isofra) je vhodný pro lokální použití a neutralizuje tyto typy bakterií:

 • stafylokoky;
 • streptokoky;
 • gram-pozitivní a gram-negativní bakterie (infekce Pseudomonas, Shigella);
 • enterobakterie;
 • fakultativních anaerobů (salmonel).

Během těhotenství

Isofra je předepsána během těhotenství s oslabením ochranných funkcí těla. S poklesem imunity se rýma promění v sinusitidu. Použití antibakteriálního přípravku během těhotenství je oprávněné, pokud je poškození způsobené sinusitidou silnější než u antibiotika. Zjistěte, zda je Isofra pro Vás vhodná, ale riziko může vyhodnotit pouze lékař. Nezávisle předepsat lék během těhotenství, obsahující antibiotikum, je přísně zakázáno. Studie účinku léčiva na těhotné tělo a období laktace nebyly provedeny.

Isofra - účinek léku

Protizánětlivý antibiotický framycetin sulfát se vstřikuje skrz postřikový otvor. Jak přípravek Izofra působí po kontaktu se sliznicemi? Ovlivňuje zánětlivé oblasti, ničí bakterie. Na základě instrukcí pomáhá užívání léku v případě léčby:

 • infekční onemocnění horních cest dýchacích;
 • zánět nosní sliznice;
 • nazofaryngitida;
 • sinusitida (pouze v případě, že nedošlo k poškození přepážky);
 • zánět po operaci.

Isofra - instrukce pro použití pro děti

Framycetin je širokospektrální lék, který může bojovat proti gramnegativním a grampozitivním bakteriím. Vzhledem k vysoké účinnosti a agresivnímu principu expozice by měl být před použitím instrukce Isofra pečlivě studován u dospělých. Infekce horních cest dýchacích vyžadují komplexní léčbu a sprej se podává spolu s dalším lékem. Před použitím přípravku Isofra pro děti je třeba prostudovat několik pravidel uvedených v návodu.

 1. Denní dávka je nižší než u dospělých: 1 dávka přípravku Isofra sprej 3x denně (ráno, odpoledne a večer).
 2. Je důležité dodržovat stejný interval mezi recepcemi.
 3. Při prvních projevech dysbiózy je nutné okamžitě informovat svého lékaře, a ne sedět na fórech a přečíst si recenze.

Až jeden rok

Podle výsledků studie o použití přípravku Frazetsetin Isofra u dětí mladších jednoho roku s akutní rýmou a akutním zánětem středního ucha (CCA) provedených v Moskvě v roce 2003 bylo zjištěno, že přípravek Isofra vykazuje výraznou účinnost a vynikající snášenlivost při léčbě akutní rýmy a otitis media. (zánět ucha) u kojenců. Vhodná forma uvolňování léku ve formě spreje umožňuje účinné šíření účinné látky (framycetinu) přes nosní sliznici a dostupné instrukce pomáhají správně používat Isofru.

S adenoidy

Adenoiditida je nebezpečný zánět s hnisavými projevy z nosu. Je možné, že horečka, otok a nazální kongesce. Podle lékařského předpisu a po prostudování instrukcí je dítěti s adenoidy předepsáno 1 stříkací injekce s antibiotikem 3x denně. Lék Isofra v adenoidech se ukázal jako bezpečný lék na toto onemocnění, ale pouze za podmínky správné diagnózy.

Isofra - návod k použití pro dospělé

Léky lze léčit v nepřítomnosti kontraindikací a alergií. Jak používat sprej, označuje návod k použití přípravku Isofra pro dospělé:

 1. Před zákrokem je třeba nos opláchnout a vyčistit od hlenu.
 2. Pak sprej sprej několikrát. To je nezbytné pro správné stanovení dávky.
 3. Nakloňte hlavu dopředu a stříkejte jeden po druhém v obou nosních průchodech, sprej držte svisle.
 4. Můžete použít lék až 6 krát denně.
 5. Trvání léčby je do 10 dnů, ale pokud k zlepšení nedojde během jednoho týdne, léčba by měla být ukončena.

Cena

Rozdíl mezi Isofra antibiotickým sprejem je, že může být kombinován s jinými antimikrobiálními nosními kapkami. V Rusku se ceny za ošetření sprejů pro profesionální terapii pohybují od 400 do 800 rublů. Nosní sprej Isofra (15 ml) - lék lze objednat online, poté bude cena levná. Kolik je Isofra, pokud si ji koupíte v online lékárně?

Drog

Formulář vydání

Jednání

látky

Výrobce

Cena v Moskvě a regionu

Izofra sprej

15 ml lahvička

Antibiotikum Framycetin

SOFARTEX

(Francie)

od 281 do 465 rublů.

Analogy

Analog baktericidního spreje naleznete na internetu na základě recenzí. Antibiotika se dodávají ve 4 různých typech a samostatných skupinách. Pro účinnou látku (framycetinsulfát) isofra nosní sprej nejsou žádné analogy, ale pro skupinu aminoglykosidů existují levné léky. ORL předepisuje dětem analogii Isofra, která je založena na individuální anamnéze. Cena analogů Isofra je jiná.

Analogy

Formulář vydání

Výrobce

Složení

Náklady, v rublech

Amikacin

prášek pro roztok

Syntéza AKOMP, Rusko

amikacin sulfát

32

Brulamycin

injekční roztok

Teva, Izrael

sulfát tobramycinu

169

Gentamicin

injekční roztok

Belmedpreparaty

Gentamicin sulfát

43

Kanamycin

prášek pro roztok

Biochemik

sulfát kyseliny kanamycinu

13

Streptomycin

prášek pro roztok

Biochemik Saransk, Rusko

sulfát streptomycinu

13

Bioparox

aerosolu

EGIS Pharmaceuticals PLC, Maďarsko

fusafungin

350

PolydexláhevLaboratoř Bouchard, Franciepolymyxin B a neomycin, dexamethason a fenylefrin398
Flemoxin SolutabpilulkyAstellas, NizozemskoAmoxicilin trihydrát284
AugmentinpilulkyGlaxoSmithKline, UKamoxicilin369
Ceftriaxonprášek pro roztokUnikající CBMceftriaxonu37

Video

Recenze

Anton, 45 let

Aplikovaný Isofra kvůli sinusitidě, jak předepsal lékař. Už třetí den jsem cítil úlevu, takže mi sprej pomohl. Nepozoroval jsem žádné vedlejší účinky, ale koupil jsem si jogurt v tabletkách proti dysbakterióze, a proto byl úspěšně léčen všech 10 dní. Cena pro mě je správná.

Victoria, 25 let

A Izofra sprej mi neseděl. Je škoda, že se cena neospravedlnila, peníze marně. I když jsem v prvních dnech cítil úlevu, ale čím více jsem použil - tím horší. Nejdřív jsme museli jít do Laury. Myslím, že jsem nemohl vzít antibiotikum. Ale pokud takový účinek v prvních dnech, pak v pořádku, to znamená, že to funguje. Hlavní je poradit se s lékařem.

Arina, 46 let

Isofra sprej jsem v lékárnách nenašel, musel jsem si koupit analog - Bioparox. Pomohl také, ale lepší Izofru - osvědčený způsob léčby závažných onemocnění nosu. Antibiotikum začne okamžitě působit, lze ho vidět ve zlepšování pohody.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: